Laptop se pregrijava i nakon čišćenja

poruka: 9
|
čitano: 2.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Laptop se pregrijava i nakon čišćenja

Pozdrav svima,

radi se o laptopu ACER V5-552G koji se gasio sam od sebe zbog pregrijavanja. (temperature su išle i do 100 stupnjeva)

Laptop sam otvorio, očistio od prašine i promijenio pastu na CPU i GPU ali nije pomoglo.

Temperature su sad oko 95 stupnjeva i opet se nakon nekog vremena sam ugasi.

 

Da li da ga nosim na servis ili netko ima ideju u čemu bi mogao biti problem?

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Laptop se pregrijava i nakon čišćenja
Koliko rama? Ssd ili hdd?
Dok nije izisao ryzen, laptopi sa amd sistemom su rađeni nekvalitetnije nego za intel. Kod amd-a do ryzena je uvijek bilo problem hladjenje (osobno iskustvo sa dva apu procesora i ranije sa athlonima), jos pogotovo ako je cetverojezgreni kao kod tebe. Moja preporuka: Ubuntu ili Mint, nikakav windows nece ici.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 21:50 (Chico12).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Laptop se pregrijava i nakon čišćenja

8GB rama i HDD. Imam ga nekih 7 godina i zadnjih par mjeseci su ovi problemi. Imao sam na njemu Win 8.1 i Win10 i nije se pregrijavao.

Ništa, idem vidjeti postoje li driveri za njega za Linux pa možda to probam. Thx!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Laptop se pregrijava i nakon čišćenja

Mozda ti se skupio "tepih" izmedu hladnjaka i ispuha provjeri da li ispuhuje topli zrak van , sta zauzima procesor mozda ga drzi stalno na visokom loadu tako ga onda i przi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Laptop se pregrijava i nakon čišćenja

Lijevi ventilator mi ispuhuje topli zrak a desni ne, samo se zagrijava mjesto ispuha.

Izgleda da mi je krepao desni ventilator.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Laptop se pregrijava i nakon čišćenja

Imao isti problem na jednom starijem laptopu; nakon promjene ventilatora ( i kompletnog čišćenja i mijenjanaja paste ) problem nestao....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Laptop se pregrijava i nakon čišćenja
hrco99 kaže...

Lijevi ventilator mi ispuhuje topli zrak a desni ne, samo se zagrijava mjesto ispuha.

Izgleda da mi je krepao desni ventilator.

 Možda nije krepao ventilator, nego ti se samo odvojio komad prašine i zaštopao ventilator. Pogotovo ako si pokušavao ispuhat prašinu, bez rastavljanja svega... Više puta sam imao slučaj da je sve proradilo kad bi izvukao kuglicu prašine iz venilatora. Nikad mi nije bio slučaj da je crko ventilator, iako je i to lako moguće.

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Laptop se pregrijava i nakon čišćenja
Slažem se sa Filox, na Toshibi sam imao problem da grumen prašine blokira ventilator unatoč tome što je laptop često bio propuhan.

SSD koliko si mi života uštedio...
5 godina
offline
Re: Laptop se pregrijava i nakon čišćenja
Bur33k kaže...
Slažem se sa Filox, na Toshibi sam imao problem da grumen prašine blokira ventilator unatoč tome što je laptop često bio propuhan.

 Upravo ga je to propuhivanje i zaštopalo. To sam nedavno sebi napravio na laptopu, ali sam odmah skužio da ne vrti i krenuo u rastavljanje. Više posla, ali bar znaš što radiš.

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice