Koji procesor uzeti...

poruka: 76
|
čitano: 10.382
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor uzeti...

Namjeravam složiti novo računalo ali nisan siguran koji procesor uzeti. Pa da pitam sve vas za mišljenje. Dal da uzmem četverojezgreni Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4x2,4GHz ili je to nepotrebna investicija i bolje bi možda bilo uzet dvojezgreni. Ako dvojezgreni, koji bi bilo najbolje uzet..?

 

Da li se sa svakim kupljenim procesorom dobije hladnjak ili ga kupiti dodatno...?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 21:02 (recoba20).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
recoba20 kaže...

Namjeravam složiti novo računalo ali nisan siguran koji procesor uzeti. Pa da pitam sve vas za mišljenje. Dal da uzmem četverojezgreni Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4x2,4GHz ili je to nepotrebna investicija i bolje bi možda bilo uzet dvojezgreni. Ako dvojezgreni, koji bi bilo najbolje uzet..?

 

Da li se sa svakim kupljenim procesorom dobije hladnjak ili ga kupiti dodatno...?

 E8400, je bolji isplatljiviji procesor od ovoga kvada! Normalno, neznam za kaj koristiš komp, al ak za ono kaj i večina onda definitivno E8400!! Da dobiš kuler!
Kvad ko kvad je još uvjek neiskorišten u gamerske i multimedijalne svrhe (gledanje filmova lol)
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 21:06 (aquaevivae).
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor uzeti...

Ja ti preporučam četverojezgreni jer u budučnosti če ti četiri jezgre zatrebati,,a ak misliš mijenjat računalo za jedno godinu dana onda uzmi dvojezgreni core 2 duo e8500,,al bollje je da si uzmeš četverojezgreni core 2 quad q6600,,cijene su tu negdje ,,,čak je Quad jeftiniji,,,

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Triba mi najviše za obradu fotografije pošto se bavim fotografiranjem vjenčanja itd...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
recoba20 kaže...

Namjeravam složiti novo računalo ali nisan siguran koji procesor uzeti. Pa da pitam sve vas za mišljenje. Dal da uzmem četverojezgreni Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4x2,4GHz ili je to nepotrebna investicija i bolje bi možda bilo uzet dvojezgreni. Ako dvojezgreni, koji bi bilo najbolje uzet..?

 

Da li se sa svakim kupljenim procesorom dobije hladnjak ili ga kupiti dodatno...?

 
Da, dobije se sa svima osim sa nekim AMD-ovima BE.

Za što će ti računalo služiti, i koliko dugo da ne misliš mjenjati?
Ako je igranje bolji bi ti bio E8400.
Ako komp misliš imati više od 2 godine uzmi Q6600, a ako su ti bitne performanse sada rađe uzmi E8400.
E8400 je jeftiniji stotinjak kn...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Pošto slažem računalo koje će mi takvo služiti barem dvi - tri godine, izgleda da je onda pametno ipak uzet taj quad...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Kod nas u Dalmaciji kažu da "čovik i tovar više znaju od samog čovika" pa san stoga i ja vas upita za mišljenje. hvala vam. onda ću ipak uzet quad.. pozdrav ljudi..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Xero kaže...

Ja ti preporučam četverojezgreni jer u budučnosti če ti četiri jezgre zatrebati,,a ak misliš mijenjat računalo za jedno godinu dana onda uzmi dvojezgreni core 2 duo e8500,,al bollje je da si uzmeš četverojezgreni core 2 quad q6600,,cijene su tu negdje ,,,čak je Quad jeftiniji,,,

 Nije istina, e8500 se ne isplati pored 8400 kad su isti razlika je u množitelju, a q6600 nije bolji od dotičnog!
recoba20 kaže...

Pošto slažem računalo koje će mi takvo služiti barem dvi - tri godine, izgleda da je onda pametno ipak uzet taj quad...

 Uzmi ti rađe E8400 i dobil buš bolje performanse nego sa tim quadom! Ili ak si baš zapel za quad uzmi dugog a ne tog krnjeg q6600!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Ma nisam ja zapeja ni za koji procesor. Ne kupuje on mene nego ja njega, pa zato i pitan više ljudi da čujem mišljenja, a ti misliš da mi je bolje uzet 8400...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Ma Q6600 je sasvim solidan quad za te novce. Da se dobro clockat. Ne isplati se dat 700kn više za nekog jačeg quada.

A ja bi si rađe uzeo E8400... Danas je on dosta jači procesor, a kad oslabi clockaš ga i tako mu malo prodžiš vijek trajanja. Mislim da bi i on trebo 2-3 godine ostat konkurentan (makar uz clock nakon 2)...

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Razlika je u samo 100 kn a e8500 radi na 3.16 ghz a e8400 na 3 ghz,, i ne pričaj gluposti,, Q6600 je dobar procesor,,odličan i za igrice i za poslove ko autocad,photoshop,,i neče ga trebati tako brzo mijenjati zbog manjak jezgara,,čovjek je odlučio tako da je ova  tema završena,,ili nije

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 21:28 (Xero).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
recoba20 kaže...

Ma nisam ja zapeja ni za koji procesor. Ne kupuje on mene nego ja njega, pa zato i pitan više ljudi da čujem mišljenja, a ti misliš da mi je bolje uzet 8400...

 
Xero kaže...

Razlika je u samo 100 kn a e8500 radi na 3.16 ghz a e8400 na 3 ghz,, i ne pričaj gluposti,, Q6600 je dobar procesor,,odličan i za igrice i za poslove ko autocad,photoshop,,i neče ga trebati tako brzo mijenjati zbog manjak jezgara,,čovjek je odlučio tako da je ova  tema završena

 
Čovjek očito nije odlučio, nego želi čuti još mišljenja...
Q6600 je dobar procesor i to stoji. 4 jezgre će mu biti prednost na E8400 kada izađu programi koji će ih koristiti (dns vrlo rijetki, winrar jedino).
Da sam ja na njegovom mjestu uzeo bi E8400, danas je to neosporivo jači procesor... E8500 smatram da se ne isplati uzimat, razlika je samo 100kn al se ne dobiva ništa pretjerano. Je malo bolji, al mislim da nije isplativo bolji...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor uzeti...

Od viška jezgara glava ne boli a i zatrebat če ti,,ja stojim da ak ti nije kompijutor za igrice onda si uzmi Q6600,,jer e8400,e8500 i e8600 su nabrijani za igrice. 3d mark rezultati su bolji kod 4 verojezgrenih i budučnost aplikacija i igrica če koristiti 4 jezgre

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Xero kaže...

Od viška jezgara glava ne boli a i zatrebat če ti,,ja stojim da ak ti nije kompijutor za igrice onda si uzmi Q6600,,jer e8400,e8500 i e8600 su nabrijani za igrice. 3d mark rezultati su bolji kod 4 verojezgrenih i budučnost aplikacija i igrica če koristiti 4 jezgre

 
Pa to sam ja reko još u svom prvom postu u ovoj temi. Ak ne misliš igrat definitivno uzimaj quada. Ako misliš igrat E8400 je jači od njega. I bit će još neko vrijeme... Dok ne dođu igre koje će koristiti sve 4 jezgre (a po mom mišljenju neće još par godina)...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor uzeti...

Ok je,,pa čovjek je rekao da se najviše bavi fotografijama sa vjenčanja,,a i ugodno če se moči zaigrat na Quadu,,i više nego ugodno

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 21:42 (Xero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Igra li veliku ulogu to što Quad radi na 1066MHz a Duo na 1333MHz ??
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Xero kaže...

Ok je,,pa čovjek je rekao da se najviše bavi fotografijama sa vjenčanja,,a i ugodno če se moči zaigrat na Quadu,,i više nego ugodno

 Može se igrat, znam iz iskustva. Ima ga frend, drži ga stalno clocknutog na 3,2. Slika u prilogu koga zanima...
recoba20 kaže...
Igra li veliku ulogu to što Quad radi na 1066MHz a Duo na 1333MHz ??
 Ne, uzmi Quada, pogotovo za obradu fotografije. Trebat će ti u budućnosti...
Q6600 @ 3,2GHz Q6600 @ 3,2GHz
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

ovisi,,,kod quada fsb(front side bus) radi na 266,5 mhz x 4, efektivno 1066  i ima manju propusnost od dua kojem fsb radi na 333.25mhz x 4,efektivno 1333 mhz pa češ dobiti veču propusnost(ali ne mnogo veču),,ali najviše se gledaju jezgre koje su ti najglavnije,,zato Quada

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Kako misliš "drži ga stalno clocknutog"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
A recite mi onda što mislite o cijeloj ovoj konfiguraciji:

Zotac GF 9600GT, 512MB DDR3, DVI audio, TV-out, DVI
Intel Core 2 Quad Q6600 BOX,4x2,4GHz, 1066MHz, 775-pin,8MB
MB Gigabyte EP45-DS3, s775, iP45, DDR II, SATA II, FW, GLAN
Codegen midi tower 308-CA, 400W, USB, audio
DDR2 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax - 2 kom
HDD Seagate ST3250620AS/ST3250410AS, 250 GB 16MB, S-ATA300, NCQ3, 7200
LG DUAL LAYER SATA, 18X, BULK
Power Supply FORTRON 400W, HQ, PFC, 2 x 12V, 12cm fan
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

za tvoje poslove netrebaš ga clockat,,(dizat radne taktove procesora) ,,bit če ti i više nego dovoljan na 2.4 ghz za tvoj posao,,prvo kupi a onda ak očeš clockat ima tema i o tome ali netrebaš ništa clockati

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 22:03 (Xero).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
recoba20 kaže...
Kako misliš "drži ga stalno clocknutog"
 Pa stalno ga drži na 3,2 GHz umjesto na tvorničkih 2,4. Samo za to je potrebno imati bolje zračno hlađenje od stock-a jer se povećava i zagrijavanje. Ali se dobiva osjetno na performansama. Ali opet quad na 3,0 GHz i E8400 koji je nativno na 3,0 E8400 bi imao bolje performanse zbog još jedne stvari... E8400 je rađen u 45nm, a Q6600 u 65nm...

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
recoba20 kaže...
A recite mi onda što mislite o cijeloj ovoj konfiguraciji:

Zotac GF 9600GT, 512MB DDR3, DVI audio, TV-out, DVI
Intel Core 2 Quad Q6600 BOX,4x2,4GHz, 1066MHz, 775-pin,8MB
MB Gigabyte EP45-DS3, s775, iP45, DDR II, SATA II, FW, GLAN
Codegen midi tower 308-CA, 400W, USB, audio
DDR2 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax - 2 kom
HDD Seagate ST3250620AS/ST3250410AS, 250 GB 16MB, S-ATA300, NCQ3, 7200
LG DUAL LAYER SATA, 18X, BULK
Power Supply FORTRON 400W, HQ, PFC, 2 x 12V, 12cm fan
 
Ok je složena. Samo 2 stvari:
1) uzmi kućište bez napajanja i stavi taj FORTRON, šta će ti 2 napajanja?
2) grafu ne bi tu nego neku drugu. Pošto se ne igraš recimo HD3850 ili ako hoćeš da možeš i zaigrat nešto HD4850
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor uzeti...

Sve ok,,,,jedino ak se očeš koji put zaigrat hd 4850.. i ak uzmeš 4850 neko fortron 450w napajanje,,ali i ova grafička koju si ti naveo nije loša

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 22:11 (Xero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Xero kaže...

Sve ok,,,,jedino ak se očeš koji put zaigrat hd 4850.. i ak uzmeš 4850 neko fortron 450w napajanje,,ali i ova grafička koju si ti naveo nije loša

 
Ma Fortron 400W bi trebo držat HD4850. Samo mu ne trebaju dva napajanja, to je greškom valjda uzeo i kućište s napajanjem i napajanje. Grafu ja isto predlažem HD4850.

EDIT: Kolko ti košta ta Zotacica? Nema je u ADM-u. Ako možeš uklopi HD4850 (1100kn) u tu konfu definitivno uzmi...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 22:16 (Sused).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Vidim da to kućište ima napajanje, ali mi se sviđa pa ako ne nađem isto bez napajanja izbacit ću to i stavit Fortrona.

Vas dvojica ste jedini koji su mi predložili da GF zamjenim Radeonom

Jel to znači da baš i ne mogu vrtit igrice Zotac-om??

 

 

- Ja ne znan o njoj baš puno ali ljudi po drugim forumima je preporučuju... 800 kn

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 22:19 (recoba20).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

možeš ih vrtit,,ali radeonka 4850 ih vrti bolje,,mislim nečeš pogriješiti koju god grafičku karticu uzmeš,,samo je 4850 jača i skuplja

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 22:19 (Xero).
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor uzeti...

Dvije jezgre NISU bolje za igranje :

 

http://www.xbitlabs.com

 

Test : Core 2 Quad Q6600 vs. Core 2 Duo E6850

 

Četri jezgre su bolje za gaming.Evo konkluzija autora ovog testa :

 

Gamers-overclockers should definitely decide in favor of the Core 2 Quad Q6600, although a strong opposite opinion exists these days.

 

Samo za prvu igru i pogledajte koliko....

 

 

 

Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 22:20 (Der_Wolf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Der_Wolf kaže...

Dvije jezgre NISU bolje za igranje :

 

http://www.xbitlabs.com

 

Test : Core 2 Quad Q6600 vs. Core 2 Duo E6850

 

Četri jezgre su bolje za gaming.Evo konkluzija autora ovog testa :

 

Gamers-overclockers should definitely decide in favor of the Core 2 Quad Q6600, although a strong opposite opinion exists these days.

 

Samo za prvu igru i pogledajte koliko....

 

 

 

 da ali mi ne govorimo o e6850 nego e8400,,što je velika razlika,,al to je riješeno
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Der_Wolf kaže...

Dvije jezgre NISU bolje za igranje :

 

http://www.xbitlabs.com

 

Test : Core 2 Quad Q6600 vs. Core 2 Duo E6850

 

Četri jezgre su bolje za gaming.Evo konkluzija autora ovog testa :

 

Gamers-overclockers should definitely decide in favor of the Core 2 Quad Q6600, although a strong opposite opinion exists these days.

 

Samo za prvu igru i pogledajte koliko....

 

 

 

 Ali overclockani, a nisu jednako overclockani...
Na defaultnom taktu od 6 igrica bolji je u 2. A E6850 je bolji u njih 4. A k tome je E8400 brži od E6850 i rađen je u 45nm, E6850 nije... Vjerojatno je da bi E8400 bio bolji u svih 6...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 22:27 (Sused).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice