Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.185.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Onda možeš ubaciti bilo koju reklamu iz tv-shop prodaje, uz obaveznu navlakuša rečenicu '...neponovljiva akcija uz, ne jednu, ne dvije, nego čak tri besplatne igre'
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Da, u četvrtak je prezentacija malih jezgri 😂 zanimljivi su isto ko baba Su sa svojim zen 4 cijenama ili kožnati sa ciglom od kartice za milion kuna.

Bilo bi nam bolje da su izdali upotrbljivu karticu a ne onaj poluproizvod koji ne radi bez hrpu bios podešavanja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Da, u četvrtak je prezentacija malih jezgri 😂 zanimljivi su isto ko baba Su sa svojim zen 4 cijenama ili kožnati sa 5 lit kantom od kartice za milion kuna.

Bilo bi nam bolje da su izdali upotrbljivu karticu a ne onaj poluproizvod koji ne radi bez hrpu bios podešavanja.

  malo sam te ispravio

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2022 16:52 (dery).
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

https://www.techpowerup.com/300029/intel-claims-11-percent-gaming-performance-advantage-of-the-core-i9-13900k-over-amds-ryzen-9-7950x

 

Uzimajući u obzir da je ovo "biased" od strane Intela, kao što rade svaki puta, može se pretpostaviti ono što su znali svi razumni ljudi, a to je da će dinosaur biti li la s Ryzen 7000. Kako gdje koji brži više ili manje, u praksi nebitno. Naravno, pričamo o gajmingu jer je to jedino bitno i mjerilo svega važnog, jel. Znati ćemo uskoro, ali ništa bitno se neće desiti što se već ne zna neko vrijeme.  

 

S obzirom da su to sada manje više izjednačene platforme u smislu performansi i naravno, najbrže i najbolje ikad, ostaje samo pitanje cijena i izbora. Kupcima realno nikad nije bilo bolje jer se doslovno ne može pogriješiti, osim preplatiti. Imaš "stare" generacije koje su odlične i povoljne, imaš nove koje su brže i preskupe. Ima izbora za sve. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2022 18:38 (itomic009).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Da ali zanimljivije je voditi svete ratove sa one ili ove strane, tak svejedno. Umjeren i realan stav je 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Čekamo četvrtak 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

https://www.techpowerup.com/300029/intel-claims-11-percent-gaming-performance-advantage-of-the-core-i9-13900k-over-amds-ryzen-9-7950x

 

Uzimajući u obzir da je ovo "biased" od strane Intela, kao što rade svaki puta, može se pretpostaviti ono što su znali svi razumni ljudi, a to je da će dinosaur biti li la s Ryzen 7000. Kako gdje koji brži više ili manje, u praksi nebitno. Naravno, pričamo o gajmingu jer je to jedino bitno i mjerilo svega važnog, jel. Znati ćemo uskoro, ali ništa bitno se neće desiti što se već ne zna neko vrijeme.  

 

S obzirom da su to sada manje više izjednačene platforme u smislu performansi i naravno, najbrže i najbolje ikad, ostaje samo pitanje cijena i izbora. Kupcima realno nikad nije bilo bolje jer se doslovno ne može pogriješiti, osim preplatiti. Imaš "stare" generacije koje su odlične i povoljne, imaš nove koje su brže i preskupe. Ima izbora za sve. 

A i jedni i drugi su preskupi, a bogami i bottleneck za jedini zanimljivi komad hardware-a trenutno - RTX 4090 

7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

 

S obzirom da su to sada manje više izjednačene platforme u smislu performansi i naravno, najbrže i najbolje ikad, ostaje samo pitanje cijena i izbora. Kupcima realno nikad nije bilo bolje jer se doslovno ne može pogriješiti, osim preplatiti. Imaš "stare" generacije koje su odlične i povoljne, imaš nove koje su brže i preskupe. Ima izbora za sve. 

 Nema se sta znat, cijene se znaju odavno, a bome su i dostupni preorderi i izlistane cijene na Caseking i jos nekim ducanima.

 

Sve u svemu, kako i trubim vec dugo vremena, od Raptora se nije ni ocekivalo nebo i zemlja razlika za gaming ipak je refresh samo, ali ce devastirati ryzene u multithreadu u ovim x5/x7 kategorijama koje su najprodavanije na obje strane (7600x 6c vs 13600kf 14c, 7700x 8c vs 13700kf 16c, za iste cijene navedenih modela).

 

Cijenom platforme posto imas mogucnost jeftinih z690 i B660 te DDR4 ce dodatno napraviti razmak.

 

A te fore dinosaur su bitne jedino ryzen armadi koja je nasjela na moar cores propagande pa imali 20% manje performanse od Sky/Kaby/Coffe Lake platformi u to vrijeme konkurencije zen1 i zen 2 platformi pa su dobili sindrom potrebe nadogradnje procesora na svakoj generaciji da stignu za par godina kaj je intel nudio od početka 

 

Procesor se kupuje svake 2.5 do 3 godine, i onda se fino sve proda i kupi nova ploča sa novim i boljim feature-ima i BIOS-ima pa se konstantno pod jamstvom.

 

A ne ovako uzet ploču pa kad prođe jamstvo za 3 godine jos 2 bit bez ikakve sigurnosti, uz zastarjele podrske i feature spram nivih ploča, em kaj neznas hice li uopce AMD biti konkurentan i ispaltiti se uopce nadograditi pa igras na kartu nagađanja.

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pregazit će to Intel u gamingu kao plitki potok. Od Ryzena jedino 5600 ima donekle smisla sve ostalo ima malo jezgri za future proof konfiguraciju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 Čekali da rezimiraš ko ozebli.  Jedina korist od tog potoka, tebi nama, je za navodnjavat kupus.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo municije za Raptora

 

TeamGroup to launch T-Force DDR5-7600 memory for Intel Raptor Lake platform

 

XPG launches Lancer DDR5 memory up to 7200 MT/s for Intel Z790 platforms

 

ASRock has Intel Z790 motherboard approved by Sonic the Hedgehog - dobro se i uklopilo, munjeviti Sonic za munjevitu platformu, ovo ce biti kolekcionarski primjerak i dobro se prodati kasnije 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa gdje su recenzije, zar ne izlazi danas ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Obicno oko 15h se uvijek pustaju... Taman sam naručio platu da se fino poprate rezultati 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 13:37 (Zwer54).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nadam se da će i Raptor Lake biti odličan. Lijepo je vidjeti kad i AMD i Intel imaju brutalne procesore. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Gledam bencheve oko 5% do 10% brži u gamingu taman dovoljno za sapunanje armade.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa tek sad se vidi koji fail je ova AMD-ova 7000 serija 

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Huuuu potaracani ryzeni gadno, malo ispod 10% razlike u gamingu ali zdrobljeni ko limun u produktivnosti, 13600kF za iste pare razapeo 7600x, kao i 13700kf svog pandana 7700x a za debelo manje para izjednacen 7900x. 13900kf je pak po cijeni istoj kao 7900x ubio potonjeg a neck to neck sa 7950x

 

E sada je panika kad ti je refresh platforme stare godinu dana na 10nm strgao potpuno novu arhitekturu na 5nm i po debelo manjoj cijeni.

 

Jucer je bio popularan Toms Hardware na ryzen temi pa da ne kvarim, evo recenzije za Raptor

 

Intel Core i9-13900K and Core i5-13600K Review: Raptor Lake Beats Ryzen 7000

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 Samo u potrošnji, ili bez Unlimited opcije i9 13900K nikako ne može konkurirati.

 

- preporuka, nikad ne koristite Blender

 

- Cinebench potrošnju nije niti pokazal, ali znamo kak stoji 300W+

 

 

Kad ga nagaziš do daske, ždere previše struje i neupotrebljiv je za bilo kakve Profi potrebe potrošnja=CPU performanse je koma.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
20 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

sad intelaši mogu biti paralelno i gameri i content creatori 

 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

 Samo u potrošnji, ili bez Unlimited opcije i9 13900K nikako ne može konkurirati.

 

- preporuka, nikad ne koristite Blender

 

- Cinebench potrošnju nije niti pokazal, ali znamo kak stoji 300W+

 

 

Kad ga nagaziš do daske, ždere previše struje i neupotrebljiv je za bilo kakve Profi potrebe potrošnja=CPU performanse je koma.

 

 

 Joj da to je ovaj AMD Steve koji je na 1.44v testiral raptora

9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

 Samo u potrošnji, ili bez Unlimited opcije i9 13900K nikako ne može konkurirati.

 

- preporuka, nikad ne koristite Blender

 

- Cinebench potrošnju nije niti pokazal, ali znamo kak stoji 300W+

 

 

Kad ga nagaziš do daske, ždere previše struje i neupotrebljiv je za bilo kakve Profi potrebe potrošnja=CPU performanse je koma.

 

 

 Zen4 nije niti hladan niti efikasan. Nije niti Intel. Za nekoga tko koristi taj cpu za profi upotrebu ne brine potrošnja.

15 godina
suspendiran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Gledam bencheve oko 5% do 10% brži u gamingu taman dovoljno za sapunanje armade.

 Taman sam ispod tuša malo me nasapunaj pod jajca

 

Armada

kradem mine iz minskog polja
9 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 Uuuu pa jel moguce da je skinut legendardni rekord od FX-a u frekvenciji...  

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ups, nisam primjetil ipak je Stevo napravil Cinebench performanse=potrošnja usporedbu.

 

 

 

Hm, gejming potrošnja i primječeno je CPU trotlanje.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo vidimo 8.800 mhz rekord je pao šamaranje mrtvog magarca na sve strane. Serija 7000 zanimljiva kupcima sektora fanboy, čak i uloženo/dobiveno potučeno do nogu. Očekuje se pad supersoničnog 7600X na razumnih 1200kn.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Stvarno ne vidim nista zanimljivo od AMD, 13600kf po cijeni 7600x lagano pobjeđuje i 7700x koji je hiljadu kuna skuplji, a di je jos razlika u ploči ili ramu ako binse uzeo ddr4 za intel.

 

13900kf je ubio 7900x za iste pare... A prsa o prsa je sa 7950x u radu za barem 200e manje

 

AMD je u velikom problemu.

 

Sada im ostaju preskupi X3D modeli koji ce biti 5-10% bolji u gamingu i oko 50% skuplji od Raptora, ali jos slabiji u MT od obicnih zen 4 modela zbog puno nizih taktova kije ce morati rusiti da bi mogli upogoniti tad 3d cache

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 15:57 (Zwer54).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Sta ti znas

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...
mislioc kaže...

Gledam bencheve oko 5% do 10% brži u gamingu taman dovoljno za sapunanje armade.

 Taman sam ispod tuša malo me nasapunaj pod jajca

 

Armada

 Daj mi pošalji lokaciju, nisam siguran da je Google maps prošao kroz sve pašnjake susjedne nam vukojebine.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice