Intel Q75 MBO. Graphics card support

poruka: 7
|
čitano: 958
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Intel Q75 MBO. Graphics card support

Pozdrav. Zna li neko koje grafičke podržava MBO Intel Q75 sa i7 3770 3,4 GHz procesorom. Zanima me ima li igdje spisak grafickih kartica koje ta matična podržava ili slično. Da li je GDDR5 ili GDDR3? LP.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel Q75 MBO. Graphics card support

Bilo koju PCI-e grafičku...

 

Kruha i igala...
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Q75 MBO. Graphics card support

Npr. Gtx 1050 TI ili slabije.

Posto sam vidio da podrzava samo PCI Express x1,x2 i x4, max x8, šta to znači?

7 godina
offline
Re: Intel Q75 MBO. Graphics card support

Ako imaš grafu koja je npr. "brža" od pci-e 8x, a imaš samo 8x, onda ti ona ne bude radila maksimalno brzo (laički rečeno).

A u kombi s tim čipsetom ionak ne budeš koristio neku koja je brža od toga, tak da u pravilu ne budeš na gubitku.

I ako koristiš neke druge pci-e uređaje koji troše puno "brzine" onda možeš izgubiti dio brzine grafe, ali i to ne budeš doživio u standardnoj upotrebi.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 18:41 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Intel Q75 MBO. Graphics card support

Gddr3 je sporiji od gddr5.Najvise ti zavisi sto bi htio ako ti je potrebna graficka za igranje igara uzmi novu gtx1660 ili polovnu rx580.Bilo bi dobro da napises koje napajanje imas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Q75 MBO. Graphics card support

Trenutno nemam ništa, al planiram na ljeto uzeti maticnu Intel q75 sa i7 3770 procesorom te 8gb rama. To dolazi u kompletu a ostalo sam trazim. Mislim da mi je rx580 pristupačnija. Hvala na savjetima prijatelji!

 

12 godina
offline
Intel Q75 MBO. Graphics card support

Nemoj q75 i 3770 kupovat to je staro i na oglasnicima svi traze previse novca, uzmi si bolje ryzen ili intel i3 10100 kada izade bit ce oko 1000kn + ploca 450-500kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice