AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.095.945
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Golf, Intel, Nvidija i Bog smogući :D

3 mjeseca
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Izzy kaže...

Haha! Imam dojam da bi se on uvrijedio da mu pokloniš AMD komponentu ili računalo s njihovom komponentom.

 To je lik koji uvijek hvali ono što posjeduje, pokloni mu 7800 X3D i sutra će to biti najbolji procesor na planetu.

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kuun-Lan kaže...
Izzy kaže...

Haha! Imam dojam da bi se on uvrijedio da mu pokloniš AMD komponentu ili računalo s njihovom komponentom.

 To je lik koji uvijek hvali ono što posjeduje, pokloni mu 7800 X3D i sutra će to biti najbolji procesor na planetu.

 Tesko hvaliti Intela + Nvidijuvidim jos nisi shvatio

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja pomoć od vaših trolanja??

Dečko pitao na koncu odustao i ćao. 

Na kraju krajeva prepirke mogu ići u nedogled jer će svaka  strana uvijek naći sitnicu. Ako je on zadovoljan sa svojim intel om ti sa amd om ostalo bitno nije.  Vani je more testova i sve se zna a budala koji će bit zatupljene će uvijek biti.

Što se tiče dotičnog 7800x3d, složio bih se sa kolegom. Tuningom rama doraditi latencije i tu će već nešto vidit.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Ima ko da je pokuša oc-ati 7800x3d?
Moj primjerak se undervolta je*eno dobro, al bilo kakav pokušaj oc-a ne prolazi uspješno, tvorničkih boost od 5050mhz je sve šta uspijem izvući iz njega...
Nije da mi triba kakav oc nego čisto iz znatiželje i dosade :)

Zakaj se bacaš u klokanje, kad to nije proc za klokanje+niti nema nikakvog smisla naklokirat AMD X3D procove.Nisi trebal niti pokušavat, jer znaš da je veliki CPU Cache največa prednost tog proca.Nema tu klokanja, nađi si nekaj korisnije za odradit fučkaj ga sad.CPU klokanje je opečnito na samrti, nema se tu kaj dodatno komentirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=995&jumpto=6731960&sort=asc&view=flat

 

Za zaboravne, Zen4 je nakon dugog vremena prvi AMD CPU koji ima 1mb L2 Cache.Nije tu u pitanju samo X3D V-Cache od 64mb, s obzirom da je L2 Cache još znatno brži.

 

Do Zen4 lansiranja, to je bio zadnji AMD proc/serija(240/245/250/265/270/280)sa 1mb L2 Cache.Stari Atlonac II X2 serija, ili 240 model koji je kod mene odradio skoro godinu dana.

 

https://www.techpowerup.com/cpu-specs/athlon-ii-x2-240.c600

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 15:03 (rambox).
6 tjedana
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, ne znam je li prikladno za ovu temu ili sam trebao otvoriti drugu temu, ali situacija je sljedeća.

Na novom računalu mi ryzen 7600 stalno radi na temperaturi od 85 stupnjeva (idle, u igrama ili nekom zahtjevnijem zadatku nisam još probao kako treba, samo malo countera gdje je temperatura ista) i to već kada upalim windows, usage mu bude oko 15ak % tako da me zanima do čega bi možda moglo biti. Ventilator je id cooling se 214 tako da nije stock cooler, i vrti se na oko 1000rpma 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moglo bi biti da hladnjak nije sjeo kako treba. Svakako rastavi i probaj ponovno testirati sa novim slojem paste nakon što sve dobro očistiš. 15% samo u windowsima je previše, vidi u task manageru koji program podiže toliko zauzeče procesora.

12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovako prvo hladnjak nije dobro namotiran ili je ostala folija na njemu, s obzirom da ti je temperatura 85c u counteru tu je riječ o Asrock ploči koja ima limit na 85c po defaultu da ga nema taj bi nabijao u 95c iz zejebancije. Skini dole hladnjak provjeri dali je skinuta folija i stavi novu pastu to mora biti idle od oko 30-35c.

 
2 0 hvala 1
2 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

...i instalirati/zavidavati hladnjak ravnomjerno u križ odnosno dijametralno nasuprotne vijke, zavidati par navoja pa isto toliko navoja na dijametralnu vidu pa prijeći na sljedeće dvije vide pa natrag na prve dvije nasuprotne vide i tako naizmjence dok se ne osjeti da je sve ravnomjerno zavidano i više ne može, ne neumjereno silovati i stezati preko mjere...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 14:25 (notloB).
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 tjedana
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hladnjak onda svakako ide dolje, samo nemam izopropilni alkohol kojeg svi preporucuju za skidanje paste pa me zanima sto moze umjesto toga? Ili da se strpim i nabavim njega prvo. Hvala na savjetima

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

možeš i sa običnim alkoholom to skinut, samo budi pažljiviji (do sad to više puta radio i nikad problema, dok još nisam imao izopropilni)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jesi ti montirao hladnjak ili netko drugi i koliko je star taj pc u danima ? Ako je to do par dana staro skini provjeri nanesi pastu na cpu ako fali i peglaj. Zna se desit da zaborave skinut foliju ako su u nekoj frci i pod stresom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 21:05 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
6 tjedana
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam ja montirao, jučer mi komp stigao montiran, znači prekjučer je najranije što je moglo biti montirano

Od alkohola imam jedino etilni 70% denaturirani.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 21:08 (Qwem).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bravo za neuku ekipu koja je sastavljala, slobodno možeš navesti trgovinu. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qwem kaže...

Od alkohola imam jedino etilni 70% denaturirani.

 

 

na taj sam i mislio pod "obični" :) (štapić za uši i\ili salveta, natopiš i pažljivo skineš pastu - prvo veći "chunk" sa salvetom, onda fino čišćenje štapićem za uši)

6 tjedana
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naljepnica je bila na kraju, kad sam skinuo ventilato paste je bilo onako sa strane procesora uz rub onog dijela na koji se nanosi procesora, a malo i na kapacitore (dvije linije male), ne znam sad da li to smeta ili da onda kompletno cistim taj dio kako znam i umijem.

 

Necu pisati tko je, svakome se moze dogoditi, ali mi je jedino krivo sto sam im poslao mail s objasnjenjem problema dok jos nisam rastavio i nasao naljepnicu te su mi rekli kako je to skroz "normalna radna temperatura za neopterećeni procesor" i "nemam razloga za brigu"

 

EDIT: Rijesio, temperatura na 40 stupnjeva. Hvala svima na savjetima. Alkohol 70b postotni funkcionirao, bar za sada

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 0:11 (Qwem).
 
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qwem kaže...

Naljepnica je bila na kraju, kad sam skinuo ventilato paste je bilo onako sa strane procesora uz rub onog dijela na koji se nanosi procesora, a malo i na kapacitore (dvije linije male), ne znam sad da li to smeta ili da onda kompletno cistim taj dio kako znam i umijem.

 

Necu pisati tko je, svakome se moze dogoditi, ali mi je jedino krivo sto sam im poslao mail s objasnjenjem problema dok jos nisam rastavio i nasao naljepnicu te su mi rekli kako je to skroz "normalna radna temperatura za neopterećeni procesor" i "nemam razloga za brigu"

 

EDIT: Rijesio, temperatura na 40 stupnjeva. Hvala svima na savjetima. Alkohol 70b postotni funkcionirao, bar za sada

 Za ubuduće... pasta ne provodi struju, bolje ne dirati el. elemente oko nogu lida na am5 procesoru, malo paste na njima neće smetati, ja sam čistio procesor acetonom, jakom rakijom i tekućinom za poslije brijanja na bazi alkohola, nikakvih problema, tempe u redu...

 

BTW. nakon takvog odgovora i neskinute naljepnice, čitav internet, odnosno koliko je u mojoj moći bi znao tko je to radio... reci tko je radi nas ostalih da se nama takvo nešto ne dogodi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 1:05 (notloB).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qwem kaže...

Naljepnica je bila na kraju, kad sam skinuo ventilato paste je bilo onako sa strane procesora uz rub onog dijela na koji se nanosi procesora, a malo i na kapacitore (dvije linije male), ne znam sad da li to smeta ili da onda kompletno cistim taj dio kako znam i umijem.

 

Necu pisati tko je, svakome se moze dogoditi, ali mi je jedino krivo sto sam im poslao mail s objasnjenjem problema dok jos nisam rastavio i nasao naljepnicu te su mi rekli kako je to skroz "normalna radna temperatura za neopterećeni procesor" i "nemam razloga za brigu"

 

EDIT: Rijesio, temperatura na 40 stupnjeva. Hvala svima na savjetima. Alkohol 70b postotni funkcionirao, bar za sada

Bilo bi u redu da napišeš tko je to radio kako bi se zaštitili drugi kupci. 

Njihov odgovor je bahat i bezobrazan.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Firma Krstić i sinovi...dešava sse jbga, doduše objašnjenje je zbilja čudno...ja skidam ssasušenu pastu okolo ssa čačkalicom, pa ondda alkoholom medicinskim ako ga nisam prije popio.

Mada malo te paste postrance ne smeta nekako sam picajzla pa počistim. Za pastu frišketinu suhi štapići za uva pa onda mokri alkoholni....rakiju je šteta poljevat po tome

 

 

Kada smo kod paste od kada sam otkrio gd 900, a ssada imaju i upgradde na gd 2 koristim njih....30gr paste sa 5e, milina...tko troši dosta passte svakako preporuka

 

 

 

link

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 8:57 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qwem kaže...

Naljepnica je bila na kraju, kad sam skinuo ventilato paste je bilo onako sa strane procesora uz rub onog dijela na koji se nanosi procesora, a malo i na kapacitore (dvije linije male), ne znam sad da li to smeta ili da onda kompletno cistim taj dio kako znam i umijem.

 

Necu pisati tko je, svakome se moze dogoditi, ali mi je jedino krivo sto sam im poslao mail s objasnjenjem problema dok jos nisam rastavio i nasao naljepnicu te su mi rekli kako je to skroz "normalna radna temperatura za neopterećeni procesor" i "nemam razloga za brigu"

 

EDIT: Rijesio, temperatura na 40 stupnjeva. Hvala svima na savjetima. Alkohol 70b postotni funkcionirao, bar za sada

Odnesi im naljepnicu da marendaju danas.

 

Ocekivana je neka isprika ili poklon odrzavanje.

 

Ako ne, slobodno ih prokazi, slazem se s ostalim kolegama.

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 9:32 (metallic).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svakome se može dogoditi, ha?? 

Bijaše ne iskusan 2009e i platim mid range grafulju i to za približnu cijenu high end kartice. Klasika jedini dućan u okolici od 30km+. Fraer mi uvali karticu sa potpuno polomljenim pa lemljenim i ljepljenje pcb om.

 Tada susjed koji nije imao loša iskustva s njim trebao ju je instalirati. Vidio kako je i pošalje mene da vratim odgovor sljedeći "odgovaramo samo za softverske greške"

Kraj nebitno, bitno je da da naglasio za komp odvajamo 2i po plaće da mi netko ovako sastavi i ispriča se bar i da pastu gratis  momentalno bi mu vratio tu spodobu koju je sastavio. 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 tjedana
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nazvali su, ispričali su mi se i to je to sada, propusti se događaju na svim stranama i to razumijem, perfektno bi bilo da sam od njih dobio odgovor kao od vas forumaša, ali takva perfekcija je statistička greška. Vjerujem da su s poslom na sve strane pa se na mail odgovori tek usput pa je za drugi put bolje nazvati direktno pa kazati .... Sve u svemu, vidjet ću jel dobijem neki popust pri sljedećoj kupnji ili ne :)

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qwem kaže...

Ma nazvali su, ispričali su mi se i to je to sada, propusti se događaju na svim stranama i to razumijem, perfektno bi bilo da sam od njih dobio odgovor kao od vas forumaša, ali takva perfekcija je statistička greška. Vjerujem da su s poslom na sve strane pa se na mail odgovori tek usput pa je za drugi put bolje nazvati direktno pa kazati .... Sve u svemu, vidjet ću jel dobijem neki popust pri sljedećoj kupnji ili ne :)

 Ako su se "ispričali" rečenicom da je "85c normalna radna temperatura za neopterećeni procesor" i ti si to prihvatio kao ispriku onda s tobom nešto nije u redu, barem bi ih poslao u pm ukoliko već ništa drugo... Dakle mogući popust je u igri a ne dobrobit forumašima koji su ti pomogli, ukoliko je tako želim ti savinute nožice na lga kad sljedeći put kupiš PC u tom dućanu uz ispriku, "nije to ništa, to se sad tako prodaje"...

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 10:58 (notloB).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A dobro sta bi sada trebao, uzet bejzbolsku palicu i tamo nered napravit?

Bitno da je otklonio problem, osobno im ne bi dao vise da mi tamo diraju nesto po računalu,tabletu,smartphoneu.. Nadležni se treba pobrinut da potrošač bude zadovoljan uslugom.Ja bi im jedino stisnuo recenziju.

Očito radi ne adekvatna osoba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 11:21 (MGloc).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

A dobro sta bi sada trebao, uzet bejzbolsku palicu i tamo nered napravit?

Bitno da je otklonio problem, osobno im ne bi dao vise da mi tamo diraju nesto po računalu,tabletu,smartphoneu.. Nadležni se treba pobrinut da potrošač bude zadovoljan uslugom.Ja bi im jedino stisnuo recenziju.

Očito radi ne adekvatna osoba.

 Treba iznijeti ime dućana, ništa drugo se ne traži od njega. Kako bi kolege forumaši bili na oprezu kad u tom dućanu nešto odluče kupiti. Dakle pomoć zajednici a ne trgovcima koji će nastaviti slagati g0vna u kištre ukoliko se maliciozni kretenizam ne prokaže...

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 11:36 (notloB).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogledas mu posljednje poruke i vidis tko i gdje mu je preporučio konfu.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jebeš komp, trebali bi sse svi masovno sekirat i ustat zajedno kada vidimo cijene u našim dučanima u usporedbu ssa cijenama u puno razvijenijim i kakti skupljim za život zemljama.....,jedni Norvežani i Švicarci se čude i ostaju u šoku nakon kupovine kodd nas....za to bi se trebali bunit i dizat, a ne za jebenu termalnu pastu loše nanešenu

Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Jebeš komp, trebali bi sse svi masovno sekirat i ustat zajedno kada vidimo cijene u našim dučanima u usporedbu ssa cijenama u puno razvijenijim i kakti skupljim za život zemljama.....,jedni Norvežani i Švicarci se čude i ostaju u šoku nakon kupovine kodd nas....za to bi se trebali bunit i dizat, a ne za jebenu termalnu pastu loše nanešenu

 Jel' to pišeš s one gamdias tipkovnice? Opet ti dupla slova... btw. dućanima, ne dučanima, just typo

Btw1. imamo pdv valjda najveći u eu a domaći trgovci uz to vole namaknuti i bolesne marže sebi, već dugo ništa nisam kupio u hr, sve strani shopovi, dok pod tim uvjetima još uvijek masovno kupujemo u domaćim dućanima neće spuštati cijene, zašto bi...

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 12:38 (notloB).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

GAMDIAS jednostavno daje vise.

maximum effort
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hahahah, da, sa nje, evo makivam je i idem lemit...nisam još stigao :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice