Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.391
|
čitano: 2.348.859
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma dobar je Kec na desetku  bez obzira jel multi acc nije u to ne ulazim. Treba mu dat priliku bit će tu zanimljivih postova i rasprava tak da zakaj ne malo osvježenja na forumu.

 
3 0 hvala 1
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Samo za tebe i Dery-a cu nocas napisati svoje predviđanje Arrow Lake linije (za zen 5 vec jesam) da se odužim za gostoprimstvo 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

Samo za tebe i Dery-a cu nocas napisati svoje predviđanje Arrow Lake linije (za zen 5 vec jesam) da se odužim za gostoprimstvo 

 

vidim na amd temi 7500f powerhouse sa diskorda nastavlja se i ovdje.

Evo i gostoprimstva od mene...živ bio 

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma koji 7500f zajebava se pa to je potapanje brodova u multiju za 50-ak eura razlike.

13600kf trenutno po 216 eura nema konkurencije za bilo koji workload https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-amd_ryzen_5_7500f-vs-intel_core_i5_13600kf

 
5 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo vam prognoze

Intel trenutno drži MT krunu u rukama, međutim to ce jako brzo pasti u potpuno drugi plan dolaskom Arrow Lake na kojemu se zbog svih trenutnih problema ukida HT, AVX, samnjuje se frekvencija, a ujedno se i podiže maksimalni termalni limit sa 100 na 105c, sta sasvim jasno sugerira u kolikom su problemu i da su lupili u zid sa efikasnošću odavno a sada na sve to dolaze na jos manjem i zahtjevnijem procesu za hlađenje.

Nastavno na sve to, 13900k/14900K kada se ugasi HT imaju 40% manji MT rezultat, zamisli sada kako ce izgledati nova serija uz nekih 15-17% IPC boost-a kada ce ju Raptor Lake razvaliti u MT a novi core ultra 9 285K bude minimlno 50% sporiji od nadolazeceg 9950X u MT radnjama, čak štoviše tu ce ih i 3D verzije unistiti koje su obicno malko sporije od vanille tako da ove godine bude X3D "one to rule them all" 

Šta se tice gaminga, vise nebudu monolitni čipovi nego chipleti sta ce svakako donesti neke penale u vidu vecih latencija, skaliranja itd. plus intelov prvi izlet sa CPU-ima na tom polju i upitno kako ce se snaći i konfigurirati dizajn, prognoziram vjerojatno ce biti oko 5% brzi od 7800X3D, ali ce 9800X3D modeli koji ove godine dolaze i potpuno otkljucani pogaziti ko plitak potok za sigurno 10%+ uz opet nebrojeno bolju efikasnost.

Sve u svemu prilično sam razočaran platformama koje cemo dobiti ove godine, osim novih X3D modela

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 23:14 (Kec na desetku).
 
2 3 hvala 0
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Čovječe koje plakanje, prvi  put u valjda 3 desetljeca da je AMD i to tocnije 7800x3d nesto brzi u gamingu (i to cak nije u svakoj igri) od Intela i eto nam odmah smak svijeta.
Intel umire, raspada se, izgara, pretvara se u zabokrečinu, nema ga gotovo, neznaju sto ce s sobom, baba "Su" plete crnu mrezu, amen kljuc u bravu Pa vi u Amd timu ste izgleda vise zabrinuti od nas plavaca

Moj PC  
3 3 hvala 1
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Zabrinuti su samo u intelu, nevidim sta bi se netko od nas trebao sekirati, osim ako netreba prodati nesto od toga nakon svih dropova cijena...

A ovo ostalo je cisto raspravljanje nekim vec sada dotupnim informacijama i sklapanjem mozaika u cijelinu, doduse neke stvari kao termalni zid, brute force pristup i procesi su odavno sugerirale gdje ce dogurati i do cega ce dovesti. I sada je problem za intel jer on da se resetira, napravi iz korijena nesto konurentno i da ne probija plafon potrosnjom i samim time zagrijavanjem i da ne kanibalizira zbog toga feature sa procesora ce trebati jako dugo vremena (pitanje je jeli to uopce moguce), pogotvo sta ce Arrow Lake arhitekturu sada rafinirati iduce 3 generacije sta je vec najavljeno.

Serverski i HEDT dio su odavno izgubili utrku i to neznam kako ce vise vratiti

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 23:35 (Kec na desetku).
 
1 3 hvala 0
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kao sto rekoh plačeš za bezveze nisi morao radi toga dolaziti u ovu temu jer kao sto vidis plavci su totalo cool i nezabrinuti;
Plava brača debelo on top, netaknuti, Amd se prakticki i dalje moze nazvati samo statisticka pogreska
Evo ti dolje link pa citaj, Amd je minimalno piknuo Intel u zadnje 3 godine no daleko je to jos od bilo cega znacajnog, vrati se tamo 2034 pa cemo pogledati grafove
https://www.anandtech.com/show/21392/amd-hits-record-high-share-in-x86-cpus-in-q1-2024

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 0:16 (Boris grozni).
Moj PC  
2 5 hvala 1
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Tvoje razmisljanje je na bazi djeteta i nacin komunikacije, plus uopce i ne skrivas da si intel fanatik i da bi kupio intel i da dobijes žeton u pakiranju. Samim time rasprava sa tobom za mene nema smisla jer ti tehnički dio ionao ne razumijes koji me jedino zanima (zaboli me koja je firma), ti znas samo vikati intel hu-ha, i gledati market share koji je nebitan za kupca jer moze jedna strana drzati market share na temelju stare slave koju je akumulirao godinama a drugi igrac nuditi znacajno jace i naprednije procesore sta je bitno kupcu u datom trenutku.

Druga stvar, taj market share je u padu, a bit ce jos vise kako ce vrijeme prolaziti, plus veliki OEM igraci koji su pod ugovorima sa intelom i koje su nekoc potplačivali nece dovijeka masirati intel kada vide da to vise nema smisla preteci ce brze bolje na drugi tabor gdje su napredniji procesori, kao sta se rapidno dešava na serverskom dijelu.

A druga stvar je ta da je intel drzavni prioritet i vec godinama ih vlada cupa iz golemih dugova inace bi propali ili bili otkupljeni od drugih igraca, plus ulaze u razvoj, dok AMD se bori sam 
Samo ove godine su dobili 20 milijardi.

Uživaj u market share, to je zadnja stvaka koja je preostala nažalost 

 
3 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

 Ti svoje borbe skupa s njima rijesavaj po raznim diskordovima, eno ti ih na HCL-u sviju pa se klatite. Loše pogađaš i to je moja zadnja poruka na ovu temu 

 

 

 

Luce1 Luce1
Luce2 Luce2
Luce Ban Luce Ban
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kec na desetku je veliki entuziast glede hardweraja i zna znanje kuži se više od svih nas zajedno a vi se rugajte.Toliko je fanatičan da ga naljute i lako plane kad mu neznalice pametuju= ban.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
6 0 hvala 2
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma ne ljutim se ja nista, ja raspravljam na tehničkoj bazi izričito, nemam favorite kazem kako je za sve. Ljute se jedino fanatici oba tabora kako kad im ne sjedne to sta cuju 

 
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sve to trži vodu ako ti je bitno samo nabijanje igara kao što ti navodiš, jer do sada samo igre prave probleme sa rušenjem na 13/14900 modelima. Za bilo kakvu drugu upotrebu ja iskreno ne vidim gdje ti vidiš takve probleme, jer ih ja ne vidim. Idle potrošnja kod mene je ispod 10W i večinu vremena ne prelazi niti 100W i imam ograničen PL1 i PL2 na 180W tako da se ne grije preko 80C. Kolega ima 13900 i sa ograničenim PL1 i 2 (Lite mode čačkanje) u performansama ne gubi skoro ništa i potrošnju i grijanje ima pod kontrolom. Igre ne nabija puno tako da nije referenca za rušenje.

Uglavnom x3d modeli su možda marginalno bolji u igrama ali po ovome što sam ja pogledao testova, realnih testova, to je to - svuda ostalo su slabiji od Intel 12/13/14 generacije sa minimalnom razlikom u potrošnji i grijanu. Plus to da sada dobiješ 13 generaciju za smiješnu cijenu, jučer je 13600kf bio na Amazonu za 209 eur (znam jer ga je kolega kupio) što je đabalana za taj procesor.

 

I nisam nikakav Intel trol, zaboli me iskreno čiji je CPU jer sam imao i jedne i druge - uglavnom tada kada kupujem pročitam sve što se da i odlučim se gdje je najbolji omjer uloženo/dobijeno. Jedino što sam vezan, nažalost, je samo kod Nvidia grafulja zbog CUDE, tu mi AMD grafulje ne dolaze u obzir.

Moj PC  
3 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Sve to trži vodu ako ti je bitno samo nabijanje igara kao što ti navodiš, jer do sada samo igre prave probleme sa rušenjem na 13/14900 modelima. Za bilo kakvu drugu upotrebu ja iskreno ne vidim gdje ti vidiš takve probleme, jer ih ja ne vidim. Idle potrošnja kod mene je ispod 10W i večinu vremena ne prelazi niti 100W i imam ograničen PL1 i PL2 na 180W tako da se ne grije preko 80C. Kolega ima 13900 i sa ograničenim PL1 i 2 (Lite mode čačkanje) u performansama ne gubi skoro ništa i potrošnju i grijanje ima pod kontrolom. Igre ne nabija puno tako da nije referenca za rušenje.

Uglavnom x3d modeli su možda marginalno bolji u igrama ali po ovome što sam ja pogledao testova, realnih testova, to je to - svuda ostalo su slabiji od Intel 12/13/14 generacije sa minimalnom razlikom u potrošnji i grijanu. Plus to da sada dobiješ 13 generaciju za smiješnu cijenu, jučer je 13600kf bio na Amazonu za 209 eur (znam jer ga je kolega kupio) što je đabalana za taj procesor.

 

I nisam nikakav Intel trol, zaboli me iskreno čiji je CPU jer sam imao i jedne i druge - uglavnom tada kada kupujem pročitam sve što se da i odlučim se gdje je najbolji omjer uloženo/dobijeno. Jedino što sam vezan, nažalost, je samo kod Nvidia grafulja zbog CUDE, tu mi AMD grafulje ne dolaze u obzir.

 Jako slabo si ti informiran.

Pod prvo, igre su zapravo najmanji problem, i tamo je load na procesor daleko manji nego u ikakvom radu i u dobrom dijelu slucajeva ce istrpiti i daleko vece napone od preporucenih i samim time ce biti i manje zagrijavanje nego u nekom renderu. Do samog problema u igrama u 90% slučajeva ne dolazi ni u samoj igri vec pri samom ulasku u igru koja je bazirana na UE engine i ima obradu shader-a koji zakuca procesor na 100% i abnormalno zakuri pa se onda igre crashaju prije nego i krenes igrat. U igrama gdje nekako uspiju uci u igru i proci kompajliranje se zna javiti greska za manjak vrama prije rušenja na Nvidia grafama sta je error koji su i Nvidia i ostali developeri i razvojni strucnjaci samih engine-a otkrili da su vezani za intel.

Druga stvar, cijeli internet prica o rusenjima u radu i kako se nemogu ni Cinebenchi odvrtiti bez rusenja a kamoli nesto dugotrajno od par sati, i to cak niti na pločama koje su za srverski ekosustav i niti nemaju feature za boost i overclock itd i gdje procesori rade na daleko manjem opterecenju. Pročitaj si moju opservaciju gdje sam nedavno opširnije opisivao probelm klik

Sam buildzoid je imao nekoliko dugotrajnih opservacija gdje mozes detaljno vidjeti koliko su ti procesori lanisarni bez ikakvog quality control-a i raznih problema, ali vidim da nisi u nista upucen pa ce ti trebati vremena za upiti sve informacije koje si prespavao unazad pola godine.

I za kraj pa ti nemas problema kada nemas ni i7k ni i9k 13/14gen, plus debelo si ogranicio TDP i samim time izgubio dobar dio performansi ponajvise u MT radnjama, a u igrama nisi jer nemas ni grafu koja bi ionako pokazala razliku, nebi ni sa r5 5600 tako da zato ti ni ne vidis razlike.

A druga stvar intel sa 250w ogranicenim BIOS-om koji je intel izbacio gubi jedno 20-25% u MT radnjama, i oko 5% u gamingu, ali si prespavao i taj dio, plus cak i sa tim ogranicenim TDP-om i baznim BIOS-om i dalje vuce skoro isto u igrama jer ni sa unlimited profilom nije vukao preko 250w u igrama, samo vuce manje u radu gdje je isao preko 400w glatko. Znaci i sa tim BIOS-om koji ga zakljuca na 250w vuce 100w vise od 7800X3D.



Znaci posto intel vecinu rezultata koje drzi u stvari kako se pokazalo nije sposoban odrzavati osim jednog brzog kruga od 20 sekundi, i rusenja u igrama, treba i sve recenzije refreshati i zamjeniti novim rezultatima sa novim BIOS-ima. Iako, nažalost nije sve ni u softwerskoj razini, izgleda da je i IO hub dobar dio errora i problema sta imas sve detaljno opisano na linku za moju opservaciju koju sma vec pisao.

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

dobro, dali je onda istina ono što sam naguglao sad o 100% failure rate 13. i 14. serije high end intela? 
Čini mi se da su ovdje forumaši prilično kežjul glede toga, a meni je potreban backup komp pored ovog koji mi je radna stanica... ako u igrama crkava, što bi se trebalo događati u cpu intenzivnim poslovima koji traju bez pauze više desetaka sati (kao što su moji) ?
Napravio sam predračun sa i9-14900kf i sad mi nije svejedno. Baš sam htio paralelno dva tabora (pored ovog threadrippera) ali izgleda da će (znam,) backup komp biti neki yzen 9 7950X (bez3d) ili da sad još pričekam nakon godišnjeg 9950X ??
(Ne zanima me gaming)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

 Jedino što sam vezan, nažalost, je samo kod Nvidia grafulja zbog CUDE, tu mi AMD grafulje ne dolaze u obzir.

 Može cuda na amd sad.

 

https://www.xda-developers.com/nvidia-cuda-amd-zluda/

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Sve to trži vodu ako ti je bitno samo nabijanje igara kao što ti navodiš, jer do sada samo igre prave probleme sa rušenjem na 13/14900 modelima. Za bilo kakvu drugu upotrebu ja iskreno ne vidim gdje ti vidiš takve probleme, jer ih ja ne vidim. Idle potrošnja kod mene je ispod 10W i večinu vremena ne prelazi niti 100W i imam ograničen PL1 i PL2 na 180W tako da se ne grije preko 80C. Kolega ima 13900 i sa ograničenim PL1 i 2 (Lite mode čačkanje) u performansama ne gubi skoro ništa i potrošnju i grijanje ima pod kontrolom. Igre ne nabija puno tako da nije referenca za rušenje.

Uglavnom x3d modeli su možda marginalno bolji u igrama ali po ovome što sam ja pogledao testova, realnih testova, to je to - svuda ostalo su slabiji od Intel 12/13/14 generacije sa minimalnom razlikom u potrošnji i grijanu. Plus to da sada dobiješ 13 generaciju za smiješnu cijenu, jučer je 13600kf bio na Amazonu za 209 eur (znam jer ga je kolega kupio) što je đabalana za taj procesor.

 

I nisam nikakav Intel trol, zaboli me iskreno čiji je CPU jer sam imao i jedne i druge - uglavnom tada kada kupujem pročitam sve što se da i odlučim se gdje je najbolji omjer uloženo/dobijeno. Jedino što sam vezan, nažalost, je samo kod Nvidia grafulja zbog CUDE, tu mi AMD grafulje ne dolaze u obzir.

 Hot take: procesor koji ne može stabilno da izvršava ispravno kompajlirani kod, na svojim defaultnim postavkama i pod kvalitetnim hlađenjem, nije ispravan.

 

Procesor teško da je briga da li je kod koji vrti igra ili nešto drugo. Do sada najubedljivija teorija, mada nisam 100% ubeđen, je da previsoki boost na i9 procesorima (14900KS ide do 6.2GHz), i napon koji to prati, dovedu do degradacije silicijuma na tih par originalno najboljih jezgara i posle toga su problemi. Kome procesor često i dugo doživljava taj maksimalni boost, taj pre "podere" jezgra, kod koga se to dešava ređe i kraće, procesor ima šansu da duže izbegne probleme.

 

Priče "AMD je svuda osim u igrama slabiji od Intela 12/13/14" generacije, bez navođenja koji Intel, koji AMD i u kom workloadu, su ispod nivoa foruma, koliko god taj nivo povremeno ne bio visok.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
overhaul kaže...

dobro, dali je onda istina ono što sam naguglao sad o 100% failure rate 13. i 14. serije high end intela? 
Čini mi se da su ovdje forumaši prilično kežjul glede toga, a meni je potreban backup komp pored ovog koji mi je radna stanica... ako u igrama crkava, što bi se trebalo događati u cpu intenzivnim poslovima koji traju bez pauze više desetaka sati (kao što su moji) ?
Napravio sam predračun sa i9-14900kf i sad mi nije svejedno. Baš sam htio paralelno dva tabora (pored ovog threadrippera) ali izgleda da će (znam,) backup komp biti neki yzen 9 7950X (bez3d) ili da sad još pričekam nakon godišnjeg 9950X ??
(Ne zanima me gaming)

 A eto, budeš nam ti mogao iz prve ruke napisati nakon godinu dana da li se dešava rapidna degradacija na tom procesoru....

2 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
overhaul kaže...

dobro, dali je onda istina ono što sam naguglao sad o 100% failure rate 13. i 14. serije high end intela? 
Čini mi se da su ovdje forumaši prilično kežjul glede toga, a meni je potreban backup komp pored ovog koji mi je radna stanica... ako u igrama crkava, što bi se trebalo događati u cpu intenzivnim poslovima koji traju bez pauze više desetaka sati (kao što su moji) ?
Napravio sam predračun sa i9-14900kf i sad mi nije svejedno. Baš sam htio paralelno dva tabora (pored ovog threadrippera) ali izgleda da će (znam,) backup komp biti neki yzen 9 7950X (bez3d) ili da sad još pričekam nakon godišnjeg 9950X ??
(Ne zanima me gaming)

Za 440e ide 13900KF ja bi taj 14900k vratio samo zbog toga. 9950X je jedini CPU nove serije koji bude max 20% jaci u MT od i9 13900KF ali bude i 300e skuplji.

 

 

Ulozi u custom loop koji ti kasnije ostaje za bilo koju narednu platformu, obavezno kupi Thermalright LGA 1700 bracket da ga otpocetka sprijecis od piganja, plus pogasi svu automatiku od ploce i manualno podesi napon i frekvenciju. 

 

Ako želiš do kraja mozes ga delidat pa pod direct die i custom loop, ili kupio AIO od EK koji ima direct die blok za oko 250e mislim i sa time ces hladiti bolje od bilo kojeg custom loopa sa obicnim blokom za 15c u prosjeku, sa custom loopom i 25-30c vise.

 

Ti i9 raptori su MT powerhouse i ako si se zna ukrotiti i ima cime, onda za 440e ces imati punu šaku brade. Gaming je druga prica 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 18:47 (Kec na desetku).
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

Kec na desetku je veliki entuziast glede hardweraja i zna znanje kuži se više od svih nas zajedno a vi se rugajte.Toliko je fanatičan da ga naljute i lako plane kad mu neznalice pametuju= ban.

 Bolest nema granica. Čitam baš komentare o tome što se tamo desilo. Fanatik je blaga riječ za njega, i nije samo zbog hardvera dobio ban:

 

2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Te vase diskord cirkusarije rijesavajte tamo, nemoj mene povezivati sa vasim problemima jer sam vas se nacitao dovoljno od Lucia do Riota i ostalih sudionika. I nisu banali samo Lucidiusa nego i tebe Riote, tako da nastavite sta imate na PM, mene zaobiđi sa tim vrtićkim nastupima i povezivanjima jer sam i ovom ranije rekao da svi međusobno tamo to riješite.

PS.

I sad zamisli koliko te jednostavno prepoznati Riote posto mi koji smo tu 10g i citamo forum znamo vasu povijest i da ste odpocetka u sukobu klanova, jer ban ste obojica popusili tamo na HCL-u sta sam ja i naveo da se tamo nastavite svađati (on zbog svojih gluposti ti zbog konstanog svađanja sa njime i prozivanja njega i wara pa su vas pocistili), i sada odjednom nakon koliko neaktivnosti na forumu samo zato jer si procitao da me netko optuzio da sam Lucidius ti automatski ulijeces na forum i kreces susatvno prozivati i kaciti te vrtićke poruke, znaci proziran si kao otvoren prozor i sam sebe odaš na toliko jeftinom potezu 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 0:56 (Kec na desetku).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Santa Barbara je kamilica za ovo.
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ovog banaju pa uzme pretplatu da može piskarat

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
overhaul kaže...

dobro, dali je onda istina ono što sam naguglao sad o 100% failure rate 13. i 14. serije high end intela? 
Čini mi se da su ovdje forumaši prilično kežjul glede toga, a meni je potreban backup komp pored ovog koji mi je radna stanica... ako u igrama crkava, što bi se trebalo događati u cpu intenzivnim poslovima koji traju bez pauze više desetaka sati (kao što su moji) ?
Napravio sam predračun sa i9-14900kf i sad mi nije svejedno. Baš sam htio paralelno dva tabora (pored ovog threadrippera) ali izgleda da će (znam,) backup komp biti neki yzen 9 7950X (bez3d) ili da sad još pričekam nakon godišnjeg 9950X ??
(Ne zanima me gaming)

 ne sekiraj se sa intelom, ja imam 13700kf od samog pocetka kako je izasao, sve radi kako treba, ukljucujuci i ue igre. jel trebas sta da ti istestiram i puknem ss-ove ovdje?

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

evo to video o nadolazećim Arrow Lake procesorima. Šta se sve mijenja, i u kojem smjeru ide Intel.

 

 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ovo se nebude samo tako riješilo... Svaka cast izuzecima koje problem nije pogodio u cijeloj toj strci.

Dev reports Intel's laptop CPUs are also suffering from

crashing issues — several laptops have suffered similar failures in testing

 

Neka nam odvrti netko od vlasnika i7/i9, 13/14gen Raptora barem pola sata Cinebencha r23 ili 24 pa pred kraj testa okine ss uz graf iz Hwinfo da vidimo temperaturu (package temp), frekvenciju i vcore te zauzece jezgara tokom rada i moze li to zavrsiti ako vec savjetuju kupnje ljudima koji misle renderati satima pa tako olako preporucuju.

 

Linus koji je godinama financiran od intela isto nije slatkoriječiv 

 

 

 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

Ovo se nebude samo tako riješilo... Svaka cast izuzecima koje problem nije pogodio u cijeloj toj strci.

Dev reports Intel's laptop CPUs are also suffering from

crashing issues — several laptops have suffered similar failures in testing

 

Neka nam odvrti netko od vlasnika i7/i9, 13/14gen Raptora barem pola sata Cinebencha r23 ili 24 pa pred kraj testa okine ss uz graf iz Hwinfo da vidimo temperaturu (package temp), frekvenciju i vcore te zauzece jezgara tokom rada i moze li to zavrsiti ako vec savjetuju kupnje ljudima koji misle renderati satima pa tako olako preporucuju.

 

Linus koji je godinama financiran od intela isto nije slatkoriječiv 

 

 

 Zalud se trudiš išta ukazat ovo ti je intel idolo poklonstvo tema. Bože sačuvaj da ima nešto nije kako treba.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

 Zalud se trudiš išta ukazat ovo ti je intel idolo poklonstvo tema. Bože sačuvaj da ima nešto nije kako treba.

 Ma ne obazirem se na te fanatike koji ionako nemogu nista kontrirati sta napisem, pisem radi vas normalnih i ostalih koji pasivno citaju.

Evo recimo dokaz za ono sta sam pricao o autoamtici da se gasi kompletno i ručno namjesta napon i frekvencija na fixne vrijednosti klik i iznad isto objasnjenje za Overhaula kako da podesi i9 kada i ako ga odluci kupiti.

 



U videu je 13900KS na default i bez XMP koji je degradirao totalka, nemoze normalno otvarati ni aplikacije i obicne zadatke u IDLE, u stress testovima se ruši automatski.
Gasenjem automatike, rucnim podesavanjem napona i frekvencije problem se rijesava samo trebate naci ovisno od stope degradacije prikladne vrijednosti i samim time prilagoditi mogucnostima vaseg hladnjaka (on ima delidan i lappan proc pod custom loop pa moze zadrzati proc na all core 5.6Ghz sta je stock vrijednost)

Tako da dns je neko znanje o OC i UV svakako obavezno zbog toga jer se do sad intel na prethodnim arhtekturama provlacio na default jer nisu dosli do zida sa nabijanjem procesora pa nisu bila tolka sranja kad su ploce boostale, ali sada kada su ih nabili do plafona je nastao problem jer sad odma kad ga ploca boosta na ionako tvornicki previsoke vrijednosti nastane sranje pa morate biti sam svoj majstor.

Ostaje na jedino misterija IO die problema jer neki ju imaju neki nemaju, a za to treba duze testiranje na dnevnoj bazi od ovog klasicnog testiranja.






Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 14:03 (Kec na desetku).
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...

 ne sekiraj se sa intelom, ja imam 13700kf od samog pocetka kako je izasao, sve radi kako treba, ukljucujuci i ue igre. jel trebas sta da ti istestiram i puknem ss-ove ovdje?

 Pa 13700 nemaju problema, 13900 i 14900 imaju...

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 14:15 (ivicask).
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Znači i9 13th i 14th gen nisu "plug and play" nego "plug and pray"? Bome su zaronoli u svoja sranja žešće. Pa mislim ono, jasno je tu odmah već neko vrijeme da to nema veze s mozgom kad ti obični consumer level CPU može rokat 300 - 400W ili više!!  Pa tu je jasno moralo biti da to ne valja, brate dragi. i7 i i5 im rade normalno ili je i to sranje??

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 14:26 (itomic009).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice