Ivy bridge info

poruka: 530
|
čitano: 68.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Sa novim BIOSima došla je i poboljšana stabilnost OCa na manjoj voltaži, šuška se po forumovima.

 

Suprotno onom što Rambox lupeta, Ivy ima bolje performanse na istom clocku uz manju potrošnju, tako da ĆE biti odličan za laptopove. However, HD 4000 je i dalje slabašan u odnosu na bilo koju diskretnu ili Lllano/Trinity GPU. Doduše, svaka diskretna GPu pridodana owna Trinity/Llano ili Trinity/Llano Crossfire kombinaciju, pa si mislite...

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ivy bridge info

U svakom slucaju lijepo je vidjeti bios sa podrskom za 22NM proceve na ploci od 340 HRK.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info
Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Ivy bridge info

I5 3570K je po Cinebenchu nesto jaci od I5 2500K.

2500K - 5,40 PTS

3570K - 5,67 PTS

clock2much
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info

To se i očekuje da bude makar je tih par posto zanemarivo.

 

Ono kaj najviše upada u oči je zagrijavanje, IB je osjetno topliji od SB-a. Spominje se da bi prosječni IB trebao imati oko 300MHz niži OC u prosjeku od SB-a na zraku.

Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
zoharbizo kaže...

I5 3570K je po Cinebenchu nesto jaci od I5 2500K.

2500K - 5,40 PTS

3570K - 5,67 PTS

Razlika u takt-u?

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
13 godina
offline
Ivy bridge info

Tih 100MHZ nije dovoljno da nadoknade tu razliku Strit.Inace ATI ocito imaju problema sa zagrijavanjem, vidjeti cemo.

clock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
zoharbizo kaže...

Tih 100MHZ nije dovoljno da nadoknade tu razliku Strit.

Jel kužiš kaj ti velim?

 

Napredak postoji ali kad uračunamo tih 100MHz gotovo neprimjetan i praktički zanemariv. Još to fakin' zagrijavanje koje smanjuje oc. Al nadajmo se najboljem.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 21:34 (strit).
13 godina
offline
Ivy bridge info

Kuzim, IB i5 ima 100MHZ visi stock clock od I5 2500K.Kazem ti da ga I5 2500K nemoze ni na 3.4GHZ uhvatiti.Tu si dao primjer proceva sa HT-om, kod njih se razlika od 100MHZ vise opazi nego kod ovih proceva sa 4C/4T.Dakle sitno je IB jaci clock per clock ali je jaci.

clock2much
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy bridge info
Teerex kaže...

Sa novim BIOSima došla je i poboljšana stabilnost OCa na manjoj voltaži, šuška se po forumovima.

 

Suprotno onom što Rambox lupeta, Ivy ima bolje performanse na istom clocku uz manju potrošnju, tako da ĆE biti odličan za laptopove. However, HD 4000 je i dalje slabašan u odnosu na bilo koju diskretnu ili Lllano/Trinity GPU. Doduše, svaka diskretna GPu pridodana owna Trinity/Llano ili Trinity/Llano Crossfire kombinaciju, pa si mislite...

Kaj ja lupetam daj se saberi i nabi čep u svoju tipkovnicu,{#} pametnije buš izgledal pa nisam ja izmislil probleme na Intel 22nm koje oni očito imaju i to več dost vremena.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

A dobro bar nije sporiji clock per clock od Sandy-a kao što je to slučaj kod AMD-a, FX-8 od Phenom X6. {#}

Al ja i dalje ne vjerujem..pa kojeg vraga je onda anandtech testirao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
zoharbizo kaže...

Kazem ti da ga I5 2500K nemoze ni na 3.4GHZ uhvatiti.Tu si dao primjer proceva sa HT-om, kod njih se razlika od 100MHZ vise opazi nego kod ovih proceva sa 4C/4T.

sandy vs ivy?

 

Slažem se da sandy-u još uvijek malo fali, al puše za vrat + problemi zagrijavanja ivy-ja = prestizanje u performansama/upitna isplativost (s obzirom da grafama ne treba još uvijek pci-e 3.0)

 

Ali bez obzira na sve to novo je novo!

 

Poruka Intel-u!

 

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
13 godina
offline
Ivy bridge info

Ne vjerujem dok ne kupim ja ili neki drugi forumas pa javi kako se overclocka.Uostalom ionako ih moj G530 jede {#}

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Iskreno totalno sam razocaran IB kad pogledam ove SS sa 3750K koji jos i nema HT te OC sposobnosti na zraku/vodi, te temperature koje ce na 3770K biti jos vece barem za 10 stupnjeva, ocekivao sam puno vise...

 

Vidim da se tamo lik muci na 4.5-4.8 sa highend vodenim hladjenjem sa dva 360 radijatora i sobnom temperaturom od 6 stupnjeva... {#} Pa i najlosiji SB primjerak bi na tome prodisao na 5Ghz, a bolji primjerci 5.5GHz+ bench stabilni...

 

Nova revizija ce morat da izadje sto prije inace nikakve koristi od 22nm IB-a.

{#}

 

Google is your friend
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ivy bridge info

Zato stiže Gigabyte 990FXA UD7 nabavio u jednoj trgovini za 500kn manje pa reko zašto ne :)

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
Bulldozer kaže...

Zato stiže Gigabyte 990FXA UD7 nabavio u jednoj trgovini za 500kn manje pa reko zašto ne :)

Pa kakve to ima veze s ovom temom?

16 godina
offline
Re: Ivy bridge info
Jurky kaže...

Iskreno totalno sam razocaran IB kad pogledam ove SS sa 3750K koji jos i nema HT te OC sposobnosti na zraku/vodi, te temperature koje ce na 3770K biti jos vece barem za 10 stupnjeva, ocekivao sam puno vise...

 

Vidim da se tamo lik muci na 4.5-4.8 sa highend vodenim hladjenjem sa dva 360 radijatora i sobnom temperaturom od 6 stupnjeva... {#} Pa i najlosiji SB primjerak bi na tome prodisao na 5Ghz, a bolji primjerci 5.5GHz+ bench stabilni...

 

Nova revizija ce morat da izadje sto prije inace nikakve koristi od 22nm IB-a.

{#}

 

Mislim da to nije tak jednostavno, kak izgleda na prvi pogled da je Intel to mogao brže rješit onda bi to več napravili trebat če dosta vremena tako kažu upučeni.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
rambox kaže...
Jurky kaže...

Nova revizija ce morat da izadje sto prije inace nikakve koristi od 22nm IB-a.

{#}

Mislim da to nije tak jednostavno, kak izgleda na prvi pogled da je Intel to mogao brže rješit onda bi to več napravili trebat če dosta vremena tako kažu upučeni.{#}

Meni ovo smrdi na slucaj sa i7 920 C0/D0 revizije, razlika je bila ogromna po pitanju napona, temperature i OC mogucnosti...

 

Koliko me pamcenje sluzi trebalo je oko godinu dana da izadje D0 revizija...

Google is your friend
16 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Lik sa overclock.net foruma je i5-3570k nabavio preko ebay-a iz Hong Kong-a, pa je moguće da je u pitanju neki malo raniji škart na kojem je netko samo htio zaradit. 

Evo još jedan na aukciji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2012 19:13 (Penryn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Kreću prelaunch reklamice...

 

Early adopter
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2012 20:20 (Teerex).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Haha, tek sad sam ubrao Vladu na overclock.net, ima zanimljiv nick. {#}

I doista ga je lakše razumjeti na engl. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 7:51 (Penryn).
Moj PC  
9 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
Penryn kaže...

Haha, tek sad sam ubrao Vladu na overclock.net, ima zanimljiv nick. {#}

I doista ga je lakše razumjeti na engl. {#}

Pa bas dok sam citao thread pomislim, pa ovo nije normalno, da i ovaj strani forum ima svog Vladu {#}

 

Google is your friend
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
Vlada je car na kojem god forumu se pojavi :)
12 godina
protjeran
offline
Ivy bridge info
AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ivy bridge info

Službeno je ivy vani. Slobodno link-ajte review-e kako dolaze.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Kad ce (otprilike) Ivy stici u RH?

Ofc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info

Prvi primjerci tipa dva tjedna, te puna ponuda kroz mjesec dana kao i sve druge komponente.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
16 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Najs, i7-3770K @ 0.9v @ 3.9GHz mi se pravo sviđa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ivy bridge info

A čini mi se da ništa nije ostalo od onih glasina po sajtovima da

će biti fail, biti neisplativ prema Sandy Bridgeu i

vruć? Mislim, oke vidim sad neće možda ići na zrak 5GHz, no bitne su performanse a

koliko troši, valjda će mu bit moguće za stock frekve staviti pasivno hlađenje:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 20:27 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice