Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.071.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
anonymous_Zg kaže...

Poz ekipa, treba mi laptop striktno za audio produkciju, bitno mi je da nije full plastican da je kolko tolko od nekog metala, htio bi novu intel seriju i ddr5 ram unutra i da moze bar do 32gb ram, type c punjenje i povezivost preko istog je must have, bilo bi supoer da me moze posluzit bar 5 godina, grafa moze bit integrirana, budzet je oko 10-15kmax kn, protis ima prednost, hvala.

 

bacio sam oko na ovog https://www.protis.hr/products/details/dell-latitude-5531-i712800h156fhd16gb512gbssdiris-xefpbacklitwin11pro/198882

To je odličan laptop za taj budžet:

 

Pros

  • Wide I/O, which includes a MicroSD card reader and 2x Thunderbolt 4 ports
  • Two M.2 storage slots with RAID support + 2x DDR5 RAM SODIMM slots
  • Fingerprint reader embedded in the power button + optional IR face recognition
  • Comfortable keyboard with a backlight
  • Good battery life
  • Wi-Fi 6E + 5G support (optional)
  • GeForce MX550 option + fantastic computational performance

 

Cons

 

  • Covers only 52% of sRGB (BOE 2GMF6-NV15N4V (BOE0928))
  • No spill-resistance
  • Uses PWM (our Health-Guard profile fixes the issue) (BOE 2GMF6-NV15N4V (BOE0928))

 

 

9 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako imaš 16000 kuna ja bih ipak uzeo DELL XPS 13 Plus 9320-9027:

 

https://www.protis.hr/products/details/dell-xps-13-plus-93209027/199970

 EDIT:

ipak piše sljedeća konfiguracija:

 

Core i5-1240P | LCD: 13.4" FHD+ | Intel Iris Xe | RAM: 8GB | SSD: 512GB PCIe M.2 | Windows 11 Pro

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 17:41 (gumifufna).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo Legion 5 PRO 16IAH 82RF004PGE W11H

 

https://www.protis.hr/products/details/lenovo-legion-5-pro-16iah-82rf004pge-w11h/202632

 

40.6 cm (16.0") Notebook, Windows 11 Home
Display: 2560 x 1600, 165Hz, FreeSync, G-SYNC®, HDR, IPS, non-glare
Intel Core™ i5-12500H 12x 2.50 GHz
NVIDIA® GeForce® RTX 3060 6.0 GB
16 GB RAM, 1 TB SSD
1x Thunderbolt 4, 2x USB 3.1 Gen2 Typ C, 3x USB 3.1 Gen1, Wi-Fi 6 (802.11ax)

 

Pros:

  • Excellent screen
  • Very good performance
  • User-upgradable RAM and storage
  • Excellent hardware controls
  • Decent value for mone

 

Cons:

  • Middling battery life for a Zen 3 CPU
  • Fairly heavy at 5.4 pounds
  • Poor mic and speakers
  • 720p webcam
  • Runs noticeably hot
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako koga zanima ovaj laptop kupljen preko amazon.de nek se javi, propala mi je kombinacija za koju mi je trebao. 
 
https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B09QLFP34J

ASUS Vivobook 14 Laptop
14 Inch, Full HD 1920 x 1080
Intel Pentium Gold 7505
8GB RAM,256GB SSD
Win11Home
Slate Grey / QWERTZ
Model:F415EA-EK1564W

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tean kaže...

Za oni koji imaju Lenovo Ideapad 5 Pro 16", koliko vam traje baterija u realnim uvjetima?

Nemam Lenovo Ideapad 5 Pro 16" ali imam sličnog gutača baterije.Zasloni su,pogotovo ovi današnji sa visokim rezolucijama (2K,4K) uz osvjetljenje veliki potrošači el.energije.

Sve što vam proizvođač napiše o trajanju baterije bi trebalo uzeti sa rezervom,jer su to obično rezultati sa osvjetljenjem od 150 nits-a i na FHD rezoluciji(1080p)čak i manjoj (720p).

Nedavno sam postavio pitanje čovjeku koji je radio recenziju laptopa kakvog imam koji tvrdi da baterija traje 11 do 12 sati YouTube (1080p) streaminga da mi objasni kako to njemu traje 12 sati

a ja u najboljem slučaju dobijem 4 do 5,i koju rezoluciju je koristio na ekranu,nativnu 4K ili "downscaled" na FHD.Odgovor koji sam dobio je:

 

"It's 1080P video.

4-5 hours is quite low so I suspect something else is running in the background. Cloud storage syncing, Windows update, etc.

96Whr battery is huge capacity for Windows laptops.

You can use this method to track your battery health for a few days
https://www.windowscentral.com/how-check-your-laptops-battery-health-windows-10"

Tako da je vjerojatno rez.ekrana spustio na 1080p a osvjetljenje na minimum za gledanje.

To je uostalom i moja preporuka za bateriju, ako ti ne treba spusti rezoluciju sa 2K na FHD i smanji osvjetljenje.Ovo što on kaže za aplikacije u pozadini i update ne drži baš vodu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2022 17:16 (ghibli7).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,
otac se odlučio za kupovinu laptopa koji ce koristiti samo za web, office i slicno.
Glavni zahtjevi su da je ekran 17,3 inca te da ima SSD umjesto HDD. Hp laptope ne bi uzimali. Budzet moze do 5k kuna, cisto da se ne uzme neki nekvalitetan laptop.
Zamolio bih ovdje za neke preporuke vi koji vise pratite tu bransu, hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dominik_045 kaže...
Pozdrav,
otac se odlučio za kupovinu laptopa koji ce koristiti samo za web, office i slicno.
Glavni zahtjevi su da je ekran 17,3 inca te da ima SSD umjesto HDD. Hp laptope ne bi uzimali. Budzet moze do 5k kuna, cisto da se ne uzme neki nekvalitetan laptop.
Zamolio bih ovdje za neke preporuke vi koji vise pratite tu bransu, hvala

 https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-17ALC6%2C-82KV005ESC%2C-17%2C3-FHD-IPS-300nits%2C-AMD-Ryzen-5-5500U%2C-12GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000424307

 

ovo je vec preporuceno kao super kupnja za 17.3 inca .. jedina mana mu je sto je cijeli plastican ali ostalo je odlicno

17 mjeseci
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Večer!

 

Zamolio bih preporuku za laptop koji, po mogućnosti, zadovoljava sljedeće kriterije:

 

- kvalitetan ekran (FHD, QHD preferiran)

- baterija koja relativno dugo traje pod normalnim workloadom (8h ili više bi bilo lijepo za imati)

- tih (fanless bi bilo idealno)

 

Kada se sve gore pogleda, rekao bih da je Macbook Air M1 idealan izbor, no probao bih ipak imati manji budžet jer je ideja laptopa ponajviše za standardne "dosadne" stvari kao što su čitanje (web, knjige), gledanje videa i to je više manje to. Zato kvaliteta ekrana kotira visoko na listi prioriteta. Gaming 0 bodova.

 

Za ozbiljnije stvari imam solidan desktop stroj, tako da od procesorskih zahtjeva za laptop ne tražim ništa previše (iako bi kakav Ryzen U serije 4xxx ili 5xxx mogao biti privlačna opcija). Što manje watta troši, to bolje, no opet da nije toliko slab da CPU bude na 100% i za rudimentarne taskove. RAM? 8GB bi trebao biti neki realni minimum. Storage? 128GB SSD je više nego dovoljno, 256GB idealno. Baterija? Što veća, to bolje.

 

Kao nekakav inicijalni izbor sam naletio na ovo: 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-14-2160x1440-cijena-j4115-n5100-256gb-ssd-12gb-ram-8gb-ram-141585641

 

Znam da je doista low end (i cijena je takva) i ne bih imao ništa protiv toga da ga uzmem, no pročitao sam ovdje da je ventilator dosta glasan i da se skoro nikada ne gasi: https://forum.chuwi.com/t/fan-problem-gemibook-pro/19328

 

Pretpostavljam da je problem u Celeronu koji je stalno pod opterećenjem i za održavanje Windowsa na životu.

 

Što se budžeta tiče, rado bih išao ispod 4k kuna. Svaka preporuka je dobrodošla.

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
katodna_cijev kaže...

Večer!

 

Zamolio bih preporuku za laptop koji, po mogućnosti, zadovoljava sljedeće kriterije:

 

- kvalitetan ekran (FHD, QHD preferiran)

- baterija koja relativno dugo traje pod normalnim workloadom (8h ili više bi bilo lijepo za imati)

- tih (fanless bi bilo idealno)

 

Kada se sve gore pogleda, rekao bih da je Macbook Air M1 idealan izbor, no probao bih ipak imati manji budžet jer je ideja laptopa ponajviše za standardne "dosadne" stvari kao što su čitanje (web, knjige), gledanje videa i to je više manje to. Zato kvaliteta ekrana kotira visoko na listi prioriteta. Gaming 0 bodova.

 

Za ozbiljnije stvari imam solidan desktop stroj, tako da od procesorskih zahtjeva za laptop ne tražim ništa previše (iako bi kakav Ryzen U serije 4xxx ili 5xxx mogao biti privlačna opcija). Što manje watta troši, to bolje, no opet da nije toliko slab da CPU bude na 100% i za rudimentarne taskove. RAM? 8GB bi trebao biti neki realni minimum. Storage? 128GB SSD je više nego dovoljno, 256GB idealno. Baterija? Što veća, to bolje.

 

Kao nekakav inicijalni izbor sam naletio na ovo: 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-14-2160x1440-cijena-j4115-n5100-256gb-ssd-12gb-ram-8gb-ram-141585641

 

Znam da je doista low end (i cijena je takva) i ne bih imao ništa protiv toga da ga uzmem, no pročitao sam ovdje da je ventilator dosta glasan i da se skoro nikada ne gasi: https://forum.chuwi.com/t/fan-problem-gemibook-pro/19328

 

Pretpostavljam da je problem u Celeronu koji je stalno pod opterećenjem i za održavanje Windowsa na životu.

 

Što se budžeta tiče, rado bih išao ispod 4k kuna. Svaka preporuka je dobrodošla.

 Novi GemiBook Pro s n5100 nema ventilator i za čitanje, filmove i sl. će u potpunosti zadovoljiti. Uostalom na forumu se čovjek ne žali na opterećenje i temperaturu, već pita da li može ugasiti ventilator.

17 mjeseci
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ovaj je dosta dobar jer ima 12 GB RAM-a i potrajat će ti dosta dugo.... 

Za taj budžet ne vjerujem da možeš kupiti nešto bolje, jer su sve komponente čist OK.

Jedino ako ti smeta veličina ekrana 17' , pa hoćeš manji...

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Pozdrav.. Ovaj laptop koji si linkao ima sramotno loš ekran sa osvjetljenjem od 250 nitsa 🙄 Nije Protis al baci oko na ovaj laptop, čini mi se da zadovoljava većinu tvojih kriterija i ima ekran u koji je gušt piljiti+solidnu grafičku za neki lagani gaming ili video editing^^ 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-asus-vivobook-pro-14x-oled-n7401ze-oled-m731x-145-28k-o/119259/product/

 

9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marushin kaže...

 Pozdrav.. Ovaj laptop koji si linkao ima sramotno loš ekran sa osvjetljenjem od 250 nitsa 🙄 Nije Protis al baci oko na ovaj laptop, čini mi se da zadovoljava većinu tvojih kriterija i ima ekran u koji je gušt piljiti+solidnu grafičku za neki lagani gaming ili video editing^^ 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-asus-vivobook-pro-14x-oled-n7401ze-oled-m731x-145-28k-o/119259/product/

 

 Imaš i mogućnost povrata 50% uz jedan uvjet u Instaru:

Instar vam vraća 50% iznosa ukoliko Hrvatska osvoji nogometno SP u Katru! Ponuda vrijedi za sve laptope kupljene u razdoblju od 10.10. do 5.11.2022. godine.
Koji su to cigani:
"Domaće kladionice Hrvatskoj daju manje od dva posto (1.42 posto) šanse za osvajanje Svjetskog prvenstva, dok se u stranim kladionicama i dalje može naći koeficijent od 47 do 70

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/sport/kladionice-vatrenima-daju-manje-od-2-sanse-za-osvajanje-svjetskog-prvenstva-u-kataru-1620047 - www.vecernji.hr"
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 11:37 (BoTiA).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja imam taj laptop, trenutno linux vrtim, a win 11 imam u virtual boxu, tamo šljaka kao svicarac
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

mala promjena plana.. na poslu promjena pa se traži:

 

lap 15" sa win ( moze i 10, nebitno.. ) radi firme --  koji ima usb-C (display port out + power delivery) 

 

da se koristi sa ext.monitorom, tako dobio preporuku..

 

buđet je 5500kn , max 6000kn (sa pdv)

 

molim preporuke..

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim laptop poput lenova ideapad 5 pro s boljim displayem (ne zelim OLED) i po mogucnosti vise rama, molim za preporuku

 

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 17:52 (moukie).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dvoumim se oko ova dva laptopa:

1. https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-gaming-omen-17-ck1008nm-6g1s8ea-173-fhd-ips-144hz-int/118971/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

2. https://copy-electronic.hr/asus-proart-studiobook-pro-16-oled-h7600hm-oled-l751xintel-core-i7-11800h-230-ghz-460-ghz-32-gb-ddr4-2-tb-ssd-16-oled-4k-glossynvidia-geforce-rtx-3060-6-gbwin-11-90nb0vd1-m002u0-proizvod-9021/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Radim obradu fotografija i povremeno videa. Najviše me muči dvojba između ova dva Cpu-u. HP ima bolji i noviji te malo veći ekran, dok je u Asus-a duplo više Ram-a i diskovnog prostora, te je OLED 4K ekran, ali je skuplji 1000kn, što ne igra neku veliku ulogu. 14.500 KN vs 15.500 KN.

Hvala

0 1. HP
7 2. Asus
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

dada kuzim, i meni se svida oled, ali ovaj se nemre upgradeat nikak, dok ovaj ide do 64gb rama i ima mrvicu jaci proc, ne znam, bas sam neodlucan

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
moukie kaže...

Trazim laptop poput lenova ideapad 5 pro s boljim displayem i po mogucnosti vise rama, molim za preporuku

 

Hvala unaprijed!

 

Kod prošlogodišnje serije modeli sa AMD Ryzen 9 5900HX su imali 32 GB. Kod nove serije modeli sa AMD Ryzen 9 6900HS se još nisu pojavili. Pod boljim displayem misliš na OLED.

 

Može se i to naći ali za 2x ili 3x cijene ideapad 5 pro.

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne mislim OLED, mislim na IPS, nesto poput lenova yoge slim 7 pro, ali taj model nisam uspio pronaci kod nas :(

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako je moguce da 16gb rama kosta 100 eura, a laptopi koji imaju 32 gb rama kostaju 7000kn vise od onih s 16gb?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
anonymous_Zg kaže...

dada kuzim, i meni se svida oled, ali ovaj se nemre upgradeat nikak, dok ovaj ide do 64gb rama i ima mrvicu jaci proc, ne znam, bas sam neodlucan

 Mislim da stupaš u teritorij poznatiji kao "diminishing returns". Bavim se video i photo editingom i još se nisam našao u situaciji da mi je 32gb bilo premalo. Nisam previše upućen u adio produkciju ali pretpostavljam da Ableton ili koji već software koristiš ne može biti zahtjevniji od video produkcije. Sa ovim Dellom zaboravi da ćeš moći sjest na terasu npr i napravit nešto usred bijela dana jer nećeš ništa vidjet. Moj glas ide Asusu i mislim da nećeš pogriješit.. sretno ^^

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
katodna_cijev kaže...

Večer!

 

Zamolio bih preporuku za laptop koji, po mogućnosti, zadovoljava sljedeće kriterije:

 

- kvalitetan ekran (FHD, QHD preferiran)

- baterija koja relativno dugo traje pod normalnim workloadom (8h ili više bi bilo lijepo za imati)

- tih (fanless bi bilo idealno)

 

Kada se sve gore pogleda, rekao bih da je Macbook Air M1 idealan izbor, no probao bih ipak imati manji budžet jer je ideja laptopa ponajviše za standardne "dosadne" stvari kao što su čitanje (web, knjige), gledanje videa i to je više manje to. Zato kvaliteta ekrana kotira visoko na listi prioriteta. Gaming 0 bodova.

 

Za ozbiljnije stvari imam solidan desktop stroj, tako da od procesorskih zahtjeva za laptop ne tražim ništa previše (iako bi kakav Ryzen U serije 4xxx ili 5xxx mogao biti privlačna opcija). Što manje watta troši, to bolje, no opet da nije toliko slab da CPU bude na 100% i za rudimentarne taskove. RAM? 8GB bi trebao biti neki realni minimum. Storage? 128GB SSD je više nego dovoljno, 256GB idealno. Baterija? Što veća, to bolje.

 

Kao nekakav inicijalni izbor sam naletio na ovo: 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-14-2160x1440-cijena-j4115-n5100-256gb-ssd-12gb-ram-8gb-ram-141585641

 

Znam da je doista low end (i cijena je takva) i ne bih imao ništa protiv toga da ga uzmem, no pročitao sam ovdje da je ventilator dosta glasan i da se skoro nikada ne gasi: https://forum.chuwi.com/t/fan-problem-gemibook-pro/19328

 

Pretpostavljam da je problem u Celeronu koji je stalno pod opterećenjem i za održavanje Windowsa na životu.

 

Što se budžeta tiče, rado bih išao ispod 4k kuna. Svaka preporuka je dobrodošla.

Taj Chuwi sam baš nedavno uzeo, za 2300kn koliko me koštao na akciji je definitivno best buy.

Display je izvrstan, već tvornički je jako dobro kalibriran, a nakon što sam odradio kalibraciju dobio sam gotovo savršen prikaz boja, što je u ovom cjenovnom rangu fascinantno.

Ne znam gdje si pročitao (ok, vidim da si stavio link, kod mene nema takvih problema, moguće da je to stariji model, novi je sa N5100) da je ventilator glasan, ja sam ga dobro opteretio i ventilator se tada čuje samo kad naslonim uho na laptop. Inače laptop se ne grije previše tako da ako nekome smeta i to malo što se jedva čuje može jednostavno iskopčati ventilator.

 

Ovaj celeron N5100 je iznenađujuće responzivan i nije stalno pod opterećenjem, ovo mi je bilo ugodno iznenađenje, stavio sam Adobe CC i najnormalnije radim u Photoshopu. Čak je i učitavanje jako brzo, nisam to očekivao.

 

Napišem više u Chuwi temi kad uhvatim vremena. Laptop je jako dobar, veliki plus display, N5100 je jako dobar u ovoj klasi procesora, tipkovnica i touchpad vrlo dobri, izrada i dizajn dobri (malo je bucmastiji od Lapbook Pro modela koji djeluje više premium i koji je cijeli od magnezij-aluminij legure, dok je kod ovoga gornji dio oko tipkovnice plastičan). Baterija je najslabija karika, tu sam očekivao bolji rezultat, nadao sam se 6-7h, a u praksi dobijem 4-5h.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Klasnic kaže...

Dvoumim se oko ova dva laptopa:

1. https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-gaming-omen-17-ck1008nm-6g1s8ea-173-fhd-ips-144hz-int/118971/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

2. https://copy-electronic.hr/asus-proart-studiobook-pro-16-oled-h7600hm-oled-l751xintel-core-i7-11800h-230-ghz-460-ghz-32-gb-ddr4-2-tb-ssd-16-oled-4k-glossynvidia-geforce-rtx-3060-6-gbwin-11-90nb0vd1-m002u0-proizvod-9021/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Radim obradu fotografija i povremeno videa. Najviše me muči dvojba između ova dva Cpu-u. HP ima bolji i noviji te malo veći ekran, dok je u Asus-a duplo više Ram-a i diskovnog prostora, te je OLED 4K ekran, ali je skuplji 1000kn, što ne igra neku veliku ulogu. 14.500 KN vs 15.500 KN.

Hvala

 Ma nemaš se što dvoumiti,taj Asus je vrh ako ti treba laptop za obradu fotografija i videa.Izvrsna preciznost i pokrivenost spektra boja,nevjerovatna oštrina i kontrast,to je ukratko opis tog Asusovog ekrana.

 Imam Asus Vivobook 16X Pro koji ima isti panel odnosno display.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 23:39 (ghibli7).
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
moukie kaže...

Ne mislim OLED, mislim na IPS, nesto poput lenova yoge slim 7 pro, ali taj model nisam uspio pronaci kod nas :(

 

A ti misliš na glossy touch ekran. Sve pet, ali to me ne zanima. Meni je ekran od Ideapad 5 Pro taman.

 

Vidi prvo da li to što te zanima uopće postoji, odi na https://psref.lenovo.com i probaj naći taj yoga slim 7 pro model sa vrhunskim ekranom u kombinaciji sa 32 GB. Onda ga probaj naći na nabavi po broju modela. Ima HR dućana koji prodaju laptope s njemačkog tržišta sa ugraviranim HR tipkama.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma htio bi samo neki bolji display od ovog na ideapad 5 pro, cini mi blijedunjav kao da je neki TN u pitanju a ne IPS

 

Inace bi uzeo i neki Asus s OLEDom ali imam burn in anxiety.

Treba mi laptop za development, kakva su iskustva ostalih po potinju koristenja OLED laptopa za programiranje?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice