M5A97 R2.0 - Crossfire pitanje

poruka: 4
|
čitano: 2.794
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
ASUS M5A97 R2.0 - Crossfire pitanje

Dakle radi se o ovoj matičnoj ploči i vidim da ima 2 PCIE 2.0 slota za grafičku, dolje piše da MB podržava crossfireX tehnologiju, ali ne vidim nigdje da piše da se dobije onaj priključak kao SLI most.

i još me buni ovo: Expansion slots: 1 x PCIe 2.0 x16 (blue) 

    1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black) 

 

Oba 2 slota su x16 što služi za grafičku, ali što je ovo "x4 mode, black". Hoću li na kraju ja moći spojiti npr 2 x 7850 grafičke na tu matičnu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 17:40 (headshot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: ASUS M5A97 R2.0 - Crossfire pitanje

SLI bridge i CF bridge nisu ista stvar.

 

CF dobiješ uz grafičke kartice, SLI samo uz ploče.

 

Dakle ne moraš se brinuti, ako i ne dobiješ CF mostiće za grafičke kartice (jedan ti je dovoljan),

možeš ga kupiti za siću.

 

Dok SLI mostići koštaju više jer ih nigdje u HR nisam vidio u slobodnoj prodaji.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Re: ASUS M5A97 R2.0 - Crossfire pitanje
headshot kaže...

Dakle radi se o ovoj matičnoj ploči i vidim da ima 2 PCIE 2.0 slota za grafičku, dolje piše da MB podržava crossfireX tehnologiju, ali ne vidim nigdje da piše da se dobije onaj priključak kao SLI most.

i još me buni ovo: Expansion slots: 1 x PCIe 2.0 x16 (blue) 

    1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black) 

 

Oba 2 slota su x16 što služi za grafičku, ali što je ovo "x4 mode, black". Hoću li na kraju ja moći spojiti npr 2 x 7850 grafičke na tu matičnu?

ploca ti podržava crossfire i za to ti treba crossfire mostic..

drugo pitanje je vrlo jednostavno.. na plavom slotu ti grafe rade na pcie 2.0x16 a kada upikneš drugu u black utor tada ce ti obje raditi na 4 x modu.. ima li razlike?? e između x 16 i x 8 nema ali između x 4 bi moglo biti..

evo ti link:

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
15 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS M5A97 R2.0 - Crossfire pitanje

x16 = 3330

x8 = 3312

x4 = 3235

 

Baš i nije velika razlika. samo nerazumijem kako to samo JEDNA grafa u x16 ima 3330, a DVIJE grafe u 16x i 8x (oba dvije rade na 8x zapravo) imaju 3312. Taj dio nerazumijem, ili je ta druga grafa možda stavljena samo kako bi ova prva (6990) bila "prisiljena" da radi na x8?

 

EDIT: Evo našao sam odgovor na sve moje probleme vezane za smanjenje učinkovitosti na spomenutim slotovima:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_5870_PCI-Express_Scaling/25.html

 

Dakle gubitak na x4  je samo 4-5%, a na x8 1-2%

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 4:20 (headshot).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice