AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Svaka memorija ide bez problema 500mhz gore a da im se latencije ne promjene, rade ulozit u hladenje cpu-a ili nesto drugo!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ide vraga gore bez mijenjanja latencija, kaj ti je. Pricamo o DDR4, max. naponima 1,35-1,45V za 24/7.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kako neide? Svoje sam dignuo s 2400 za 3000mhz, latencije netaknute, kad idem preko onda treba i napona tada i latencije krepavaju..radi se o fury-x modelima!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci sudis sve memorije prema par svojih?? Pricas li uopce o DDR4 ili DDR3? Jesi vidio kolko kostaju Fury X DDR4??? https://www.nabava.net/search.php?q=fury+ddr4+2x8gb Neisplativo pored ovih Ripjaws V koje sam linkao ili pored Flare-X za 1015kn isto u HGshopu. Ne reklamiram ih, ali imaju odlicne cijene za DDR4. Slazem se jedino da problem najcesce nastupa kod probijanja 3000Mhz, a kod Ryzena je izgleda nekad i osjetna razlika izmedju 3000 i 3200Mhz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 12:06 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

AMD Ryzen 5 1600 + ASUS PRIME B350-PLUS + G.SKILL Ripjaws V Series 16GB (2 x 8GB) DDR4 3200MHz

 

sad je samo nedoumica RX480 ili RX580 

 Možda da razmotriš Gigabyte GA-AB350-GAMING 3 umjeto te Asus ploče ?? Ako ti je zvuk iole bitan onda ili Giga ploča ili trebaš dodatno zvučnu jer je taj Realtek ALC887 kriminalno loš. Znam jer sam i ja uzeo omaškom kolege ploču s tom zvučnom, nasekirao se i onda morao kupit Asus Xonar U7. Što se grafičke tiče, to ti je jedna te ista grafa i 100Mhz core clock razlike ne znači ništa u stvarnom životu pa biraj po cijeni i kvaliteti grafe (čitaj garancija 3 godine i dobar cooler).

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Svaka memorija ide bez problema 500mhz gore a da im se latencije ne promjene, rade ulozit u hladenje cpu-a ili nesto drugo!lp

 To tako ne funkcionira, lol. To nikad neće bit stabilno i uglavnom neće radit. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Za igranje, ako imas grafu ranga 1060 ili 480 se ne isplati, ako imas ranga 1070 nadalje se isplati. Za sve ostalo se isto isplati. 

Stvar je da najjeftinija 2x8GB DDR4 memorija 100kn jeftinija od ovog: https://www.hgshop.hr/proizvod/memorija-g-skill-16-gb-2x8-gb-ddr4-3200-mhz-dimm-ripjaws-v-f4-3200c16d-16gvkb/213383 tako da kupuj dok nije nestalo :)

 Evo ja upravo naručia pa šta bude.. vidim da općenito cijene DDR4 memoriji ide u nebo pa mislim da nisam falia.

 

Procesor sigurno bude R7 1700, kučište NZXT S340 Elite, za grafičku i matičnu još nisam siguran. Nije mi hitno, kroz koji tjedan možda bude i koja akcija ili izleti kakva GTX1070 na Njuški za male pare..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobio sam cooler 4 free :D + toga me posrao dobar chip evo stabilan je na 4.2... nisam uspio dici mhz na ramu na stock voltazi, vidim da i onak  nema razlike izmedju brze i 2400mhz na gtx 1070

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 13:31 (lemon_juice).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

VRl46 Np :))

Da sad kupujem i idem na 1700 bi prvo vidio sto je s ovim oglasom (crosshair + 1700, 4600kn) i ovim oglasom2 (1700, 2500kn). Inače si pogledaj Gigabyte AB-350-Gaming-3 i Asus Prime X370-Pro kao neke best buy ploče.

 

NZXT je lijepo, ali je Elite verzija preskupa. U svakom slucaju preporucujem gornji 140mm filter za prasinu. Nesto tog tipa je Phanteks P400 Tempered, 140kn jeftiniji od Elite, a dobis sve filtere za prasinu ili mozda jos bolje Phanteks Enthoo Pro M Tempered sa 2 vrlo kvalitetna 140mm venta (u Elite i P400 pozadi npr. niti ne stane 140mm). Jos jedna i zadnja mana po meni kod S340 je mukotrpno micanje prednjeg panela, dok je to puno bolje izvedeno kod P400 ili npr. Fractal Define S (ako te mozda interesira i tisina) gdje prednji panel lako maknes dok je komp u radu, ako eventualno zelis povecati airflow, tj. smanjiti temp. (ali onda kod P400 ostajes bez filtera jer su oni povezani sa prednjim panelom i to je najveca mana P400 po meni).

 

Kaj se grafe tice imas Phoenix 1070 za 3000kn na Njuski, ali s oprezom. Meni se taj lik cini kao lopov. Nedavno je bio njegov oglas i7-6700K za 2000kn bez ikakvih papira pa ni jamstvenog lista, ako se dobro sjecam slike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 13:19 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

The_Fichek hvala na savjetima.

 

Ja sam iz Omiša tako da Njuškalo pratim samo u Splitu i okolici. Ne želim riskirat jer danas ima svakakvih "trgovaca".

 

Upravo se dvoumim između te dvije ploče ali mislim da ću uzet Gigabyte AB350. Ne zato šta je jeftinija već zato šta mislim da je X370 overkill za moje potrebe(AutoCAD i video editing, ništa profesionalno)..

 

NZXT Elite mi se svidilo na prvu jer je jednostavno ali ni ovaj Phanteks šta si linkao ne izgleda loše (+ dosta je jeftiniji). hm, razmislit ću još..

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VRl46 kaže...

 Evo ja upravo naručia pa šta bude.. vidim da općenito cijene DDR4 memoriji ide u nebo pa mislim da nisam falia.

 

Procesor sigurno bude R7 1700, kučište NZXT S340 Elite, za grafičku i matičnu još nisam siguran. Nije mi hitno, kroz koji tjedan možda bude i koja akcija ili izleti kakva GTX1070 na Njuški za male pare..

super odabir .

 

takoder bih ti preporucio obicnu verziju S340, jer  tempered glass ti ima jako veliku refleksiju, zatim vidi se svaka packa prsta (pogotovo ako imas djecu) a i Elite verzija ima jedan SSD postavljen bocno, sto mi estetski osobno kvari dojam

 

inace sve ostalo je odlicno, klasicno NZXT savrsenstvo jednostavnosti, odlican kabel managmet, i sve je manje vise sakriveno i super izgleda

 

ako si stvarno odusevljen Elite verzijom go for it, inace razmisli o obicnoj, isto sranje drugo pakovanje kak bi se reklo

 

sretno

 

edit: mislim na obicnu window verziju

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 13:40 (X3M).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jedan podatak, nabavna cijena obicnog NZXT S340 je 400 i nest kuna, vani kosta 70 dolara/eura, a Elite 100 dolara/90 eura. Znaci u HR NZXT S340, bilokoja verzija ima ~100kn nabijenu cijenu. Malo se previse placa brand, slicno kao kod Corsaira. Ne velim za sve proizvode, nego za ovaj slucaj, iako osobno mislim da vrijedi za vecinu njihovih proizvoda. Taj NZXT S340 nema nijedne gumene rupe za cable management i niti jednu velcro vezicu pa je to moglo biti bolje izvedeno. Metalno cudo za kablove izgleda kul, ali gumene rupe su funkcionalnije. Npr. kablove za GPU je pametnije provuci s desna, a ne od ispod da ne zapnu u ventove, ali to i nije tolko bitno, ako se konfa slaze doma i ne pomice previse. Filter ti je jos 30kn, sa dostavom u mall.hr 50kn.

 

Spomenuo sam taj prednji panel vise puta jer i kod S340 i kod P400 previse blokira intake pa je zgodno kad ga mozes lako maknuti. To je manje bitno, ako su komponente prilicno efikasne, tj. ak su hladnjaci proca i grafe prilicno dobri.

 

Opcenito, ovo kaj veli kolega, treba vidjeti tocno o kakvom se kaljenom staklu radi, koliko ga je lako maknuti i kakav odbljesak ima.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 

AMD Ryzen 5 1600 + ASUS PRIME B350-PLUS + G.SKILL Ripjaws V Series 16GB (2 x 8GB) DDR4 3200MHz

 

sad je samo nedoumica RX480 ili RX580 

 Možda da razmotriš Gigabyte GA-AB350-GAMING 3 umjeto te Asus ploče ?? Ako ti je zvuk iole bitan onda ili Giga ploča ili trebaš dodatno zvučnu jer je taj Realtek ALC887 kriminalno loš. Znam jer sam i ja uzeo omaškom kolege ploču s tom zvučnom, nasekirao se i onda morao kupit Asus Xonar U7. Što se grafičke tiče, to ti je jedna te ista grafa i 100Mhz core clock razlike ne znači ništa u stvarnom životu pa biraj po cijeni i kvaliteti grafe (čitaj garancija 3 godine i dobar cooler).

 U opciji su mi ili ASUS PRIME B350-PLUS ili Gigabyte GA-AB350-GAMING 3, ali po netu citam kao da je ASUS bolja ploca... Za Radeonke i njihove fore sam isto vidio, ali kao nove grafulje bi trebale biti isti u cijeni ako ne i jeftinije. Za 1060 6GB mi je steta davat lovu jel nisam neki teski gejmer a kosta dosta vise od dvije navedene.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bezimeni777 kaže...

 U opciji su mi ili ASUS PRIME B350-PLUS ili Gigabyte GA-AB350-GAMING 3, ali po netu citam kao da je ASUS bolja ploca... Za Radeonke i njihove fore sam isto vidio, ali kao nove grafulje bi trebale biti isti u cijeni ako ne i jeftinije. Za 1060 6GB mi je steta davat lovu jel nisam neki teski gejmer a kosta dosta vise od dvije navedene.

 Kod mene su u prednosti radeonke zbog freesynca, monitori su dosta jeftiniji od G-sync varijanti. 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bezimeni777 kaže...

 U opciji su mi ili ASUS PRIME B350-PLUS ili Gigabyte GA-AB350-GAMING 3, ali po netu citam kao da je ASUS bolja ploca... Za Radeonke i njihove fore sam isto vidio, ali kao nove grafulje bi trebale biti isti u cijeni ako ne i jeftinije. Za 1060 6GB mi je steta davat lovu jel nisam neki teski gejmer a kosta dosta vise od dvije navedene.

Uzmi rx 470/570 i to je to, mozda ces smanjiti neke nebitne detalje i imas 60fps high detalji svaki naslov danas

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vidio sam da se spominje da Gigabyte b350 gaming 3 ima 2 mosfeta na stražnjoj strani matične. Jel to neka greška u dizajnu, veliki problem?
That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja zgotovia komp napokon, naručia zadnji primjerak sa amazon.fr ryzen 1600x za 238,62€

je da piše shipps betwen 1-2months, nadam se da tako neće biti, jer ljudi kažu da pošalju

i kad je tako za 2-3 dana

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...
Stjepanj kaže...
Svaka memorija ide bez problema 500mhz gore a da im se latencije ne promjene, rade ulozit u hladenje cpu-a ili nesto drugo!lp

 To tako ne funkcionira, lol. To nikad neće bit stabilno i uglavnom neće radit. 

 nekuzim kaj to tako ne funkcionira?

evo kod mene stabilno od prvog dana:

2400mhz 2400mhz
vs
3000mhz 3000mhz
, kao sto vidis latencije su identicne, ili ti mozda vidis nesto sto ja ne vidim pa evo objasni bio bi zahvalan ako je nesto krivo!

Inace kad sam kupovao trazio sam dobar ram recenzije su rekle da je ovo odlican ram kit...

Evo i Cpu-z na 3000mhz:

ako treba jos koji test samo javite!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 23:28 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji napon je na toj memoriji? Ali, opet ti kažem, to na Ryzenu neće funkcionirati tako. Morao bih vidjeti uživo da tako radi i prolazi memtest čak i na Intelu. Intelov IMC je odličan, ali s tim latencijama za 500MHz nisam siguran da možeš proći stress test. Ryzen to ne može, bojim se. 500MHz je jednostavno puno, pogotovo na 3000 pa 3500. 

 

Odlična memorija, btw. :)

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

napon je 1.3V

imam lockove na 3200mhz ako ostavim xmp postavke za 2400mhz(15,15,35)!

jedino sto trebam promjeniti za stabilan rad na 3200mhz su cas@16,ras@16 i Cicle time na 40 i napon na 1.35v, ostalo sve auto vuce iz xmp-a!

radi bez beda na 3200mhz!

 , sad kakva bi situacija bila na ryzen procu neznam ali neznam ni zasto bi ista drugacije radilo tj losije..

Evo i aida64 bench koga zanima na 3200mhz

bilo bi to jos bolje da je u pitanju nesto "jaca" ploca!LP

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 23:17 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa čak i "lošiji" 3000 kitovi imaju cas 15 ili 16, isto tako "lošiji" 3200 kitovi su 16 ali to nije čitava priča. Ne možeš tvrdit da memorija radi sa istim latencijama na različitim frekvencijama osim ako nisi ručno upisao sve do jednu. Čim odabereš drugi ram ratio, ploča podesi i subtiminge.

Intelov imc je prilično robustan i neće se previše bunit dok god si liberalan sa naponom pa ćeš u velikoj većini slučajeva prije udarit u zid sa samom memorijom nego te kontroler počne ograničavat.

Zapravo dalo bi se puno pričati o ovom ali nije baš ontopic - ukratko - želim reć da je xmp najveći neprijatelj ram OCa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

http://www.userbenchmark.com/UserRun/3460369

 

eto jos malo nekog infoa, benchmarkat nesto posebno mi se neda, odradio sam malo stress testove sa prime 95 4.2 full stabilno :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fora je Stjepanje kaj se ustvari radi o provjerenim 3000Mhz modelima (koji vjerojatno imaju XMP za 3Ghz, ako je Kingston bio darezljiv) koje onda tvornicki stave na 2400Mhz (i zato nisi trebao dirati latencije) pa ti ako si lud i ne trazis po netu, kupi "brzi" model. Same shit sa G.Skill Ripjaws V u rasponu 2133-3000Mhz pa kod njih RAMovi u tom rasponu cak imaju prakticki istu cijenu. Na zalost, nema puno reviewera koji otkrivaju koji RAMovi imaju koje XMPove da kupac moze biti siguran gdje ustedjeti. Znam da XMP nije superkul za OC, ali je garancija da se RAM bez problema moze stabilno OCat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 3:10 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A valjda je tako!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kolko obicno treba da nove revizije ploca stignu na trziste?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Recimo, 2800 RAM ja na 128GB (strašno teško) mogu držati na 13-13-13-33-1T (!) na 2630MHz, ali 2800 nema šanse zbog IMC-a iako je IMC vrhunski primjerak kao i cijeli čip. Problem je što je platforma dizajnirana za 64GB na 2133. Sve preko je overclock zapravo. Ja na tim gore postavkama imam nešto ispod 80gbps mem bndw. što je sasvim fino za tu količinu.

Uskoro bih mogao dobit priliku probat to na Ryzenu sve skupa, ali dobio sam dojam da je mrvicu lošiji s memorijom...

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Dobro pa u Ryzen temi o clockanju memorije . Evo malo slika iz teme. Slažem šogoru Ryzen build. Baš me zanima kako se ponaša cooler. Sad ćemo vidjet.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Dobro pa u Ryzen temi o clockanju memorije . Evo malo slika iz teme. Slažem šogoru Ryzen build. Baš me zanima kako se ponaša cooler. Sad ćemo vidjet.

 Ryzenu je brzina memorije vrlo važna komponenta, jer mu interkonekt procesorskih klastera radi na taktu memorije.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ma razumijem sad zašto ti i Stjepko pričate o clockanju memorije kod njega na Intelu post za postom i da je to vezano za Ryzen. Sad mi je jasno . Da niste sumnjali u Stjepkove vanserijeske overclockerske mogućnosti ne bi bilo puno rasprave koja nema veze s temom .

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Dobro pa u Ryzen temi o clockanju memorije . Evo malo slika iz teme. Slažem šogoru Ryzen build. Baš me zanima kako se ponaša cooler. Sad ćemo vidjet.

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice