AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.079
|
čitano: 5.233.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

u biosu i cpu-z sve pokaziva isto stoji na 3.20ghz

 

Mijenjao si samo množitelj i napon?

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo smontirao sam Mugen Maxa 

mugen max +ryzen 5 1600 3800mhz mugen max +ryzen 5 1600 3800mhz
 ono popodne sam odvrtio 20ak minuta Prime95, ovo sad ipak znatno duže, da i vrtim još dva tri sata možda bi se stupanj više digla temp.

najviše što mi je ikad pokazalo sa stock coolerom je bilo 68.8 ili 68.9 jbg nemam snimljen ss, znači skoro 14°C u korist Mugena, ja zadovoljan..ima kakvih komentara?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 21:47 (lav1000).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Viator kaže...
Evo sky diver rezultat ali i dalje ne znam kako da ga tumačim.

 

 

 Eto uzmi taj physics score kao osnovicu pa kad budeš promijenio neke od postavki rama (bilo frekvenciju, latencije il oboje) možeš usporedit nove rezultate sa osnovicom i vidjeti ima li pomaka na bolje ili gore. Imaj na umu da takt procesora mora biti isti.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da tako je samo mnozitelj i napon al malo je cudno mijenjati napon na ovoj ploci jer je offset voltaža stavio sam +0.288v i tek mi onda pokaziva u biosu da je 1.356V napon al neće opet stoji na 3.20ghz

i da ram sam također digao sa 2133mhz na 2933mhz ali ram radi sve stabilno na naponu od 1.35V al cpu neće da se digne na 3.80ghz ne znam zašto što bi mogao biti problem??

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

da tako je samo mnozitelj i napon al malo je cudno mijenjati napon na ovoj ploci jer je offset voltaža stavio sam +0.288v i tek mi onda pokaziva u biosu da je 1.356V napon al neće opet stoji na 3.20ghz

i da ram sam također digao sa 2133mhz na 2933mhz ali ram radi sve stabilno na naponu od 1.35V al cpu neće da se digne na 3.80ghz ne znam zašto što bi mogao biti problem??

 

Jesi li probao resetirati BIOS?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da jesam al opet sve isto dignem memoriju bez problema a cpu nista stoji isto na 3.20ghz ne znan koji je đava 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

da jesam al opet sve isto dignem memoriju bez problema a cpu nista stoji isto na 3.20ghz ne znan koji je đava 

 

Iskreno ne znam. Imam istu kombinaciju i meni funkcionira bez problema.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

a dobro koja ti je voltaža i sta si sve točno minja da bi dobio 3.80ghz?

aj pa da ja probam možda i proradi :)

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

a dobro koja ti je voltaža i sta si sve točno minja da bi dobio 3.80ghz?

aj pa da ja probam možda i proradi :)

 

Nisam. Držim ga na 3.6 na stock (offset 0) naponu. Nemam volje trošiti vrijeme na traženje najmanjega stabilnoga napona. Uostalom, to mi dovede i Wraith Spire do granica njegovih mogućnosti. Ne bih rekao da mi se isplati za 200 Mhz razlike, no ja i nisam neki entuzijastični overclocker.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ok hvala na savjetu probat ću pa da vidimo oće li proradit

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

evo smontirao sam Mugen Maxa

Fino smanjenje temperature.

Mounting kit AM4 si naručio sa Scythe EU stranice ili gdje drugdje? Koliko te koštao kit sa dostavom?

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da da sa scythe EU, nisam ni našao nigdje da ima

3.99 eura iliti 31kn zaračunalo preko paypala, točno tjedan trebalo da stigne od naruđžbe

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

da da sa scythe EU, nisam ni našao nigdje da ima

3.99 eura iliti 31kn zaračunalo preko paypala, točno tjedan trebalo da stigne od naruđžbe

Samo za info, ako neko ima Mugena 5 verziju 1, scythe šalje besplatno AM4 mount kit.

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

ok hvala na savjetu probat ću pa da vidimo oće li proradit

 pogledaj malo ovdje, možda ti tu nešto pomogne, jer vidim da imaš gigabyte matičnu

ja sam putem toga radio oveclock na svojem, i radi na 3.8 na 1.35v bez ikakvih problema od prvog dana, tj prvih par sati kako je windows instaliran

https://www.reddit.com/r/GAAB350/comments/6a4n1f/ryzen_5_1600_gigabyte_ab350_gaming_3_overclocking/#ampshare=https://www.reddit.com/r/GAAB350/comments/6a4n1f/ryzen_5_1600_gigabyte_ab350_gaming_3_overclocking/

 

btw, evo da si kompletiram svoje testiranje dizanja memorije

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 15:22 (matija656).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li netko voljan snimiti par minuta MP BF1 na 1440p ili 1080p sa ryzenom 1600 ili 1600x,grafika 1070 ili 1080 još bolje, bilo koja mapa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Viator kaže...

Ima li netko voljan snimiti par minuta MP BF1 na 1440p ili 1080p sa ryzenom 1600 ili 1600x,grafika 1070 ili 1080 još bolje, bilo koja mapa?

 Ja ću, samo mi pošalji grafičku i origin nalog 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...
Viator kaže...

Ima li netko voljan snimiti par minuta MP BF1 na 1440p ili 1080p sa ryzenom 1600 ili 1600x,grafika 1070 ili 1080 još bolje, bilo koja mapa?

 Ja ću, samo mi pošalji grafičku i origin nalog 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Viator kaže...

Ima li netko voljan snimiti par minuta MP BF1 na 1440p ili 1080p sa ryzenom 1600 ili 1600x,grafika 1070 ili 1080 još bolje, bilo koja mapa?

 ja bih ti to najradije napravio ali moj upload je katastrofa pa na zalost nist.. inace bih vrlo cesto radio razne video uratke.

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

www.twitter.com/AMD_UK/status/916256740890443776  

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 20:22 (DaShip).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...
Viator kaže...

Ima li netko voljan snimiti par minuta MP BF1 na 1440p ili 1080p sa ryzenom 1600 ili 1600x,grafika 1070 ili 1080 još bolje, bilo koja mapa?

 Ja ću, samo mi pošalji grafičku i origin nalog 

 s obzirom da imas r5 1600, pls daj mi pukni validaciju cpuz-a htio bih usporediti neke stvari s svojim postavkama.

Tnx

 

evo odmah i moje : https://valid.x86.fr/5iw8c8

vidim da si jedini trentuni aktivan pa te pitam da odmah reagiras.

Tnx

 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel se itko igrao sa Pstate opcijama? Toxic mozda ti?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
DaShip kaže...
Viator kaže...

Ima li netko voljan snimiti par minuta MP BF1 na 1440p ili 1080p sa ryzenom 1600 ili 1600x,grafika 1070 ili 1080 još bolje, bilo koja mapa?

 Ja ću, samo mi pošalji grafičku i origin nalog 

 s obzirom da imas r5 1600, pls daj mi pukni validaciju cpuz-a htio bih usporediti neke stvari s svojim postavkama.

Tnx

 

evo odmah i moje : https://valid.x86.fr/5iw8c8

vidim da si jedini trentuni aktivan pa te pitam da odmah reagiras.

Tnx

 

 

 Što se tiče napona nemam pojma zašto prijavljuje ovako nizak core voltage (za vrijeme 7zip benchmarka), isto prijavljuje i aida64, samo ryzen master i hwinfo prijavljuju oko 1.2 V (i hwmonitor prikazuje oko 1.2 V ali ne znam šta su navedeni naponi (imaju dva)).

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 20:50 (DaShip).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...
toxic kaže...
DaShip kaže...
Viator kaže...

Ima li netko voljan snimiti par minuta MP BF1 na 1440p ili 1080p sa ryzenom 1600 ili 1600x,grafika 1070 ili 1080 još bolje, bilo koja mapa?

 Ja ću, samo mi pošalji grafičku i origin nalog 

 s obzirom da imas r5 1600, pls daj mi pukni validaciju cpuz-a htio bih usporediti neke stvari s svojim postavkama.

Tnx

 

evo odmah i moje : https://valid.x86.fr/5iw8c8

vidim da si jedini trentuni aktivan pa te pitam da odmah reagiras.

Tnx

 

  Što se tiče napona nemam pojma zašto prijavljuje ovako nizak core voltage (za vrijeme 7zip benchmarka), isto prijavljuje i aida64, samo ryzen master i hwinfo prijavljuju oko 1.2 V (i hwmonitor prikazuje oko 1.2 V ali ne znam šta su navedeni naponi (imaju dva)).

 zasto taj proc drzis na stocku?

digni to na 3.6 bar rucno i iskljuci sve zive opcije u biosu cnq, hpet, c6e turbo itd..

cak sam vidio da r5 1600 daje bolje rezultate u dosta igara s smt off to je kod intela ht..

 

budem se ja sutra igrao pa cu cak probati testirati bf1 64 igraca smt off vs on.. ali ne na 4k rezoluciji jel tam nikakav procesor nema ulogu vec cu staviti na 1080p i vidjeti sto se dogada.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
DaShip kaže...
toxic kaže...
DaShip kaže...
Viator kaže...

Ima li netko voljan snimiti par minuta MP BF1 na 1440p ili 1080p sa ryzenom 1600 ili 1600x,grafika 1070 ili 1080 još bolje, bilo koja mapa?

 Ja ću, samo mi pošalji grafičku i origin nalog 

 s obzirom da imas r5 1600, pls daj mi pukni validaciju cpuz-a htio bih usporediti neke stvari s svojim postavkama.

Tnx

 

evo odmah i moje : https://valid.x86.fr/5iw8c8

vidim da si jedini trentuni aktivan pa te pitam da odmah reagiras.

Tnx

 

  Što se tiče napona nemam pojma zašto prijavljuje ovako nizak core voltage (za vrijeme 7zip benchmarka), isto prijavljuje i aida64, samo ryzen master i hwinfo prijavljuju oko 1.2 V (i hwmonitor prikazuje oko 1.2 V ali ne znam šta su navedeni naponi (imaju dva)).

 zasto taj proc drzis na stocku?

digni to na 3.6 bar rucno i iskljuci sve zive opcije u biosu cnq, hpet, c6e turbo itd..

cak sam vidio da r5 1600 daje bolje rezultate u dosta igara s smt off to je kod intela ht..

 

budem se ja sutra igrao pa cu cak probati testirati bf1 64 igraca smt off vs on.. ali ne na 4k rezoluciji jel tam nikakav procesor nema ulogu vec cu staviti na 1080p i vidjeti sto se dogada.

 Trenutno nemam potrebe da ga clockam, zašto bi isključivao sve te opcije?Zašto mi je napon tako nizak?

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napon od 1.2V je normalan.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanzu kaže...

Napon od 1.2V je normalan.

 1.2 V jeste, ali ne i 0.6V na full loadu.

 

Deja Vu, kao da si mi isto to rekao kada sam prvi put rekao da imam taj problem (ili neko drugi).

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 21:52 (DaShip).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...
ivanzu kaže...

Napon od 1.2V je normalan.

 1.2 V jeste, ali ne i 0.6V na full loadu.

 

Deja Vu, kao da si mi isto to rekao kada sam prvi put rekao da imam taj problem (ili neko drugi).

 gledaj u biosu imas opcije koje ti automatski po cpu usageu smanjuju napon nekad i takt jer nema potrebe u tom trenutku da tako bude.

Zato sam ti rekao da iskljucis sve te opcije ustede energije i vidis jel ti isto pa onda kasnije vrati.

Pogledaj da li ti je u power planu nariktano "ryzen power plan"

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da vidio sam to na internetu,probao i meni opet stoji na 3.20ghz :(

ali kada udem u windows i priko ryzena mastera programa dignem ga lako bez problema sve stabilo stoji na 3.80ghz, al iz biosa neće pa neće 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

da vidio sam to na internetu,probao i meni opet stoji na 3.20ghz :(

ali kada udem u windows i priko ryzena mastera programa dignem ga lako bez problema sve stabilo stoji na 3.80ghz, al iz biosa neće pa neće 

 

Jesi li probao flashati BIOS?

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ryzen power plan? U control panelu?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice