Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.772
|
čitano: 2.200.190
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

rapsodija mlih jezgri i sulude potrošnje.

 Ma ne brine me to, narucio sam Pearles Assasin 120 i imam neko suludo napajanje za neki od i5 pastuha mislim dovoljnoaj da je unutra neka AMD graficka onda bi se zabrinuo

 Ajd javi dojmove kad ti dođe Pearles Assasin 120, baš me zanima ovako iz prve neplaćene ruke, kakav je 

 Stigla mrcina

 

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

To su "skureni" procesori a on stalno kupuje polovni jeftini poluotpad pa to slaže i prodaje dalje. Ljudi uništavaju procesore overklokom i lošim hlađenjem, moguće da su ryzeni još i osjetljiviji od Intela u tom pogledu, pa degradiraju vremenom brži...nagađam.

 nisu to skureni procesori, pogledaj video, stock hladnjak i stock postavke

ili je tebi tech yes city ok kad podjebava intel, a nije dobar kad podjebava amd jer ti jebe koncepciju 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

To su "skureni" procesori a on stalno kupuje polovni jeftini poluotpad pa to slaže i prodaje dalje. Ljudi uništavaju procesore overklokom i lošim hlađenjem, moguće da su ryzeni još i osjetljiviji od Intela u tom pogledu, pa degradiraju vremenom brži...nagađam.

 nisu to skureni procesori, pogledaj video, stock hladnjak i stock postavke

ili je tebi tech yes city ok kad podjebava intel, a nije dobar kad podjebava amd jer ti jebe koncepciju 

Znači ryzen 3600 ne valja generalno? 

 

Meni je on OK općenito jer ne djeluje pretenciozno, a to da je AMD relativno smeće nije neka novost. Novost je vezana za malojezgrene procesore i da su mu prilazili ljudi na tech sajmu i skrenuli mu pažnju na te probleme.

 

 

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Znači ryzen 3600 ne valja generalno? 

 tko je rekao da ne valja, čemu drama queen stav odjednom 

malo ti podjebavaš, malo ja podjebavam, zajebavamo se zajedno

9 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

Znači ryzen 3600 ne valja generalno? 

 tko je rekao da ne valja, čemu drama queen stav odjednom 

malo ti podjebavaš, malo ja podjebavam, zajebavamo se zajedno

Ja se ne zajbavam malo i ne podjebavam malo. Ovo je ozbiljan forum i ja se tako ponašam.

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 Jedva čekam da ga se dohvati frizura man.

9 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Uh sta me rajca ova full white Giga, ploča sa bijelim PCB nije bila u srednjem rangu zadnjih 10 godina 
Gigabyte AORUS Z790 X motherboard series confirm Intel 14th Gen Core series

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...

Uh sta me rajca 

 Uhvati je za jajca

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
9 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

I trenutni bijeli APEX je čudo od ploče kako je fenomenalno napravljena i software-ski optimizirana za hardware, šta god da ubaciš na nju radi po defaultu od memorije makar 7800MHz DDR5 XMP, a ovaj novi refresh model ce biti jos dodatno pojačan i po standardu podržavato 10GHz DDR5... uh bit ce veseli OC rezultati kada ih se uhvati ekipa koja zna 

ASUS’s High-End ROG Maximus Z790 APEX Encore Overclocking Motherboard Pictured Listed For Over 800 Euros

Intel marketing materials confirm upcoming 6.0 GHz 24-core, 5.6 GHz 20-core and 5.3 GHz 14-core CPUs

Vec tradicionalno, uz novu intel seriju dolazi i razno razni goodies sa strane

TeamGroup launches T-Force Xtreem DDR5 memory up to 8200MHz CL38 odličan heatsink za full OC, TeamGroup ima najbolje DDR5 module u globalu.

Alder Lake-u pada cijena

Intel 12th Gen Core “Alder Lake” K-Series price drops: 12900KF at $325, 12700KF at $216 and 12600KF at $154


Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 14:23 (Jacked).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...
3% average samo radi višeg takta, nema promjena u arhitekturi

Pa nema od 12 generacije do 14 generacije, ili ipak ima iako sam sebi lažeš u bradu itd.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-club-opca-tema-o-procesorima/202738.aspx?page=433&jumpto=6682376&sort=asc&view=flat

 

Dalje znaš, Hibridna zbrkana kombinacija sa patuljastim CPU jezgrama ubila je AVX512 itd.Dobro je to Intel zamješal, ali drukčije nisu mogli nego bacit AVX512 pod vlak.

 

Hibridni Zen 4 APU ima i aktivni AVX512, ali to je več druga tema ili rasprava.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 15:52 (rambox).
16 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

12 generacija je najpopularnija i bude tako još dugo ako se gleda omjer uloženo i dobiveno

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

 

Dalje znaš, Hibridna zbrkana kombinacija sa patuljastim CPU jezgrama ubila je AVX512 itd.Dobro je to Intel zamješal, ali drukčije nisu mogli nego bacit AVX512 pod vlak.

 

Hibridni Zen 4 APU ima i aktivni AVX512, ali to je več druga tema ili rasprava.

 

Samo kaj AMD nije AVX 512 imal do nedugo pa niko nije spominjal kao vazno, sad kad ima je vazan. Al dobro iduce godine kad bu intel imal ultimativni AVX10 bumo vidli jel bude i onda to vazno kak je sad 

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...

I trenutni bijeli APEX je čudo od ploče kako je fenomenalno napravljena i software-ski optimizirana za hardware, šta god da ubaciš na nju radi po defaultu od memorije makar 7800MHz DDR5 XMP, a ovaj novi refresh model ce biti jos dodatno pojačan i po standardu podržavato 10GHz DDR5... uh bit ce veseli OC rezultati kada ih se uhvati ekipa koja zna 

ASUS’s High-End ROG Maximus Z790 APEX Encore Overclocking Motherboard Pictured Listed For Over 800 Euros

Intel marketing materials confirm upcoming 6.0 GHz 24-core, 5.6 GHz 20-core and 5.3 GHz 14-core CPUs

Vec tradicionalno, uz novu intel seriju dolazi i razno razni goodies sa strane

TeamGroup launches T-Force Xtreem DDR5 memory up to 8200MHz CL38 odličan heatsink za full OC, TeamGroup ima najbolje DDR5 module u globalu.

Alder Lake-u pada cijena

Intel 12th Gen Core “Alder Lake” K-Series price drops: 12900KF at $325, 12700KF at $216 and 12600KF at $154


 Od kud naruciti ovaj 12600kf/k po tim cijenama kod nas u Eu? Jel ima ista slicno jer ovo je krađa

10 godina
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Idi onda na 12400f i Bog te veselim kad ti je puno dat 230e

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kaj bi mu bilo puno, kad proda stari i9 9900k za 300 eura još mu i ostane :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa u svakom slučaju 12400f/160e vs 12600kf/250e ja bi radije uzeo 12400f i tih 90e uložio u bolju vga

 

sada sam se sjetio da sam neki dan za 5 kartona od 24komada paulanera dao 100e, ako imaš grafičku onda se ispravljam na 12400f i Paulaner

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 17:48 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Otiđi na kurve i ne troši na glupe procesore
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

 Od kud naruciti ovaj 12600kf/k po tim cijenama kod nas u Eu? Jel ima ista slicno jer ovo je krađa

 Treba koji tjedan da dođu popusti iz USA do EU, ali ispod 190e ne vjerujem da ce ih biti ako i toliko.

Ja si vise gledam gdje da uzmem LN2 i novi lonac, poigrao bi se sa 14900k ako me ne prođe volja za 3 tjedna 

9 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sada kada sam razorio sve sa ryzenima i postavio standarde kako se overkloka, otvaram trecu bojišnicu na intel frontu!

Malo da našeg Borisa propušem sa 10700k kad se vec krenuo busati sa tim 9900K koji su zapravo isti procesori drugog naziva 

Evo malo RAM-a za početak kako to treba izgledati na 14nm intelima, 24/7 profil Bdie 4133MHz CL15 latencija 37.4ms ubio 

 Ajmo Boris, đe je CB R20 kojeg od jucer tražim, ajmo na megdan u benchmark temu da vidim od cega si 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 10:52 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...

Sada kada sam razorio sve sa ryzenima i postavio standarde kako se overkloka, otvaram trecu bojišnicu na intel frontu!

Malo da našeg Borisa propušem sa 10700k kad se vec krenuo busati sa tim 9900K koji su zapravo isti procesori drugog naziva 

Evo malo RAM-a za početak kako to treba izgledati na 14nm intelima, 24/7 profil Bdie 4133MHz CL15 latencija 37.4ms ubio 

 Ajmo Boris, đe je CB R20 kojeg od jucer tražim, ajmo na megdan u benchmark temu da vidim od cega si 

 Osječam da se boriš sam sa sobom.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
9 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Naravno da se zna sve mjesecima kada su procesori vec pola godine spremni samo su cekali listopad da ih lansiraju zbog time frame između Raptor Lake serije, isto kako su i Raptor Lake vrtili na prezentacijama vec 3 mjeseca nakon Alder Lake launch-a 

Intel Japan Leaks Its Own Marketing Promos For 14th Gen Raptor Lake Refresh CPUs, Confirms All Specs We Have Known For Months

Stvarno su se potrudili ove sezone oko dizajna svi proizvođaci, lijepo je vidjeti da se i bijele komponente sve vise guraju u ponudu

ASUS ROG Maximus Z790 Formula


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Dioničari cijene kad izlaze nove serije svake godine...sad da li ima smisla ili ne je drugi par cipela.

Rekli bi kod nas, bitno da se vrti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

 Ameri su drugi svijet, tamo su cijele godine takve akcije i nerijetko i poklon 32GB rama stave uz to đabe. Nebus to u EU vidio ne brini. A od viska serije glava ne boli, visak izbora ne škodi a tko želi taj ce kupit.

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma sad se definitivno najviše isplati bocni kakvu Z790 ploču, DDR5 ram i Alder lake, pa za koju godinu možeš ubacit i 14 generaciju ako bude potreba - i sve to možeš dobit za 500injak ojra i imaš vrhunski komp.

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
To je suprotno od isplativosti sad uzimat eol z790 ploču i nakeljit adlera pa razmišljat o nadogradnji. Najisplativije je još uvijek npr strix b660 a mogucnosti finog undervolta, ddr4 te raptor 13600k/700/900 i prst uvo do intela 15-16gen i novih ploča de boljih ddr5 brzina. Znaci u startu imaš jaci stroj koji ne trebas nadograđivati i možes se koncentrirat na gpu..
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 17:03 (bik).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Stigao i slozen Thermalright Peerless Assassin SE verzija!
56€ s dostavom s Amazona.
I9 9900k u Cinebenchu r23@155w@1.256v(auto napon samo za test) drzi na cca 74°c prezadovoljan.👌💪
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Šteta kaj ga nemaju kod nas u prodaji. Prva mrcina sa dva tornja.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ima u ipona za 46 eura. E sad kakav je taj ipon?

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice