AMD FX Club

poruka: 5.910
|
čitano: 830.002
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Hahah, pa može naravno jer je to stvarno minimalan pomak u naponu.

 evo digao sam napon kako si rekao zavrsi 720k i zaledi opet tacno 40 min temp je bila 61c cpu a a package 45c... samo ne znam kako je occt prosao bez problema 1h... i jel mogu ostaviti ovako? mislim necu ga sigurno tjerati svaki dan na 100% cpu usage i sl.. igrat cu bf1 i sl ili je ipak rizik ovako ostaviti?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 19:34 (DangerousB).
13 godina
online
Re: AMD FX Club

 Što se tiče rizika svodi se samo na to da ti se može desit da ti se ugasi ili smrzne kada nešto radiš pa izgubiš podatke i slično. Inače, rizika po CPU ili ploču nema. Ja bi na tvom mjestu dodao još malo napona to je to. Ionako u praksi nećeš imati load kao u ovom sintetičkim testovima pa se neće ni pregrijavati a bit će stabilan.

14 godina
offline
AMD FX Club

Kolega ti je dobro rekao,povecaj napon.

Rizika nekog nema,odsim da se smrzne komp. Sa druge strane mozes spustit frekfenciju na 4.0GHz i vozi.

Dok sam imao FX8300 drzao sam ga na 3.8GHz. Temperature su bile niske,a nekih vecih pomaka u perfomansama nisam osjetio izmedju 3.8 i 4.0GHz.

Tako niti ti neces vidjeti razliku 4.0 i 4.2GHz,a proc i ploca ce biti hladniji za 2-3°C.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Uskačem! Isplati li se dati fx6300 i 250 kn za fx 8320? I ne neću čekati ryzen jer mi za to triba puno više para.
Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

 Ako nećeš mjenjati matičnu onda ne jer ćeš imati problema i na stocku a kamoli OC s tim VRM-om. Ta ploča nije za FX 83xx seriju baš.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Neću minjat matičnu. Naravno da želim klokat. Misliš da ću imat takvih problema i na stocku? Ma ne virujen baš. Ko ga hebe iden probat pa javim kako se ljube moja matična i 8320..
Zadar živi vječno!
14 godina
offline
AMD FX Club

Uzmi FX8320. Isto sam tako presao sa FX6300 na FX8300. Osjeti se razlika.

Na toj ploci mozes ga drzat na 3.8GHz(eventualno 4.0GHz ovisi koliko ce ti napona trazit) i vozi Misko.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

mozes slobodno

imao sam fx8350 na 4,3ghz na takvoj ploci, samo stavi neki vent da puse po vrm

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 14:43 (phanteks).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD FX Club

Vozit će miško .. 

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 17:12 (zeko73).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Neće vozit miško na mom FX-8320 jer koliko ja vidim, tebi piše FX-6300 @4.7GHz, ne stock ka šta si ti meni reka priko telefona. Ne znam kako ti prijatelju al ja baš ne volim kad mi se laže.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Werne kaže...

Neće vozit miško na mom FX-8320 jer koliko ja vidim, tebi piše FX-6300 @4.7GHz, ne stock ka šta si ti meni reka priko telefona. Ne znam kako ti prijatelju al ja baš ne volim kad mi se laže.

 Ljudi najviše vole kad žive u zabludi.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club

Moj prijatelju ti si baš neka mustra. Ja sam ti reka što je  i kako je i da ga testiraš kolko oćeš i da ću ti dat osobnu garanciju tri miseca a ti se tu sad naša preko foruma pravit pametan i kao tebe ja tija zajebat. U mom potpisu stoji 4.7 i tako je i bilo čisto da ga isprobam ali on je vraćen na stock i uredno radi na stoku cilo vrime i ja virujen da će tako raditi još godinama i to san ti lipo reka. A i da je clockan, bija bi isti qurac odnosno radija bi on i tako klokan koliko oćeš. A koliko se ja sićan (ti očito ne sićaš) i ti si meni reka u prvom razgovoru (dok još nismo ragovarali o razmjeni) da ti nisi kloka procesor a danas priko telefona kažeš da jesi tako da  ko tu koga...ali nema veze sritno tebi sa prodajom. 

Zadar živi vječno!
14 godina
offline
AMD FX Club

Eto čovjek je uglavnom rekao da ne treba stobom poslovati i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Ti njemu dođeš kao neki advokat a ostalima tumač ili nešto slično ? Jesi ti sluša naš telefonski razgovor pa si upućen? Moj post nisi pročita?
Zadar živi vječno!
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Werne kaže...

Neće vozit miško na mom FX-8320 jer koliko ja vidim, tebi piše FX-6300 @4.7GHz, ne stock ka šta si ti meni reka priko telefona. Ne znam kako ti prijatelju al ja baš ne volim kad mi se laže.

Taj proc nitko ne drzi na tom taktu 4,7GHz 24/7,tako da je po moom misljenu rijec o maksimalnom OC koji je kolega uspio postic.

Druga stvar tko je jos kupio FX-a i drzao ga na stocku? Mozda ti,ali i to cisto sumnjam da nisi probao OC-at.

Vjerovatno se radi o tome da hoces odustat od zamjene,ali ne znas kako,pa onda izmisljas kisne gliste sa nekim "pretjeanim" OC-om.

 

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
zeko73 kaže...
Ti njemu dođeš kao neki advokat a ostalima tumač ili nešto slično ? Jesi ti sluša naš telefonski razgovor pa si upućen? Moj post nisi pročita?

 Aha

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Dosadno ti u životu pa trolaš?
Zadar živi vječno!
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
zeko73 kaže...
Dosadno ti u životu pa trolaš?

 Radim 24/7 trenutno pa sam na forumu duže nego inače i volim takve ko ti da provociram.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Naravno da ne držim na 4.7. čisto isprobano da vidim kakav primjerak imam.
Zadar živi vječno!
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Em si troler em oftopičariš..
Zadar živi vječno!
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
zeko73 kaže...
Em si troler em oftopičariš..

 Nijedno ni drugo tu sam da pomognem i da svi budu zadovoljni 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Prvo, bia sam bezobrazan priko telefona a i tu na forumu i zbog toga se ispričavam. Cili dan danas mi se samo nižu problemi za problemima pa sam na kraju svega toga kad sam puka napa tebe a ti ni kriv ni dužan. Šta da kažem, nisam triba planit na tebe al sad sam već ukenja stvar.

 

Drugo, to što je proc natiran na 4.7Ghz na ploči koja u takvim uvjetima ima gori ripple nego jeftino kinesko napajanje i hladnjaku koji to jedva more oladit bi zanemarija da mi se to odma reklo, razumim ljude što to rade jer sam i ja radija takve stvari na jeftinim pločama kad nisam ima za bolje. Uzea bi ga, proba i proda skupa sa pločom i memorijom ka šta već prodajem ovaj, bolje meni jer ne moram igrat lutriju nego znam otprilike što taj procesor more a i ne bi mi bilo prvi put da uzimam proc koji je bia overclockan. Ali umisto da si mi to reka kad sam pita, a pita sam dvaput (triput ako kontamo danas), inzistira si da nije overclockan do zadnjeg premda to očigledno nije točno tako da mi je to najozbiljnije bilo sumnjivo.

9 godina
offline
Re: AMD FX Club
Oće bit kakav pičvajz među vami?

Nege neka mi netko reče, mogu li ikako clockat mog 8350 s cooler master 212 evo na 4.2ghz, kad mi je bio na auto temp mu je u fifi 17 bila na 61 stupanj pri cca 4212 mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Werne kaže...

Prvo, bia sam bezobrazan priko telefona a i tu na forumu i zbog toga se ispričavam. Cili dan danas mi se samo nižu problemi za problemima pa sam na kraju svega toga kad sam puka napa tebe a ti ni kriv ni dužan. Šta da kažem, nisam triba planit na tebe al sad sam već ukenja stvar.

 

Drugo, to što je proc natiran na 4.7Ghz na ploči koja u takvim uvjetima ima gori ripple nego jeftino kinesko napajanje i hladnjaku koji to jedva more oladit bi zanemarija da mi se to odma reklo, razumim ljude što to rade jer sam i ja radija takve stvari na jeftinim pločama kad nisam ima za bolje. Uzea bi ga, proba i proda skupa sa pločom i memorijom ka šta već prodajem ovaj, bolje meni jer ne moram igrat lutriju nego znam otprilike što taj procesor more a i ne bi mi bilo prvi put da uzimam proc koji je bia overclockan. Ali umisto da si mi to reka kad sam pita, a pita sam dvaput (triput ako kontamo danas), inzistira si da nije overclockan do zadnjeg premda to očigledno nije točno tako da mi je to najozbiljnije bilo sumnjivo.

 Ako si pažljivo sluša i prije čita moj post reka san da nijetrenutno klokan nego samo isproban ida je kod mene niti 2-3 miseca..ma neda mi se i nema veze...za tvoju informaciju ovaj hladnjak ga je drža dok je bija 4.7 (tad kad san ga proba i malo testira,ne sad kad je na stocku) u full loadu oko 55- 58C a padova u naponu je bilo al ništa strašno. By the way... moja ponuda i dalje stoji 

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 1:28 (zeko73).
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
playjob kaže...
Oće bit kakav pičvajz među vami?

Nege neka mi netko reče, mogu li ikako clockat mog 8350 s cooler master 212 evo na 4.2ghz, kad mi je bio na auto temp mu je u fifi 17 bila na 61 stupanj pri cca 4212 mhz

 Ma kaki pičvajz hahahha  

Zadar živi vječno!
9 godina
offline
Re: AMD FX Club
Ma ja se zajebavam hahah, moze odgovor na moje pitanjce ekipaaaa?
14 godina
offline
AMD FX Club

Možeš ga klokati ali isključi turbo i stavi manualni napon a ne automatski i čak možda ga možeš klokati na 4.5ghz sve ovisi koji će ti napon biti potreban i na kojem je radio kad je bio turbo uključen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD FX Club
Dreadmoore kako mogu provjeriti napon? U biosu ili hw-u? Bojim se jedino zbog temperature, nadam se da nece bit preko 60 temp ako dignem voltazu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
playjob kaže...
Dreadmoore kako mogu provjeriti napon? U biosu ili hw-u? Bojim se jedino zbog temperature, nadam se da nece bit preko 60 temp ako dignem voltazu?

 Hw monitor cpu-z provjera trenutnog napona neznam koju ploču imaš.Najbolje ti je Amd overdrive on pokazuje thermalnu marginu.Posto sam  preko telefona.Znaci najbitnije je da vidiš sad koji ti je napon sa turbom preko cpu-z po nekim default postavkama ide 1.40v što je jako puno za tako mali klok.Temperture najviše rastu zbog velikog napona.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 9:09 (dreadmoore).
10 godina
offline
AMD FX Club

Dragi forumaši, evo i mene u clubu AMD FX. Stiglo danas.

 

http://imgur.com/a/CHnx5

http://imgur.com/a/IxCfw

http://imgur.com/a/HomHU

Moj PC  
9 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice