Ivy bridge info

poruka: 530
|
čitano: 68.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Ivy bridge info
mate960 kaže...

Samo retard moze napraviti 22nm CPU da se vise grije od 32nm prethodnika.

Može itekako zakaj ne a znaš zašto,{#} zato kaj ne ide sve onak kak si zamislil pa makar imaš i viška love kao Intel nije sve u parama za neke probleme treba vremena da ih rješiš kak spada. A kako tek to onda izgleda kod AMD, to smo videli na prvim Bagerima koji su bili nedovršeni i još na lošem 32nm procesu a kak je ispalo znamo.{#}

 

Intel očito ima problema sa 22nm i tim 3D tranzistorima, detalji če se znat ionako kad tad no jedna sitnica 22nm ima znatno manju površinu a to kod zagrijavanja procesora stvara probleme.{#}

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
offline
Ivy bridge info

Ono šta ću ja napraviti kad izađe IB je ubosti jedan SB i to najvjerojatnije 2500k i napokon se riješiti ovog phenoma. Past će im cijena (bar se nadam), tako da bi to trebao biti pun pogodak

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy bridge info
Volume kaže...

Ono šta ću ja napraviti kad izađe IB je ubosti jedan SB i to najvjerojatnije 2500k i napokon se riješiti ovog phenoma. Past će im cijena (bar se nadam), tako da bi to trebao biti pun pogodak

Cijene hardwera ne padaju!

nisu nikad ,a ni neće.

bar ne kod nas u rvatskoj

Ako bude ista islo dolje ici ce MAX 100 kuna

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
13 godina
offline
Ivy bridge info

Ma padaju cijene, samo ne Intela jer je ipak vodeci.Tako da ne trebas ocekivati mnogo nize cijene SB-a kad izade IB.

clock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
crozoki kaže...
Volume kaže...

Ono šta ću ja napraviti kad izađe IB je ubosti jedan SB i to najvjerojatnije 2500k i napokon se riješiti ovog phenoma. Past će im cijena (bar se nadam), tako da bi to trebao biti pun pogodak

Cijene hardwera ne padaju!

nisu nikad ,a ni neće.

bar ne kod nas u rvatskoj

Ako bude ista islo dolje ici ce MAX 100 kuna

Ma mislio sam ovdje na forumu na oglasniku. Biti će ljudi koji će prijeći sa SB na IB a ja se nadam da će onda koji 2500k za nekih 1100-1200kn doći i do mene

13 godina
offline
Ivy bridge info

Za 1250 kuna se moze i sada naci I5 2500K ako cekas dobru ponudu.

clock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
zoharbizo kaže...

Za 1250 kuna se moze i sada naci I5 2500K ako cekas dobru ponudu.

Ma ići će to i niže, znaš i sam kako to ide ode na oglasniku, danas neka z68 vridi npr. 1000 kn a kad dođe z77 za npr. 1100 kn svi će odmah napadati da z68 više ne vridi 1000 nego 800 kn.

12 godina
offline
Ivy bridge info

Evo jedno pitanje. Novi komp kupujem i 7 mjesecu pa me zanima jel bolje staviti 2500K ili neki ivy bridge?

***Celeron***
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ivy bridge info

To pitaj kad dode vrijeme za to.Tko ziv a tko mrtav do tada?Pa IB nije niti izasao.

clock2much
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ivy bridge info
zoharbizo kaže...

To pitaj kad dode vrijeme za to.Tko ziv a tko mrtav do tada?Pa IB nije niti izasao.

 

A ok :)

***Celeron***
13 godina
online
Re: Ivy bridge info

  Pa bolje je stavit Ivy Bridge jel je to napredniji sandy !! Pa tu nema dileme.

14 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info
Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ivy bridge info

U fazonu da se spremamo za H100 i 4x Gentle Typhoon Black 3000RPM. {#} 

Mada je moj zacrtani klok 4.0GHz voleo bi da se dobro klokuje.

Videcemo bas bi izbedacio da moram da kupujem 2700k i da nemam poboljsanja koja donosi IB.

Ako na 4.0GHz bude davao Performanse kao SB na 4.2 ili 4.3GHz i imao neku solidnu temp koju moze H70 lepo da isprati plus veoma bitni dodaci onda odlicno.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 17:16 (Vlada011).
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info

Vrlo efektno objašnjeno. Prema tome treba se strpit jos jednu do dvije revizije da rješe problem srkanja preveč struje.

Da rezimiramo ivy zaista treba manji napon od sandyj-a ali mu je zato viši idle basic napon dok je load nešto manji(govorimo o stock-u) te također pri istom napon kao sandy vuče više struje. Od tuda više temperature i pretjerana potrošnja. Sve mi se više čini da je Intel napravio sličnu grešku kao i AMD sa bully-jem. Jedina je prednost što Intel ima više love pa će se prije izvuč iz problema jer će pritisnut proizvođača da radi kvalitetnije.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
16 godina
offline
Re: Ivy bridge info
ATiGamer kaže...

Manja površina samog procesora, pa veči napon od proca na 32nm i eto čist logično veča potrošnja i zagrijavanje kaj drugo.{#}

strit kaže...

Vrlo efektno objašnjeno. Prema tome treba se strpit jos jednu do dvije revizije da rješe problem srkanja preveč struje.

Da rezimiramo ivy zaista treba manji napon od sandyj-a ali mu je zato viši idle basic napon dok je load nešto manji(govorimo o stock-u) te također pri istom napon kao sandy vuče više struje. Od tuda više temperature i pretjerana potrošnja. Sve mi se više čini da je Intel napravio sličnu grešku kao i AMD sa bully-jem. Jedina je prednost što Intel ima više love pa će se prije izvuč iz problema jer će pritisnut proizvođača da radi kvalitetnije.

Pritisnut proizvođača hm a koga zapravo,{#} pa Intel sam proizvodi svoje procesore u svojim tvornicama nemaju oni koga pritiskat ništa od toga. 22nm proces ima problema s potrošnjom i pregrijavanjem, i dok ih ne rješe tak če bit  kak se ono kaže 22nm proces mora odrast i prebolit svoje bolesti a za to treba dost vremena.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
rambox kaže...
strit kaže...

jer će pritisnut proizvođača da radi kvalitetnije.

Pritisnut proizvođača hm a koga zapravo,{#} pa Intel sam proizvodi svoje procesore u svojim tvornicama nemaju oni koga pritiskat ništa od toga. 22nm proces ima problema s potrošnjom i pregrijavanjem, i dok ih ne rješe tak če bit  kak se ono kaže 22nm proces mora odrast i prebolit svoje bolesti a za to treba dost vremena.{#}

Na to se odnosilo. Intel je na papiru napravio i zamislio jedno a iz tvornice je ispalo drugo. Slijedi pritiskanje tvornice u cilju dostizanja Intel-ove zamisli.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 1:54 (strit).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
ATiGamer kaže...

 

Prvo sacekajte da izidju procesori pa onda da raspravljamo. Ja takodjer nisam trcao da uzmem Z77 zato sto je nesto novo vec sam uzeo dokazanu Z68 plocu, i ne bih odmah uzimao Ivy proc jer je to nesto novo. Pricekajte da se dokazu mimo papira, a ako bas morate sad kupovati kupite dokazanu Sandy kombinaciju koja ce ionako podrzavati Ivy-je, cemu filozofirati? i usput (i vec otrcano) sjetite se Buldožera......mislim Intel je Intel ali opet moze se desiti nesto neocekivano kao s AMD-om.

15 godina
odjavljen
offline
Ivy bridge info

Mene zanima, ima li gdje informacija kad izlaze EE na Ivy Bridgeu i hoće li ići na socket 2011 ili neki novi? Koliko sam razumio, EE izdanja idu na dostupan X79 2011 LGA, ali stižu tek 2013. godine. Trenutno sam jako zadovoljan s i7-975EE koji uz X58 nudi jako finu propusnost i dovoljno snage. Vidim da je trenutni 3960X na lošijem DMI-u od "samo" 5GT/s u odnosu na moj i7-975EE s 6,4GT/s, ali uz gotovo duplo veću memorijsku propusnost. Koliko su u praksi SB i IB brži od starih i7 i ima li smisla nadogradnja ili ne te hoće li ubrzanje zaista biti znatno veće po testovima? Jel' netko ovdje isprobao nove SB E/IB konfiguracije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ivy bridge info

Naravno sacekajmo da izadje CPU pa cemo videti.

Moja Z77 ce tek za 30-40 dana doci. 

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 14:10 (Vlada011).
16 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info
Tonči kaže...

Mene zanima, ima li gdje informacija kad izlaze EE na Ivy Bridgeu i hoće li ići na socket 2011 ili neki novi? Koliko sam razumio, EE izdanja idu na dostupan X79 2011 LGA, ali stižu tek 2013. godine. Trenutno sam jako zadovoljan s i7-975EE koji uz X58 nudi jako finu propusnost i dovoljno snage. Vidim da je trenutni 3960X na lošijem DMI-u od "samo" 5GT/s u odnosu na moj i7-975EE s 6,4GT/s, ali uz gotovo duplo veću memorijsku propusnost. Koliko su u praksi SB i IB brži od starih i7 i ima li smisla nadogradnja ili ne te hoće li ubrzanje zaista biti znatno veće po testovima? Jel' netko ovdje isprobao nove SB E/IB konfiguracije?

 

x79 koristi dmi 2.0, sa 5.0 gt/s maksimalni bandwidth je 40 gb/s dok x59 chipset koristi qpi link, 6.4 gt/s na tvojem procesoru daje maksimalni bandwidth 25.6 gb/s što je gotovo 60% više u korist sb-e tako da te brojke na papiru mogu prevariti...  prema southbridgeu x79 ima 20 gb/s bandwidth a x58 samo 2 gb/s...

 

Tebi bi idući upgrade trebao biti 980X/990X jer ćeš uz najmanje uloženih novaca dobiti najviše performansi, sb-e u odnosu na gulftown donosi prosječno 10% bolje performanse, kako gdje, negdje više negdje manje, ajde uz malo veći sb-e overclock potencijal i nešto više, avx instrukcije su jedino što je vrijedno spomena u floating point performansama, jednostavno su brutalne...

 

 

 

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 14:31 (Cele303).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Od IBa će najviše profitirati laptopi, puno bolji iGPU, manja potrošnja.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ivy bridge info

Inače, nisam zadovoljan ASUS pločom, ali sam u vrijeme Core 2 bio oduševljen vrhunskim Gigabyteom. Jel' i dalje takva situacija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
Tonči kaže...

Inače, nisam zadovoljan ASUS pločom, ali sam u vrijeme Core 2 bio oduševljen vrhunskim Gigabyteom. Jel' i dalje takva situacija?

Generalno se ne moze nista reci. Svaki proizvodac ima dobrih/losih ploca.

Ofc.
16 godina
offline
Re: Ivy bridge info
sharxtreme kaže...

Od IBa će najviše profitirati laptopi, puno bolji iGPU, manja potrošnja.  

Zapravo upravo suprotno na Laptopima, če Ivy Bridge imat i najviše problema zbog znatno večih temperatura koje u tom segmentu nikak ne odgovaraju. Ako ima problema s prevelikim temperaturama, a ima to je sad več vrlo očito onda ih ima na svim procesorima na 22nm bilo za Laptope ili Desktop jer je to isti proizvodni proces.{#}

 

GPU na Ivy Bridge procesorima, tj HD 4000 bilo u mobilnoj verziji ili desktop nije ništ puno bolji več zapravo ispod očekivanja kad se sve zbroji i oduzme.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/ivy-bridge-krajem-mjeseca/145761.aspx?page=0&jumpto=2794875&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
rambox kaže...
sharxtreme kaže...

Od IBa će najviše profitirati laptopi, puno bolji iGPU, manja potrošnja.  

Zapravo upravo suprotno na Laptopima, če Ivy Bridge imat i najviše problema zbog znatno večih temperatura koje u tom segmentu nikak ne odgovaraju. Ako ima problema s prevelikim temperaturama, a ima to je sad več vrlo očito onda ih ima na svim procesorima na 22nm bilo za Laptope ili Desktop jer je to isti proizvodni proces.{#}

 

GPU na Ivy Bridge procesorima, tj HD 4000 bilo u mobilnoj verziji ili desktop nije ništ puno bolji več zapravo ispod očekivanja kad se sve zbroji i oduzme.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/ivy-bridge-krajem-mjeseca/145761.aspx?page=0&jumpto=2794875&sort=asc&view=flat

Nisam znao da se i mobilne verzije isto griju. Ali iGPU 4000 +mala potrošnja će biti jako koristni za Ultrabookove, jer u njih ne stavljaju d-gpu nikad. Zapravo nisam pratio koje će mobilne verzije uopće biti.

16 godina
offline
Ivy bridge info

Hm evo još jedne zanimljivosti, može se reč nadopuna na ovaj isti članak uglavnom i7 3770K bi trebao bit 77W TDP-a prema prijašnjim informacijama.No Retail kutija tj naljepnica za prodaju, ima oznaku 95W TDP-a izgleda da su morali dič TDP vrjednosti nema druge s obzirom na znatno veče temperature.{#}

 

http://www.obr-hardware.com/2012/04/why-is-ivy-bridge-hot-power-hunger-and.html

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Ivy bridge info

Vjerovali ili ne no vjerojatno je ovo istina,{#} Intel spušta cijene Ivy Bridge procesora i to prije lansiranja na tržište one prve cijene koje su prvotno objavili padaju u vodu.{#}

 

Ovo je blago rečeno čudan potez za Intel,{#} ok spuštanje cijena nije veliko zapravo je i manje više nebitno ali izgleda ko neki kompenzacijski potez jel. S kojim razlogom spuštanje cijena prije lansiranja novih procesora, ili to zapravo ima veze s svim tim problemima koje Intel ima sa Ivy Bridge na 22nm.{#}{#}

 

http://www.overclock.net/t/1242890/vr-zone-intel-cuts-desktop-ivy-bridge-cpu-pricing-ahead-of-launch

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Naravno da im moraju slustiti cijene kad nisu donijeli nista toliko revolucionarno u odnosu na SB. Pa ja da imam dobrog Gulftowna ne bih se mislio hocu li kupovati Ivy ili SB. Po meni je Ivy nekako i nepotrebna tranzicija, IMO kazem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ivy bridge info

Joj neka ga podignu na 150W samo da ispadne dobar CPU ili da najave brzu reviziju.

Da ja uzmem plocu a za CPU mogu da sacekam 2-3 meseca.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
13 godina
offline
Ivy bridge info

Dakle poceli su stizati updateovi biosa za IB, tu je i meni stigao bios sa podrskom za 22NM proceve a imam H61 plocu.Ocito nam IB stize jako brzo.

BIOS sam flashao i uredno radi, jedino sto sam opazio jest manja stabilnost memorije sto se tice latencija.Sada mi radi na 6-6-6-14 1T umjesto proslih 5-6-5-14 1T.

clock2much
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice