i7 ili Phenom X6

poruka: 226
|
čitano: 37.177
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

mozda ce netko misliti da je ovo blesavo pitanje, ali zasto, pobogu, OC? zasto svi, kad kupe *novo* racunalo, prvo gledaju kako da OCaju? obican korisnik ne moze iskoristiti 30% snage procesora na main taktu, pa cemu uopce razmisljati o OCu koji, ako se krivo izvede, moze *drasticno* smanjiti radni vijek procesora?

 

jednom ili dva puta u zivotu sam OCao nesto: 4870 grafulju koja mi kuca u drugom kompu i Pentium 4 sa HTom (temeljni takt je bio povisen 200 MHz). nikad prije i nikad poslije.

 

mozda sam ja glup, mozda ja ne kuzim (makar je to vrlo upitno jer se bavim racunalima od svoje 9. godine a sad imam 25). no ne mogu dovoljno iskazati svoje cudjenje da ljudi svrsavaju na porast od 0.5 FPSa u nekoj igri, zato kaj su digli takt necega za nesto MHz. jel se uopce u gamingu vidi ta razlika?! naravno da ne. a u normalnom radu na kompu - internetiranju, gledanju youtube filmova, gledanju DVDa ili HD sadrzaja na kompu, rad u wordu ili neke slicne gluposti?! naravno da NE.

 

o cemu onda pricamo?

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
ibazulic kaže...
......

Ja sam svoj Athlon OC-ao na 3.0GHz jer mi je ljepsi broj od 2.6Ghz

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
i7 ili Phenom X6

Ak je porast temperature nizak, nevidim zašto ne?

 

Ja dobijem osjetno više od 0.5fps-a, prije oko 3-4fps-a, i stabilniji framerate, manje framedrope-ova. To dosta znači u zahtjevnijim igrama koje se vrte ko krepane tipa crysis, gta štiri...

 

U idle-u tj. surfanje, gledanje videa takt proca se ionako smanji na 800MHz i 1.04V, a tako i grafičke tj. na 157/300 ili 400/900 (gpu-z malo čudan u zadnje vrijeme pa neznam šta je točno).

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 1:58 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
ibazulic kaže...

o cemu onda pricamo?

O OVOME.

Ocanje na ovom BUG forumu je dječje igranje naspram ovim dečkima kojima je glavni alat i7 980X i LN2

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
ibazulic kaže...

mozda ce netko misliti da je ovo blesavo pitanje, ali zasto, pobogu, OC? zasto svi, kad kupe *novo* racunalo, prvo gledaju kako da OCaju? obican korisnik ne moze iskoristiti 30% snage procesora na main taktu, pa cemu uopce razmisljati o OCu koji, ako se krivo izvede, moze *drasticno* smanjiti radni vijek procesora?

 

jednom ili dva puta u zivotu sam OCao nesto: 4870 grafulju koja mi kuca u drugom kompu i Pentium 4 sa HTom (temeljni takt je bio povisen 200 MHz). nikad prije i nikad poslije.

 

mozda sam ja glup, mozda ja ne kuzim (makar je to vrlo upitno jer se bavim racunalima od svoje 9. godine a sad imam 25). no ne mogu dovoljno iskazati svoje cudjenje da ljudi svrsavaju na porast od 0.5 FPSa u nekoj igri, zato kaj su digli takt necega za nesto MHz. jel se uopce u gamingu vidi ta razlika?! naravno da ne. a u normalnom radu na kompu - internetiranju, gledanju youtube filmova, gledanju DVDa ili HD sadrzaja na kompu, rad u wordu ili neke slicne gluposti?! naravno da NE.

 

o cemu onda pricamo?

u pravu si...

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...
Jurky kaže...

1. to nije najbrzi procesor na trzistu

Jedini brži je 980X, ali govorim u kontekstu kada sam ja to kupovao. Uostalom, 980X je identičan (skoro - nešto je hladniji) CPU s dvije dodatne jezgre.

 

  Da samo sa 50% više cache memorije, 32nm proizvodnom procesu i još par sitnih optimizacija.... Dakle, nebaš skoro. Evolucija iz 975 procesora.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

Ibazulic: ja kad sam svog athlona 3000+ digo sa 2 na 2.5 osjetio sam itekakav porast preformansi, on jos zaostaje za danasnjim aplikacijama ali je itekako brzi, ja sam vec reko da imam prijatelja koji ima neki dualac iz core duo serije, socket mu je 775 a ploča ASUS FORMULA 2 EXTREME: HEBENO ROĐENA ZA OVERCLOCKING, i on nece da ga pokusa dignut da mu bolje radi, a kad bi ga digo mogao bi ga ostavit jos neko vrijeme unutra, naravno OC novih i7 i thubana je glupiranje i natjecanje u 3dmark scoreovima, nesluzi nicemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Weky kaže...
naxeem kaže...
Jurky kaže...

1. to nije najbrzi procesor na trzistu

Jedini brži je 980X, ali govorim u kontekstu kada sam ja to kupovao. Uostalom, 980X je identičan (skoro - nešto je hladniji) CPU s dvije dodatne jezgre.

 

  Da samo sa 50% više cache memorije, 32nm proizvodnom procesu i još par sitnih optimizacija.... Dakle, nebaš skoro. Evolucija iz 975 procesora.

Toliko beznačajna evolucija, da je posve nepotrebna, ako baš nemaš izrazitu potrebu za velikim brojem jezgara.

 

U igrama, apsolutno nepotrebna, a u većini poslova također (isključujući heavy-mt)

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2010/03/11/intel-core-i7-980x-extreme-edition-review/8

 

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
athlon64 kaže...

Ibazulic: ja kad sam svog athlona 3000+ digo sa 2 na 2.5 osjetio sam itekakav porast preformansi, on jos zaostaje za danasnjim aplikacijama ali je itekako brzi, ja sam vec reko da imam prijatelja koji ima neki dualac iz core duo serije, socket mu je 775 a ploča ASUS FORMULA 2 EXTREME: HEBENO ROĐENA ZA OVERCLOCKING, i on nece da ga pokusa dignut da mu bolje radi, a kad bi ga digo mogao bi ga ostavit jos neko vrijeme unutra, naravno OC novih i7 i thubana je glupiranje i natjecanje u 3dmark scoreovima, nesluzi nicemu.

amen.

 

ideš na oc kad komp nemože više gurati nove aplikacije, igre.. tj. kada  zastari i to mu je potrebno... ili baš ako ti vrag neda miraSmijeh heh koliko samo ljudi znam (naravno sve veliki stručnjaci) koji su išli drugi dan malo rovati i pufff ajmo ponovo u dućan.

 

ali ako želimo produžiti vijek kompa naravno da komponente moraju imati OC potencijal, ali ako se nema trenutno potrebe za tim,zašto?!

http://www.gricni.com/
15 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

i7 9x0 vs 1055t u overclocku, koji je bolji?

 

a može se i i5 vs 1055, cijene su blizu. kako ovdje stoji?

Dočekali...10.11. The MW2
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 15:46 (djdomi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
i7 ili Phenom X6

Pogledaj na pcekspertu test, imaš i5, i7, x6, x4...

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

može link? našao sam samo za x4, nema x6.

Dočekali...10.11. The MW2
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
djdomi kaže...

i7 9x0 vs 1055t u overclocku, koji je bolji?

 

a može se i i5 vs 1055, cijene su blizu. kako ovdje stoji?

Ako je OC u pitanju tu nema dvojbe. i7 9xx je kralj OC-a i Benchanja.

 

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
microman kaže...
djdomi kaže...

i7 9x0 vs 1055t u overclocku, koji je bolji?

 

a može se i i5 vs 1055, cijene su blizu. kako ovdje stoji?

Ako je OC u pitanju tu nema dvojbe. i7 9xx je kralj OC-a i Benchanja.

 

a i5?

 

koja je bolja kupnja? i5 il x6? i7 baš i nebi jer je skup.

Dočekali...10.11. The MW2
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Uzmi Phenom II X6 jer je isplativij općenito gledajući u odnosu na i5.

Slične perfomanse, jeftinije ploče, 6 jezgri....

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
djdomi kaže...

a i5?

 

koja je bolja kupnja? i5 il x6? i7 baš i nebi jer je skup.

i5 isto tako, jedino u nekim benchovima(multi thred) je lošiji zbog nedostatka Hyper Threding-a

Inače po max taktovima se ne razlikuju previše,a čak ni po preformansama memorijskog kontrolera iako x58 koristi tri kanala.

Uglavnom ako imaš High End hladnjak ove zvijeri možeš visoko potegnuti.

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

ovo me nekako vuče prema amdu:


- I5 750 has no hyperthreading (a technology dividing CPU cores into two logical cores which, in theory, makes things faster), meaning it doesn't get any advantage even over the current AMD quad cores which are better or on par with it.
- PII 1055T is a hexa-core, which means it has two more cores. In any application that can use the extra cores, it will be very much faster. In others, it will still be faster, just not by that a large margin.
- As for the energy efficiency, both CPUs fare very well with the I5 easily being one of the most efficient processors on the consumer market and PII not consuming that much more power over the other AMD quads.
- Motherboards and RAM should be around the same price for the same class on both sides. RAM is DDR3, so that is a no brainer, but motherboards might have some slight difference in price (Intel is always pricier). Anyways, that department is no problem if you have already decided that these two CPUs are your best options.
- As for SLI, this is the breaking point. There are very few AMD motherboards that support this technology and they are usually low-mid end. That is why if you want dual GPUs, you better go ATI or just get the Intel solution. You can always get ATI cards that are faster or as fast as the nVidia ones, plus for a lower price...

Finally, I guess you have already guessed what my recommendation is: Phenom II X6 1055T. I think you can't go wrong pairing it up with Crosshair IV and some nice 4GB DDR3 RAM. If you were able to overclock it, it could probably match I7 960 and beat the lower end ones in multi-threaded (non-Intel optimized) applications.

Dočekali...10.11. The MW2
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
i7 ili Phenom X6

Članak -> http://www.pcekspert.com/articles/770-1.html

 

Komentari -> http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1667798#post1667798

 


Ma kaki i5, x6 uzmi, i da je trun i5 bolji u igrama opet je x6 bolji za budućnost koja znamo gdje ide. Samo nemojte prodavat spike tipa "još su i 2 jezgre dovoljno", vidim kak jesu u gta 4, arma II i metro 2033, a takvih igara može biti samo više ne manje.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 16:23 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Hyperion kaže...

Članak -> http://www.pcekspert.com/articles/770-1.html

 

Komentari -> http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1667798#post1667798

 


Ma kaki i5, x6 uzmi, i da je trun i5 bolji u igrama opet je x6 bolji za budućnost koja znamo gdje ide. Samo nemojte prodavat spike tipa "još su i 2 jezgre dovoljno", vidim kak jesu u gta 4, arma II i metro 2033, a takvih igara može biti samo više ne manje.

nema otključan množitelj :/

a ova neka formula, kakva je ploča naprema Asrock 890FX DELUXE3?

Dočekali...10.11. The MW2
14 godina
protjeran
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Formula IV je top of the tops ploča....

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Don Kihoty kaže...

Formula IV je top of the tops ploča....

se isplati tih 500kn više?

Dočekali...10.11. The MW2
14 godina
protjeran
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Ovisi...

 

Ako si "vikend" overclocker i ne planiraš raditi WR-ove, ne treba ti...

 

890GX, 890G, 880G chipset ti je dovoljan za sve što trebaš...

 

Ako nećeš koristi CrossFire, onda ti ni ne treba 16/16 linije, nego 8/8, dovoljno za svake jednoglave grafike...

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
15 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6

****

SRY

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 17:18 (Hyperion).
14 godina
odjavljen
offline
i7 ili Phenom X6

Da, za igre ti netreba ništa jače od i5, ja gonim sve igre (i Arma II, i Metro) na visokim postavkama uz prastarog Dualca. No, između i5 i 1090T definitivno preporuke ide 1090T.

Za razliku u cijeni matičnih ploča uzmi jaču grafičku i osjetićeš daleko brži rad u igrama (+/- 200KN) nego uz brži procesor.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Don Kihoty kaže...

Ovisi...

 

Ako si "vikend" overclocker i ne planiraš raditi WR-ove, ne treba ti...

 

890GX, 890G, 880G chipset ti je dovoljan za sve što trebaš...

 

Ako nećeš koristi CrossFire, onda ti ni ne treba 16/16 linije, nego 8/8, dovoljno za svake jednoglave grafike...

pa htio bi probati do 3.8-4 ghz, a crossfire sigurno ću probat. dakle kupim komp s jednom grafom, kad za koju god to nije dovoljno stavim još jednu.

a kako bi 650w napajanje držalo npr. crossfire 5850 i 1055t?

Dočekali...10.11. The MW2
15 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
djdomi kaže...

 650w napajanje držalo npr. crossfire 5850 i 1055t?

Zavisi koje je.

 

Cors TX/HX, XFX 650 bi držali to.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
14 godina
protjeran
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Svaki Cors, Seasonic, Enermax, CWT i good brand napajanja će držati dvije 5850HD...

 

Inače, za 4GHz 24/7 AMD-a ćeš stvarno terbati uber hlađenje...

 

Moj Hyper 212+ sa 3.8Ghz B55 je taman na rubu... (u sobi mi dođe i do 35°C, fala bogu da sam samo kasnije doma,

da radim cijeli dan u klimatiziranom)

 

Vjeruj mi, većinu AMD-a ćeš držati 24/7 najčešće izmneđu 3.5Ghz i 3.8Ghz...

 

Ionako ti ne treba više...

 

CrossFire 16/16 linije ti trebaju za dvoglave zmajeve: 2x 5970HD, što vjerujem nećeš koristiti.

 

A naknadni crossfire je upitan, jer nekad kartice jednostavno nestanu sa tržišta: 4850, 4870, 4970.

I onda se možeš fućati... Tako da ukoliko drugu karticu ne kupiš do prije izlaska nove serije, morat ćeš kupovati polovnu...

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
djdomi kaže...
Don Kihoty kaže...

Ovisi...

 

Ako si "vikend" overclocker i ne planiraš raditi WR-ove, ne treba ti...

 

890GX, 890G, 880G chipset ti je dovoljan za sve što trebaš...

 

Ako nećeš koristi CrossFire, onda ti ni ne treba 16/16 linije, nego 8/8, dovoljno za svake jednoglave grafike...

pa htio bi probati do 3.8-4 ghz, a crossfire sigurno ću probat. dakle kupim komp s jednom grafom, kad za koju god to nije dovoljno stavim još jednu.

a kako bi 650w napajanje držalo npr. crossfire 5850 i 1055t?

650 će ti definitivno držati tu konfu.

 

Ja imam 620w i drži mi 4870x2 i Phenoma II na 3.8GHz.

PSN: filip99 // Meanwhile, in North Korea: NOM, NOM, NOM! // In Soviet Russia treadmill walk on you! // In Soviet Russia, the car drives you!
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Don Kihoty kaže...

Svaki Cors, Seasonic, Enermax, CWT i good brand napajanja će držati dvije 5850HD...

 

Inače, za 4GHz 24/7 AMD-a ćeš stvarno terbati uber hlađenje...

 

Moj Hyper 212+ sa 3.8Ghz B55 je taman na rubu... (u sobi mi dođe i do 35°C, fala bogu da sam samo kasnije doma,

da radim cijeli dan u klimatiziranom)

 

Vjeruj mi, većinu AMD-a ćeš držati 24/7 najčešće izmneđu 3.5Ghz i 3.8Ghz...

 

Ionako ti ne treba više...

 

CrossFire 16/16 linije ti trebaju za dvoglave zmajeve: 2x 5970HD, što vjerujem nećeš koristiti.

 

A naknadni crossfire je upitan, jer nekad kartice jednostavno nestanu sa tržišta: 4850, 4870, 4970.

I onda se možeš fućati... Tako da ukoliko drugu karticu ne kupiš do prije izlaska nove serije, morat ćeš kupovati polovnu...

malo glupo pitanje: jel se može držat npr. 5850 i (karikiram) 6850 na matičnoj bez povezivanja u cross? Izlanuo se

inače, koji je dobar cooler?

 

sljedeće godine uzimam novi komp za cca. 9000kn. vidit ćemo kakve tehnologije budu do tad, možda bude i x8 :)

Dočekali...10.11. The MW2
15 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
djdomi kaže...

malo glupo pitanje: jel se može držat npr. 5850 i (karikiram) 6850 na matičnoj bez povezivanja u cross? Izlanuo se

inače, koji je dobar cooler?

 

sljedeće godine uzimam novi komp za cca. 9000kn. vidit ćemo kakve tehnologije budu do tad, možda bude i x8 :)

Mogu bez problema biti jedna do druge no samo će jedna radit, ništa od crossa ili bi bilo prikladnije reći ništa od dodatnih performansi.

 

Bit će x8 budi bez brige.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 17:40 (Hyperion).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice