AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.067
|
čitano: 5.228.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3300X vs 2600 koji je u stvari overclockani 1600AF

 

https://www.anandtech.com/bench/product/2589?vs=2362

 

3300x je 4/8 procesor

 

ja bi isto uzeo 3300X ako bi uzimao samo za igranje

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 19:32 (segregator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zagi55 kaže...

Nedavno sam prešao sa AMD A10 x4 5800K FM2 na Ryzen 5 1600 AF AM4. Frend mi je dao svoju GV-R927XOC-2GD, mene sad interesira da li je isplatljivo dati 1500 kn za RX-580P8DFD6 ili ostati na GV-R927XOC-2GD? Inače igram na TV-u  BLA-40/148M-GB-11B-FEGBPX-EU (1080/60Hz)

 

Igre koje igram:

utrke: F1/Rally/ETS2/BeamNG.drive

strategije: CIV/Hearts of Iron IV/COH2

Cities: Skylines, War thunder, Rainbow Six® Siege

 

ja bi radije uzeo polovnu Vega karticu za te novce, ali i ta je puno bolja od ove koju već imaš

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda zašto se 2017. pljuvalo po I7 7700 (K) kad su igrali zen prve generacije? Nešto se tu ne poklapa, svi glume da su objektivni, ali u stvarnosti je druga priča.
zagi55 za te igre na tom monitoru je dovoljna R9 270X. Znam jer imam Sapphire Toxic xxx verziju. Ako moraš uzimat drugu, uzmi polovnu vegu, ali prouči recenzije malo jer je bilo svakakvih modela. Garancija obavezna. Ja sam uzeo neku jeftinu polovnu RX 580 RedDevil radi 1440p monitora kao privremenu dok ne skupim ili za 5700 ili 5600xt. Međutim jako sam zadovoljan performansama i neću mijenjat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 20:11 (cvaja997).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Nešto se tu ne poklapa, svi glume da su objektivni, ali u stvarnosti je druga priča.

Ma to se tebi samo čini. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Onda zašto se 2017. pljuvalo po I7 7700 (K) kad su igrali zen prve generacije? Nešto se tu ne poklapa, svi glume da su objektivni, ali u stvarnosti je druga priča.
zagi55 za te igre na tom monitoru je dovoljna R9 270X. Znam jer imam Sapphire Toxic xxx verziju. Ako moraš uzimat drugu, uzmi polovnu vegu, ali prouči recenzije malo jer je bilo svakakvih modela. Garancija obavezna. Ja sam uzeo neku jeftinu polovnu RX 580 RedDevil radi 1440p monitora kao privremenu dok ne skupim ili za 5700 ili 5600xt. Međutim jako sam zadovoljan performansama i neću mijenjat.

 

A koliko je taj koštao 2017-te, vidim da je trenutno 4000kn u jedinog dobavjača koji ga ima

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

 A koliko je taj koštao 2017-te, vidim da je trenutno 4000kn u jedinog dobavjača koji ga ima

I onaj ko ga je tada preplatio može ga koristiti i danas te ga otplatiti višestruko, ni danas nema razloga mijenjati, s druge strane oni koji pljuju po Intelu nadograđuju sa Ryzena 1600, na Ryzen 2600, pa na Ryzen 3600.

ps. a kad pitaš za cijenu, ja sam svoga platio 2800 kn par mjeseci nakon izlaska, isto je danas sa i5 10600k/i7 10700k, uzme danas i 5 godina koristi bez greške ili čak i duže.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 20:26 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

ps. a kad pitaš za cijenu, ja sam svoga platio 2800 kn par mjeseci nakon izlaska, isto je danas sa i5 10600k/i7 10700k, uzme danas i 5 godina koristi bez greške ili čak i duže.

Koliko je tek onda dugo mir s 12-jezgrenim 3900X, 50ak % jačim od 10700K, a nabavi ga se za nekih 3200kn...

ansha: Pomelo te
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve u redu, super procesor, stvarno su ga vrhunski napravili, ali... R5 3600 je 200 HRK skuplji. 200 HRK je zanemarivo za nešto što koristiš godinama. Opet kakit po 4/8 procesoru godinama, kad vidi vraga, druga kompanija napokon napravi isti procesor, sad ga treba veličat. Sad je 4/8 najbolji za gaming. Koji gaming? Sa 2080 ti u cherry pickanim naslovima u 1080p rezoluciji? 
Neka svatko kupi što želi, al kad bi netko došao pitat, ti bi ga zaje.. i preporučio mu 3300x? Ili bi mu rekao da je 3600 bolji izbor za samo 200 HRK više?

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

 Opet kakit po 4/8 procesoru godinama, kad vidi vraga, druga kompanija napokon napravi isti procesor, sad ga treba veličat. Sad je 4/8 najbolji za gaming.

A koliko puta su oni kojih više nema ovdje napisali koliko su ovdje ljudi i djeca ustvari licemjerni i ovako nešto ovdje mogu očekivati te nisam iznenađen uopće.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa dobar je onima koji trebaju single core perf i visoki klok (i koji ce klokat) i za one koji iskljucivo ganjaju neki fps i koji se zapravo bave gamingom. Znaci ovo + da je jeftiniji za bar 200kn onda bi bio top za male novce, ali opet je malo smijesno to uzet pored 1600 AF/3600. Onaj tko se opet igra na 1440p tak mu je svejedno dal uzeo 4/8 ili 6/12.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Naravno da nije Ryzen 3 3300X sveta krava danas, ali je odličan CPU i ne košta puno. Realno se s njim gejma odlično (isto kao i s i7 6700K/7700K). Napredak je to što je takav CPU nedavno kod Intela bio high end gejming a danas je kod AMD budget opcija. U tome je kvaka. Jednostavno se sada može uzeti odličan CPU za svaki novčanik i to je rezultat više puta spomenute činjenice da je AMD stigao pa onda i prestigao Intel, i to poprilično ih sada sabija. To je donijelo benefite svima nama. Osim naravno Intel dioničarima, jel.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Kad vidim te gluposti povraćam sam sebi u usta. Recenzenti reklamiraju taj procesor kao budget. Zatim ga upare sa 240 AIO i ultra high end  X570 te 2080 ti na 1080p. Koji vrag? To će bit stutter fest za godinu dana. Svaka čast, procesor je ok, al pored R5 3600 je preskup.

 Pa zar nema neke logike da kroz uparivanje procesora sa high end pratećim dijelovima (cooling, gpu, ram mbo) postiže se "čisto" testiranje procesora bez mogućnosti da ga bottlenecka neka od drugih komponenti. I ne samo to, već je potrebno imat identičan setup za testiranje svih procesora tog socketa/chipset kompatibilnosti, da bi se vjerno dočarale razlike u testiranim procesorima.


Also, na 1080p vrte jer je CPU manje i manje "bitan" kad se ide na više rezolucije jer se time izražava GPU bottleneck, koji nema veze s performansama CPUa.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Onda zašto se 2017. pljuvalo po I7 7700 (K) kad su igrali zen prve generacije? Nešto se tu ne poklapa, svi glume da su objektivni, ali u stvarnosti je druga priča.

Zato sto je preskup bio i ostao kao svaki Intelov precijenjeni procesor. I tada i sada je Ryzen bio i ostao boli value. Itomic je to vec dobro opisao. Intel za pocetak treba maknut ogranicenja na clock memorije. Sramota je da to uopce rade u 2020. Jedino gdje se Intel donekle isplati je tamo gdje koristi librarye optimizirane za Intel. Jedan takav slucaj je Matlab, makar ne znam kako se ponasa s ovim zadnjim Ryzenom. Slicno je s Nevidijom gdje u AI-u rasturaju AMD, ali jbg nemres u svemu biti konkurencija. Ono sto ce AMD vjerojatno uvijek imat bolje je brute force hardver za cijenu. Cak i onda kad imas dilemu ti AMD izbaci nekakav bundle kao sad s ovom Horizon zero dawn igrom. Jedino gdje Intel moze dobit ulozeno/dobiveno rat je u jednom od 100, ako ne i vise oglasa, makar se i na Bugu moze vidjeti koliko popularni Augi80 ima muke s prodajom Intelove konfe hehe.             

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
segregator kaže...

 A koliko je taj koštao 2017-te, vidim da je trenutno 4000kn u jedinog dobavjača koji ga ima

I onaj ko ga je tada preplatio može ga koristiti i danas te ga otplatiti višestruko, ni danas nema razloga mijenjati, s druge strane oni koji pljuju po Intelu nadograđuju sa Ryzena 1600, na Ryzen 2600, pa na Ryzen 3600.

ps. a kad pitaš za cijenu, ja sam svoga platio 2800 kn par mjeseci nakon izlaska, isto je danas sa i5 10600k/i7 10700k, uzme danas i 5 godina koristi bez greške ili čak i duže.

 

Otkud znaš? Ja sam i dalje na Ryzenu 1600, a ovi koji ga pljuju su nadogradili najprije na 8700K, pa na 9700K, i potrošili preko 10000kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 1:27 (segregator).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

 a ovi koji ga pljuju su nadogradili najprije na 8700K, pa na 9700K, i potrošili preko 10000kn

Malo si se zaje..., ali dobro, drugi put moraš bolje pazit i ja nisam mislio na tebe konkretno za nadogradnju jer da jesam, napisao bih tako.

ps. ja ovdje na forumu nisam vidio nikoga tko je nadogradio i7 8700k na 9700k.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 8:49 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
segregator kaže...

 a ovi koji ga pljuju su nadogradili najprije na 8700K, pa na 9700K, i potrošili preko 10000kn

Malo si se zaje..., ali dobro, drugi put moraš bolje pazit i ja nisam mislio na tebe konkretno za nadogradnju jer da jesam, napisao bih tako.

ps. ja ovdje na forumu nisam vidio nikoga tko je nadogradio i7 8700k na 9700k.

 

Poanta mog posta je bila da je "pretpostavka majka svih zajeba", a ti konkretno stalno nešto pretpostavljaš,

a onda gradiš dalje na tim pretpostavkama. Nešto kao Intel kad je bio brži u FPU-u jer je AMD jadan računao,

a Intel pretpostavljao rezultat

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Pentium_FDIV_bug

 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
segregator kaže...

 a ovi koji ga pljuju su nadogradili najprije na 8700K, pa na 9700K, i potrošili preko 10000kn

Malo si se zaje..., ali dobro, drugi put moraš bolje pazit i ja nisam mislio na tebe konkretno za nadogradnju jer da jesam, napisao bih tako.

ps. ja ovdje na forumu nisam vidio nikoga tko je nadogradio i7 8700k na 9700k.

 

Zašto se sada ne flejmaš kada se priča o Intel procesorima u AMD temi? 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

Poanta mog posta je bila da je "pretpostavka majka svih zajeba", a ti konkretno stalno nešto pretpostavljaš,

poantu trebaš onda primijeniti i na sebi, jer je puno više ljudi prešlo s prve gen rajzena na drugu i treću nego ovih i7 intelaša sa osme na devetu generaciju

jest da je amd pristup bolji za ljude koji vole mijenjati hardver češće, jer mijenjaju samo proc, dok intelaši već nakon dvije gen moraju mijenjati sve, ali je pitanje koliko to košta obzirom da su cijene amd procesora u početku relativno visoke, a kad ga prodaješ za godinu dana dobiješ jedva za kikiriki

 

hoću reći da je 'istina' tu negdje između, jer je ekipa i sa starijim 4/8 i7 godinama imala jako dobre perfomanse i još ih imaju u igrama koje nisu toliko cpu zahtjevne, a takvih je igara velika većina

amd-u svaka čast što je intel konačno natjerao da se pokrene i što nam je u par godina donio 6/12 proceorse u mid segment, a 4/8 koji su nekad bili vrh ponude u low segment, no ne treba pretjerivati 

 

ja osobno teško mogu biti nezadovoljan s intelom, ovaj prastari i5 pogoni još uvijek jako dobro 99% igara koje igram i to uglavnom na vrlo visokim postavkama

jest da ću unaprjeđivati ryzen konfu na kojoj mi je 2400g na b450 tuf pro ploči, gdje će vjerojatno ići neki xt ili možda 4xxx 6/12 procesor i da sam zadovoljan s takvom mogućnosti dugotrajne podrške za ploču, no ovaj i5 za relativno malu lovu mi je pružio dugih šest godina bezbrižnog gejmanja bez ikakvih dodatnih troškova, osim upgrejda grafike

 

isto se nadam da će mi pružiti i budući upgrejd rajzena, jer kad jednom uzmem recimo neki 4600, možda i 4800, neću ga sigurno mijenjati idućih pet godina sve kad bi mi ploča i omogućavala nadogradnju na buduće serije 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
Zašto se sada ne flejmaš kada se priča o Intel procesorima u AMD temi? 

Ja ovdje nigdje nisam nikome preporučio da si kupi Intel procesor. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Poanta mog posta je bila da je "pretpostavka majka svih zajeba", a ti konkretno stalno nešto pretpostavljaš,

poantu trebaš onda primijeniti i na sebi, jer je puno više ljudi prešlo s prve gen rajzena na drugu i treću nego ovih i7 intelaša sa osme na devetu generaciju

jest da je amd pristup bolji za ljude koji vole mijenjati hardver češće, jer mijenjaju samo proc, dok intelaši već nakon dvije gen moraju mijenjati sve, ali je pitanje koliko to košta obzirom da su cijene amd procesora u početku relativno visoke, a kad ga prodaješ za godinu dana dobiješ jedva za kikiriki

 

hoću reći da je 'istina' tu negdje između, jer je ekipa i sa starijim 4/8 i7 godinama imala jako dobre perfomanse i još ih imaju u igrama koje nisu toliko cpu zahtjevne, a takvih je igara velika većina

amd-u svaka čast što je intel konačno natjerao da se pokrene i što nam je u par godina donio 6/12 proceorse u mid segment, a 4/8 koji su nekad bili vrh ponude u low segment, no ne treba pretjerivati 

 

ja osobno teško mogu biti nezadovoljan s intelom, ovaj prastari i5 pogoni još uvijek jako dobro 99% igara koje igram i to uglavnom na vrlo visokim postavkama

jest da ću unaprjeđivati ryzen konfu na kojoj mi je 2400g na b450 tuf pro ploči, gdje će vjerojatno ići neki xt ili možda 4xxx 6/12 procesor i da sam zadovoljan s takvom mogućnosti dugotrajne podrške za ploču, no ovaj i5 za relativno malu lovu mi je pružio dugih šest godina bezbrižnog gejmanja bez ikakvih dodatnih troškova, osim upgrejda grafike

 

isto se nadam da će mi pružiti i budući upgrejd rajzena, jer kad jednom uzmem recimo neki 4600, možda i 4800, neću ga sigurno mijenjati idućih pet godina sve kad bi mi ploča i omogućavala nadogradnju na buduće serije 

 

Može link na neko istraživanje koje dokazuje da je više ljudi prešlo sa starijih AMD-a nego starijih Intela?

S tim da se usporedi i3 sa Ryzen 3 modelima, i5 sa Ryzen 5 i I7 sa Ryzen 7?

 

ja sam recimo u 12 godina kupio 3 (slovima: tri) AMD procesora: Phenom 550BE, 8320E i Ryzen 1600

 

Potrošio 2500kn sveukupno na procesore...što sam mogao u 12 godina od Intela dobiti za te novce, 2-3 celerona?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 11:02 (segregator).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Poanta mog posta je bila da je "pretpostavka majka svih zajeba", a ti konkretno stalno nešto pretpostavljaš,

poantu trebaš onda primijeniti i na sebi, jer je puno više ljudi prešlo s prve gen rajzena na drugu i treću nego ovih i7 intelaša sa osme na devetu generaciju

jest da je amd pristup bolji za ljude koji vole mijenjati hardver češće, jer mijenjaju samo proc, dok intelaši već nakon dvije gen moraju mijenjati sve, ali je pitanje koliko to košta obzirom da su cijene amd procesora u početku relativno visoke, a kad ga prodaješ za godinu dana dobiješ jedva za kikiriki

 

hoću reći da je 'istina' tu negdje između, jer je ekipa i sa starijim 4/8 i7 godinama imala jako dobre perfomanse i još ih imaju u igrama koje nisu toliko cpu zahtjevne, a takvih je igara velika većina

amd-u svaka čast što je intel konačno natjerao da se pokrene i što nam je u par godina donio 6/12 proceorse u mid segment, a 4/8 koji su nekad bili vrh ponude u low segment, no ne treba pretjerivati 

 

ja osobno teško mogu biti nezadovoljan s intelom, ovaj prastari i5 pogoni još uvijek jako dobro 99% igara koje igram i to uglavnom na vrlo visokim postavkama

jest da ću unaprjeđivati ryzen konfu na kojoj mi je 2400g na b450 tuf pro ploči, gdje će vjerojatno ići neki xt ili možda 4xxx 6/12 procesor i da sam zadovoljan s takvom mogućnosti dugotrajne podrške za ploču, no ovaj i5 za relativno malu lovu mi je pružio dugih šest godina bezbrižnog gejmanja bez ikakvih dodatnih troškova, osim upgrejda grafike

 

isto se nadam da će mi pružiti i budući upgrejd rajzena, jer kad jednom uzmem recimo neki 4600, možda i 4800, neću ga sigurno mijenjati idućih pet godina sve kad bi mi ploča i omogućavala nadogradnju na buduće serije 

 

Može link na neko istraživanje koje dokazuje da je više ljudi prešlo sa starijih AMD-a nego starijih Intela?

S tim da se usporedi i3 sa Ryzen 3 modelima, i5 sa Ryzen 5 i I7 sa Ryzen 7?

 

ja sam recimo u 12 godina kupio 3 (slovima: tri) AMD procesora: Phenom 550BE, 8320E i Ryzen 1600

 

Potrošio 2500kn sveukupno na procesore...što sam mogao u 12 godina od Intela dobiti za te novce, 2-3 celerona?

 Eto ti statistika svjetska 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neki ovdje ne kuze da ljudi kupuju procesor zato sto ga trebaju, nego zato sto je to novo i to se mora imat. Ovo da intelovci ne rade upgrade na svaku generaciju je cisti smijeh 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Neki ovdje ne kuze da ljudi kupuju procesor zato sto ga trebaju, nego zato sto je to novo i to se mora imat. Ovo da intelovci ne rade upgrade na svaku generaciju je cisti smijeh 

 Steta sto nema statistika europe i po zemljama, bas me zanima koji je odnos amd vs intel na steamu.Ja mislim da bi brdoviti balkan bio na amd-u.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Ovo da intelovci ne rade upgrade na svaku generaciju je cisti smijeh 

Nije veći smijeh od AMDovih 3600/3600x i 3700X/3800X procesora. 

dreadmoore kaže...

 Eto ti statistika svjetska 

Ovaj Jakovp bi udario TD i tebi na čelo da može. 

dreadmoore kaže...

Ja mislim da bi brdoviti balkan bio na amd-u.

Naravno da bi bil sa Ryzen 1600 modelom na vrhu, jebga, sirotinja sve.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 11:46 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...

Neki ovdje ne kuze da ljudi kupuju procesor zato sto ga trebaju, nego zato sto je to novo i to se mora imat. Ovo da intelovci ne rade upgrade na svaku generaciju je cisti smijeh 

 Steta sto nema statistika europe i po zemljama, bas me zanima koji je odnos amd vs intel na steamu.Ja mislim da bi brdoviti balkan bio na amd-u.

 Da, samo balkan kupuje AMD, nitko drugi. 

 

Khm, sirotinja koja se igra u 144 fpsa, bemti sirotinje... neki od vas samo cekaju da upale PS5 i uzivaju u 30 fpsa 

 

Cekam sad da se neki novi acc pojavi pa da mi kaze kak ovaj r5 1600 nemre nit 60fpsa dobit a kamoli 144, ali bude tokom dana 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 11:53 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...
Ovo da intelovci ne rade upgrade na svaku generaciju je cisti smijeh 

Nije veći smijeh od AMDovih 3600/3600x i 3700X/3800X procesora. 

dreadmoore kaže...

 Eto ti statistika svjetska 

Ovaj Jakovp bi udario TD i tebi na čelo da može. 

dreadmoore kaže...

Ja mislim da bi brdoviti balkan bio na amd-u.

Naravno da bi bil sa Ryzen 1600 modelom na vrhu, jebga, sirotinja sve.

 Ne slazemo se kako po pitanju hw pa tako i politickih stavova, on sav crven ja sav plav.Ma neka lupa ne obazirem se na njegov td, bitno da netko prati 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poslije Durona i Athlona, moj slijed je bio I7 930, pa 6700k, pa 9700k, dakle svaki 2 do 3 gen upgrade. Sad idem na XT i b550. Tvrdnja da Intelaši mijenjaju sve svaku generaciju ne stoji. Ne biste vjerovali koliko je još ljudi na Ivyu.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
segregator kaže...

 a ovi koji ga pljuju su nadogradili najprije na 8700K, pa na 9700K, i potrošili preko 10000kn

Malo si se zaje..., ali dobro, drugi put moraš bolje pazit i ja nisam mislio na tebe konkretno za nadogradnju jer da jesam, napisao bih tako.

ps. ja ovdje na forumu nisam vidio nikoga tko je nadogradio i7 8700k na 9700k.

 Pa to je identičan procesor, nitko nije baš toliko lud. Da ne velim da dobiješ 2 fizička corea, al izgubiš 4 logička.

 

Intel nema nikakvih poboljšanja godinama, u arhitekturi ni IPC-u, dodaju coreove, miču threadove da mogu održat takt, izvlače maksimum iz arhitekture i procesa sa kojeg se godinama ne uspjevaju maknut.

 

Uveli su toliko varijanti procesora da glava boli jer im nova postrojenja nisu davala yieldove kakve su očekivali, a nisu imali izbora i uvijek je bilo problema sa opskrbom.

 

AMD je skočio oko 50-70% od prvih Ryzena i sad ide još sa XT pa ZEN3. I neide puno ljudi sa 1600 na 2600 na 3600, al ko je htio sa X370 je mogao cijeli taj ciklus proć.

 

BTW za 2800kn sam uzeo kompletnu konfu, mbo, cpu i ram, a mislim da nipočemu sa 1080ti na 2k procesoru ne zaostaje za tim intelom.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
 Ne biste vjerovali koliko je još ljudi na Ivyu.

I7 3770K i danas drži lekcije.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

Može link na neko istraživanje koje dokazuje da je više ljudi prešlo sa starijih AMD-a nego starijih Intela?

S tim da se usporedi i3 sa Ryzen 3 modelima, i5 sa Ryzen 5 i I7 sa Ryzen 7?

 

ja sam recimo u 12 godina kupio 3 (slovima: tri) AMD procesora: Phenom 550BE, 8320E i Ryzen 1600

 

Potrošio 2500kn sveukupno na procesore...što sam mogao u 12 godina od Intela dobiti za te novce, 2-3 celerona?

 joj, da link na istraživanje... hoćeš možda i s više izvora, recimo eurostat i državni zavod za statistiku 

pa dovoljno je da pratiš naš forum i odmah vidiš razliku intelaša i amdovaca otkako je rajzen izašao, koliko ih je samo u zadnje vrijeme pokupovalo b450 i 1600af s planom prelaska na 4600 čim izađu, a ništa manje njih koji su sa 1600 prve gen prešli nedavno na 3600

 

i onda uzmeš sebe kao primjer, tako mogu i ja sebe uzet za primjer da ti ne treba ništa više od starog 4 core i5, jer igram samo sp igre 

ali nit sam ja reprezentativni predstavnik gejmera, niti ti kupaca 

DarthMarkus kaže...
Tvrdnja da Intelaši mijenjaju sve svaku generaciju ne stoji. Ne biste vjerovali koliko je još ljudi na Ivyu.

 pa to i kažem, em je ljudima tlaka mijenjat kompletnu platformu koja nije jeftina, em su perfomanse starijih i7 donedavno (a nekima još uvijek) bile itekako zadovoljavajuće

EDIT: da ne spominjem intelovih 5% godišnje napretka, pa čemu onda mijenjat kompletnu platformu nakon dvije godine, za 10-15% perfomansi... jedino ako si lud za novim hw-om

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 12:31 (picajzla0707).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice