Koju maticnu na i7 860?

poruka: 41
|
čitano: 8.810
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Evo  nabavio sam i7 860 po povoljnoj cijeni (1600 kn valjda je povoljno) i 2x2gb ddr3 corsair dominator 1600 mhz... I imam 280 gtx grafulju... Koju bi maticnu preporucili da bude najbolji omjer cijene, kvalitete i preformansi i da je (VAZNO) iz LINKSA... Da napomenem ne zanima me overclocking i ne mislim nikada uparivati dvije grafulje... Hvala na preporukama.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

A evo pošto kažeš da te OC ne zanima znači ni ploča ne mora bit specijalno atraktivna (da se tako izrazim). Mislim da je Gigabyte P55-US3L za tvoje potrebe sasvim ok, a i uštedit češ prilično novca. A ako pak imaš viška novca, onda idi na neku jaču i bolju ploču. Gledao sam ipak da uštediš što je više moguće s obzirom da od ploče ne tražiš previše. Najbitnije ti je kolko sam shvatio da uguraš procesor unutra i da to sve kompletno funkcionira bez greškeSmijeh. Dakle za tebe ta pločaNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 2:30 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
Dermentor kaže...

Evo  nabavio sam i7 860 po povoljnoj cijeni (1600 kn valjda je povoljno) i 2x2gb ddr3 corsair dominator 1600 mhz... I imam 280 gtx grafulju... Koju bi maticnu preporucili da bude najbolji omjer cijene, kvalitete i preformansi i da je (VAZNO) iz LINKSA... Da napomenem ne zanima me overclocking i ne mislim nikada uparivati dvije grafulje... Hvala na preporukama.

 

OMG, 1.600 kn? to je fakat jeftino, buduci da se cijena redovito krece iznad 2.000 kn. ja sam svojeg platio 2.145,00 kn i to je jedna od najjeftinijih solucija (ADM). sto se tice maticne, mozda te ovo zadovolji:

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+ASUS+P7P55+LX%2C+iP55%2C+DDR3%2C+zvuk%2C+S-ATA%2C+RAID%2C+G-LAN%2C+CrossFireX%2C+PCI-E%2C+ATX%2C+s.+1156&option=artikl&id_kategorija=05030612&id_artikl=050.306.539

 

sama maticna ima utor za 2. graficke, ali to je danas manje-vise standardno i rijetke su ploce koje to nemaju. ono sto ploci daje na vrijednosti jest cinjenica da ploca ima 6 SATA konektora te, barem prema slici, dosta dobar raspored komponenata. ako ti se iz nekog razloga ne svidja ova ploca, mozes probat i ovu:

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+ASROCK+P55+Extreme%2C+iP55%2C+DDR3%2C+zvuk%2C+S-ATA%2C+RAID%2C+G-LAN%2C+SLI%2C+CrossFire%2C+PCI-E%2C+FW%2C+eSATA%2C+ATX%2C+s.+1156&option=artikl&id_kategorija=05030612&id_artikl=050.306.516

 

ova ploca ima cak 3 dugackih PCIe konektora (namjerno ne pisem 16x jer nisu svi 16x), ali puno je bitnije ono sto ona nudi sa strane: dosta kvalitetno hladjenje sklopova za napajanje, podrsku za SLI, 6 SATA i 1 hibridni eSATA/USB konektor, ukupno 14 USB portova (brojeci ovaj hibridni) te relativno dobar razmjestaj komponenti. ja sam za potrebe svojeg racunala sa Core i7 860 procesorom uzeo Asrock P55 Pro koja se od extreme varijante razlikuje samo u kvaliteti hladjenja te cinjenici (cini mi se) kako moja ne podrzava SLI tehnologiju (sto ATIevog fana, kao sto sam ja, ne pogadja previse XD).

 

eto, nadam se da sam pomogao.

15 godina
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
ibazulic kaže...
Dermentor kaže...

Evo  nabavio sam i7 860 po povoljnoj cijeni (1600 kn valjda je povoljno) i 2x2gb ddr3 corsair dominator 1600 mhz... I imam 280 gtx grafulju... Koju bi maticnu preporucili da bude najbolji omjer cijene, kvalitete i preformansi i da je (VAZNO) iz LINKSA... Da napomenem ne zanima me overclocking i ne mislim nikada uparivati dvije grafulje... Hvala na preporukama.

 

OMG, 1.600 kn? to je fakat jeftino, buduci da se cijena redovito krece iznad 2.000 kn. ja sam svojeg platio 2.145,00 kn i to je jedna od najjeftinijih solucija (ADM). sto se tice maticne, mozda te ovo zadovolji:

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+ASUS+P7P55+LX%2C+iP55%2C+DDR3%2C+zvuk%2C+S-ATA%2C+RAID%2C+G-LAN%2C+CrossFireX%2C+PCI-E%2C+ATX%2C+s.+1156&option=artikl&id_kategorija=05030612&id_artikl=050.306.539

 

sama maticna ima utor za 2. graficke, ali to je danas manje-vise standardno i rijetke su ploce koje to nemaju. ono sto ploci daje na vrijednosti jest cinjenica da ploca ima 6 SATA konektora te, barem prema slici, dosta dobar raspored komponenata. ako ti se iz nekog razloga ne svidja ova ploca, mozes probat i ovu:

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+ASROCK+P55+Extreme%2C+iP55%2C+DDR3%2C+zvuk%2C+S-ATA%2C+RAID%2C+G-LAN%2C+SLI%2C+CrossFire%2C+PCI-E%2C+FW%2C+eSATA%2C+ATX%2C+s.+1156&option=artikl&id_kategorija=05030612&id_artikl=050.306.516

 

ova ploca ima cak 3 dugackih PCIe konektora (namjerno ne pisem 16x jer nisu svi 16x), ali puno je bitnije ono sto ona nudi sa strane: dosta kvalitetno hladjenje sklopova za napajanje, podrsku za SLI, 6 SATA i 1 hibridni eSATA/USB konektor, ukupno 14 USB portova (brojeci ovaj hibridni) te relativno dobar razmjestaj komponenti. ja sam za potrebe svojeg racunala sa Core i7 860 procesorom uzeo Asrock P55 Pro koja se od extreme varijante razlikuje samo u kvaliteti hladjenja te cinjenici (cini mi se) kako moja ne podrzava SLI tehnologiju (sto ATIevog fana, kao sto sam ja, ne pogadja previse XD).

 

eto, nadam se da sam pomogao.

Evo pomogao si ali si me opet stavio u dilemu izmedu te dvije:)

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
neaktivan
offline
Koju maticnu na i7 860?

pa ja osobno bi od dvije navedene ploce definitivno uzeo Asrock :-) Gigabyte dolazi u obzir sa modelom UD4, ali te ploce su jos par sto kuna skuplje od ovih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Asrock P55 extreme, u jednom od prošlih Bugova testirana i proglašena je best buy između dosta matičnih koje su imali na testu, odlično se i clocka pa ako budeš nekada htio i clockati dobro će ti doći.

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Nije mi jasno čemu bacanje novaca na ploču koja bi bila dobar izbor za OC. međutim on je sam naglasio da to nikad ne namjerava. Ona što sam mu ja predložio je 200-300kn jeftinija od ponuđenih, a njemu će koristit jednako kao i ove. Tako bi bar ja postupio ali svako ima svoje razmišljanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
zabranjeniples kaže...

Nije mi jasno čemu bacanje novaca na ploču koja bi bila dobar izbor za OC. međutim on je sam naglasio da to nikad ne namjerava. Ona što sam mu ja predložio je 200-300kn jeftinija od ponuđenih, a njemu će koristit jednako kao i ove. Tako bi bar ja postupio ali svako ima svoje razmišljanje.

 Iako neče OC-at poželjno je da ima ploču sa dobro riješenim hlađenjem,ak nigdi drugdi barem na sklopovima za regulaciju napajanja CPU-a.

A ktome ima još GTX280 koja je pozamašna po zagrijavanju i sigurno če pridonjeti temperaturama kako CPU-a tako i samog čipseta(ako se to uopšte može zvat čipset).

AUTORU:Moja preporuka ti je AsRock.Ima odlično hlađenje,broj konektora,preformanse i vrlo dobar BIOS.

Istina je oko nas,a laž još više.
14 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

I ja se slažem da je nevedena asrockica najbolji izbor (da se mene pita), ali i dalje stojim pri tome da ne bi s onom pločom koju sam naveo imao nikakvih poteškoća ni s hlađenjem ni ničim, tim više jer se ne namjerava bavit OC-anjem. Ali ajde, eto nek se uzme asrockica. Jako dobra ploča, koja ga možda nagovori da se malo poigra s onim s čim je rekao da nečeNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 15:31 (zabranjeniples).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
zabranjeniples kaže...

Nije mi jasno čemu bacanje novaca na ploču koja bi bila dobar izbor za OC. međutim on je sam naglasio da to nikad ne namjerava. Ona što sam mu ja predložio je 200-300kn jeftinija od ponuđenih, a njemu će koristit jednako kao i ove. Tako bi bar ja postupio ali svako ima svoje razmišljanje.

 

nema veze sa OCom vec sa kolicinom ulazno-izlaznih portova, rasporedom elemenata te hladjenjem naponskih spojeva. ti smatras da hladjenje naponskih spojeva nije bitno ako ne OCas? sto bolje hladjenje to su naponi koji se peglaju kroz te sklopove idealniji baterijskom naponu.

 

ako cemo iskreno, bilo koja mATX ploca bi covjeka zadovoljila. ali mi u ovom trenutku pricamo o najkvalitetnijem mogucem rjesenju koje nije preskupo. ako covjek moze kupiti Core i7 procesor, onda je bolje da uzme kvalitetno rjesenje kao maticnu plocu, neovisno o OCu.

14 godina
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
ibazulic kaže...
zabranjeniples kaže...

Nije mi jasno čemu bacanje novaca na ploču koja bi bila dobar izbor za OC. međutim on je sam naglasio da to nikad ne namjerava. Ona što sam mu ja predložio je 200-300kn jeftinija od ponuđenih, a njemu će koristit jednako kao i ove. Tako bi bar ja postupio ali svako ima svoje razmišljanje.

 

nema veze sa OCom vec sa kolicinom ulazno-izlaznih portova, rasporedom elemenata te hladjenjem naponskih spojeva. ti smatras da hladjenje naponskih spojeva nije bitno ako ne OCas? sto bolje hladjenje to su naponi koji se peglaju kroz te sklopove idealniji baterijskom naponu.

 

ako cemo iskreno, bilo koja mATX ploca bi covjeka zadovoljila. ali mi u ovom trenutku pricamo o najkvalitetnijem mogucem rjesenju koje nije preskupo. ako covjek moze kupiti Core i7 procesor, onda je bolje da uzme kvalitetno rjesenje kao maticnu plocu, neovisno o OCu.

potpis na ovo,a tu se malo koja mbo može mijerit sa ovom asusicom,i mislim da je ovo jedini forum gdje guraju asrokice kao da su one top mbo,ta asrokica je ok,cak sam i ja preporućio za dva tri kompa ali ako se traži nešto više to nije to!

a ovo neću ga clockat to zaboravi,ti procovi jednostavno vuku na podizanje taktova i po meni je grehota to i ne napravit pogotovo sto je super jednostavno!

I'm too old for this shit
15 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Hvala jos jednom svima, narucio sam predlozenu asrokicu tj. links rijeka je poslao upit u zagreb jer je samo tamo ima pa cemo vidjeti sta ce se desiti, nadam se da cu je uspjeti nabaviti... PozdravCool

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
ibazulic kaže...

nema veze sa OCom vec sa kolicinom ulazno-izlaznih portova, rasporedom elemenata te hladjenjem naponskih spojeva. ti smatras da hladjenje naponskih spojeva nije bitno ako ne OCas? sto bolje hladjenje to su naponi koji se peglaju kroz te sklopove idealniji baterijskom naponu.

Očito me nisi baš najbolje shvatio. Naravno da je hlađenje bitno i sve to stoji. Nisam redikul da ne razumin neke stvari. Međutim, ona ploča što sam ja stavio je u stvari i namjenjena za manje zahtjevne korisnike, što sam u stvari ja pretpostavio za autora ove teme. Ploča definitvno je lošija od navedenih, tu nema dileme. Ona ploča koju sam stavio je jedna od jeftinijih za navedenu platformu i s njom ne bi bilo nikakvih problema u normalnom radu (igranje ,drndanje i slično) a ima i dovljno potrebni stvari (ulazno-izlazni portovi). Dakle, ponavljam, ploča je namjenjena za manje zahtjevne i nije ništa specijalno, ali daleko od toga da je loša, pogotovo za nekog tko se ne namjerava bavit clockanjem i sličnim stvarima. Sve ostalo stoji i slažem se s navedenim. Da se mene pita također bi uzeo ili Asrockicu P55 Extreme ili možda neku jaču i skuplju. Naravno, ja sam gledao da se što više uštedi (i očito pogriješio), a da opet nije smeće od ploče za normalni rad i korištenje. Uglavnom da ne bude više offtopic, slažem se s izborom bolje ploče i autoru sretno u izboruNamigiva

15 godina
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
Dermentor kaže...

Hvala jos jednom svima, narucio sam predlozenu asrokicu tj. links rijeka je poslao upit u zagreb jer je samo tamo ima pa cemo vidjeti sta ce se desiti, nadam se da cu je uspjeti nabaviti... PozdravCool

nisi pogrijesio, ploca je odlicna, stabilna i odlican oc-er... Performanse su cak bolje od skupljih rivala..

15 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Izgleda da ova ploca nije vise dobavljiva u linksu pa cu mozda morati odabrati nesto drugo... Pa sam vidio ovo:

MBO ASUS P7P55-M, iP55, DDR3, zvuk, S-ATA, G-LAN, FW, mATX, s. 1156. E sad ploca je mATX. Da li ce to utjecati na ista sto se tice mojih komponenti, performansi itd?
Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Koju god matičnu uzmeš i7 860 će raditi manje-više isto. Radije provjeri kompatibilnost ( QVL ) memorije sa matičnom koju uzimaš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Mozes to malo pojasniti ?

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
Dermentor kaže...

Mozes to malo pojasniti ?

Koliko sam sad provjerio moja 1600 mhz memorija nece raditi na vecini ploca na 1600 nego 1333 mhz osim ako ne podignem voltazu ? Jesam li u krivu ?

 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Ima li tko odgovor? Jer sam gledao QVL od svih maticnih u linksu i kod ni jedne nisu navedeni moje memorije (corsair dominator TW3X4G1600C9D) Izlanuo se

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Problem je što proizvođači memorija debelo kasne za Intelom što se tiče voltaže. Preporučeni napon memorije za core ix seriju je 1.35V (?!) pa proizvođači matičnih ploča štite procesor downclock-om memorije i spuštanjem napona ispod sigurnih 1.65V . Tvoj dominator je 1.8 V pa sam zaključi.

Naravno , ovo sve važi pri AUTO postavkama U BIOSU pa uz malo ručnog postavljanja možeš postići sigurna podešenja: Da sad ne širim puno imaš po internetu dobrih tutorijala za to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
Dermentor kaže...
Dermentor kaže...

Mozes to malo pojasniti ?

Koliko sam sad provjerio moja 1600 mhz memorija nece raditi na vecini ploca na 1600 nego 1333 mhz osim ako ne podignem voltazu ? Jesam li u krivu ?

 

U krivu siNamigiva ako ti je memorija deklarirana na 1600MHz onda ti jedino moze kociti brzinu procesor ili maticna - u tvom slucaju si bez brige

Dermentor kaže...

Ima li tko odgovor? Jer sam gledao QVL od svih maticnih u linksu i kod ni jedne nisu navedeni moje memorije (corsair dominator TW3X4G1600C9D) Izlanuo se

Ako je to DDR3 2x2GB Dominator (prepoznas ju po crno-plavim pasivcem i nazubljenim heatsinkom gore) onda je to ta, imam istu takvu memoriju (ni moja nije bila pod QVL a radi bez problema)

 

 

maks-rs kaže...

Problem je što proizvođači memorija debelo kasne za Intelom što se tiče voltaže. Preporučeni napon memorije za core ix seriju je 1.35V (?!) pa proizvođači matičnih ploča štite procesor downclock-om memorije i spuštanjem napona ispod sigurnih 1.65V . Tvoj dominator je 1.8 V pa sam zaključi.

Naravno , ovo sve važi pri AUTO postavkama U BIOSU pa uz malo ručnog postavljanja možeš postići sigurna podešenja: Da sad ne širim puno imaš po internetu dobrih tutorijala za to.

 

Deklarirana je 1.8V ali moze bez problema raditi na 1.65V na 1600MHz@9-9-9-24 (ja ju drzim na tim postavkama)

 

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 22:15 (AA-d00d).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
Dermentor kaže...
Dermentor kaže...

Mozes to malo pojasniti ?

Koliko sam sad provjerio moja 1600 mhz memorija nece raditi na vecini ploca na 1600 nego 1333 mhz osim ako ne podignem voltazu ? Jesam li u krivu ?

 

 

Memorija je deklarirana na 1600 sa 1.80V što je preko fail safe napona prema Intelovim specifikacijama (1.65V, proizvođači idu sve više na 1.35V low voltage kitove), tada moraš dignut QPI / uncore napon na raspon unutar minimalno 0.5V, znači 1.30V je minimum u tvojem slučaju, Intel kaže da je 1.35V gornja granica za QPI...

AMD / ATI all the way
15 godina
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
Cele303 kaže...

 

Memorija je deklarirana na 1600 sa 1.80V što je preko fail safe napona prema Intelovim specifikacijama (1.65V, proizvođači idu sve više na 1.35V low voltage kitove), tada moraš dignut QPI / uncore napon na raspon unutar minimalno 0.5V, znači 1.30V je minimum u tvojem slučaju, Intel kaže da je 1.35V gornja granica za QPI...

Heh you lost me there... Sramim se

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
neaktivan
offline
Koju maticnu na i7 860?

Ja ti savjetujem odabir 1.65V kita u tom slučaju :)

AMD / ATI all the way
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koju maticnu na i7 860?

Zar nisi i sam rekao da Dominator DDR3 moze bez problema raditi na 1.65V?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koju maticnu na i7 860?

Na AMD-u da, na Intelu ne znam, nisam probao, ali ako je čitao da ljudi kažu da radi na 1333 ali da za 1600 mora dizat napone, tada očito mora dignut napon na 1.80V a time i QPI napon

AMD / ATI all the way
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/ddr3-1600-lga1156.html

 

Pročitaj ovo i biće ti lakši izbor matične.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?

Evo na kraju nabavio Asrokicu Extreme i slozio sve to ali sam primjetio da memorija po defaultu radi na 1066MHz... Kako to sad povecati na 1600 ili bar na 1333??

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
offline
Koju maticnu na i7 860?

Ako ti se da  zbog 5% boljih rezultata  , onda digni napon memorije na 1.65V i probaj na 1333MHz.

Za 1600MHz nisam siguran , možda treba još dizati napon memorije ali i napon IMC-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju maticnu na i7 860?
Dermentor kaže...

Evo na kraju nabavio Asrokicu Extreme i slozio sve to ali sam primjetio da memorija po defaultu radi na 1066MHz... Kako to sad povecati na 1600 ili bar na 1333??

 

U BIOSU-u, meni je isto radilo po defaultu na 1066 i samo sam mnozitelj stavio na 4x

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice