Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhance

poruka: 14
|
čitano: 3.288
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhance

pozdrav,

imam navedenu ploču iz naslova i na njoj je cpu i5 2500 3,3 (bez k) flešo sam ju na zadnji bios uefi U1b.
u postavka biosa imam performance enhance i tu mogu prebacivat na:
-normal
-turbo
-extrime
sad mi na turbo i zanima me dal mogu prebacit na extreme i koje parametre mjenja taj extreme mod dal mi može kaj zgorit, ugl. sad proc ide do 3,8 i dal bi kaj više išel kad bi ga prebacil extreme jer bclk nemogu nač (nigdije ne piše bclk) dal je to pod nekim drugim nazivom i kojim?
memorija koja je na kompu:

- Kingmax FLFF65F-C8KF9 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 592 MHz) (7-7-7-19 @ 518 MHz) (6-6-6-16 @ 444 MHz)
- Crucial RM51264BA1339.16FR 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 592 MHz) (6-6-6-16 @ 444 MHz)

od svake po jedna pločica.

znači mene zanima koje parametre taj extreme mod mjenja dal nabrijava memoriju još ili proc i naravno dal kaj može krenut krivim tokom, kurenjem komponente neke i pod kojim nazivom u biosu se nalazi bclk?

hvala na pomoči!

 

edit: taj bclk me zanima jer vidim da se time može dič cpu na 4,0-4,1 zavisi od proca, pa da vidim dal i moj ide :)

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 20:22 (mrakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhance

jel taj famozni bclk možda u ovom novom biosu base clock koji mi je na auto postavljan i pored piše 100.00 mhz, ako je navodno tim dizanjem na 104.00 bi ga se moglo dobit na 4.0 pa sad me zanima jel je to to kaj ja mislim da je (bclk) i ono mjenjanje sa turba na extreme me isto zanima dal se kaj time dobiva?

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhance

Ne možeš puno izvući iz sistema ali zato puno rizikuješ. Bolje nemoj. Ako ti se kloka, kupi bolju ploču.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhan

Ne vrijedi mu nova ploča sa noK procesorom.

 

ASRock ima tehnologiju kod Z77 ploča - noK OC koji diže

sve jezgre na frekvenciju maksimalnog Intel Turbo-a koji je za dvije jezgre,

ali i to se ne može smatrati nekakv prevelik OC.

 

Za OC treba K i gotovo. Takva je Intelova politika. 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
offline
Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhance

brijem da nebum bolje nikaj prtljal po tome, kad več nema te postavke nek bu tak kak je, i sa ovim procom komp mi vrti sve kaj poželim tak da zbilja nema potreba, možda u dogledno vrijeme nabavim cpu sa K pa se malo pozabavaim sa time.

jedino kaj me ponukalo da o tome razmišljam je to kaj sam pročital na par mijesta da su neki uspijeli dič svoj na 4.1 pa reko ajd da probam.

ali još me zanima ono prebacivane performance enhance sa turba na extreme, to isto funkcionira sa K procovima ili je to do nečeg drugog, nisam još isprobal prebacit, al ak neko zna nek slobodno napiše kaj se dešava onda i koji parametri se nabrijavaju il kaj več.

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhan

Jedino što bi ja mijenjao na tvojoj konfi je RAM - uzeo 2x 4GB na 1866MHz ili više.

Samo da povećaš propusnost RAM-a. A sve drugo ti je vrhunsko i dosta za svakodnevno igranje na High.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhan
Don Kihoty kaže...

Jedino što bi ja mijenjao na tvojoj konfi je RAM - uzeo 2x 4GB na 1866MHz ili više.

Samo da povećaš propusnost RAM-a. A sve drugo ti je vrhunsko i dosta za svakodnevno igranje na High.

 znači najbolje bi mi bilo piknut neku bržu memoriju, zapikiro sam ovu G.SKILL Sniper Series 1866, dali može bit bilo koja 1866 jer sam gledao listu podržanih mema i nema je na spisku (za matinu) al isto tak i piše da su samo neke stavili radi velikog broja memorijskih modula nisu sve stavili. dal moram pazit na nekaj pri kupnji memoriji ili je dovoljno da sam bude takta 1866?

mrakky
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhan

Radit će ti ta G.Skill veoma dobro.

 

Jedan od rijetkih proizvođača kojeg znam da radi dobro na svim brandovima ploča

u HR, kao i sa AMD i Intel pločama.

 

Dok primjerice Mushkin ne voli AMD ploče - radnom BSoD.

Na Intelu rade savršeno.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhance

LOL, u vrijeme ovako skupih RAM-ova ti mu preporučaš da ide sa 2x4GB 1333MHz na 2x4GB 1866MHz? Pls reci da se šališ. 

Pomaka neće biti u apsolutno ničemu, osim sintetici, a i to jako malo.. 

 

Inače mrakky, moja preporuka je da ne diraš BCLK, nek stoji na 100MHz. Sad ti procesor radi na 4GHz kad se koriste 2 jezgre, odnosno na 3.8GHz kad se koriste 4 jezgre, što je sasvim okey i ne možeš ništa više izvući iz njega. Tj. mogao bi izvući nekih 4GHz za sve 4 jezgre, podizanjem BCLK-a na 105MHz, al gotovo sigurno bi ti došlo do nestabilnosti.

Ako želiš više procesorske snage nađeš neki rabljeni i7-2600k za kakvih 1800kn ili manje i digneš ga na nekih 4.2GHz i to je to. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 19:48 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhan
Penryn kaže...

LOL, u vrijeme ovako skupih RAM-ova ti mu preporučaš da ide sa 2x4GB 1333MHz na 2x4GB 1866MHz? Pls reci da se šališ. 

Pomaka neće biti u apsolutno ničemu, osim sintetici, a i to jako malo.. 

 

Inače mrakky, moja preporuka je da ne diraš BCLK, nek stoji na 100MHz. Sad ti procesor radi na 4GHz kad se koriste 2 jezgre, odnosno na 3.8GHz kad se koriste 4 jezgre, što je sasvim okey i ne možeš ništa više izvući iz njega. Tj. mogao bi izvući nekih 4GHz za sve 4 jezgre, podizanjem BCLK-a na 105MHz, al gotovo sigurno bi ti došlo do nestabilnosti.

Ako želiš više procesorske snage nađeš neki rabljeni i7-2600k za kakvih 1800kn ili manje i digneš ga na nekih 4.2GHz i to je to. 

 

 iskreno se ne sječam kolko je prije koštalo, ovaj ram kaj pikiram dođe 700kn nešto manje, pa kolko je to prije koščalo?

mrakky
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhan

100kn manje, dakle nije neka razlika.

 

Ljudi su se jednostavno previše razmazili.

 

Doba skupog RAM-a je bilo prije 3 godine.

 

2x 2GB DDR3 je koštalo 999kn, Mushkin Blackline.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2013 8:39 (Don Kihoty).
11 godina
offline
Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhance

pa ja sam kupio 2 x 4 gb corsair low profile vengance blue 1600 mhz ,20.12 u adm za 330 kn...sada su  550 kn mislim da je to dosta razlike,nekih 70%...zar ne?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhan
mrakky kaže...

brijem da nebum bolje nikaj prtljal po tome, kad več nema te postavke nek bu tak kak je, i sa ovim procom komp mi vrti sve kaj poželim tak da zbilja nema potreba, možda u dogledno vrijeme nabavim cpu sa K pa se malo pozabavaim sa time.

jedino kaj me ponukalo da o tome razmišljam je to kaj sam pročital na par mijesta da su neki uspijeli dič svoj na 4.1 pa reko ajd da probam.

ali još me zanima ono prebacivane performance enhance sa turba na extreme, to isto funkcionira sa K procovima ili je to do nečeg drugog, nisam još isprobal prebacit, al ak neko zna nek slobodno napiše kaj se dešava onda i koji parametri se nabrijavaju il kaj več.

 

Realno nemaš potrebe za bilo kakvim klikanjem u biosu a niti za bilo kakvu promjenu hardwarea, sve je to vrlo maleni boost performansi...

 

Extreme performance ti zateže sublatencije memorije i nećeš ništa postići s tim osim ako vrtiš superpi pa te svaka stotinka veseli...

 

Promjena memorije će ti dati samo potrošeni novac za ništa, evo ti jedan dobar članak, sandy bridge sa korištenim memorijama od 1333 do 2133MHz

http://www.anandtech.com/show/4503/sandy-bridge-memory-scaling-choosing-the-best-ddr3

 

Jedini razlog za bržu memoriju je natezanje BCLK jer sa overclockom BCLK overclockaš i memoriju pa je moguće da će ti memorija raditi nestabilnost preko 1333MHz (ne mora značiti ali postoji mogućnost)

 

Jednog dana ubodi polovni 3770K, overclockaš ga na 4.2GHz sa default naponom i to je već ajde upgrade, kasnije za par godina ideš na kompletno sve novo, ploča, proc, hladnjak, memorija, grafička itd

back 2 black
16 godina
offline
Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 bios performance enhance

slažem se sa prethodnim postom, nema smisla, to je mizerno pojačanje kompa, jedino kaj sam mislil jednog dana uzet 3570k i dič ga, a to sve ovisi o cijena tada kad bum kupoval možda uleti i i7.

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice