AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.925
|
čitano: 5.490.316
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja se nadam da na prime days padne na 300e, i jos neka postena maticna malo padne u cijeni da se pocastim

 

iako tesko mi je napraviti upgrade s am4 na am5, jer am4 kombinacija mi je duplo jeftinija od am5, iako nije future proof, za samo 15-30% vece performasne u kombinaciji s 3080/4070s

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Ma ništa od čekanja, ako si naumio izbrojiš 340e i amen

 Jer mi mislimo na isto ? Ja govorim o novoj gen. tj. zen 5, ili buducem R7 9800X3D   7800X3D je top proc i ogroman upgrade ali.. moj 5600x je generacija iza njega a ne zelim svaku generaciju mjenjat procesore (a i nemam potrebe bar trenutno, jedini problem je sad grafa koja je rang gtx 1070 ), valjda budu dosli do kraja ove ili pocetkom nove godine...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma opčenito kažem da se ne isplati čekati ništa :))

Jer čamiš čekajuči ka Ćutuk 

 

 

 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja sam frisko uzeo 7900X3D pa cemo vidit kako ce raditi uparen sa 4070ti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako si ga uzimao samo zbog gaminga onda si fulao, mogao uzeti jednostavno 7800x3d, no i 7900x3d nije za baciti, no jako čudan proizvod 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nisam uzeo radi gaminga nego obrade 3D modela drone snimaka, a 7950X3D je bio dosta skuplji, prije toga sam radio na 9900k, tako da bi trebao odradjivati posao, a i gaming ce raditi.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno, razlika je što ovaj ima na 6 jezgara od 12 v-cash a ovaj na svih 8.

 

Čudna postava kako rekoh, no daleko od toga da si kupio loš cpu

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prije par mjeseci prešao sa DDR4 na DDR5 radio upgrade sa Ryzen 3 na Ryzen 9 7950x razlika je tolika bila da sam bukvalno plakao  vrijedilo je novaca i živaca. Veliki je problem bio nabaviti neke komponente pa je trebalo malo više vremena složiti PC a najveći stres mi je bilo kad sam uzeo Asus ploču u jeku one afere prošle godine (burning CPU) pa sam strijepio cijelo vrijeme da li će biti sve u redu,  baš je ovde na forumu bilo polemike oko toga.

 

I nakon 7 mjeseci korištenja PC-a za sada nisam imao nijednog blue screena,black screen, crasha čudan je to osjećaj jer sam navikao na krš i lom, da ga ne ureknem .

 

Temperatura processora u Idle varira od 35,37 39 u igricama nekim zna dosegnuti 78/82 a hladi ga AIO 360, najviše se koristi u poslovne svrhe.

 
13 0 hvala 3
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hoče li amd uspjet pobijedit sebe?

https://www.youtube.com/shorts/lKZuowL3CSQ?feature=share

 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Ne kuzim poantu, pa i 5800X3D je razina R5 7600X/R7 7700X, tak ce normalno i 7800X3D bit razina R5 9600X/R7 9700X, onda pak 9800X3D bude najbolji procesor osim ak nekaj ne useru... X3D jednostavno dominira u gamingu naspram "obicnih" procesora

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Navode da  7800x3d bude bolji od 9600/9700, vidjeli budemo

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasto nebi bio bolji u gamingu, u nekim igrama, u cemu je problem.

 

Ostalo ce ga novi presisaz radi takta i IPCa naravno. 

 

Lp

maximum effort
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

kakav problem 

 

bude kako bude, no spominjem jer je sam amd potvrdio kako za gaming obični modeli bez V-casha ne budu bili bolji u igranju od aktuelnog 7800x3d

 

 

problem je u faci 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 10:12 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bit će jako blizu unutar 5% ali tak nebitno kad 7600x na 1440p iskoristi sve kartice koje su cijenovno kolko tolko prihvatljive. 4090/4080 pa, i RX 7900XTX su još uvijek preskupe za prosječnog gamera.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ili običan Ryzen 7600, na dobroj mbo sa dobrim ramom i hlađenjem mi radi bolje nego prijašnja X verzija, bacanje novaca istro kao i sa 5600/x modelom

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma da mislim svi ti 7500f/7600/X sve je to isti kuki +- 100-200mhz. To da ti radi bolje vjerujem jerbo ovi prvi 7600x su na PBO dizali do 1.475v iz zajebancije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moguće, još u kombinaciji sa lošim izborom rama i usranom Asusovom mbo je bilo predodređeno za katastrofu 

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Navode da  7800x3d bude bolji od 9600/9700, vidjeli budemo

 Ajde to jos nismo vidjeli u povijesti desktop Pc da predhodna generacija bude bolja od nove

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad si malo razmišljam da li uopće ima smisla ići sa Ryzen 5 5600 na Ryzen 7 5700X3D na grafi RX 7900XT na rezi 1440p i igram većinom SP igre, ništa ono competitive igre i te fore. Većinom RPG, RTS, tu i tamo pucačinu i to je to. Isključivo govorim zamjenu za komp na kojem se igra, nema nikakvih obrada videa i tome slično, samo fun and games.

 

Gledao sam razne recenzije na Yubitubeu i nisam baš došao do nekog pametnog zaključka, znam da 1440p više GPU ima značenje, a manje CPU, ali opet se pitam da li bi taj 3D proc sa svojih L3 96MB pomogao i imao neki značaj pogotovo u budućnosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 11:45 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Sad si malo razmišljam da li uopće ima smisla ići sa Ryzen 5 5600 na Ryzen 7 5700X3D na grafi RX 7900XT na rezi 1440p i igram većinom SP igre, ništa ono competitive igre i te fore. Većinom RPG, RTS, tu i tamo pucačinu i to je to. Isključivo govorim zamjenu za komp na kojem se igra, nema nikakvih obrada videa i tome slično, samo fun and games.

 

Gledao sam razne recenzije na Yubitubeu i nisam baš došao do nekog pametnog zaključka, znam da 1440p više GPU ima značenje, a manje CPU, ali opet se pitam da li bi taj 3D proc sa svojih L3 96MB pomogao i imao neki značaj pogotovo u budućnosti.

 Razlika ce ti biti poprilicna, evo pogledaj usporedbu 5600 je na samom dnu, 7900xt je poprilicno gladna grafa! Po meni dobar upgrade je min bilo kaj od 7600 za sljedecih par godina!

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 11:56 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

 Razlika ce ti biti poprilicna, evo pogledaj usporedbu 5600 je na samom dnu, 7900xt je poprilicno gladna grafa! Po meni dobar upgrade je min bilo kaj od 7600 za sljedecih par godina!

Ovo je test na 1080p, na 1440p je totalno drugačije.

17 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Sad si malo razmišljam da li uopće ima smisla ići sa Ryzen 5 5600 na Ryzen 7 5700X3D na grafi RX 7900XT na rezi 1440p i igram većinom SP igre, ništa ono competitive igre i te fore. Većinom RPG, RTS, tu i tamo pucačinu i to je to. Isključivo govorim zamjenu za komp na kojem se igra, nema nikakvih obrada videa i tome slično, samo fun and games.

 

Gledao sam razne recenzije na Yubitubeu i nisam baš došao do nekog pametnog zaključka, znam da 1440p više GPU ima značenje, a manje CPU, ali opet se pitam da li bi taj 3D proc sa svojih L3 96MB pomogao i imao neki značaj pogotovo u budućnosti.

 Za competitive se isplati. Ako igra nije grafički zahtjevna procesor će donijeti više.

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
Boris grozni kaže...

 Razlika ce ti biti poprilicna, evo pogledaj usporedbu 5600 je na samom dnu, 7900xt je poprilicno gladna grafa! Po meni dobar upgrade je min bilo kaj od 7600 za sljedecih par godina!

Ovo je test na 1080p, na 1440p je totalno drugačije.

 pa nije bas 2005 pa da je totalno drugacije, danas su grafe daleko ispred cpu-a i poprilican broj grafi je iz high-end ranga u teskom bn na 1440p

evo ti average od svih testiranih igara kao sto vidis razlika je da totalno drugacija ono dodes po savijet no imas vec neko svoje ustaljeno misljenje

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 12:05 (Boris grozni).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Evo ja sam u sličnoj poziciji kao ti i slično se premišljam. Imam isti CPU (platformu) kao ti ali nešto slabiju grafu (ali ne previše slabiju da mijenja priču) te isto 1440p HRR monitor i isto više igram SP ugre i slilčno a ne igram ništa competetive i ništa E-Sports. Pa da podjelim onda i razmišljanja. 

 

Ja sam baš nedavno prešao s RX 6700 XT na RX 7800 XT i kroz presjek igara koje igram (i neke koje sam samo benchao) imam rast performansi u skladu s time koliko je RX 7800 XT i brža. To dakle sugerira da me CPU ne koči, jer u suprotnom ne bi imao takav rast, takvo skaliranje. Ja sam za sada zadovoljan i dalje jer mi R5 5600 gura sve što igram super i ne vidim ili primjetim (niti na grafovima) nikakve probleme koje bi uzrokovao "slab CPU". 

 

E sad, kad se testira tako da se više CPU izolira, onda je R7 5700X3D generalno brži u gamingu finih 30 - 40%, ali je pitanje koji su to scenariji i koliko je to izraženo. Isto tako, ako gledaš više za nadolazeće igre, onda sigurno da će bolje gurati R7 5700X3D nego R5 5600, gore ne može :D. 

 

I sad dolazimo do cijene. Nadoplata na R7 5700X3D (prodaj stari - kupi novi) je negdje tipa oko 125-150€ a ti sada benefite ne bi vidio možda uopće. Imao bi neke statističke brojke bolje sigurno, ali pitanje je realno bi li ti to primjetio u igrama, in real time gaming experience? 

 

 

Zaključak: Ako ti nigdje FPS ne pada ispod tipa 75fps i ako je većinom preko 100fps (kako koja igra naravno, ovisno o zahtjevnosti) ili oko 100fps, mislim da ti CPU upgrade ne bi ništa primjetno popravio gaming iskustvo. Ako imaš igara gdje imaš takvih nekih dropova, a ljudi s takvom grafom nemaju, onda je moguće da bi ti 8 core brži CPU popegalo te dropove. Tako da bi ja na kraju možda ipak preporučio da ako ti sve super radi, pričekaš i malo ušparaš te pričekamo izlazak Ryzen 9000 serije i možda Intela (mada Intel realno u biti nema uopće potrebe ni čekat) te onda lagano plan na prelazak na AM5 ili eventualno Intela. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Boris grozni kaže...

 Razlika ce ti biti poprilicna, evo pogledaj usporedbu 5600 je na samom dnu, 7900xt je poprilicno gladna grafa! Po meni dobar upgrade je min bilo kaj od 7600 za sljedecih par godina!

Ovo je test na 1080p, na 1440p je totalno drugačije.

 pa nije bas 2005 pa da je totalno drugacije, danas su grafe daleko ispred cpu-a i poprilican broj grafi je iz high-end ranga u teskom bn na 1440p

evo ti average od svih testiranih igara kao sto vidis razlika je da totalno drugacija ono dodes po savijet no imas vec neko svoje ustaljeno misljenje
 

Gle, ja sam pitao za Ryzen 7 5700X3D, a ova tvoj test je na Ryzen 7 7800X3D koji je ono 30-40% jači od 5700X3D. Kužiš. Hvala na videu, ali to nije to. I da ne kažem koliko taj proc košta i plus to je AM5 proc.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Evo ja sam u sličnoj poziciji kao ti i slično se premišljam. Imam isti CPU (platformu) kao ti ali nešto slabiju grafu (ali ne previše slabiju da mijenja priču) te isto 1440p HRR monitor i isto više igram SP ugre i slilčno a ne igram ništa competetive i ništa E-Sports. Pa da podjelim onda i razmišljanja. 

 

Ja sam baš nedavno prešao s RX 6700 XT na RX 7800 XT i kroz presjek igara koje igram (i neke koje sam samo benchao) imam rast performansi u skladu s time koliko je RX 7800 XT i brža. To dakle sugerira da me CPU ne koči, jer u suprotnom ne bi imao takav rast, takvo skaliranje. Ja sam za sada zadovoljan i dalje jer mi R5 5600 gura sve što igram super i ne vidim ili primjetim (niti na grafovima) nikakve probleme koje bi uzrokovao "slab CPU". 

 

E sad, kad se testira tako da se više CPU izolira, onda je R7 5700X3D generalno brži u gamingu finih 30 - 40%, ali je pitanje koji su to scenariji i koliko je to izraženo. Isto tako, ako gledaš više za nadolazeće igre, onda sigurno da će bolje gurati R7 5700X3D nego R5 5600, gore ne može :D. 

 

I sad dolazimo do cijene. Nadoplata na R7 5700X3D (prodaj stari - kupi novi) je negdje tipa oko 125-150€ a ti sada benefite ne bi vidio možda uopće. Imao bi neke statističke brojke bolje sigurno, ali pitanje je realno bi li ti to primjetio u igrama, in real time gaming experience? 

 

 

Zaključak: Ako ti nigdje FPS ne pada ispod tipa 75fps i ako je većinom preko 100fps (kako koja igra naravno, ovisno o zahtjevnosti) ili oko 100fps, mislim da ti CPU upgrade ne bi ništa primjetno popravio gaming iskustvo. Ako imaš igara gdje imaš takvih nekih dropova, a ljudi s takvom grafom nemaju, onda je moguće da bi ti 8 core brži CPU popegalo te dropove. Tako da bi ja na kraju možda ipak preporučio da ako ti sve super radi, pričekaš i malo ušparaš te pričekamo izlazak Ryzen 9000 serije i možda Intela (mada Intel realno u biti nema uopće potrebe ni čekat) te onda lagano plan na prelazak na AM5 ili eventualno Intela. 

Pa ne mogu reći da sam nezadovoljan, sve relativno dobro gura, eto Cyberpunk 2077 je na nekih 90 fps-ova (1440p) sve max, ali isključen RT. Većina ostalih igara je preko 100 fps-ova. Najviše me je zanimalo da li bi mi taj 5700X3D produžio boravak na AM4 konfiguraciji ili se to u biti ne isplati i čekati neko vrijeme i otići na AM5.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A produžio bi ti sigurno, ali s obzirom da ti sad sve fino radi, onda ti je možda bolje ušparati malo i kroz pola godine do godinu full na novu platformu i onda si opet miran par godina.  

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
itomic009 kaže...

 Evo ja sam u sličnoj poziciji kao ti i slično se premišljam. Imam isti CPU (platformu) kao ti ali nešto slabiju grafu (ali ne previše slabiju da mijenja priču) te isto 1440p HRR monitor i isto više igram SP ugre i slilčno a ne igram ništa competetive i ništa E-Sports. Pa da podjelim onda i razmišljanja. 

 

Ja sam baš nedavno prešao s RX 6700 XT na RX 7800 XT i kroz presjek igara koje igram (i neke koje sam samo benchao) imam rast performansi u skladu s time koliko je RX 7800 XT i brža. To dakle sugerira da me CPU ne koči, jer u suprotnom ne bi imao takav rast, takvo skaliranje. Ja sam za sada zadovoljan i dalje jer mi R5 5600 gura sve što igram super i ne vidim ili primjetim (niti na grafovima) nikakve probleme koje bi uzrokovao "slab CPU". 

 

E sad, kad se testira tako da se više CPU izolira, onda je R7 5700X3D generalno brži u gamingu finih 30 - 40%, ali je pitanje koji su to scenariji i koliko je to izraženo. Isto tako, ako gledaš više za nadolazeće igre, onda sigurno da će bolje gurati R7 5700X3D nego R5 5600, gore ne može :D. 

 

I sad dolazimo do cijene. Nadoplata na R7 5700X3D (prodaj stari - kupi novi) je negdje tipa oko 125-150€ a ti sada benefite ne bi vidio možda uopće. Imao bi neke statističke brojke bolje sigurno, ali pitanje je realno bi li ti to primjetio u igrama, in real time gaming experience? 

 

 

Zaključak: Ako ti nigdje FPS ne pada ispod tipa 75fps i ako je većinom preko 100fps (kako koja igra naravno, ovisno o zahtjevnosti) ili oko 100fps, mislim da ti CPU upgrade ne bi ništa primjetno popravio gaming iskustvo. Ako imaš igara gdje imaš takvih nekih dropova, a ljudi s takvom grafom nemaju, onda je moguće da bi ti 8 core brži CPU popegalo te dropove. Tako da bi ja na kraju možda ipak preporučio da ako ti sve super radi, pričekaš i malo ušparaš te pričekamo izlazak Ryzen 9000 serije i možda Intela (mada Intel realno u biti nema uopće potrebe ni čekat) te onda lagano plan na prelazak na AM5 ili eventualno Intela. 

Pa ne mogu reći da sam nezadovoljan, sve relativno dobro gura, eto Cyberpunk 2077 je na nekih 90 fps-ova (1440p) sve max, ali isključen RT. Većina ostalih igara je preko 100 fps-ova. Najviše me je zanimalo da li bi mi taj 5700X3D produžio boravak na AM4 konfiguraciji ili se to u biti ne isplati i čekati neko vrijeme i otići na AM5.

 Razlika nebo i zemlja obicni 5600 vs 5700x3d, deklasiranje! Tvoj je problem sto tebe zaboli to kaj grafa negdje moze raditi i po 50% bolje nego kaj sad radi, ocigledno si zadovoljan trenutnim brojem fps koje dobivas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 12:23 (Boris grozni).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa gle sad da imaš 3600 pa gledaš skok na 5700x3d ajde ima smisla definitivno ali za tu tvoju rezoluciju totalno neisplativo. Tebi bi sad jedino 9800x3d bio onako pravi i opravdani skok performansi. Za tih 10-15% na tvom monitoru u najboljem slučaju je promašena investicija.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

 Razlika nebo i zemlja obicni 5600 vs 5700x3d, deklasiranje! Tvoj je problem sto tebe zaboli to kaj grafa negdje moze raditi i po 50% bolje nego kaj sad radi, ocigledno si zadovoljan trenutnim brojem fps koje dobivas.

Ja sad ne znam, da li ja krvo gledam ta videa ili šta, ovo je test između Ryzen 5600X (ja imam 5600 bez X), i pitao sam za 5700X3D, a u videu je 5800X3D - znači totalna razlika. Hvala na trudu, ali to nije to.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice