Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.118.566
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
dery kaže...

Ako baš hoće linusov evo za našeg envija. Rađe uzeti 10gen ako je jeftinja naravno.

 

Yeah, pogodio si da što god želiš da nađeš za traženu nišu to i nađeš na YT-u.

Ali ovo ne ide za mene jer ja se sa Workstationa više ne vraćam na Desktop računare. Može Threadripper (ima i Lenovo P620) sa 2 TB RAM-a problem je grafička. Tj. smeće od AMD-a pod nazivom Radeon Pro ili kako već - ne moće niti pod razno a to Lenovo ne da kao opciju.

 Kolega znam da nije bajno u Bosni, ali malo manje hejtanja ti nebi škodilo, više puta sam te morao smirivati . Stavi si relaxing music playlistu na youtubu i očisti misli.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Trude se svi redom, ali ne mogu ti ništa. 

Baš mi je zabavno za gledati. 

Riot kaže...

ako se pokaže lošim onda odabirem Zen 4.

Malo još cijena gore i idealan za pravoga AMD fanboya kao ti, što ne bi dao 3500 kn za procesor za šest jezgara. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 21:34 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
Envy kaže...
dery kaže...

Ako baš hoće linusov evo za našeg envija. Rađe uzeti 10gen ako je jeftinja naravno.

 

Yeah, pogodio si da što god želiš da nađeš za traženu nišu to i nađeš na YT-u.

Ali ovo ne ide za mene jer ja se sa Workstationa više ne vraćam na Desktop računare. Može Threadripper (ima i Lenovo P620) sa 2 TB RAM-a problem je grafička. Tj. smeće od AMD-a pod nazivom Radeon Pro ili kako već - ne moće niti pod razno a to Lenovo ne da kao opciju.

 Kolega znam da nije bajno u Bosni, ali malo manje hejtanja ti nebi škodilo, više puta sam te morao smirivati . Stavi si relaxing music playlistu na youtubu i očisti misli.

 Bome nije bajno, njemu su valjda oni videi tek danas objavljeni, mozda nit ne zna da mu za intela treba maticna od soma ipo cuna da ne throttla 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Trude se svi redom, ali ne mogu ti ništa. 

Baš mi je zabavno za gledati. 

Riot kaže...

ako se pokaže lošim onda odabirem Zen 4.

Malo još cijena gore i idealan za pravoga AMD fanboya kao ti, što ne bi dao 3500 kn za procesor za šest jezgara. 

Jesi li vidio? Ja ima kažem: "saberite se pa kao u horu da dobro zapjevajte", a meni žao bude kada jedan drugoga moraju hrabriti.

A kolegi Riotu  smo našli rješenje. Ide na LGA 1200 i3-10100, možda čak i 9100, da se za 5 godina može jeftino nadograditi na 10900... Ali još je neodlučan.

A čekaj tek kada im u Ryzen temi sutra bacim bombu o ECC memoriji. Izgleda da je AMD sve lagao da ćemo imati budžet servere ali u panjevima. Evo i slika.
Dakle kupiš jeftinu matičnu sa ECC RAM podrškom kao što je ova:

 

I dobio si ECC memoriju... memorija ne ide. Mrtvorođenče. Zašto:

 

Memorija mora od 4 vrste ECC biti ona luda UnBuffered UDIMM i to deklarisana od strane AMD-a da je takva prikladna za Ryzen.
Ima li veće lažljivice od one Teta Lise Su.

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ne kuzim zbog cega neki ljudi ne ostave kljucne informacije ovdje u ovoj temi, ili stvarno zele da ljudi kupe B460/Z490 i da im vi kazete da ce 100% radit sa 11gen ?

 

https://videocardz.com/newz/intel-confirms-b460-and-h410-motherboards-will-not-support-11th-gen-core-rocket-lake-cpus

 

Intel sam rekao, NEMA 11gen na B460 i H410 plocama, 50/50 za Z490 i H470 jer sve ovisi o bios updateu, tolko o tome kak Intelasi svima savjetuju da uzmu B460 i da poslije nadograde na 11gen 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

Ne kuzim zbog cega neki ljudi ne ostave kljucne informacije ovdje u ovoj temi, ili stvarno zele da ljudi kupe B460/Z490 i da im vi kazete da ce 100% radit sa 11gen ?

 

https://videocardz.com/newz/intel-confirms-b460-and-h410-motherboards-will-not-support-11th-gen-core-rocket-lake-cpus

 

Intel sam rekao, NEMA 11gen na B460 i H410 plocama, 50/50 za Z490 i H470 jer sve ovisi o bios updateu, tolko o tome kak Intelasi svima savjetuju da uzmu B460 i da poslije nadograde na 11gen 

 Još jedna pljuska u lice od Intela, nemojmo zaboraviti ni ovu prevaru od Intela, pokvareni prljavi gadovi: 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
pokvareni prljavi gadovi

Barem nisu bagoviti. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Riot kaže...
pokvareni prljavi gadovi

Barem nisu bagoviti. 

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Riot kaže...
pokvareni prljavi gadovi

Barem nisu bagoviti. 

 

zaboravljas https://meltdownattack.com/ ?

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...
Valentin17 kaže...
Riot kaže...
pokvareni prljavi gadovi

Barem nisu bagoviti. 

 

zaboravljas https://meltdownattack.com/ ?

 Hebiga ali to nije BSOD, 45 sec post, mema na 2133 mhza, smrzavanja i sl :D

5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

  

 

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

pa onda cyberpunk pa traži hakove da ti igra ne troka i sl. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

   

 Najjači ste, kad više ne znate što bi sjetite se tih sigurnosnih propusta ali ni svjesni niste da to nisu propusti nego featursi 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Riot kaže...

   

 Najjači ste, kad više ne znate što bi sjetite se tih sigurnosnih propusta ali ni svjesni niste da to nisu propusti nego featursi 

 Ima još nešto, Zen 3 guzi sve Intelovo uzduž i poprijeko, single, multithread, a dodatni bonus niža potrošnja, više jezgri, pcie 4.0 .

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
Zen 3 guzi sve Intelovo uzduž i poprijeko

Pogotovo cijenu. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
nicky.sl kaže...
Riot kaže...

   

 Najjači ste, kad više ne znate što bi sjetite se tih sigurnosnih propusta ali ni svjesni niste da to nisu propusti nego featursi 

 Ima još nešto, Zen 3 guzi sve Intelovo uzduž i poprijeko, single, multithread, a dodatni bonus niža potrošnja, više jezgri, pcie 4.0 .

 I sta sad eto amd je dobar uzivaj u svom amd-u a mi cemo biti na intelu.Ja neznam sta ti citavo vrijeme pokušsavas dokazati, iskreno bolime kurac za amd i intel ali kad vec kupujem kupit cu intel iz razloga sto je plug i play jer nezelim da sam svako malo u biosu i da stelam ram  da mi to radi kako spada.Evo recimo npr kod mene na ploci mi crkli B slotovi od rama nakon 5 godina  znas koliko me to ljuti toliko da mi je svejedno, dan danas sve igram bez problema.Jer mu je to namjena.Ovakav kvar da je na AMD-u morao bi plocu i procesor mjenjati. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 16:52 (dreadmoore).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

i9 10900F 10/20 malo skuplji od ryzena 5600x 6/12

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Riot kaže...

   

 Najjači ste, kad više ne znate što bi sjetite se tih sigurnosnih propusta ali ni svjesni niste da to nisu propusti nego featursi 

Ti sigurnosni propusti toliko su su kritčni jednako kao što bi je kritčan LHC ili Veliki hadronski sudarivač (engl. Large Hadron Collider, LHC) napravio mikro crnu rupu koja bi šetala zemljom i polako za par godina progutala cijelu planetu. Barem su neki teoretičari tvdili.

Toliko o Intelovim sigurnosnim propustima koje naravno ima i AMD.

Ali da, kada nestane argumenata.. onda.. zna se šta sljedi...

 

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Još malo novosti, s obzirom na nezgodne detalje i navedene Asrock i MSI Z490 matičnjače neče podržavat rastrošne Rakete.

 

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=https%3A%2F%2Fwww.chiphell.com%2Fthread-2300641-1-1.html&sandbox=1

 

 

 

Gledam prošlu stranu, a đe je nestal moj post vezano za ovo dole.Kaj sad s tim informacijama, pa ne bumo to valjda naguravali pod tepih. 

 

https://videocardz.com/newz/intel-confirms-b460-and-h410-motherboards-will-not-support-11th-gen-core-rocket-lake-cpus

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 17:45 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Još malo novosti, s obzirom na nezgodne detalje i navedene Asrock i MSI Z490 matičnjače neče podržavat rastrošne Rakete.

 

* * *

 

Ti se trudiš 10 minuta da nađeš što ne trena a ja za 10 sekundi nađem što treba:
Izvoli:
ASUS updates its Z490 motherboards with 11th Gen Intel CPU support | OC3D News (overclock3d.net)

 

Da podebljam: ASUS updates its Z490 motherboards with 11th Gen Intel CPU support.

PS: Dosadni ste sa tim Socketima.. kupi sad LGA 1200 sa top procesorom i RTX 3080 i miran si pola desetljeća do čitavo jedno desetljeće, a do tada tko živ a tko mrtav.

Evo piva: 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

 

 

 

 Nemoj se trudit odgovarat na njegov odgovor, izgleda da je corav...

 

On u svom postu neposredno tvrdi da su useri Asrock i MSI Z490 ploca nebitni, a to su upravo ove najjeftinije Z490 ploce od 1000kn (tipa eto phantom "gaming" 4 koji nemre drzat klokanog 10600k).

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 10:22 (hahhaajaads).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

i9 10900F 10/20 malo skuplji od ryzena 5600x 6/12

Sve ima svoje.. 5600X staviš na ploču od 500kn i uz stock cooler se igraš jednako dobro kao i sa 10900. i9-ka s druge strane traži cooler od bar 200-300kn i skuplju ploču jer grijeh bi bio dat 3k kn za proc i onda se ograničit na ram od 2933MHz, plus što 10 jezgri cugne pa nije ni svaki VRM sposoban odradit posao kako treba.

A kad su oba max. iskorišteni i9-ka je brža nekih 30-35%, što i nije preveć.. dakle kad dođe situacija da igre koriste 20 threadova a maleni 5600X bude štucao na 40fps, 10900F će ispalit nekih 50-55fps i pritom generirat nekih 150-200 W topline.. ugl. nije 10900 bez razloga 3000kn. 

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
forumaš kaže...

i9 10900F 10/20 malo skuplji od ryzena 5600x 6/12

Sve ima svoje.. 5600X staviš na ploču od 500kn i uz stock cooler se igraš jednako dobro kao i sa 10900. i9-ka s druge strane traži cooler od bar 200-300kn i skuplju ploču jer grijeh bi bio dat 3k kn za proc i onda se ograničit na ram od 2933MHz, plus što 10 jezgri cugne pa nije ni svaki VRM sposoban odradit posao kako treba.

A kad su oba max. iskorišteni i9-ka je brža nekih 30-35%, što i nije preveć.. dakle kad dođe situacija da igre koriste 20 threadova a maleni 5600X bude štucao na 40fps, 10900F će ispalit nekih 50-55fps i pritom generirat nekih 150-200 W topline.. ugl. nije 10900 bez razloga 3000kn. 

 A pa normalno, Intel je gulikoža i da ga može prodati skuplje prodao bio ga, a da želi diskontno prodavati sobzirom koliko para imaju i to bi mogao, ali ne želi.

Ali zanimljiv mi je omjer jezgara i cijena današnjih konkurenata. Da je AMD izbacio iste cijene kao i za Ryzen 3600/3600X svih ovih rasprava nebi ni bilo, jasna stvar. Ali na žaliost nije pa se mnogi nećkaju platiti 2650 kn za 6/12 cpu,

jer po toj cijeni smo prije tri godine imali i7 8700K pa smo večina nas pljuvali da je skup.

5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

bome nezgodno za Intel, ali još nezgodnije za nas jer povećanje cijene ne gine ako Raketa podbaci. 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
blackdevil kaže...

bome nezgodno za Intel, ali još nezgodnije za nas jer povećanje cijene ne gine ako Raketa podbaci. 

 Ne brine me to toliko, uzet ću si ddr5 procesor koja god cijena bila, samo još treba vidjeti tko će ponuditi najbolje na tržištu i moje je.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
blackdevil kaže...

bome nezgodno za Intel, ali još nezgodnije za nas jer povećanje cijene ne gine ako Raketa podbaci. 

 Intel je duže vremena u banani a cijene će diktirati TSMC, jer zakupljni su maksimalno za buduća vremena. Biti će skupo i skuplje.

Stari Ryzeni nisu više IN, novi su skupi a Intel nema konkurentan proizvodni proces i masovno ga se sprada. Tak da trebati će to platiti.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
blackdevil kaže...

bome nezgodno za Intel, ali još nezgodnije za nas jer povećanje cijene ne gine ako Raketa podbaci. 

 Ne brine me to toliko, uzet ću si ddr5 procesor koja god cijena bila, samo još treba vidjeti tko će ponuditi najbolje na tržištu i moje je.

Mozes odma uzet "ddr5 procesor", kupis mobitel...

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Riot kaže...
blackdevil kaže...

bome nezgodno za Intel, ali još nezgodnije za nas jer povećanje cijene ne gine ako Raketa podbaci. 

 Ne brine me to toliko, uzet ću si ddr5 procesor koja god cijena bila, samo još treba vidjeti tko će ponuditi najbolje na tržištu i moje je.

Mozes odma uzet "ddr5 procesor", kupis mobitel...

Kupljeno, no low power memorije me ne usrećuju u tolikoj mjeri...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice