AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.097
|
čitano: 5.251.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bootati bez grafe bi  trebalo ovisiti o maticnoj, a headless ne znači da grafe nema nego da jednostavno nije monitor spojen...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dedaa kaže...

Bootati bez grafe bi  trebalo ovisiti o maticnoj, a headless ne znači da grafe nema nego da jednostavno nije monitor spojen...

 

Headless se u konkretnom slucaju odnosi na to da monitor za normalno funkcioniranje nije potreban

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
 trebalo bi biti izvedivo.

To ni nikakav problem, radit će sigurno, po meni ti si sam radiš problem, uzmeš Ryzen 2400G ili nekog Pentiuma/i3 te si bez brige,

imaš video, nisi ograničen uopće s ničim.

ps. dobro je što nakon inicijalnoga podešavanja čak i bez GPUa možeš koristiti program tip Teamviewer/ Ultraviewer za sva buduća podešavanja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

To ni nikakav problem, radit će sigurno, po meni ti si sam radiš problem, uzmeš Ryzen 2400G ili nekog Pentiuma/i3 te si bez brige,

imaš video, nisi ograničen uopće s ničim.

ps. dobro je što nakon inicijalnoga podešavanja čak i bez GPUa možeš koristiti program tip Teamviewer/ Ultraviewer za sva buduća podešavanja.

 

Ma uzet cu proc sa iGPU sigurno. Ali planiram ici u HR na 3 mjeseca pa bih vjerojatno prodao grafu jer ju necu koristiti barem do jeseni. A stroj mi mora raditi jer se remotely na njega spajam zbog posla

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Valentin17 kaže...

To ni nikakav problem, radit će sigurno, po meni ti si sam radiš problem, uzmeš Ryzen 2400G ili nekog Pentiuma/i3 te si bez brige,

imaš video, nisi ograničen uopće s ničim.

ps. dobro je što nakon inicijalnoga podešavanja čak i bez GPUa možeš koristiti program tip Teamviewer/ Ultraviewer za sva buduća podešavanja.

 

Ma uzet cu proc sa iGPU sigurno. Ali planiram ici u HR na 3 mjeseca pa bih vjerojatno prodao grafu jer ju necu koristiti barem do jeseni. A stroj mi mora raditi jer se remotely na njega spajam zbog posla

Zasto prodavat kad je mozes koristit bez problema cak igrati i igrica u slobodno vrijeme samo ti je bitno da imas internet.Nemoguce da je slavonija bez interneta 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 18:53 (dreadmoore).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Zasto prodavat kad je mozes koristit bez problema cak igrati i igrica u slobodno vrijeme samo ti je bitno da imas internet.Nemoguce da je slavonija bez interneta 

 

Da, CoD bi sigurno super radio preko RDP-a

 

EDIT:

Ponio bih kantu sa sobom da mi se igra. Ali plan je da malo izbrusim skillove preko ljeta...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 18:55 (Friday).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
dreadmoore kaže...

Zasto prodavat kad je mozes koristit bez problema cak igrati i igrica u slobodno vrijeme samo ti je bitno da imas internet.Nemoguce da je slavonija bez interneta 

 

Da, CoD bi sigurno super radio preko RDP-a

 Ma odlicno radi imam dokaz cak mozes i preko moba igrati 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 18:57 (dreadmoore).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 Da, CoD bi sigurno super radio preko RDP-a

Treba tebi prijenosni PC, barem se AMD mašina može složiti sa ITX pločom u kombinaciji sa Ryzen 9 3900x i RX5700XT. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

 Da, CoD bi sigurno super radio preko RDP-a

Treba tebi prijenosni PC, barem se AMD mašina može složiti sa ITX pločom u kombinaciji sa Ryzen 9 3900x i RX5700XT. 

 Ma za ovo mu netreba nista bitno samo da mu pc baca sliku ili laptop 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Treba tebi prijenosni PC, barem se AMD mašina može složiti sa ITX pločom u kombinaciji sa Ryzen 9 3900x i RX5700XT. 

 

Ma imam 2 sluzbena laptopa koji idu sa mnom (oba novi high end strojevi) ali treba mi pristup na kucni stroj zbog fusa (i povezanih virtualki)

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Ma odlicno radi imam dokaz cak mozes i preko moba igrati 

 

 

Igranje na mobitelu je kao masturbacija. Zabavno ali zapravo se sramis toga i ne volis da drugi znaju da to radis

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
dreadmoore kaže...

 Ma odlicno radi imam dokaz cak mozes i preko moba igrati 

 

 

Igranje na mobitelu je kao masturbacija. Zabavno ali zapravo se sramis toga i ne volis da drugi znaju da to radis

 posla sam ti pm link videa a je malo je glupo ali moze se igrati a sto je najbitnije igra se na low letancy 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

Garancija bi ti trebala bit 3 godine, jer ja osobno jos nisam vidio da maticne dolaze sa 2 godine garancije. Najbolje kontaktirat amazon, oni tebi novu posalju i ti njima staru ak je u garanciji i to je to...

 

 

malo je bad jer sam uzeo sa amazon.uk, a oni prebacuju lopticu na Gigabyte, a ovi me pak vozaju pitanjima dal je memorija kompatibilna

i koje napajanje imam i slično (iako im kažem da radim u IT-u i da sam sve probao, plus na kraju zamijenio ploču i sad sve radi)
Sad samo čekam pitanje dal sam uštekao u struju :)

 

Ovo mi je inače tek druga ploča koja je crkla, a imao sam ih podosta...prva je bila Slot A abitica u doba čuvenog curenja kineskih elektrolita

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 19:32 (segregator).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Sinoc sam malo picio COD i tek jutros se sjetio da mi je power plan u windowsima podesen na Power saver. Procesor mi je uvijek u ECO modu ali to mi u biti gotovo nikako ne utjece na performanse. Ali Power saver plan utjece znacajno na single-thread performanse. Npr CB20 single score mi pada sa 520 na cca 220 kad je Power saver plan aktivan. Sinoc igrao COD bez ikakvih problema sa framerate-om. Jos mi je bilo cudno sto mi procesor tijekom igranja nije presao 40 i par stupnjeva. Mislio sam da se monitoring nesto sjebao.

Jel moguce da je izvrsavanje igara napokon postalo takvo da vise preferira veci broj (sporijih) jezgri od manjeg broja brzih?

 

Znalo mi se desiti isto na 3700x; kako gori 24/7, prije foldanja nocu, je bio u Power saveru. Znao bih se kasnije zaigrati, i feeling je bio takav da u brodovima koje igram koji su jako single ili minimalno multithreaded app, kao da se Freesync muci da odrzi 75FPS ili micro-stuttering iz doba BF4. Dovoljno se primjetilo da bi alttabao i chekirao profil.

 

EDIT: PS jedino sto sam vidio sve jezgre lokane na 50% tj 2.1 ili 2.2.GHz

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 12:43 (Jovanka).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Garancija bi ti trebala bit 3 godine, jer ja osobno jos nisam vidio da maticne dolaze sa 2 godine garancije. Najbolje kontaktirat amazon, oni tebi novu posalju i ti njima staru ak je u garanciji i to je to...

 

 

malo je bad jer sam uzeo sa amazon.uk, a oni prebacuju lopticu na Gigabyte, a ovi me pak vozaju pitanjima dal je memorija kompatibilna

i koje napajanje imam i slično (iako im kažem da radim u IT-u i da sam sve probao, plus na kraju zamijenio ploču i sad sve radi)
Sad samo čekam pitanje dal sam uštekao u struju :)

 

Ovo mi je inače tek druga ploča koja je crkla, a imao sam ih podosta...prva je bila Slot A abitica u doba čuvenog curenja kineskih elektrolita

 

Amazon je duzan 2 godine skrbiti za proizvod, nakon toga se RMA rijesava preko proizvodjaca.

No mozes probati direktno rijesit preko Amazon chata, ako je prodavac bio sam Amazon, a ne neka druga trgovina

koja prodaje na Amazonu - u tom slucaju mozes dogovoriti refund vrijednosti robe.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...
segregator kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Garancija bi ti trebala bit 3 godine, jer ja osobno jos nisam vidio da maticne dolaze sa 2 godine garancije. Najbolje kontaktirat amazon, oni tebi novu posalju i ti njima staru ak je u garanciji i to je to...

 

 

malo je bad jer sam uzeo sa amazon.uk, a oni prebacuju lopticu na Gigabyte, a ovi me pak vozaju pitanjima dal je memorija kompatibilna

i koje napajanje imam i slično (iako im kažem da radim u IT-u i da sam sve probao, plus na kraju zamijenio ploču i sad sve radi)
Sad samo čekam pitanje dal sam uštekao u struju :)

 

Ovo mi je inače tek druga ploča koja je crkla, a imao sam ih podosta...prva je bila Slot A abitica u doba čuvenog curenja kineskih elektrolita

 

Amazon je duzan 2 godine skrbiti za proizvod, nakon toga se RMA rijesava preko proizvodjaca.

No mozes probati direktno rijesit preko Amazon chata, ako je prodavac bio sam Amazon, a ne neka druga trgovina

koja prodaje na Amazonu - u tom slucaju mozes dogovoriti refund vrijednosti robe.

 

Jesam, bio sam u chatu, al kako je prošlo 2.5 godina (black friday 2017-te) uputili me na gigabyte

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...
segregator kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Garancija bi ti trebala bit 3 godine, jer ja osobno jos nisam vidio da maticne dolaze sa 2 godine garancije. Najbolje kontaktirat amazon, oni tebi novu posalju i ti njima staru ak je u garanciji i to je to...

 

 

malo je bad jer sam uzeo sa amazon.uk, a oni prebacuju lopticu na Gigabyte, a ovi me pak vozaju pitanjima dal je memorija kompatibilna

i koje napajanje imam i slično (iako im kažem da radim u IT-u i da sam sve probao, plus na kraju zamijenio ploču i sad sve radi)
Sad samo čekam pitanje dal sam uštekao u struju :)

 

Ovo mi je inače tek druga ploča koja je crkla, a imao sam ih podosta...prva je bila Slot A abitica u doba čuvenog curenja kineskih elektrolita

 

Amazon je duzan 2 godine skrbiti za proizvod, nakon toga se RMA rijesava preko proizvodjaca.

No mozes probati direktno rijesit preko Amazon chata, ako je prodavac bio sam Amazon, a ne neka druga trgovina

koja prodaje na Amazonu - u tom slucaju mozes dogovoriti refund vrijednosti robe.

 

Ja bas gledao neke amazon racune i ne vidim jamstvo navedeno. Uvijek je dvije godine, ili?

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

 

Jesam, bio sam u chatu, al kako je prošlo 2.5 godina (black friday 2017-te) uputili me na gigabyte

Da, onda je njihovo vrijeme odrzavanja proslo - za sve iznad toga se brine proizvodjac.

 

Friday kaže...

 

Ja bas gledao neke amazon racune i ne vidim jamstvo navedeno. Uvijek je dvije godine, ili?

 

Koliko znam, Amazon je duzan 2 godine brinuti o proizvodu, a sve nakon tog razdoblja,

ako ima produzeno jamstvo, kao dosta IT proizvoda, brine proizvodjac.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...
 

Koliko znam, Amazon je duzan 2 godine brinuti o proizvodu

 

 

E pa jebem im mater. Sta onda ja prasinu ispuhujem svaka 2 tjedna? Da znas da ce me cuti

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebas preporuku za usisavac? Dyson ciklonski + iRobot (ili neki drugi) za setanje po stanu dok radis.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Trebas preporuku za usisavac? Dyson ciklonski + iRobot (ili neki drugi) za setanje po stanu dok radis.

 

Ma nema do ovoga: https://www.amazon.co.uk/Dusters-EG-1000-UK-Electric-Air-Duster/dp/B073F9NY1X/

Uzeo jacu verziju, komp bude kao suza nakon 10 sekundi

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma cim rijesis radno okruzenje od prasine, nece biti ni u masinama puno prasine.

https://www.amazon.co.uk/s?k=dyson+hoovers&i=computers&crid=69CECVX7199X&sprefix=dyson%2Ccomputers%2C174&ref=nb_sb_ss_i_6_5

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Čitatelj kaže...

Trebas preporuku za usisavac? Dyson ciklonski + iRobot (ili neki drugi) za setanje po stanu dok radis.

 

Ma nema do ovoga: https://www.amazon.co.uk/Dusters-EG-1000-UK-Electric-Air-Duster/dp/B073F9NY1X/

Uzeo jacu verziju, komp bude kao suza nakon 10 sekundi

 

Ne šalju u hr :(

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je... pa nećemo gume pumpat nego računalo čistit, uzmeš najjeftiniju puhalicu za lišće i to neku manju i radi posao. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam vidio da se spominje, no u Mall.hru vidim Ryzen 4000 laptope, najjeftiniji Asus TUF Gaming A15 FA506II-AL010, R7 4800H, 1650Ti, 16GB 3200MT/s, 8300kn.

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 20:07 (Apocalypso722).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Nisam vidio da se spominje, no u Mall.hru vidim Ryzen 4000 laptope, najjeftiniji Asus TUF Gaming A15 FA506II-AL010, R7 4800H, 1650Ti, 16GB 3200MT/s, 8300kn.

 Pa dobra je cijena... Vidim da će ryzen rasturiti i tržište laptopa

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel tko pročitao malo opis proizvoda? Malo su se zaigrali.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Jel tko pročitao malo opis proizvoda? Malo su se zaigrali.

 Ma to se nikad ne čita, marketing BS.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice