Gigabyte GA-990XA-UD3

poruka: 532
|
čitano: 102.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
djigibao kaže...
@johi bro
Mozes malo reci kako ti radi taj CPU na ovoj ploci?
Da li si radio update BIOS-a (koji imas sad?)?

Moze i netko drugi ko ima neki FX CPU.

TNX

Pre pre previše je problema sa voltažom proca,tj.preglomazno mi undervolta,pokušavao sam sve živo da barem bude u nekim granicama normale ali kaj mi ona dela to je katastrofa.

Razmišljam da uzmem asusa sabertootha već neko vrijeme ali mi ne ide u financijske planove zasada,jer navodno da je ta ploča sweatspot za FX-eve.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Zizo kaže...
djigibao kaže...
@johi bro
Mozes malo reci kako ti radi taj CPU na ovoj ploci?
Da li si radio update BIOS-a (koji imas sad?)?

Moze i netko drugi ko ima neki FX CPU.

TNX

Pre pre previše je problema sa voltažom proca,tj.preglomazno mi undervolta,pokušavao sam sve živo da barem bude u nekim granicama normale ali kaj mi ona dela to je katastrofa.

Razmišljam da uzmem asusa sabertootha već neko vrijeme ali mi ne ide u financijske planove zasada,jer navodno da je ta ploča sweatspot za FX-eve.

 

 

LLC na medium stavi 

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Bulldozer kaže...
Zizo kaže...
djigibao kaže...
@johi bro
Mozes malo reci kako ti radi taj CPU na ovoj ploci?
Da li si radio update BIOS-a (koji imas sad?)?

Moze i netko drugi ko ima neki FX CPU.

TNX

Pre pre previše je problema sa voltažom proca,tj.preglomazno mi undervolta,pokušavao sam sve živo da barem bude u nekim granicama normale ali kaj mi ona dela to je katastrofa.

Razmišljam da uzmem asusa sabertootha već neko vrijeme ali mi ne ide u financijske planove zasada,jer navodno da je ta ploča sweatspot za FX-eve.

 

 

LLC na medium stavi 

Ma nema više kaj nisam isprobao.Mislil sam da će rješiti drugim biosom ali ne ide.Isprobao i stare i nove.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Zizo kaže...
Bulldozer kaže...
Zizo kaže...
djigibao kaže...
@johi bro
Mozes malo reci kako ti radi taj CPU na ovoj ploci?
Da li si radio update BIOS-a (koji imas sad?)?

Moze i netko drugi ko ima neki FX CPU.

TNX

Pre pre previše je problema sa voltažom proca,tj.preglomazno mi undervolta,pokušavao sam sve živo da barem bude u nekim granicama normale ali kaj mi ona dela to je katastrofa.

Razmišljam da uzmem asusa sabertootha već neko vrijeme ali mi ne ide u financijske planove zasada,jer navodno da je ta ploča sweatspot za FX-eve.

 

 

LLC na medium stavi 

Ma nema više kaj nisam isprobao.Mislil sam da će rješiti drugim biosom ali ne ide.Isprobao i stare i nove.

Čudno malo, ja sam ju koristio sa LLC medium i sve je bilo super ;)

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Bulldozer kaže...

 

Čudno malo, ja sam ju koristio sa LLC medium i sve je bilo super ;)

Ma ne zamaram se više,dok god ga držim na 4.8 stabilno bez obzira na taj Vdrop je ok.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Zizo kaže...
Bulldozer kaže...

 

Čudno malo, ja sam ju koristio sa LLC medium i sve je bilo super ;)

Ma ne zamaram se više,dok god ga držim na 4.8 stabilno bez obzira na taj Vdrop je ok.

E to je onda dobro, a ono loše je kad kupiš ploču staviš na 4.8 i nakon tjedan dana izgori, kolega sa posla imao 2 x asrock 970 extreme 3 i ista stvar.. dobio 970a-ds3p i nikad problema

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Bulldozer kaže...

 

 

E to je onda dobro, a ono loše je kad kupiš ploču staviš na 4.8 i nakon tjedan dana izgori, kolega sa posla imao 2 x asrock 970 extreme 3 i ista stvar.. dobio 970a-ds3p i nikad problema

Ma dobro je,da je htjela riknuti radi toga već bi riknula,jer ju već godinu i pol neprekidno maltretiram,kaj se tiče asrocka na njega nisam pomišljal već na asusa,al vidim po forumima iako je stabilnija kaj se tiče vdropova i hladnijeg NB-a,ne ostvaruju se veći klokovi na njoj,već na gigabytovim pločama se ostvaruju najveći klokovi.A i ova moja je rev.1 te nažalost ništa od ljepšeg oku UEFI-a.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Zizo kaže...
Bulldozer kaže...

 

 

E to je onda dobro, a ono loše je kad kupiš ploču staviš na 4.8 i nakon tjedan dana izgori, kolega sa posla imao 2 x asrock 970 extreme 3 i ista stvar.. dobio 970a-ds3p i nikad problema

Ma dobro je,da je htjela riknuti radi toga već bi riknula,jer ju već godinu i pol neprekidno maltretiram,kaj se tiče asrocka na njega nisam pomišljal već na asusa,al vidim po forumima iako je stabilnija kaj se tiče vdropova i hladnijeg NB-a,ne ostvaruju se veći klokovi na njoj,već na gigabytovim pločama se ostvaruju najveći klokovi.A i ova moja je rev.1 te nažalost ništa od ljepšeg oku UEFI-a.

aha, e pa zato je kod tebe drukčije, koju točno rev imaš ? 1.0 1.1 ili 1.2 ?

 

kakav UEFI crni.. pusti ti to .. AWARD rules .)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
djigibao kaže...
@johi bro
Mozes malo reci kako ti radi taj CPU na ovoj ploci?
Da li si radio update BIOS-a (koji imas sad?)?

Moze i netko drugi ko ima neki FX CPU.

TNX

Kod mene radi odlično, i to kloknut na 4,4ghz, al je sabirnica na auto pa radi na 4427-4429mhz.

Nije nešto posebno al meni dovoljno. Ionako mi je max CPU use bio 60-70% sa normalnim aplikacijama

Naravno turbo core je off, a napon je manual stavljen na 1.375

Bios je  f14b,  ploča je rev. 1.1 i nema LLC

Imam ju skoro 3 god, i na njoj je bio Athlon 640, Phenom 960T, i sad FX već 7 mjeseci

I neki dan mi krepala mrežna kartica... Mislim integrirana...

 

zzzZZzzzZZzzzZz...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2014 15:57 (johi bro).
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

Mislim da je rev 1.0 prva koja je izasla al ne mogu sad tocno reci jer sam na terenu.Ma uefi mi je samo zbog ljepote ali klasika je ipak klasika.{#}

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2014 17:30 (Zizo).
10 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Kolko bi se mogao  max klokati fx 8350 na ploči gigabyte ga990xa ud3 rev 1.0...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Ovisi kakvo hlađenje na procu posjeduješ,OC je čista lutrija netko može max FX8350 OC na cca: 4.5 Ghz na stock naponu drugi pak traži više napona tu nema granica,tvoja ploča je vrlo dobra za OC stoga iskušaj koliki češ takt ostvariti,max takt koji češ ostvariti nitko nezna ali mislim svaki primjerak dotičnog procesora ide barem do 4.5 Ghz a preko tog traži se extra hlađenje.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
10 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

dal ova ploča na svom cd-u ima koji program za regulaciju vrtnje ventilatora...

i ako ima kako se zove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Jel se moze iz CPU-Z programa vidjeti o kojoj verziji je rijec (rev. 1, 2..)?

Da li ono sto F8 znaci verzija BIOS-a?

Ako bih isao na FX 8320 trebao bi stavljat F13 DA ili  NE?

Ne interesira me bas klokanje FX 8320 ako bih ga uzimao, da li on na defaultnim postavkama radi OK s F13 BIOS-om ili se mora jos nesto cackat (citao sam da pada voltaza?)?

 

HVALA {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
djigibao kaže...

Jel se moze iz CPU-Z programa vidjeti o kojoj verziji je rijec (rev. 1, 2..)?

Da li ono sto F8 znaci verzija BIOS-a?

Ako bih isao na FX 8320 trebao bi stavljat F13 DA ili  NE?

Ne interesira me bas klokanje FX 8320 ako bih ga uzimao, da li on na defaultnim postavkama radi OK s F13 BIOS-om ili se mora jos nesto cackat (citao sam da pada voltaza?)?

 

HVALA {#}

 

 

Prije se moglo vidjeti, tu di stoji x.x je prije stajala revizija.

 

Tako je F8 je verzija BIOSa.

 

Radit će i sa F8 ali bolje da nadogradiš ( flashas ) na F13

 

Radi okej ali možeš ga i kloknut ako ćeš :)

11 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Danas je instalirao, pa cemo opet malo clockati!

Ploca izgleda mocno, hardverski nabudzena maksimalno i zaista mi se svidja EasyTune6, sve u jednom mjestu!
Clockas cpu, ram, grafu sve iz windowsa direktno tako lako.... {#}

 

I da, koristim Windows 8.1 :) 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3
jel ima ko možda problema sa temperaturom northbridgea i vrm-a, i dali bi pomoglo undervoltanje nb-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Raoul kaže...
jel ima ko možda problema sa temperaturom northbridgea i vrm-a, i dali bi pomoglo undervoltanje nb-a

To ti je klasika kod UD3 modela(tek su u kasnijim modelima stavili heatpipe) ,da su temperature u idleu 40-50 stupnjeva .To te ne treba zabrinjavati. Probaj undervoltati , pa testiraj pod stres testom stabilnost i dobiti češ bolje temp.

 

12 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Ta temp te nema šta brinuti, kako je prije 90c stalno nb i mosfet pa je to sve uredno radilo

Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Bulldozer kaže...

Ta temp te nema šta brinuti, kako je prije 90c stalno nb i mosfet pa je to sve uredno radilo

Na dodir gori, u hwinfo-u mi pokazuje  -69c (negativno, znači neradi senzor), i bratu se 2 puta restarta pc dok je igra fifu 15, al to je vjerovatno zbog undervolta cpu-a

12 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Pozdrav.

 

Kupio sam ovu ploču i na njoj koristim FX-4100 procesor.

 

E sad, kad frekvenciju procesora podignem s tvorničkih 3.6 GHz na 4.0 GHz, kod svakog paljenja računala se dogodi sljedeće:

 

1) Upalim računalo

2) Nakon 1-2 sekunde se računalo nakratko ugasi

3) Računalo se automatski ponovno upali nakon 1-2 sekunde

4) Boot se najnormalnije odradi i računalo nakon toga radi bez ikakvih problema

 

Ovo je normalno ili je u nečemu problem?

 

Napominjem da se ovaj slučaj ne događa kad je procesor na tvorničkih 3.6 GHz i računalo se boota iz prve bez problema.

 

Imam Hyper Evo 212 hladnjak i XFX Core Edition 650W napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

Isključi Turbo opciju(ako nisi)u BIOS-u zatim mrvicu povečaj voltažu ako namjeravaš OC na 4.0Ghz.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
3n3m1 kaže...

Isključi Turbo opciju(ako nisi)u BIOS-u zatim mrvicu povečaj voltažu ako namjeravaš OC na 4.0Ghz.

 

Turbo opcija je isključena a voltazu (cpu vcore) sam postepeno povećavao do 0.500V i nije se ništa promijenilo.

 

16 godina
odjavljen
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Da, imaš kao dupli starat ako klokneš procesor. Tak je i meni. Možda ima neka opcija koja bi to ugasila ali meni ne smeta, naviknuo sam se. Znači upališ komp, prije nego se pojavi slika biosa na ekranu ugasi se, te se nakon sekundu sam upali i krene normalno butanje. Kad staviš procesor na difoltne vrijednosti butanje ide bez tog duplog starta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
To ima veze samo s tim procesorom?
Ja sam imao Phenom 965 OC@4 i nije bilo tih nedaća.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
XXX kaže...

Da, imaš kao dupli starat ako klokneš procesor. Tak je i meni. Možda ima neka opcija koja bi to ugasila ali meni ne smeta, naviknuo sam se. Znači upališ komp, prije nego se pojavi slika biosa na ekranu ugasi se, te se nakon sekundu sam upali i krene normalno butanje. Kad staviš procesor na difoltne vrijednosti butanje ide bez tog duplog starta.

 

Da, točno to mi se događa.

 

EDIT: Našao sam na netu rješenje problema, a kod traženja su pomogle ove dvije riječi koje si napisao.

 

Treba staviti Core Performance Boost na "AUTO" i onda se frekvencija procesora može ručno podesiti na 4.0 GHz i računalo se pali i resetira od prve.

 

Hvala još jednom, sad se ne živciram više kad palim komp.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 4:32 (windir_zg).
10 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

1)Računalo mi se samo pali i gasi i tako može u nedogled

2)normalno se upali ali se za 5min otprilike ugasi piše odjava i ugasi se

dal možda neko zna u čem je problem

ostatak konfe Gigabyte GA-990XA-UD3 

fx 8350

xfx 750w

4gb ddr3

sve postavke u biosu na def..molim za pomoć

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

Pokušaj u BIOSU isključiti Turbo opciju na Disable,potom provjeri kakve su temperature procesora idle,load i kakav hladnjak na procesoru koristiš?,da nije možda hladnjak ispravno pričvršćen na ležište CPU ili se ventilator na istom ne vrti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 17:43 (3n3m1).
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Da nije neki malware?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Temp su jako dobre 30c

Ja sumnjam na bios ili chipset.. Ali je na dodir hladan tako da se ne pregrijava...radilo sve super 5mj

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice