AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 818.775
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Pa te brojke su puno prevelike !!  Di možeš vuči 120W u idle modu ?? Jel imaš ti sve power saving opcije aktivne ? Isto tako je 380W previše. Jedino ako ti je žešće clockan CPU.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

danas vratio sve postavke na default, nesto sam malo cackao voltazu proca i gpu-a prosli put, a zbog slabije upucenosti moguce da sam nes zeznuo... {#}  nakon tvog komentara mi je doslo u glavu da nisam sta zeznuo pa sam vratio sve na default. nakon danasnjeg mjerenja potrosnje na istoj opremi samo duzi vremenski period (20 min xd) rezultati su slijedeci   65-70 W idle,  330 W pod optrecenjem ( bf3 isto kao i prosli put)... naredni put kad budem htjeo sta cackati oko oc-a i voltaza prvo cu se sa vama konsultovati xd

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Jel to BF MP ili SP ??

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

SP, ultra postavke

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2013 21:16 (olem).
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

  Odvrtiti ću i ja malo baš da vidim. Jel ja dobijem potrošnju oko 200W iz zida sada kad mi je CPU na 1.36V i 4.0Ghz, tako da mi je to velika razlika od toga što ti dobivaš. Grafa je nekih 30W u prosjeku top razlika tako da ne znam di je ostatak. Mogao bi i ti fiksirati CPU na neki naon i takt pa da baš vidimo a ja clocknem grafu i dignem takt da otprilike simuliram power draw jedne HD 7870.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Evo sad sam bio stavio grafu na 1100Mhz sa dignutim naponom na 1.175V. Takva troši sigurno kao HD 7870 stock a možda i više. Igrao malo SP BF i nije povukao komp više od 220W !! Gledao sam CPU usage i ljepo je raširen load preko svih jezgara s tim da je negdje recimo oko 40% u prosijeku usage. GPU usage je očekivano zakucan na full.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

koliko ti vuce u idle-u? a nemam blage zasto bi mogla biti tolika razlika u mjerenjima... 

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

U idle mi je tako oko 50W do 60W. Evo sad kad mi radi samo Chrome ( i naravno ostali pozadinski programi ) i jedno 10 tabova, od kojih je u jednom flash player Sevilla - Atletico, je oko 60 do 80W s tim de je većinom ispod 70W.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

kad se pogledaju te tvoje brojke, totalno pada u vodu da su fx veliki potrosaci... trose vise od intela ali ona razlika ulozene love za jedan i drugi se nece vratiti tako brzo, prije ce se promjeniti proc... 

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

  Pa da, ja sam jednom prilikom bio nešto računao oko potrošnje i razlike te to nema računice nikako. Struja košta relativno malo da bi ti nešto značilo u nekoj računici 30W vće potrošnje ili čak i 50W. Jedino gdje se to može nekom isplatiti je ako imaš neke zadatke gdje ti CPU radi punom parom satima i tako danima, odnosno non stop. Standardnim korisnicima i gamerima nema računice dati 500 kn više za Intela koji troši manje, ali to se ne može nadoknaditi u nižoj potrošnji nikako.

12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Posto imam FX-8350 evo i ja cu malo napisati dojmove i temperature i mala pomoc novim vlasnicima fx-8350 koji imaju probleme sa velikim temperaturama(a koriste stock cooler)

INFO

Cooler
:Stock
Pasta
:Artic Cooling MX-4
RPM
:6500-7000(max)




Temperature

~Min~

Idle
:36°C

Load
: 59°C


~Max~

Idle:
39°C

Load

-Prime95
:61-64°C
-Far Cry 3
:64°C


*Za mjerenje temperatura je koristen ASUS-ov Thermal Radar

Prije postavljanja fanova/ventilatora na max RPM Max temperatura tijekom igranja far cry 3 je bila 76°C


Svaki ventilator je na postavljen na max koristeci ASUS-ov Thermal Radar

-Prednji vent(uvlacenje)
-Straznji vent(izbacivanje)
-Straznji gornji vent(nema opcije za njega u thermal radaru)
-2 GPU venta(95% 2700rpm)
-CPU vent(100% 6500-7000rpm)

Nadam se da sam pomogao jos nekom sa slicnim problemom


(Sto se tice stock coolera,zamjenit cu ga ali ne jos :/ )

It's not about the money...It's about sending a message
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 22:06 (ii7scw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD FX Club

evo meni je sa istom pastom bio max 72 stupnja na stock kuleru. Razlika je velika - 4 stupnja

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ja stock coolere ne koristim već godinama na zadnja 4 procesora koja sam promjenio ( od Phenioma pa da bagera 1. i 2. generacije ) {#}.  Samo aftermarket hladnjaci.

13 godina
offline
AMD FX Club

Ni ja, bježim glavom bez obzira od njih. Pa makar 100kn dat za neki rabljeni i hladit će sigurno bolje i tiše od stocka.

 

Ja sam frendu dao stock od svog FX-a da si njime hladi trojezgreni Athlon. Taj hladnjak jedva hladi taj Athlon, a di će tek hladit procesor koji ima skoro tri puta više jezgri i još na višim taktovima.

Intel, ista stvar, frendu neki dan očistim stock od i3-a, lijepo nova pasta (Spire Silver). Stavim ga na proc, a idle 38 stupnjeva... Proc na stock frekvenciji.

 

Bolje da Intel i AMD jednostavno prestanu davat hladnjake uz procesore i umanje cijenu procesora za cijenu hladnjaka, pa da se prisili ljude da izdvoje bar 50kn za neki hladnjak poput LC Power Cosmo Cool LC-C94, koji bi im daleko bolje ohladio proc.

 

Duboko se ispričavam za OT, ali sam morao ovo reći jer mi se to već dulje vrijeme mota po glavi...

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Slažem se, pogotovo za ove jače i skpulje procesore od recimo i5 pa na više ili FX 6300 pa na više. Ili nek ne prodaju sa hladnjakom pa nek bude 100 kn jeftinijem, ili nek im stock cooleri budu neki normalni i relativno umjereni sa bukom  tipa katana ili taki neki pa nek koštaju 150 - 200 kn više !! Pogotovo mi je presmješno kad prodaju FX 8350 od 1500 kn sa tim jadnim hladnjakom od 50 kn, ili još bolje jedan i7 3930K od 4000 kn ti daju sa onim smećem !!! Pa kad ste već nabili cijenu od 4000 kn ( što je već u startu jedno 1500 kn previše ), onda stock cooler treba biti nešto poput Mugena ili sličnih hladnjaka ili nešto poput H80i i slično !! Ili da se prodaju bez hladnjaka pa  nek svako bira šta hoće. Mislim, tko nema za hladnjak ako već izdvoji 4000 kn za CPU samo ??

12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Ja se ponovio u AMD FX-6300. Prede kao beba za sada (stock cooler). Imate cijelo kuciste pod moj pc, danas mi doslo... ;) E da, ako OC-am, jel gubim garanciju? Necu OC-at proc nego grafu...

We will destroy ourselves as a nation, species and people over time. Respect and value every moment you have, because you wont get another chance.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Ne gubiš. Ne znaju oni niti mogu šta dokazivati ako nešto krepa da si ti clockao. Kod grafe moraš paziti ako mjenjaš recimo cooler jel zna biti ona naljepnica koju se kao ne smije dirati. Ako je i skineš, onda je treba pažljivo vratiti natrag ako je to moguće {#}.

13 godina
offline
AMD FX Club

Ma užas... I još kaj je najbolje, onaj otpad koji se dobije uz 8320/8350 proizvodi COOLERMASTER!

 

Pa kaj je AMD-u toliko problem neki ugovor s CM-om napravit da daju nešto tipa Blizzarda T2, pa da dignu cijenu proca za 50kn. Hladnjak nije neka zvijer, ali bi daleko bolje hladio proc nego ovaj drek koji ni Athlon ne može ohladit...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX Club

Evo da se nadovežem na temperature.

Napokon pale temperature danas! Evo igrao ds3(co-op) i cry2(multi) sa frendom i temperature koje su bile su na slici, hvala bogu vise na zahladnjenju vremena! Paše i meni(ima me) i našim konfama! {#}

George double you Bush has two brains, the left and the right, like normal people. But the problem is that there is nothing right in his left brain and there is nothing left in his right brain
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 0:29 (ramzocro-HCR).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
ramzocro-HCR kaže...

Evo da se nadovežem na temperature.

Napokon pale temperature danas! Evo igrao ds3(co-op) i cry2(multi) sa frendom i temperature koje su bile su na slici, hvala bogu vise na zahladnjenju vremena! Paše i meni(ima me) i našim konfama! {#}

 Meni HW Monitor isto pokazuje(mozda 1-2°C vise) ali ja umisto 552RPM imam 6500RPM i buku

It's not about the money...It's about sending a message
10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pozdrav

 

Imam Fx6100 i nemogu igrat ni jednu igricu, procesor se odma pregrijava sta da radim?

Konfiguracia pc-a:

 

Maticna: Asus M5A78L-M LE

Procesor: AMD FX-6100

Memorija: DDR3 8gb 1333mhz

Graficka: VTX AMD Radeon HD6670 2gb DDR3

HDD WD 500AAKX 

Napajanje 500W ATX 2.2

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Lazavac kaže...

Pozdrav

 

Imam Fx6100 i nemogu igrat ni jednu igricu, procesor se odma pregrijava sta da radim?

Konfiguracia pc-a:

 

Maticna: Asus M5A78L-M LE

Procesor: AMD FX-6100

Memorija: DDR3 8gb 1333mhz

Graficka: VTX AMD Radeon HD6670 2gb DDR3

HDD WD 500AAKX 

Napajanje 500W ATX 2.2

 

A hladnjak? Ako je stock, onda se nemaš kaj čudit...

12 godina
offline
AMD FX Club

Ja sam si narucio FX 8320 i Noctua NH-D14

Sutra prekosutra dolazi pa mogu obavit neke tesove sa temp ako zelite

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Da, koi bi trebo uzet ?

12 godina
offline
AMD FX Club

Koliko imas para

I da pitaj u ovoj temi najbolje ce ti pomoc

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club
Ljudovi ja upalim Deadpoola na maximum, stavim torrent i jos jednu instalaciju programa, windows update i on mi daje nekih 40 fpsa, a temperature proca su do 42C... Grafa do 60C. Hard disk 35C... Jel to zato sto imam 5 dodatnih ventilatora ili? Jedan dolje, jedan gore, jedan naprijed, jedan sa lijeve strane i jedan iza. 2 vuku van (gore i iza) a ova tri unutra... Cijeli sistem je pod mojim PCom... Nego, jesu tako male temperature normalne ili? A fan grafe je na 30%, a cpu fan ne prelazi 4000rpm-a... Cpu ima stock cooler gore btw. Ali posto sam podesio 4 ventilatora specijalno za njega mislim da nece bit problema hehehe... :D
We will destroy ourselves as a nation, species and people over time. Respect and value every moment you have, because you wont get another chance.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX Club

A jesi probao samo Prime 95 jedno sat vremena ili IBTAVX?

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Tiby kaže...

A jesi probao samo Prime 95 jedno sat vremena ili IBTAVX?

 Dobra ideja. Dugo nisam nalozio vatru u sobi... Stavit cu sutra... ;)

We will destroy ourselves as a nation, species and people over time. Respect and value every moment you have, because you wont get another chance.
14 godina
offline
AMD FX Club

dečki sam da javim CORSAIR H80i popucale gumene spojnice kod samog radijatora kapljice po ventilatoru

te gumene spojnice su se doslovno raspale ko od starosti kad guma popuca

to sam primjetio danas kada sam išao počistiti komp

sva sreča ništa se nije dogodilo

cooler nije star 6 mjeseci

 

 

evo slike

sad ide update na corsair forume {#}

 

radijator radijator
vent 1 vent 1
zero core power
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2013 23:08 (izzi).
Moj PC  
7 0 hvala 4
13 godina
offline
AMD FX Club

To se zove peh, ali sve se dobro svršilo imaš sreće.

Moj PC  
1 1 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice