AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.685
|
čitano: 534.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

IMO, ako si zadovoljan trenutnim performansama, čemu žurba? Misliš da ćeš dosta izgubiti na preprodaji sadašnje konfe ili nešto drugo?

 

U ovom trenutku, AM5 ne izgleda tako sjajno - serija 9000 je po svemu sudeći ispala ćorak za desktop performanse, a pitanje je na koji socked ide naredna. AMD tvrdi da će platforma imati podršku još par godina, ali oni isto tako poslednje dve goodine podržavaju AM4 novim modelima kao što su 5800XT i sve slabije verzije X3D-a (5700X3D, 5600X3D, 5500X3D...), a vrlo jasno su porekli da je zvaničan plan ono što je nekom inženjeru nedavno izletelo da naredne dve serije procesora izaći za AM5 "nego je on to mislio metaforički".

 

Sa druge strane, ni LGA1700 ne izgleda bolje, pogotovo što za nekoliko meseci izlazi naredna Intelova platforma, tako da bih ja na tvom mestu još čekao.

 

Inače, pre pola godine sam uzeo sličnu kombinaciju i sasvim sam zadovoljan, tako da to uopšte nije loše, ali tada je AM5 izgledao perspektivnije + ja sam prelazio sa Haswella koji ove godine slavi deseti rođendan, dok bih danas i sa procesorom koji je već uporedivih performansi, kao što ti imaš, čekao (mada bi dobitak pre trebalo da bude 30ak nego 10ak %).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2024 18:40 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Gemmy kaže...

odlucio i ja prec na am5 s 5600x. skok ce biti mizernih 10ak, % ali barem cu imat nadu u buducnost (neki buduci x3d model)

 Ti sa tom konfom rtx 3080 i 5600 nemas sta nadograđivati. Ovo ti je aman taman da izvlačis maks iz procesora i grafe i neces nista dobiti ni od jaceg procesora niti od jace grafe ako pojedinacno mislis nadograđivati, tako da nadogradi kada skupis i za novu grafu i za platformu i vidi šta se da jer ce dotle em pasti cijene postojeceg em ce unutar pola godine izaci i rtx 50 serija i novi X3D i Arrow Lake procesori.

 

Nadu u buducnost ces imati kako god i kad god nadogradio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2024 20:36 (Kec na desetku).
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

grafa ce se zamjeniti s nekom tisom i stedljivijom kada izade nova serija grafi.

 

znam da je 5600x i 3080 dobar kombo, ali kada upgraditis zazulja nes se mjenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kolega, ti imas zescih problema ili se jednostavno ne znas izraziti tekstom.

 

Kakav cavao, kakav lijes, pa nismo na jebenih 24 SATA nego na bugu!!!

maximum effort
3 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

A sto si ti nervozan i osjetljiv toliko na AMD temama oko svega, opusti se nece ti nitko nista a ja pisem tocno onako kako stvari izgledaju u prenesenom značenju a to je da ZEN5 apsolutno nikoga ne zanima i pogotovo ga nece zanimati ako izađe 7600X3D po nekih 270e 

No one is buying AMD’s new Zen 5 CPUs, and it’s painfully obvious why

Živčaniš po GPU temama oko RT nabijas svima svoje misljenje i svi drugi su glupi, na ryzen temama se hvataš na svaku glupost i pokusavas pravdati situaciju i svaki negativan komentar koji je argumentiran između ostaloga ti je kao trn u oku.... ja mislim da ti imas problema ne ja 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 20:47 (Kec na desetku).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Kec na desetku kaže...

A sto si ti nervozan i osjetljiv toliko na AMD temama oko svega, opusti se nece ti nitko nista a ja pisem tocno onako kako stvari izgledaju u prenesenom značenju a to je da ZEN5 apsolutno nikoga ne zanima i pogotovo ga nece zanimati ako izađe 7600X3D po nekih 270e 

No one is buying AMD’s new Zen 5 CPUs, and it’s painfully obvious why

Živčaniš po GPU temama oko RT nabijas svima svoje misljenje i svi drugi su glupi, na ryzen temama se hvataš na svaku glupost i pokusavas pravdati situaciju i svaki negativan komentar koji je argumentiran između ostaloga ti je kao trn u oku.... ja mislim da ti imas problema ne ja 

Nervozan jesam, zasto ne?

 

Ne ponasam se tako uopce kako interpretiras, napuhao si, kao i skoro svaki svoj post. A ako i da, samo od kad si krenuo spamati postove kao da se gusis po svim HW temama. ;)

 

Ma nema smisla dalje, nes me navuc u OFF.

 

Zivia ti meni.

maximum effort
8 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Nije 24sata nego kurir ili informer, po stilu  

Al bar je osvježio temu, i ne lupa bezveze.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

To AMD namjerno radi flop, zen 6 bude kidao vidjet cete R5 10600X

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Kec na desetku kaže...

Nemaš ništ pametnije za naškrabat, a da ipak i ti unajmiš nekoga da za tebe smišlja postove? 

 

Realno znaš, da se AMD natječe sam sa sobom fučkaj ga sad!

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-9000-zen-5-cpu/300749.aspx?page=10&jumpto=6774434&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
3 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Da natjecu se sami sa sobom zato su i pali prošli kvartal sa 23.9% na 23% desktop udjela 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Kec na desetku kaže...

Da natjecu se sami sa sobom zato su i pali prošli kvartal sa 23.9% na 23% desktop udjela 

Ne znaš ko je gori, Intel ili AMD.

AMD je ipak nešto stabilniji, dionice im ne vrijede kao kesica čipsa.

3 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

To oko vrijednosti dionice nema nikkave veze niti se to gleda tako, pa AMD ima skuplje dionice i od Nvidia-e koja je 20x vrijednija i veca kompanija.

Intel je u svojem najvecem peak-u ima oko 65$ vrijednost dionice, nikad nisu ni imali skupu dionicu.

EDIT:

Fun fact

Nvidia je 2022 u sred kriptomanije imala vrijednost dionice oko 30$ a AMD je i tada imao oko 130$ dionicu i sta to znaci kome i sta predstavlja?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 21:35 (Kec na desetku).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Kec na desetku kaže...

To oko vrijednosti dionice nema nikkave veze niti se to gleda tako, pa AMD ima skuplje dionice i od Nvidia-e koja je 20x vrijednija i veca kompanija.

Kako ne ?

Vrijednost dionica svakako oslikava sliku stabilnosti kompanije.

Ti kad spominješ ''čavao u lijes'', ma koliko god to prikazivao kao preneseno značenje, daleko je to od realnosti.

Pa čak ni Intel, koji je trenutno u krizi, ne može tek tako past.

Velike su to koroporacije i dva najveća igrača na pojedinim poljima, da bi se tek tako urušili.

 

Da ne bude off, AMD definitivno ove godine igra protiv sebe, nigdje logike.

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

"Microsoft will release this as an "optional update" sooner than that, so it could be implemented on Windows 11 23H2. Here's the best part—it turns out that the admin mode discrepancy even affects "Zen 4" and "Zen 3" processors, which means even Ryzen 5000 thru Ryzen 7000 series processors should get a performance uplift in regular Windows 11 user accounts."

 

E to je to, nek se i naši series 5000 procesori ubrzaju .

11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Gdje nestade opča ryzen tema?

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
dery kaže...

Gdje nestade opča ryzen tema?

 Izvol'te:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx

 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 10:53 (fromcelltohell).
15 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Baš je logično i bolje ovako nek se u svim ryzen temama šara drobi svašta jel da, umjesto sve u jednoj.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
dery kaže...

Baš je logično i bolje ovako nek se u svim ryzen temama šara drobi svašta jel da, umjesto sve u jednoj.

a jbga, intelove opću i i7 i i5 teme su admini spojili u jednu

za rajzen rambox otvara svako malo novu temu, pa ih sad imamo desetak ukupno, čak i apu 4000g, pa apu 5000g serije imaju zasebne teme

papazjanija u svim bojama, fučkaj ga

 

a zanimljivo, kad ga je dado-zg preduhitrio i otvorio zasebnu rajzen 5000 temu, prigovorio mu je da 'nije trebao otvarat zasebnu temu'  

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...

 

a zanimljivo, kad ga je dado-zg preduhitrio i otvorio zasebnu rajzen 5000 temu, prigovorio mu je da 'nije trebao otvarat zasebnu temu'  

 Naravno da mu je prigovorio, prvi post u temi mora biti obojan bojicama kao što mora sadržavati i hvalospjeve i ode amdu što dado nije učinio i time oneraspoložio ramboxa, također se vjerojatno nije držao nepisanog pravila o nepisanju slova "ć" te nije bilo niti jednog fučkanja sad.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 15:53 (notloB).
16 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Jedno su vijesti i diskusije o novim modelima a drugo nekakve dugoročne, "sticky" teme sa iskustvima, problemima i rješenjima.

Za njih bi bila korisna podjela na AM4 i AM5,  zbog drugačijih ploča i RAMa. Threadripper i Epyc ionako ovdje nemaju publiku.

I da se gameri uzdrže svaku temu zagušiti nadmudrivanjem o FPS-ima u nekoj igri, ali to je već previše za očekivati :)

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Baš je logično i bolje ovako nek se u svim ryzen temama šara drobi svašta jel da, umjesto sve u jednoj.

a jbga, intelove opću i i7 i i5 teme su admini spojili u jednu

za rajzen rambox otvara svako malo novu temu, pa ih sad imamo desetak ukupno, čak i apu 4000g, pa apu 5000g serije imaju zasebne teme

papazjanija u svim bojama, fučkaj ga

 

a zanimljivo, kad ga je dado-zg preduhitrio i otvorio zasebnu rajzen 5000 temu, prigovorio mu je da 'nije trebao otvarat zasebnu temu'  

Mislim da su Intel teme stavili pod jedno radi neaktivnosti i manjka poruka...

maximum effort
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
metallic kaže...
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Baš je logično i bolje ovako nek se u svim ryzen temama šara drobi svašta jel da, umjesto sve u jednoj.

a jbga, intelove opću i i7 i i5 teme su admini spojili u jednu

za rajzen rambox otvara svako malo novu temu, pa ih sad imamo desetak ukupno, čak i apu 4000g, pa apu 5000g serije imaju zasebne teme

papazjanija u svim bojama, fučkaj ga

 

a zanimljivo, kad ga je dado-zg preduhitrio i otvorio zasebnu rajzen 5000 temu, prigovorio mu je da 'nije trebao otvarat zasebnu temu'  

Mislim da su Intel teme stavili pod jedno radi neaktivnosti i manjka poruka...

 Ne, to je bila Intel i7 tema i jedna od najaktivnijih i napopularnijih, poslje je miro to stavio pod opcu temu što je svakako bolje jer je intel u meduvremenu pomaknuo nazive pa niti tema i7 vise nije imala smisla!

16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

7600X3D će (barem inicijalno) biti Microcenter ekskluziva.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Ivan(4) kaže...

7600X3D će (barem inicijalno) biti Microcenter ekskluziva.

Više nije samo kod njih, sad je malo ekskluzive i za švapski Mindfactory.

 

https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/amds-ryzen-5-7600x3d-is-no-longer-exclusive-to-the-us-the-latest-3d-v-cache-chip-is-now-available-in-germany-for-euro329

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-7600X3D-6x-4-10GHz-So-AM5-WOF_1574788.html

 

Navali narode, barem kome treba ipak je L3 Cache vrlo skup po kilogramu robe.

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Pa nije ni džaba, 3d V cache pločica ima površinu otprilike kao pola CCD-a.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Opet malo friških Mindfactory brojki, ili opet očekivano R7 7800X3D je več dosta vremena najprodavaniji proc.

 

https://x.com/TechEpiphanyYT/status/1845570708425888179

 

Upučeni ljudi koji sami slažu kompove itekak znaju kaj treba kupit.

 

 
 

 

Čitaba za prošli tjedan, fučkaj ga sad četri AMD X3D V-cache proca na vrhu prodajne liste.

 

Po broju prodanih komada, R7 7800X3D je več odavno preskoči stari AM4/R7 5800X3D. Razlika je 20 000 više prodanih procova za zeleno, ali ipak stari R7 5800X3D več dosta vremena nije dostupan u maloprodaji.

 

 
 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2024 16:29 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Top 22 pozicije: AMD.

 

A i većina onih ispod toga.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Prema ovoj listi intel ispada nekonkurentan.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice