AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.092.995
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...

Nista B550 pored ove zvjerke od X570, doslovno za sicu...

 

Najs maticna, boje izgledaju ljepse nego na sluzbenoj stranici. Bas sam prijemalo malo usporedjivao B550 i vidim da MSI slabo reklamira svoje audio rjesenje. Kad sve instaliras mozes pls pogledat ima li automatske detekcije impedancije kad spojis slusalice/zvucnike i ima li kakav softver za zvuk na toj ploci? Ako ima, vjerujem da ima i na B550 varijanti.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...

Nista B550 pored ove zvjerke od X570, doslovno za sicu...

 

 Ma i ja sam razmisljao o MSI radi poznatog biosa mi, ali niti x570 i b550 ispod 200 eura nemaju ALC1220 vec 1200... ali mislim da nije to nikakav downgrade po zvuku, nista nisam nasao po netu o tome osim da 1200 podrzava 5.1 a ovaj 7.1

Na kraju ipak su mi ove b550 asrock-ice bile zgodne( power, reset tipka, debug screen) i primamljive novcano, doticnu sam uzeo za malo ispod 190 u MF-u. A i asrock je malo cudan po meni u kao high endu x570 ista extreme 4 dolazi bez tih ficera za malo vise novaca

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Najs maticna, boje izgledaju ljepse nego na sluzbenoj stranici. Bas sam prijemalo malo usporedjivao B550 i vidim da MSI slabo reklamira svoje audio rjesenje. Kad sve instaliras mozes pls pogledat ima li automatske detekcije impedancije kad spojis slusalice/zvucnike i ima li kakav softver za zvuk na toj ploci? Ako ima, vjerujem da ima i na B550 varijanti.

Opcenito mislim da se MSI ne "ku.ci" kao neki drugi, a u odredenim rangovima imaju dosta bolje ploce kao recimo ova X570, a i B550 Tomahawkica je isto zvijer...Mogu, sutra ili prekosutra cu spajati sve pa cu javiti detalje...

HCgamingCRO kaže...

 Ma i ja sam razmisljao o MSI radi poznatog biosa mi, ali niti x570 i b550 ispod 200 eura nemaju ALC1220 vec 1200... ali mislim da nije to nikakav downgrade po zvuku, nista nisam nasao po netu o tome osim da 1200 podrzava 5.1 a ovaj 7.1

Na kraju ipak su mi ove b550 asrock-ice bile zgodne( power, reset tipka, debug screen) i primamljive novcano, doticnu sam uzeo za malo ispod 190 u MF-u. A i asrock je malo cudan po meni u kao high endu x570 ista extreme 4 dolazi bez tih ficera za malo vise novaca

A o B550 Tomahawkici za 165 eura u MF nisi razmisljao? Ja sam vec skoro uzeo nju, ali zbog wifija i zbog mog 2700X kojeg trenutno jos necu mijenjati sam isao na ovu X570 i dao sam 10 eura vise nego ti, isto u De, kod nas je nema..

Gledao sam i Asus Tuf X570 plus WiFi, ali ipak je skuplja, a nije bolja, a b550 su mi otpale zbog procesora i vecina je bez wifija, koji ce nekad poslužiti...Takoder IO kod nekih ploca mi je meh, malo usbova, nema 6 Chanell zvuk, a ja imam i zvucnike i headset pa sve spajam, itd itd...Mislim da bi X570 pogotovo Asus i Asrock neke ploce trebale ici dolje sa cijenom da budu konkurentne i da ih ljudi kupuju...Inace ce ih Gigabyte i MSI potuci samo tako...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 22:20 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znas da wifi mozes zasebno kupit za jedno 75kn u obliku PCIE.. Jedino kaj se tad treba palit mobile hotspot svaki put kad oces da radi. Kad smo kod toga daj pls isto vidi pali li ti se wifi automatski cim upalis komp, tj. cim udjes u windowse ili ne?

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Ma i ja sam razmisljao o MSI radi poznatog biosa mi, ali niti x570 i b550 ispod 200 eura nemaju ALC1220 vec 1200... ali mislim da nije to nikakav downgrade po zvuku, nista nisam nasao po netu o tome osim da 1200 podrzava 5.1 a ovaj 7.1

Na kraju ipak su mi ove b550 asrock-ice bile zgodne( power, reset tipka, debug screen) i primamljive novcano, doticnu sam uzeo za malo ispod 190 u MF-u. A i asrock je malo cudan po meni u kao high endu x570 ista extreme 4 dolazi bez tih ficera za malo vise novaca

A o B550 Tomahawkici za 165 eura u MF nisi razmisljao? Ja sam vec skoro uzeo nju, ali zbog wifija i zbog mog 2700X kojeg trenutno jos necu mijenjati sam isao na ovu X570 i dao sam 10 eura vise nego ti, isto u De, kod nas je nema..

Gledao sam i Asus Tuf X570 plus WiFi, ali ipak je skuplja, a nije bolja, a b550 su mi otpale zbog procesora i vecina je bez wifija, koji ce nekad poslužiti...Takoder IO kod nekih ploca mi je meh, malo usbova, nema 6 Chanell zvuk, a ja imam i zvucnike i headset pa sve spajam, itd itd...Mislim da bi X570 pogotovo Asus i Asrock neke ploce trebale ici dolje sa cijenom da budu konkurentne i da ih ljudi kupuju...Inace ce ih Gigabyte i MSI potuci samo tako...

 Gledao sam i nju i carbon pro, i x570 tomahawk, ali na kraju kazem presudili su power reset tipka i posteni debug post screen, a i wifi mi nije bitan jer u stanu svaka soba ima lan uticnicu.

Mislim na kraju mi je i ova b450 pro carbon sasvim super ali planiram otici i na 4 generaciju a neda mi se to sa tim pricama o malim biosima i nemogucnosti onda staviti ista drugo vise osim 4000 cip, a i future proof je vise, mozda i dodje uskoro koja gpu da iskoristi nesto vise od pcie3x16.

A ovu b450 carbon+ 970 evo plus nadam se dobiti barem 100 eurica pa da mozda i neko novo kuciste padne ili napajanje... strah me pomisliti oce sta ovaj multi rail BQ stucati ako dodju sad grafe po 250-300 w stock a planiram kasnije jos kazem i 8-smo jezgrasa friskog iz pecnice AMD-a utrpati u to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 22:46 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Tomo53nja kaže...

Nista B550 pored ove zvjerke od X570, doslovno za sicu...

 

 Ma i ja sam razmisljao o MSI radi poznatog biosa mi, ali niti x570 i b550 ispod 200 eura nemaju ALC1220 vec 1200... ali mislim da nije to nikakav downgrade po zvuku, nista nisam nasao po netu o tome osim da 1200 podrzava 5.1 a ovaj 7.1

Na kraju ipak su mi ove b550 asrock-ice bile zgodne( power, reset tipka, debug screen) i primamljive novcano, doticnu sam uzeo za malo ispod 190 u MF-u. A i asrock je malo cudan po meni u kao high endu x570 ista extreme 4 dolazi bez tih ficera za malo vise novaca

 Ima Strix B550 F Gaming koja je 187 Eura

 

 ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A
- Dual OP Amplifiers
- Impedance sense for front and rear headphone outputs
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking

http://hwbot.org/signature/u135800.png
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma govorin opcenito o MSI plocama, nijedna round 200 eura nema 7.1 ALC 1220. A SVE B550 OD MSI isto samo 4 usb porta na I/O-u ako nebrojimo ona dva za mis/tipkovnicu.

Osim VRM hladjenja MSI mi se nije bas upregnio napraviti neke Ficere da me privuku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 0:48 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ALC1200 bi trebao biti mrvu losiji od 1220, tako da ono. Prava razlika ti je u DACu koji se koristi, amplifierima, broju kondenzatora, izolaciji zvucnih kanala i izolaciji od ostatka maticne i na kraju krajeva o kvaliteti PCB-a. Prilicno sam siguran da najvecu razliku radi interni DAC koji se cesto uopce ne navodi u specs pa cak ni kod tvoje B550 Extreme4. U konacnici se 120dB ili neki drugi broj izmedju 110-120dB SNR specificira kao konacno ultimativno rjesenje te maticne. Svejedno, mislim da je zvuk kod svih tih B550 ploca u rangu 180-200 eura vrlo slican. 

 

Svakako da tu Extreme4 izdvaja debug post screen, a sto se tice reset tipke to realno ima svaka maticna uz pomoc sarafcigera :)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

ALC1200 bi trebao biti mrvu losiji od 1220, tako da ono. Prava razlika ti je u DACu koji se koristi, amplifierima, broju kondenzatora, izolaciji zvucnih kanala i izolaciji od ostatka maticne i na kraju krajeva o kvaliteti PCB-a. Prilicno sam siguran da najvecu razliku radi interni DAC koji se cesto uopce ne navodi u specs pa cak ni kod tvoje B550 Extreme4. U konacnici se 120dB ili neki drugi broj izmedju 110-120dB SNR specificira kao konacno ultimativno rjesenje te maticne. Svejedno, mislim da je zvuk kod svih tih B550 ploca u rangu 180-200 eura vrlo slican. 

 

Svakako da tu Extreme4 izdvaja debug post screen, a sto se tice reset tipke to realno ima svaka maticna uz pomoc sarafcigera :)

 Ja sebi uzeo ovo sa amazona za CLR CMOS (nema potrebe za vađenjem baterije) da se nezezam sa otvaranjem kućišta kad OC-am RAM.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
The_Fichek kaže...

ALC1200 bi trebao biti mrvu losiji od 1220, tako da ono. Prava razlika ti je u DACu koji se koristi, amplifierima, broju kondenzatora, izolaciji zvucnih kanala i izolaciji od ostatka maticne i na kraju krajeva o kvaliteti PCB-a. Prilicno sam siguran da najvecu razliku radi interni DAC koji se cesto uopce ne navodi u specs pa cak ni kod tvoje B550 Extreme4. U konacnici se 120dB ili neki drugi broj izmedju 110-120dB SNR specificira kao konacno ultimativno rjesenje te maticne. Svejedno, mislim da je zvuk kod svih tih B550 ploca u rangu 180-200 eura vrlo slican. 

 

Svakako da tu Extreme4 izdvaja debug post screen, a sto se tice reset tipke to realno ima svaka maticna uz pomoc sarafcigera :)

 Ja sebi uzeo ovo sa amazona za CLR CMOS (nema potrebe za vađenjem baterije) da se nezezam sa otvaranjem kućišta kad OC-am RAM.

 To si mogao iskoristi dugme za ukljucivanje pc  od bilo kojeg starog kucista.Djaba bi te izaslo  

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ja sam si ugradio CMOS reset za svoju ASUS plocu, za svaki slucaj:

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tražim ITX matičnu za svoj 3600 pa sam mislio uzeti strix B450-I. Ima li smisla davati više za nju pored Gigabyte Aorus Pro? Možda neka treća opcija?

Također, koja bi bila ok cijena da tražim za Crosshair VI Hero?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za 3600 uzmi MSI ili ASUS.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa vidi sto ti treba.

 

Osobno su mi zanimljivi samo chipseti B450, X470 i B550.

Poneki X370 je isto zanimljiv, dok X570 zbog aktivnog hladnjenja me ne zanima.

(iz istog razloga otpadaju i neke X470/B550 ploce, za mene)

 

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=16791_R3000X%7E4400_Mini-ITX

 

Evo ti uvid na dostupne ploce, pa si poklikas sto te zanima i vidis sta ti na kraju ostane.

 

Meni je recimo bitno da ima dva komada M.2 slota koji su kompatibilni za NVMe i SATA,

jer cu u sekundarni ugraditi 2TB M.2 SATA SSD.

 

https://geizhals.at/?cat=mbam4&sort=p&xf=11924_2%7E16791_R2000X%7E16791_R3000X%7E4400_Mini-ITX

 

I opet mi ostane B450-I kao najpovoljnija ploca. Sve iznad toga je nepotrebno bacanje novaca,

ako te feature necu koristiti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, i meni se svelo na B450 zato sam i pitao za mišljenje ima li smisla ići na skuplji asus pored gigabyte.

Nabacim par slika (ne znam hoću stići ovaj tjedan) kućišta u itx temu. 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa da, ako ti treba osnovna ploca sa podrskom za tvoj CPU + WLAN, ne mozes fulati:

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=16791_R3000X%7E4400_Mini-ITX%7E7226_802.11ac

 

Ploce od 100€ nadalje, dakle ne moras istrest 500€.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Pa da, ako ti treba osnovna ploca sa podrskom za tvoj CPU + WLAN, ne mozes fulati:

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=16791_R3000X%7E4400_Mini-ITX%7E7226_802.11ac

 

Ploce od 100€ nadalje, dakle ne moras istrest 500€.

 Ja mislim taj wifi na ovim novi plocama,  povecava im cijenu bar za 25% od one koja nema taj wifi.Tako je bilo i sa onim mbo koje nisu imale integriranu lan network. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 12:53 (dreadmoore).
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
steve90 kaže...

Tražim ITX matičnu za svoj 3600 pa sam mislio uzeti strix B450-I. Ima li smisla davati više za nju pored Gigabyte Aorus Pro? Možda neka treća opcija?

Također, koja bi bila ok cijena da tražim za Crosshair VI Hero?

 

 Ponosni vlasnik sam B450 Gige pro i to 2 god. radi kao prvog dana i još će morat da pegla i zen3.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bez WLAN-a imas 3 ploce, dvije A320 chipseta i jedna X470 chipseta:

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=16791_R3000X%7E4400_Mini-ITX

 

Razlika 20ak €, po meni ne isplativo - dok kupim USB WLAN-AC karticu (WiFi 5 po novom),

ispadne me vise. PCI-e necu, jer ne mogu onda ustekati grafiku, a M.2 necu da mi puni slot gdje cu staviti SSD.

Dakle obavezno ITX ploca sa WLAN-om.

 

https://geizhals.at/?cat=nwpcie&xf=14067_USB%7E14072_WLAN+802ac11%7E14073_300%7E14074_867%7E14080_2x+Antenne

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mirzet1976 kaže...
The_Fichek kaže...

ALC1200 bi trebao biti mrvu losiji od 1220, tako da ono. Prava razlika ti je u DACu koji se koristi, amplifierima, broju kondenzatora, izolaciji zvucnih kanala i izolaciji od ostatka maticne i na kraju krajeva o kvaliteti PCB-a. Prilicno sam siguran da najvecu razliku radi interni DAC koji se cesto uopce ne navodi u specs pa cak ni kod tvoje B550 Extreme4. U konacnici se 120dB ili neki drugi broj izmedju 110-120dB SNR specificira kao konacno ultimativno rjesenje te maticne. Svejedno, mislim da je zvuk kod svih tih B550 ploca u rangu 180-200 eura vrlo slican. 

 

Svakako da tu Extreme4 izdvaja debug post screen, a sto se tice reset tipke to realno ima svaka maticna uz pomoc sarafcigera :)

 Ja sebi uzeo ovo sa amazona za CLR CMOS (nema potrebe za vađenjem baterije) da se nezezam sa otvaranjem kućišta kad OC-am RAM.

 To si mogao iskoristi dugme za ukljucivanje pc  od bilo kojeg starog kucista.Djaba bi te izaslo  

 Puno me je ovo izašlo 3 Eura ušteda je ogromna, plus ima 2 Ryzen setupa kod kojih nema šta klokati osim RAM-a i ako debelo fulaš latencije nema bios posta osim da uradiš CLR CMOS tako da mi je trebalo 2 komada.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
dreadmoore kaže...
mirzet1976 kaže...
The_Fichek kaže...

ALC1200 bi trebao biti mrvu losiji od 1220, tako da ono. Prava razlika ti je u DACu koji se koristi, amplifierima, broju kondenzatora, izolaciji zvucnih kanala i izolaciji od ostatka maticne i na kraju krajeva o kvaliteti PCB-a. Prilicno sam siguran da najvecu razliku radi interni DAC koji se cesto uopce ne navodi u specs pa cak ni kod tvoje B550 Extreme4. U konacnici se 120dB ili neki drugi broj izmedju 110-120dB SNR specificira kao konacno ultimativno rjesenje te maticne. Svejedno, mislim da je zvuk kod svih tih B550 ploca u rangu 180-200 eura vrlo slican. 

 

Svakako da tu Extreme4 izdvaja debug post screen, a sto se tice reset tipke to realno ima svaka maticna uz pomoc sarafcigera :)

 Ja sebi uzeo ovo sa amazona za CLR CMOS (nema potrebe za vađenjem baterije) da se nezezam sa otvaranjem kućišta kad OC-am RAM.

 To si mogao iskoristi dugme za ukljucivanje pc  od bilo kojeg starog kucista.Djaba bi te izaslo  

 Puno me je ovo izašlo 3 Eura ušteda je ogromna, plus ima 2 Ryzen setupa kod kojih nema šta klokati osim RAM-a i ako debelo fulaš latencije nema bios posta osim da uradiš CLR CMOS tako da mi je trebalo 2 komada.

 Ja samo kazem da ti netreba zato amazon da kupis clear cmos prekidac.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

samo jedno blic pitanje jer vidim da se priča o integriranim zvučnim . jel moguće da strix b450e tj hvaljeni s1220 ne podrzava DolbyDigital/DTS  ????

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

moguće, vjerojatno moddanim driverima možeš otključat podršku. ili nađi neku xonaricu na njušci, moja dsx ima DTS podršku.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

samo jedno blic pitanje jer vidim da se priča o integriranim zvučnim . jel moguće da strix b450e tj hvaljeni s1220 ne podrzava DolbyDigital/DTS  ????

Daj neki izvor di si to procitao. Sumnjam da ne podrzava, ako slucajno ne podrzava skines drivere da podrzava. Sumnjam da Asusov softver blokira Dolby ili DTS, ako si na to mislio. Ja imam S1220.. Da skinem Dolby ili bas moram imat zvucnu opremu, slusalice ili nesto sto koristi Dolby?

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
Za Ryzen ne, najprecizniji ti je Ryzen Master, evo ti kod mene stanje, radi chrome sa yt i još par taova, cpu nešto ispod 2GHz s time da ti je kod mene sve na default, ništa nije naknadno namještano, power plan je na ryzen balanced

 EDIT: veća slika ako je tu sitno klik

EDIT2: evo kad ugasim chrome padne na nekih 1.5GHz klik

 Ne znam baš koliko je Ryzen Master precizan....

 

pogledaj slike s otvorenim Chrome, tvojim postom, bez uključenog Hw monitora (po meni najbolji tester) s uključenim.

inače, moj Cpu ne pada ispod 2100 Mhz..

 

 
 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 22:42 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nigdje nije navedeno da je podržano, a vidio sam negdje da su počeli to ukidati.
Spojen mi je komp sa tv i zvuk ide optikom na kućno kino , jer mi preko hdmi daje samo stereo, nevažno.. Ugl sada nikako ne mogu dobit 5.1 DTS interactive kao prije na z170A što sam imao. Uopće ga nema u opcijama??
Jel ima kod tebe dolby tab u opcijama zvuka?
E sad, znalo je se i prije događati da novi build windowsa sj dolby pa poprave, pa se kontam jel to ili ovo drugo? Driveri su oficijelni sa Rog stranice.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Jel ima kod tebe dolby tab u opcijama zvuka?

Opcijama kojeg zvuka, softvera? Ja ne kuzim kak da to testiram, lijepo napisi.. Kolko vidim u driverima Sonic Radara postoji DTS folder s nekim installerima. Nadam se da imas Sonic Radar i Studio instalirane, ako vec imas ROG plocu.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U opcijama windowsa za zvuk , tu treba biti dolby tab pored ovih pet ( bar mi je bio na prosloj ploči )

Sve je instalirano i sonic radar i studio , a ja tih instalera sa slike nemam u instalaciji drivera  , evo sve sam pregledao unutar foldera 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 13:46 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pretpostavljam da koristi optički izlaz i da misli na Dolby Digital Live ili DTS Connect, što obično realtekovi driveri ne podržavaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 21:59 (BoobZ).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

U opcijama windowsa za zvuk , tu treba biti dolby tab pored ovih pet ( bar mi je bio na prosloj ploči )

Sve je instalirano i sonic radar i studio , a ja tih instalera sa slike nemam u instalaciji drivera  , evo sve sam pregledao unutar foldera 

 

Probaj sa starijim driverom ili nečime. Kod mene podržava te formate, matična je Asus CH VI, nije S1220A, nego S1220. Ovo S na početku označava Sabre DAC, a A ne znam što znači.

 

Edit: spojeno naravno preko 3,5mm. Ne koristim optički izlaz, ne znam ni za što se koristi..

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 0:01 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice