Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.049
|
čitano: 13.462.644
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@ajimerej   nije mi bitna veličina zaslona jer ga uglavnom koristim priključenog na dva monitora, služi uglavnom za radove u office-u, autocad, malo 3d rendering, ali volio bih i nešto zaigrati. Trenutno imam Asus ROG 17'' iz 2016/17-te koji je ipak preglomazan i pretežak, volio bih nešto malo lakše i mobilnije, službeni laptop mi je ThinkPad L14 Gen 3 i zna mi nekada zadavati probleme pa neznam da li bi nešto skuplji ThinkPad bio nešto bolji od ovog kojeg imam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 17:46 (dado.qx).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Asus ima nešto bolji CPU, Lenovo Ima bolji iGPU za gaymanje. HP ne bih uzeo u obzir.

4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, ovako trebam pomoć oko laptopa koji bi služio najviše za programiranje, buraz planira upisat. Pa me zanima šta je važno gledat osim procesora? Za tu svrhu koji su bolji mobilni procesori Intel ili amd? Koliko para bi trebalo dat za nešto pristojno? Linkovi sa preporukama su dobro došli

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa

zanima me koji laptop se više isplati kupiti, laptop se koristi prvenstveno za AutoCAD i sl.

https://www.notebooksbilliger.de/asu...+au056w+785455
ASUS Vivobook 17,3" FHD AMD Ryzen R9-5900HX, 16GB RAM, 1TB SSD, Windows 11

https://www.notebooksbilliger.de/ace...gm+58pf+811729
Acer Aspire 5 17,3" Full-HD IPS, i5-1335U, 16GB RAM, 512GB SSD, Geforce RTX 2050, Windows 11, US International Keyboard (QWERTY)

https://ibyte.hr/Acer-Aspire-5-i7-13...DOS-p597689428
Acer Aspire 5 i7-1355U/16GB/512GB/17,3"FHD/DOS

tnx

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

Ponavljam post jer nisam dobio odgovor. 

 

Trazim laptop za moga nećaka i njegove roditelje. Nećak ima 7 godina. Laptop bi primarno služio za browser, filmove/serije, yt, te poneku igricu (Fortnite na neki low settings, ako he moguce). Budget je do 800€-900€

 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@dd42, onda vam treba što bolji i veći ekran (17) i neka obavezno bude IPS matrica ekrana. Ako hoćete igrice na laptopu onda barem procesor Intel i5 ili AMD R5, ali svakako bolje i7 ili R7, ako ne i jači. I da ima što bolju grafičku karticu. 16GB RAM memorije.
Naravno što više novca bolji prijenosnik.
Pogledajte gaymerske laptope oni su i predviđeni za videoigre, imaju bolje izveden ispuh zraka, manje buke i manje se zato griju nego slim/tanki modeli.
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

vjerojatno znas ali nije lose napomenuti - njemci koriste qwertz tipkovnicu, + ima jos nekih sitnih izmjena 

 

ja sam bas kupio laptop na francuskom amazonu, naravno sve slike su bile klasicna tipkovnica, nigdje nije nista pisalo drugacije a dobio laptop sa azerty tipkovnicom + slovo "m" dignuto red gore... neda mi ga se vracat, a i sad mu je cijena 1500 a ja ga ubo za 1050 pa ... :)

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dd42 kaže...

Pozdrav, 

 

Ponavljam post jer nisam dobio odgovor. 

 

Trazim laptop za moga nećaka i njegove roditelje. Nećak ima 7 godina. Laptop bi primarno služio za browser, filmove/serije, yt, te poneku igricu (Fortnite na neki low settings, ako he moguce). Budget je do 800€-900€

 

 

Hvala unaprijed.

 Za klinca od 7 godina, ja bih gledao rabljene. Tu će biti padanja, razbijanja, prolivenih sokova.. svega. Možda prvo kupiti nešto što će pokazati da zna cijeniti i čuvati prije nego se baci 1k€ na novi laptop.

 

Fortnite radi i na iGPU tako da bih ja gledao nešto sa ryzenom 5/7 (vega 8, 4000/5000 serija) . Ili nešto sa starijim GPU tipa Legion Y530/Y540, koji ima taj gamerski look a opet neće "razbiti banku".

 

 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neka preporulka 13-15" laptopa do cca 800 eur. Grafika moze i integrirana.  Ono sto mi je bitno da je ekran dobar jer mi treba i u zatvorenom prostoru  i na otvorenom. Preferiram AMD cisto zbog baterije Nece se na njemu vrtit nista preozbiljno, nesto sitno CAD-CaM i Python i poneki video editing, ali bas bazicno jer kad sam kod kuce radim na stolnom racunalu.

Zapeo mi je za oko https://megabajt.hr/proizvod/asus-zenbook-14-notebook-um3402yar-kp521w-14-ryzen5-16gb-radeon-1tb-w11/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
Bio bi sretniji da je 7730u u njemu, ima li nesto bolje za te novce i ima li smisla uzimat OLED ekran? Vecina rada je na bazi pisanja/citanja pa zato i zelim kvalitetniji ekran.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
toninho kaže...

Neka preporulka 13-15" laptopa do cca 800 eur. Grafika moze i integrirana.  Ono sto mi je bitno da je ekran dobar jer mi treba i u zatvorenom prostoru  i na otvorenom. Preferiram AMD cisto zbog baterije Nece se na njemu vrtit nista preozbiljno, nesto sitno CAD-CaM i Python i poneki video editing, ali bas bazicno jer kad sam kod kuce radim na stolnom racunalu.

Zapeo mi je za oko https://megabajt.hr/proizvod/asus-zenbook-14-notebook-um3402yar-kp521w-14-ryzen5-16gb-radeon-1tb-w11/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
Bio bi sretniji da je 7730u u njemu, ima li nesto bolje za te novce i ima li smisla uzimat OLED ekran? Vecina rada je na bazi pisanja/citanja pa zato i zelim kvalitetniji ekran.

Ako ti se većina rada svodi na pisanje i čitanje mislim da ti je to i više nego dobro obzirom na veličinu ekrana i rezoluciju.OLED ekran na tom laptopu osjetno krati vrijeme trajanja baterije.Općenito OLED ekrani su zahtjevniji što se tiče potrošnje energije.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Gledam si uzet neki jeftiniji laptop sa 2K ekranom. Iskljucivo za gledanje serija (netflix i ostatak) i web surfanje. Naletio sam na ovaj Chuwi laptop koji sa kodom kosta 347 eura pa me zanima je li to dobra cijena za takav brend. Ne kuzim se previse u laptope jer ih nisam do sad imao. Takodjer kupujem u Austriji tako da mogu i neki Amazon linkovi ili preporuke da pogledam tu u trgovinama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koristim laptop 90% vremena za gledanje filmova i serija, postoji li kakav 15,6 ili (najbolje) 17" laptop sa OLED ekranom a da ne košta nenormalno puno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Qui-Gon-Jinn kaže...

Koristim laptop 90% vremena za gledanje filmova i serija, postoji li kakav 15,6 ili (najbolje) 17" laptop sa OLED ekranom a da ne košta nenormalno puno?

 https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-15-oled-k513ea-oled-l512-156-fhd-oled-hdr60/113925/product/

4 godine
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolegica me zamolila za savjet za laptop, kćer, učenica 1. srednje, standardno korištenje, do 5000 kn.

 

Ovo je ono što je ona našla: HP 15-fd0007nm

 

Što bi bilo trenutno najisplativije za taj iznos?

Hvala!

 

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može mala pomoć oko laptopa.

Kupujem novi laptop i zbog ranijeg iskustva odluka je pala na Lenovo.

Gledam ova dva modela ali mi nije jasno zašto ovaj s boljim procesorom (Intel Core i7 13700H) po usporedbama po netu je jeftiniji od ovog sa slabijim procesorom (Intel Core i7 1355U) i manjim SSD-om:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-thinkpad-e16-gen-1-21jn00d9sc-16-fhd-ips-intel-co/218077/product/

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-thinkpad-e16-gen-1-21jn004wsc-16-fhd-ips-intel-co/209937/product/

 

Ima li između ova dva laptopa neka caka koju ne kužim i dali je ovaj prvi bolja opcija za manje para?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2023 21:09 (fil25).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fil25 kaže...

Može mala pomoć oko laptopa.

Kupujem novi laptop i zbog ranijeg iskustva odluka je pala na Lenovo.

Gledam ova dva modela ali mi nije jasno zašto ovaj s boljim procesorom (Intel Core i7 13700H) po usporedbama po netu je jeftiniji od ovog sa slabijim procesorom (Intel Core i7 1355U) i manjim SSD-om:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-thinkpad-e16-gen-1-21jn00d9sc-16-fhd-ips-intel-co/218077/product/

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-thinkpad-e16-gen-1-21jn004wsc-16-fhd-ips-intel-co/209937/product/

 

Ima li između ova dva laptopa neka caka koju ne kužim i dali je ovaj prvi bolja opcija za manje para?

 

 Razlika u procesorima je nebo i zemlja, 1355U je low power sa samo 2 jake jezgre (i 8 efikasnih jezgri), a 13700H je high power sa čak 6 jakih jezgri (i 8 efikasnih jezgri).

Pa ti odluči koji ti više paše, slabiji i štedljiviji (vjerojatno sa dužim trajanjem baterije), ili ovaj workhorse.

Po ostalim stvarima, čak i dimenzijama su identični, a SSD se lako zamijeni ili dogradi još jedan ili spoji vanjski, tako da tu ne vidim neki dealbreaker, u veličini ovog manjeg SSD-a kod štedljivijeg modela.

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Za lenovo nisam čuo loše, za HP dosta loše što se tiče kvarova i servisa.

Osobno u kući imam tri lenovo pa preporuka lenovo.
Plus private shutter, odlična tipkovnica, velik enter...
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Budući da inače nisam pratio cijene ne bi volio nasjesti na nekakvu patku od Black Friday "akcije".

 

Naime, htio bih kupiti laptop 500-700€, koji je uistinu na nekakvoj akciji tj povoljniji nego što je inače.

 

Laptop bi koristio najviše da gledanje filmova i igranje jednostavnih igara (koje su 15 godina stare tipa WoW- classic) gdje mislim da mi je dovoljna AMD-ova integrirana grafička ali opet ako bi bila neka dobra ponuda za bolje uzeo bi.

 

Možete mi, molim Vas, tu napisati ili inbox ako znate da postoji takva ponuda koja je samo sutra (ili eventualno za vikend) da se isplati uzeti.

 

Zahvaljujem :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DragonballZ kaže...

 

Naime, htio bih kupiti laptop 500-700€, koji je uistinu na nekakvoj akciji tj povoljniji nego što je inače.

 

 Kod nas teško da ćeš naći na nekakve lude popuste.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DragonballZ kaže...

Pozdrav

 

Budući da inače nisam pratio cijene ne bi volio nasjesti na nekakvu patku od Black Friday "akcije".

 

Naime, htio bih kupiti laptop 500-700€, koji je uistinu na nekakvoj akciji tj povoljniji nego što je inače.

 

Laptop bi koristio najviše da gledanje filmova i igranje jednostavnih igara (koje su 15 godina stare tipa WoW- classic) gdje mislim da mi je dovoljna AMD-ova integrirana grafička ali opet ako bi bila neka dobra ponuda za bolje uzeo bi.

 

Možete mi, molim Vas, tu napisati ili inbox ako znate da postoji takva ponuda koja je samo sutra (ili eventualno za vikend) da se isplati uzeti.

 

Zahvaljujem :)

https://www.lenovo.com/de/de/p/laptops/thinkpad/thinkpadt/thinkpad-t15-gen-2-(intel)/20w5s7qa01

https://www.lenovo.com/de/de/p/laptops/thinkpad/thinkpade/e15-g2/20tes7kj00

 

Ova dva mi se čine kao dobra ponuda.

Ali se radi o shopu Lenovo Njemačka i ne dostavljaju van Njemačke. Tako da ili mailbox ili ako imaš nekoga u Njemačkoj pa da ti ponese za Božić :)

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel se ove Njemačke tipkovnice mogu u potpunosti preobratiti na "naše"? :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chriss kaže...

Jel se ove Njemačke tipkovnice mogu u potpunosti preobratiti na "naše"? :)

 

Jezik naštimaš u Windowsima i daš ugravirati tipkovnicu na hrvatske znakove (košta oko 15ak eura).

I want to believe
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...
DragonballZ kaže...

 

Naime, htio bih kupiti laptop 500-700€, koji je uistinu na nekakvoj akciji tj povoljniji nego što je inače.

 

 Kod nas teško da ćeš naći na nekakve lude popuste.

 Istina ,znam da nije nista extra i da je HP ali ipak Ryzen 7 5825 za 324€ sa newsletter kodom mislim da nije lose?

¯\_(ツ)_/¯
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Trebam preporuku laptopa za kolegu do 500e. Samo za surfanje, office, gledanje slika... Full običan korisnik. Budžet do 500e.
Ovo gore što je kolega poslao HP mi se čini kao odličan deal?
Zašto TD? Što ne valja s HPom?
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I meni se čini kao dobar omjer uloženo dobiveno. Ali nažalost više nije dostupan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
x360gamer kaže...
Trebam preporuku laptopa za kolegu do 500e. Samo za surfanje, office, gledanje slika... Full običan korisnik. Budžet do 500e.
Ovo gore što je kolega poslao HP mi se čini kao odličan deal?
Zašto TD? Što ne valja s HPom?

 Ja osobno izbjegavam HP u širokom luku, prvo ću pogledati Lenovo modele, pa čak i platiti nešto skuplje nego uzeti HP ili Acer recimo. To su neke moje predrasude kojih se nemogu otarasiti.

Omjer cijene i komponenti je solidan. Ne znam čemu thumb down. Jedino kaj taj 255 G9 nikad nije koštao 700€, još jedna napuhana cijena pred BF kako bi posput izgledao veći.

5 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice