AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

poruka: 143
|
čitano: 22.122
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

  O kakvih ti 80% pričaš ???? Pa da se tolko ubrza to bi bilo svjetsko čudo i na sva zvona bi se razglašavalo. A komentar oko kupnje. Nemožeš fulat ni sa jednim. Ipak, i5 2500K troši 50% struje manje bez clockanja nego AMD, a kad se clockaju onda 100% struje, a imaju slične performanse u najmanju ruku. 8 threadova neće još koju godinu bit korisno nikom osim nekim profesionalnim programima, stoga racionalno gledajući je i5 2500K bez sumnje bolja kupnja. Kroz koju godinu će se puno toga promjeniti kad bude standard 8 threadova, a tko zna kako će onda izgledati današnji FX 8xxx.

 

 

 

P.S. Ja bih uzeo FX 8xxx čisto iz fore da imam 8 jezgreni CPU {#}.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2011 22:28 (itomic009).
13 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
zoharbizo kaže...
Bulldozer kaže...

Hahaha sa katanom na 4.3 držat ga, ajde nek neko odvrti occt na 24h, reboota se garant ! ja na freezer 13 sa mx4 pa je nakon par sati temp se digla i reboot

Freezer 13 je losiji od Katane III.I inace na 1.2V-1.25V ide i5 2500K na 4.3 ghz.Dakle povecanje napona je malo i ne utjece puno na zagrijavanje.

Promašio si tu malo.. Freezer 13 nikako nije lošiji od Katane 3. Siguran sam potpuno da je malo bolji.

13 godina
offline
AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 9:41 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
zoharbizo kaže...

Nije Ivane, nije nista bolji od Katane.

  Jest, malo je bolji. Ivan je u pravu.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
itomic009 kaže...

  O kakvih ti 80% pričaš ???? Pa da se tolko ubrza to bi bilo svjetsko čudo i na sva zvona bi se razglašavalo. A komentar oko kupnje. Nemožeš fulat ni sa jednim. Ipak, i5 2500K troši 50% struje manje bez clockanja nego AMD, a kad se clockaju onda 100% struje, a imaju slične performanse u najmanju ruku. 8 threadova neće još koju godinu bit korisno nikom osim nekim profesionalnim programima, stoga racionalno gledajući je i5 2500K bez sumnje bolja kupnja. Kroz koju godinu će se puno toga promjeniti kad bude standard 8 threadova, a tko zna kako će onda izgledati današnji FX 8xxx.

 

 

 

P.S. Ja bih uzeo FX 8xxx čisto iz fore da imam 8 jezgreni CPU {#}.

 

LoL, Do 80%, btw izražena je snaga a ne struja ! Uzmi knjigu iz fizike !

13 godina
odjavljen
offline
AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

Oko kakvih se vi gluposti svađate.Bulldozer kad budes imao dokaze onda pisi to jer ovako ti nitko nece vjerovat.{#}

p.s. i kakav si ti bulldozer a do danas si imo 2500k?{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2011 23:29 (Dino.Randic).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

Siguran ? 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
Bulldozer kaže...
itomic009 kaže...

  O kakvih ti 80% pričaš ???? Pa da se tolko ubrza to bi bilo svjetsko čudo i na sva zvona bi se razglašavalo. A komentar oko kupnje. Nemožeš fulat ni sa jednim. Ipak, i5 2500K troši 50% struje manje bez clockanja nego AMD, a kad se clockaju onda 100% struje, a imaju slične performanse u najmanju ruku. 8 threadova neće još koju godinu bit korisno nikom osim nekim profesionalnim programima, stoga racionalno gledajući je i5 2500K bez sumnje bolja kupnja. Kroz koju godinu će se puno toga promjeniti kad bude standard 8 threadova, a tko zna kako će onda izgledati današnji FX 8xxx.

 

 

 

P.S. Ja bih uzeo FX 8xxx čisto iz fore da imam 8 jezgreni CPU {#}.

 

LoL, Do 80%, btw izražena je snaga a ne struja ! Uzmi knjigu iz fizike !

Pišeš gluposti. Još onda napiši da je FX brži od Snady Bridge Extreme procesora i onda si kompletirao.

13 godina
odjavljen
offline
AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

Cuj do pred 2 tjedna si me uvjeravo uzmi 955 a ne fx 4100 sad tvrdis obrnuto jer si ti uzeo fx na aukciji.Stoga daj dokaz za tih 80%,jer sam ja htio fx a ti si me ubjedio da uzmem  955 pa ces mi ti u slucaju da ti je to istinito morat nac kupca za 955 i to za istu cijenu  {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
itomic0

 

 

P.S. Ja bih uzeo FX 8xxx čisto iz fore da imam 8 jezgreni CPU {#}.

 

LoL, Do 80%, btw izražena je snaga a ne struja ! Uzmi knjigu iz fizike !

Pišeš gluposti. Još onda napiši da je FX brži od Snady Bridge Extreme procesora i onda si kompletirao.

 

Na PCE ću objavit benchove uskoro ! Ako nebude brži bar 10% od  2600k dajem ti 50kn, ako bude daješ mi 50kn 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
Bulldozer kaže...

 

Ako nebude brži bar 10% od  2600k dajem ti 50kn, ako bude daješ mi 50kn 

lol

13 godina
offline
AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

FX 8150 sa adekvatnom maticnom ispadne poprilicno skuplji od i5 2500K. Cak i na stock frekvencijama i5 daje bolje rezultate u velikoj vecini aplikacija i 99% igara. Overclockom prednost i5 jos vise raste. AMD nazalost trenutno nema konja za utrku.

Sto se tice necije primjedbe o izmjenama chipseta i socketa kod Intela, moram naglasit da slijedeca generacija Intelovih procesora Ivy Bridge ide na trenutne 1155 maticne a slijedeca generacija Ivy Bridge-E ide na trenutne 2011 maticne dok je kod AMD-a najavljena izmjena i potpuna nekompatibilnost slijedecih generacija procesora. Osim toga procesor se ne mijenja svako par mjeseci nego svako par godina tako da je to manje-vise nebitno.

 
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
Bulldozer kaže...

 

Na PCE ću objavit benchove uskoro ! Ako nebude brži bar 10% od  2600k dajem ti 50kn, ako bude daješ mi 50kn 

Bude li i 3% brzi dajem glavu.

Ofc.
13 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

Koliko ja znam sljedeća verzija FX-a ide na iste ove AM3+ ploče !!

 

P.S. Što se tiče "bager" forumaša, nemam komentara. Ja kao vlasnik AM3+ ploče bi bio najsretniji da si ti u pravu, samo ja odavno znam da nema Djed Mraza, a pitanje je jel ti znaš sudeći po tvojim izjavama {#}.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2011 23:52 (itomic009).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

ovako postrane malo, evo lista fx8150-all the good

 

pa kome se da neka malo prolista i prouči, neko si je dao truda sastavit testove a da nepljuje baš totalno po buldožerima, ako nevjerujete u neke rezultate onda mora da je večina testova lažirana

http://www.overclock.net/t/1140777/amd-fx-8150-all-the-good

samo krupno, ništa sitniš
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 0:00 (oly570).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

Koji god da uzmeš, dobro će te služiti...

 

Realno gledano, sadašnje stanje: 2500K

OS i aplikacije koje dolaze: FX-8150

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 0:20 (Don Kihoty).
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

moguće je da se dobije na performansama, no to je moguće samo u višejezgrenim aplikacijama. taj tzv. fix mijenja rad s više jezgri koji pogoduje bully arhitekturi, ali dovodi do nestabilnosti, pa se komp ruši.... windows 8 se pokazao bolji za bully upravo zato što bolje radi s jezgrama, no dok se aplikacije i OS pokažu dovoljno dobrim za ovaj procesor, tj. dok on prodiše, proći će 3 generacije procesora. Najveća prednost koju će ovaj procesor dobiti u "kratkom" vremenu je uvođenje novih instrukcija u aplikacije koje podržava i to će mu dati prednost pred prethodnim generacijama oba tabora.

što se tiče laganih aplikacija odnosno onih koje ne koriste više jezgri spasa nema s nikakvim fixevima... moduli i cache je sje... i tu spasa nema

 

eh sad pitanje AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k... onaj tko kupuje procesor na 3-5 godina onda FX, a onaj tko će mijenjati procesor tik-tok, definitivno i5

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 7:41 (igy).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

Pozdrav. 

 

Zanima me dali bi ovaj registry fix koristio i za AMD FX 6100 i na kraju di ga mogu skinuti?

 

Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
zoharbizo kaže...
Bulldozer kaže...

Hahaha sa katanom na 4.3 držat ga, ajde nek neko odvrti occt na 24h, reboota se garant ! ja na freezer 13 sa mx4 pa je nakon par sati temp se digla i reboot

Freezer 13 je losiji od Katane III.I inace na 1.2V-1.25V ide i5 2500K na 4.3 ghz.Dakle povecanje napona je malo i ne utjece puno na zagrijavanje.

Ne slažem se za hladnjake, imao katanu III, po meni to uopće nije hladnjak za OC-ane quadove. Freezer 13 je podjednak ili bolji, nikako lošiji. U rangu sa Katanom je Freezer 7 Rev.2 kojeg trenutno koristim na clockanom i5 750, prije toga sam ga držao pod Katanom.

 

Temp su čak bolje stupanj do 2 na ovom AC-u i lakše se čisti duplo, ne skidaju se žice da bi došao do venta već imaš 2 push pina koja naliježu na grill tj. sam hladnjak, skineš vent, očistiš ga, očistiš grill od prašine, i pali.

 

Iznad 1.2 ja ne bi dizao pod Katanom, drži ali nije uber super ekstra rješenje za OC-ane quadove, bar meni nije bila.

Cemetary gates
16 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
dodo22 kaže...

Pozdrav. 

 

Zanima me dali bi ovaj registry fix koristio i za AMD FX 6100 i na kraju di ga mogu skinuti?

 

Unaprijed zahvaljujem.

može donijeti poboljšanje, stvar je u tome što nema poštenog testa gdje se ono vidi

za fix ćeš morati proguglati

14 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
dodo22 kaže...

Pozdrav. 

 

Zanima me dali bi ovaj registry fix koristio i za AMD FX 6100 i na kraju di ga mogu skinuti?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Očito da forumaš "Buldožder" zna, kad govori o nekim 80% poboljšanjima!?

Gle, moje mišljenje je da tako nešto ne postoji, odnosno da taj registry fix popravlja kako Win7 upravlja sa više jezgri, al to eventualno može doneti poboljšanje u performansama od 5%, i to samo u aplikacijama koje koriste toliko jezgri, što prosječnom korisniku ne znači ništa, uz to, ja bih uzeo Intela bez razmišljanja, jer kad se sve svede do jedne točke u jednojezgrenim aplikacijama novi FX je sporiji od Phenom II arhitekture a o Intelu da se ne priča, po meni je to najbitnije prosječnom korisniku. A još malo što se tiče tog registry fix-a, još jedan razlog zbog kojeg ne vjerujem u to je to što Intelovi procesori sa 4 jezgre - 8 thread-ova rade ko "avioni" na Win7, što to onda "Buldožderu" toliko smeta da mu treba registry fix, a na kraju za autora teme, cijene jednog i drugog su jednake, a prema tome ja bih onda uvjek uzeo "jače, bolje, veće", ako je cijena ista!? 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k

Stalno googlam al nikako da nađem. Thx na odgovoru.

13 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
thedream kaže...
zoharbizo kaže...
Bulldozer kaže...

Hahaha sa katanom na 4.3 držat ga, ajde nek neko odvrti occt na 24h, reboota se garant ! ja na freezer 13 sa mx4 pa je nakon par sati temp se digla i reboot

Freezer 13 je losiji od Katane III.I inace na 1.2V-1.25V ide i5 2500K na 4.3 ghz.Dakle povecanje napona je malo i ne utjece puno na zagrijavanje.

Ne slažem se za hladnjake, imao katanu III, po meni to uopće nije hladnjak za OC-ane quadove. Freezer 13 je podjednak ili bolji, nikako lošiji. U rangu sa Katanom je Freezer 7 Rev.2 kojeg trenutno koristim na clockanom i5 750, prije toga sam ga držao pod Katanom.

 

Temp su čak bolje stupanj do 2 na ovom AC-u i lakše se čisti duplo, ne skidaju se žice da bi došao do venta već imaš 2 push pina koja naliježu na grill tj. sam hladnjak, skineš vent, očistiš ga, očistiš grill od prašine, i pali.

 

Iznad 1.2 ja ne bi dizao pod Katanom, drži ali nije uber super ekstra rješenje za OC-ane quadove, bar meni nije bila.

 Znam znam.Hladi dobro do 1.25V,to sam se malo zaletio.Gaia je super rjesenje,jer Katana III nije za OC proceva sa TDP-om vecim od 95 watti(uz povecanje napona).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
dodo22 kaže...

Stalno googlam al nikako da nađem. Thx na odgovoru.

pošalji privatnu poruku Bulldozeru on ga očito ima

 

edit: amd je možda trebao ovu arhitekturu ostaviti serverima, a phenomu II smanjiti proizvodni proces, nešto dignuti takt, poboljšati turbo i dodati instrukcije... dobili bi procesor koji je svakako bolji od prethodnih phenoma II, vjerojatno lošiji od sandyja, ali je lošiji svakako, a raditi na buldožderu i dalje dok se ne dobije nešto konkretno.

 

Phenom III X6 1500T BE, 4GHz, Turbo 4.5GHz, 32nm, L1 64KB, L2 512KB per core, L3 6MB, TDP 125W, ... SSE4.1, 4.2, AVX, FM4, AES, XOP - way to go in 2011. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 10:24 (igy).
13 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
igy kaže...
dodo22 kaže...

Stalno googlam al nikako da nađem. Thx na odgovoru.

pošalji privatnu poruku Bulldozeru on ga očito ima

 

edit: amd je možda trebao ovu arhitekturu ostaviti serverima, a phenomu II smanjiti proizvodni proces, nešto dignuti takt, poboljšati turbo i dodati instrukcije... dobili bi procesor koji je svakako bolji od prethodnih phenoma II, vjerojatno lošiji od sandyja, ali je lošiji svakako, a raditi na buldožderu i dalje dok se ne dobije nešto konkretno.

 Nikako,AMD-u je bila potrebna nova arhitektura,sad kad ju imaju samo moraju gurati naprijed i unaprijediti ju.Sve je do njih.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
igy kaže...
dodo22 kaže...

Stalno googlam al nikako da nađem. Thx na odgovoru.

pošalji privatnu poruku Bulldozeru on ga očito ima

 

edit: amd je možda trebao ovu arhitekturu ostaviti serverima, a phenomu II smanjiti proizvodni proces, nešto dignuti takt, poboljšati turbo i dodati instrukcije... dobili bi procesor koji je svakako bolji od prethodnih phenoma II, vjerojatno lošiji od sandyja, ali je lošiji svakako, a raditi na buldožderu i dalje dok se ne dobije nešto konkretno.

Ma slažem se, ili jednostavno da krene sa agresivnim cjenama sa svojom novom serijom, i blagim sniženjem starijih modela (otprilike 5$ mislim da bi bilo OK), trenutno im situacija nije baš bajna, al izgleda da ne mare, samo 200-300 kn niža cjena i stvari bi izgledale skroz drugačije!?

Jednostavno, nisu se baš proslavili sa novim procesorima, ipak na kraju kad se pogleda, procesori nisu "fail", rade OK, overclock-aju se OK, ulog su za budućnost, itd, ali trenutno nisu konkurentni, u većini aplikacija najači FX gubi čak i  od I5 2500k, a u većina programa još ne koristi ni 4 jezgre, dok dođemo do tog da programi koriste 8 jezgri, izaće će vjerovatno još dvije-tri serije poslje "Buldya", tako da mu se ne piše bajno, i još je sporiji od svog prethodnika u jednojezgrenim aplikacijam, tako da ne znam šta bih rekao osim da se ne isplatim!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 11:10 (Ivsa).
16 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
zoharbizo kaže...

 Nikako,AMD-u je bila potrebna nova arhitektura,sad kad ju imaju samo moraju gurati naprijed i unaprijediti ju.Sve je do njih.

slažem se da je potpuno potrebna promjena arhitekture od 2003 god, ali će ju sada platiti gubitkom...

bully je trebao izaći 2012., ali napravljen kako spada

14 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
igy kaže...
zoharbizo kaže...

 Nikako,AMD-u je bila potrebna nova arhitektura,sad kad ju imaju samo moraju gurati naprijed i unaprijediti ju.Sve je do njih.

slažem se da je potpuno potrebna promjena arhitekture od 2003 god, ali će ju sada platiti gubitkom...

bully je trebao izaći 2012., ali napravljen kako spada

Također se slažem da im treba nova arhitektura, i naravno dječke bolesti i sve to postoji, ali ispada na im je nova arhitektura sporija od stare, takva im onda nije trebala!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
16 godina
offline
Re: AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
Ivsa kaže...

Također se slažem da im treba nova arhitektura, i naravno dječke bolesti i sve to postoji, ali ispada na im je nova arhitektura sporija od stare, takva im onda nije trebala!?

eh u tom i je poanta, to nisu dječije bolesti već bolesti arhitekture

12 godina
offline
AMD FX-8150 vs Intel i5 2500k
najgore je kupovat procove kad izadu...ak se sjecate i prvi phenomi su bili cisti promasaj pa su drugim revizijama napravili odlicnu stvar...treba sacekat da uklone djecje bolesti na bulldozerima i bit ce to zvijeri :D ak ti nije sila za novi proc, pricekaj i sparaj...cijene ce uskoro past sigurno a vise od mog phenoma ti definitivno nece trebat iducu god, samo lupaj u novu grafu
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice