AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.096.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...

 Eto Ryzen ima prilike biti isti, priznam miljama su ispred.

 Pa ne samo velim  sta je realnost. Nemoze jedna arhiktetura koja oke, nije 50% vise struje ali kada se klokne na 5GHZ da zaobidjete zen2 na benchevima onda intel dere 30tako posto vise struje za nekih 10% avg-a. TRo je onda logicno da je arhiktetura naprednija.

Opet kazem po 100 put- svaka cast intelu buduci da je iz jednog node-a izvukao sve kaj se moglo i to se ipak isto treba pohvaliti... je da trosi ko pijanac neki onda, ali Boze moj rezultatii su ipak najbitniji

Eto trosi cak 100w iz uticnice mi guta u idleu sa cijelim sustavom + monitor doduse dok surfam..... cisti bankrot, zaista neznam koji racku oni rade

Dok igram ispecem kajganu kako je vruc - uzas

 

nemre biti Ryzen bolji moze biti samo isti, ne znam ko uopce danas igra na 1080p @240hz monitoru... da naprave space shuttle za 20 dollara opet su svi isti kak ne kuzite da je nebitno kolko danas dobar procesor imas kada svi imamo 1440p i 4k monitore

 Čitam i mislim si tko svi?

-1920 x 1080
 65.55%
-2560 x 1440
 6.59%
-3840 x 2160
 2.24%
steam statistika, 4k je u zadnjih par godina doslovno skocila za 100%, Ja u svom društvu znam samo 2 koji su na 4k, 2 1440p, ostali svi na 1080p.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

ma nema dvojbe da će to biti izvrstab 8/16 gejming procesor, samo je pitanje cijene. ako je to 280$ to bi kod nas moglo biti valjda 2800 kn. ako bude tako skupo pored 3600 za 1400 kn.

 Pazi sad.

Sto bi ti napravio da si apsolutno siguran da imas najbolji gaming procesor na trzistu a i dominira za rad u svemu i svacemu... Bi li takav procesor prodavao za 1400kn? Ne kosta Ryzen 3600 bezveze samo 1400kn...

 

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zelenapaprika2 kaže...

 Čitam i mislim si tko svi?

-1920 x 1080
 65.55%
-2560 x 1440
 6.59%
-3840 x 2160
 2.24%
steam statistika, 4k je u zadnjih par godina doslovno skocila za 100%, Ja u svom društvu znam samo 2 koji su na 4k, 2 1440p, ostali svi na 1080p.

 Ne kuzis sarkazm.. ali nema veze tek si 1 dan tu.

ljudi cesto kada intel je bolji u necemu nadu nacin da nije bolje i to govore nije bitno u kojim okolnostima a kada recimo netko tko ima intela kaze isto onda vele da to tak nije... funny enough :)

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 15:42 (toxic).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

. ali ipak svi ljudi igraju na 1440p i 4k p

 Par ljudi igra na toj rezoluciji, ma ni nema ih na statsima.Znamo da je zeza.

 

https://gs.statcounter.com/screen-resolution-stats/desktop/worldwide

 

 

Mi hrvati smo napredni

 

https://gs.statcounter.com/screen-resolution-stats/desktop/croatia

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 15:45 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
forumaš kaže...

ma nema dvojbe da će to biti izvrstab 8/16 gejming procesor, samo je pitanje cijene. ako je to 280$ to bi kod nas moglo biti valjda 2800 kn. ako bude tako skupo pored 3600 za 1400 kn.

 Pazi sad.

Sto bi ti napravio da si apsolutno siguran da imas najbolji gaming procesor na trzistu a i dominira za rad u svemu i svacemu... Bi li takav procesor prodavao za 1400kn? Ne kosta Ryzen 3600 bezveze samo 1400kn...

 

 R5 3600 je smece bez buducnosti, i 1600 ga podere koji kosta 400kn

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
forumaš kaže...

ma nema dvojbe da će to biti izvrstab 8/16 gejming procesor, samo je pitanje cijene. ako je to 280$ to bi kod nas moglo biti valjda 2800 kn. ako bude tako skupo pored 3600 za 1400 kn.

 Pazi sad.

Sto bi ti napravio da si apsolutno siguran da imas najbolji gaming procesor na trzistu a i dominira za rad u svemu i svacemu... Bi li takav procesor prodavao za 1400kn? Ne kosta Ryzen 3600 bezveze samo 1400kn...

 

 R5 3600 je smece bez buducnosti, i 1600 ga podere koji kosta 400kn

 A Intel Celerona si zaboravio navesti, razocarao si me.

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
forumaš kaže...

ma nema dvojbe da će to biti izvrstab 8/16 gejming procesor, samo je pitanje cijene. ako je to 280$ to bi kod nas moglo biti valjda 2800 kn. ako bude tako skupo pored 3600 za 1400 kn.

 Pazi sad.

Sto bi ti napravio da si apsolutno siguran da imas najbolji gaming procesor na trzistu a i dominira za rad u svemu i svacemu... Bi li takav procesor prodavao za 1400kn? Ne kosta Ryzen 3600 bezveze samo 1400kn...

 

 R5 3600 je smece bez buducnosti, i 1600 ga podere koji kosta 400kn

 A Intel Celerona si zaboravio navesti, razocarao si me.

 A tek privjesak 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad bez icega... drago mi je zbog AMD-a uvijek su mi bili dragi.

Ono sto mogu reci u ovom trenutku bilo tko tko je kupio iole bolje procesor je miran ohoho godina.

 

Ne vidim nacin kako od Ryzena 3600 pa sve do 10900k ijedan od tih moze biti los u bilo cemu pogotovo ovi primjerci Ryzena koji idu na 4.5ghz

Takoder ne vidim smisao da bilo tko od navedenih mjenja procesor iskljucivo za gaming u narednih 5 godina ali iskreno...

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
hahhaajaads kaže...

. ali ipak svi ljudi igraju na 1440p i 4k p

 Par ljudi igra na toj rezoluciji, ma ni nema ih na statsima.Znamo da je zeza.

 

https://gs.statcounter.com/screen-resolution-stats/desktop/worldwide

 

 

Mi hrvati smo napredni

 

https://gs.statcounter.com/screen-resolution-stats/desktop/croatia

 Inace ja ne volim ove statitike, rekao bih da su statistike iz steama mjerodavnije, ovdje je registrirana svaka rezolucija koju netko koristi.. osobno u mojoj firmi 450 od 500 zaposlenih koristi 1920 x 1080 ili manju rezu dok ovaj ostatak koristi 1440p...

Dakle na ovom forumu bih rekao da je 50% jos uvijek na FHD a ostalih 50% se djeli na sve reze zajedno..

4k monitore ovdje ljudi nemaju ali imaju 4k televizore u mojem slucaju ga spajam kada igram simulacije pa sad ne znam kako to racunati ako racunamo da ovdje na forumu 90% ljudi imaju 4k televizore statistika mi pada u vodu...

ps4 i xbox one su bili glavni pokretaoci kupnje 4k televizora a sada dodatno i nove konzole...

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Znači 3080 ostaje u bottlenecku, ja se baš ponadao kako taj pojam ide u povijest izlaskom novog Zen3.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen 3 kao finalni udarac Intelu za svu pohlepu i traljavost, zasluženo . Osim samog IPC-a kojeg su podigli za dvoznamenkasti broj, maksimalan fokus je bio na gaming performanse, a uz to su se i taktom približili Intelu, a zbog znatno superiornijeg proizvodnog procesa je potrošnja ostala u razumnim granicama. Prognoze su da ni Rocket Lake neće nadmašiti Zen 3, zapravo jedino je sigurno će nadmašiti u potrošnji i to toliko da će i Comedy Lake izgledati kao Light verzija, jednostavno bilo kakvo značajno povećanje performansi na tom starom proizvodnom procesu će rezultirati ogromnom potrošnjom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislioc i ekipa trollaju namjerno ili?

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Hvala!

Ne znam koliko već drvi po ovome, smanjio mi za 0.1V napon, još uvijek stabilno all core 4050Hz u testu, temperatura pala cca 7°C.

 

Možda ga neću OC-at, ali ispada da ga mogu značajno ohladit sa ovim alatom, bez da se moram igrat ručno

 

EDIT 2: drugi SC je finalni rezultat

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 19:31 (Rhodin).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa spustilo ti temperaturu baš pravo dobro.
Sad ćemo možda saznat od nekog tko ne voli ocat, ovako će probat pa možda izleti neki golden sample 4.5-4.6ghz-a 3600 ili 3700x.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Pa spustilo ti temperaturu baš pravo dobro.
Sad ćemo možda saznat od nekog tko ne voli ocat, ovako će probat pa možda izleti neki golden sample 4.5-4.6ghz-a 3600 ili 3700x.

 Misliš kao ovaj moj

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ček ja sad niš ne kužim :), ali po ovome šta je dijagnosticiralo ti imaš avion od 3600 ili sam ja lajbek za Zen(u biti jesam) pa ne kužim baš ništa.
Niš ajd javi kad ćeš prodavat :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 19:41 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hehehe, da, nas neke je posralo proljetos.

Sad vrti stres testove.

Ja sam ga proljetos stavio kratko na 4575 all core i odvetio CB ili 2 i to je radilo..

 Ovo sad je zaključilo da bi bio stabilniji na 4525 ili undervoltan all core 4325 all core.

Mislim da ću čak prihvatiti taj undervolt scenarij, čim skužim kako.

Trenutno vrti stres testove na 4525 pa opet sa mobitela pišem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma imaš avion od Ryzena fakat.
Eto prvi na forumu Golden Sample za sada.
Pa taj ove 3600xt posere koju su zadnji izašli.
https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+3600xt 1800kn najniži u ovom ipon to su neki mađari.
Čitam ovo pod opis wraith spire frižider lol.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 20:00 (mislioc).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bronza

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ali ovaj od Rhodina izbija iz cipela kakav pakleni primjerak.
Pazi pod undervolt mu stavio 4350mhz svaka čast na picku.
1175 mV pa tog možeš lepezom hladit :)
Čak ni i5 10th gen sa K pored ovog nebi preporučil najiskrenije.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 20:12 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto, dovršio sam svoj "Undervolt" profil kojeg preporuča Alat. Ja zadovoljan

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 21:03 (Rhodin).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Eto, dovršio sam svoj "Undervult" profil kojeg preporuča Alat. Ja zadovoljan

 Jel se to mora sad svaki puta pokrenuti kada upalis komp ili? ako je tako neskidam.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Eto, dovršio sam svoj "Undervult" profil kojeg preporuča Alat. Ja zadovoljan

 Jel se to mora sad svaki puta pokrenuti kada upalis komp ili? ako je tako neskidam.

Nisam testirao, trebalo bi biti uvijek ovako.

EDIT: ovisi dodupe o Ryzen Masteru, tj. on se mora pokrenuti nakon restarta. Spremio mi je taj profil, pa pretpostavljam da ako se i ne pokrene sam, kad ga ja pokrenem se postavi. Tako nekako je to bilo.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 21:06 (Rhodin).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Eto, dovršio sam svoj "Undervult" profil kojeg preporuča Alat. Ja zadovoljan

 Jel se to mora sad svaki puta pokrenuti kada upalis komp ili? ako je tako neskidam.

Nisam testirao, trebalo bi biti uvijek ovako.

EDIT: ovisi dodupe o Ryzen Masteru, tj. on se mora pokrenuti nakon restarta. Spremio mi je taj profil, pa pretpostavljam da ako se i ne pokrene sam, kad ga ja pokrenem se postavi. Tako nekako je to bilo.

 

 ma gnjavaza za mene, ja zadovoljan sa 1.3V i 4.5 takt. ali budem ga isprobao zanimljivi tool definitivno.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Super alat, i to još neslužbeni. Smanjiš si dodatno temperature uz praktički iste ili veće performanse, Ryzeni su kao vino, što starije to bolje .

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 21:10 (Riot).
 
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Eto, dovršio sam svoj "Undervult" profil kojeg preporuča Alat. Ja zadovoljan

 

 

 Ali šteta Golden Sample tako držat :) 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nije... do maloprije bio na stock, sad daje više, za manje :D

S obzirom na namjenu, ovo mu je taman :P

 

Isprobat ću jednom i kak radi sa OC možda, sad kad je ovaj alat ovdje. Makar meni je ovo veća špica, smanjim potrušnju, sad mogu stišat i vent malo, a radi bolje :)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

..............................

 

https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/1311014200546910209

 

Samo jedna Zen 3 CPU jezgra do 5ghz+15% viši IPC, hm pa valjda bu človek napokon mogel malo bolje crtat.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam pare i svrbe me da ih potrosim posto sam i dalje na i7 4770k naci kupit 10700k ili wait for 5800x ryzen amooo

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice