Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.826
|
čitano: 13.294.650
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Trebao bih laptop za oko nekih 3000kn. S time da je za malu sestru 7. Razred i mora biti bijele boje 😁. Znaci ono osnovno, da ima ok bateriju, dobar procesor za bit na netu i gledat filmove, osnovne radnje. Takodjer dijagonala ekrana nije previse bitna 

FUS RO DAH!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na nabavi nisam nasao nista bolje u bijeloj boji:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-115-2kg96ea-cijena-156-1920x1080-intel-core-i3-6006u-256gb-ssd-50913091

 

I3/SSD/FHD

 

Dobar za to sto njoj treba. Dakle NIJE za igre, nego za uredski rad.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

 

Molim vas preporuku za laptop oko 4000 kn, namjena uredski rad i povremeno puštanje filmova preko projektora. U tu svrhu treba imati VGA izlaz. Bilo bi lijepo da ima SSD i FHD ekran.

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 17:47 (hellblade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mp3david kaže...

evo upravo sam narucio Legion Y530 na ekupi,imali su 10% popusta ovaj vikend tako da me izasao 5309.10kn sa besplatnom dostavom.

Ovo je odlicna akcija, dvoumio sam se i na kraju sam ipak taj uzeo.

Odabrao sam dostavu tamo poslije sredine mjeseca kada se vratim sa sezone,jer tko zna kada ce opet biti slicnih promocija.

Jedva cekam :)

 jesi provjerio cijenu na nabava.net? ekupi cesto ima takve akcije (prije te akcije je bila akcija zaba popust 10%), uzmi u obzir da ekupi uzima 15% provizije od prodaje laptopa (što nije malo), kad uzmes u obzir da je razlika nabavne i maloprodajne cijene uređaja oko 30%, ispada da oni mogu biti konkurentni tek iznimno (iznenadio sam se kad sam isao uspoređivati cijene sa ostalim webshopovima), instar npr. ima stalni popust od 5%, ako plaćaš gotovinom, internet bankarstvom ili odjednom bez rata

 

 

 

@isammy

hvala za info - sad imam još više nedoumica (nisam sarkastičan, stvarno mi ovakve informacije koriste)

 

htio sam uzeti lap sa ryzen 7 procesorom, SSD-om i AMD vega 10 (cijena je bila oko 5500kn), ali sam odustao nakon tvog posta....ja sam mislio da je ryzen 7 u rangu intelovog i7

 

sto se cijene tiče, onako je kako sam rekao, optimalno bi mi bilo 5-6000kn, max. 1000EUR (ako je dobra prilika - pod dobrom prilikom smatram nešto što bi bilo jako ispaltivo obzirom na uloženo i dobiveno), rudarenje definitivno otpada, a kako sve više i sam istrazujem tako mi i igranje pada u drugi plan (to nije glavni razlog kupovine lapa, nego samo dodatni plus), 5god. sam naveo jer bih imao garanciju za svih5 god. tako da mi kvarovi ne igraju ulogu, bitno mi je da mi lap radi bar 5 godina bez problema (u smislu da nije spor, da se ne muči sa pokretanjem aplikacija i sl.)

 

rekao si da ga ne koristim na krevetu, sta bi mi predlozio za krevet? 95% vremena cu lap koristit ili u krilu ili u krevetu

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 18:18 (darklite).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pa usporedivao sam cijene tog modela na ostalim webshopovima,ali ga malo webshopova ima u ponudi,a oni sto ga imaju ga prodaju po cijeni preko 6000tisuca.
Neznam,ali mislim da sam odlicno prosao.
Zabu nazalost nemam.
Ovo je bio vikend popust,a sad imaju 10% na hp laptope.

Ako se nadje sto jeftinije lako ja ponistim narudzbu,jer ju placam pouzecem,tako da ako se kroz 2 tjedna ista promjeni vidjet cemo.
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hellblade kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Molim vas preporuku za laptop oko 4000 kn, namjena uredski rad i povremeno puštanje filmova preko projektora. U tu svrhu treba imati VGA izlaz. Bilo bi lijepo da ima SSD i FHD ekran.

 

Hvala!

 

Lenovo V330 mi se cini OK:

https://www.nabava.net/search.php?q=Lenovo+V330

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darklite kaže...

 jesi provjerio cijenu na nabava.net? ekupi cesto ima takve akcije (prije te akcije je bila akcija zaba popust 10%), uzmi u obzir da ekupi uzima 15% provizije od prodaje laptopa (što nije malo), kad uzmes u obzir da je razlika nabavne i maloprodajne cijene uređaja oko 30%, ispada da oni mogu biti konkurentni tek iznimno (iznenadio sam se kad sam isao uspoređivati cijene sa ostalim webshopovima), instar npr. ima stalni popust od 5%, ako plaćaš gotovinom, internet bankarstvom ili odjednom bez rata

 

 ekupi je dio msan grupacije, tako da vjerojatno prodaju ono što msan uvozi, pa nekako sumnjam u ove tvoje brojke o postocima. A što se tiče cijena, neki modeli su im konkuretni, neki nisu.

11 godina
offline
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Tražim neki best-buy laptop koji se da preklopiti i ima touchscreen. 

Koristit ću ga najviše za posao,office programe i surfanje. Ponekan ću i neki film pogledati ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darklite kaže...
mp3david kaže...

evo upravo sam narucio Legion Y530 na ekupi,imali su 10% popusta ovaj vikend tako da me izasao 5309.10kn sa besplatnom dostavom.

Ovo je odlicna akcija, dvoumio sam se i na kraju sam ipak taj uzeo.

Odabrao sam dostavu tamo poslije sredine mjeseca kada se vratim sa sezone,jer tko zna kada ce opet biti slicnih promocija.

Jedva cekam :)

 ...

 

@isammy

hvala za info - sad imam još više nedoumica (nisam sarkastičan, stvarno mi ovakve informacije koriste)

 

htio sam uzeti lap sa ryzen 7 procesorom, SSD-om i AMD vega 10 (cijena je bila oko 5500kn), ali sam odustao nakon tvog posta....ja sam mislio da je ryzen 7 u rangu intelovog i7

 

sto se cijene tiče, onako je kako sam rekao, optimalno bi mi bilo 5-6000kn, max. 1000EUR (ako je dobra prilika - pod dobrom prilikom smatram nešto što bi bilo jako ispaltivo obzirom na uloženo i dobiveno), rudarenje definitivno otpada, a kako sve više i sam istrazujem tako mi i igranje pada u drugi plan (to nije glavni razlog kupovine lapa, nego samo dodatni plus), 5god. sam naveo jer bih imao garanciju za svih5 god. tako da mi kvarovi ne igraju ulogu, bitno mi je da mi lap radi bar 5 godina bez problema (u smislu da nije spor, da se ne muči sa pokretanjem aplikacija i sl.)

 

rekao si da ga ne koristim na krevetu, sta bi mi predlozio za krevet? 95% vremena cu lap koristit ili u krilu ili u krevetu

 

Jedno je uzeti laptop sa integriranom grafičkom i oslanjati se na istu, drukčija je potpuno spika ako ti igranje pada u drugi plan.

 

- ovdje ti je usporedba Ryzen 7 2700u koji je (koliko znam) najjači Vega APU od AMD-a i i7-8550u.

 

Koliko vidiš, AMD mobile APU i integruše od Intela nisu neke za gaming, i nemoj očekivati danas puno od njih, a kamoli kroz 5 godina. 

Što se tiče same procesorske snage, Ryzen mobilne varijante su jednako kao i desktop varijante puno više ovisne o memoriji nego Intel procesori. 
Nažalost je dobar i brz RAM danas skup, te to ide na štetu kupcima Ryzena. 

Platforma kao takva je odlična i blago nama što su srušili cijene Intelu.

 

Ako želiš 5 godina garancije, onda je koliko znam (nek me netko ispravi ako sam u krivu) eKupi jedina opcija u Hrvatskoj.


Za krevet ti predlažem neki držač laptopa (proguglaj, da se naći) koji na dijelu koji ide do krila ima nekakvu pjenu ili što već, a na gornjem dijelu do laptopa čistu plastiku kako bi protok zraka bio što bolji, a ujedno i kako se ne bi skupljale mucice i prašina u tolikoj mjeri. 

Hoćeš da ti dugo traje - potrudi se da ga čuvaš.

 

With all that being said, evo ti moj prijedlog pa sam dalje odlučuj.

Imaš 10% popusta uz promo kod : ekupi

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-7-NXGP9EX031--dodatne-3-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1279669.aspx

 

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledam si ovaj laptop

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/notebook-racunala/67551/acer-swift-3nxgogex009-notebook/

Acer Swift 3

Intel Core i5-8250U
1.60GHz, 8GB DDR4, 256 GB SSD
14.0”FHD LED
wireless, bluetooth, usb 3.0
Intel HD graphic 620, hdmi

 

I sve online recenzije imaju prigovor na slabo osvjetljenje ekrana. Ima li netko iskustva s ovom vrstom ekrana? Koliki je to problem na ovom laptopu?

Koristiti ću ga za programiranje.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za koristim u uredu nebi terbao biti problem - dok za koristenje na otvorenom fali malo jace osvjetljenje.

Ako programiras samo unutar urede, ne na livadi, nemas frke s njim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zainteresiran sam za sljedeći laptop:
https://www.hgshop.hr/prijenosno-rac...roizvod/235871
Zanima me vrijedi li te novce, omjer uloženo/dobiveno i ima li netko možda iskustva s tim laptopom?
Ili ako netko ima neki drugi prijedlog u tom cjenovnom rangu do cca 6.5k?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na prijedlozima, inače baš ne preferiram hp, a lenovo mi malo izlazi iz proračuna:). 

Link ponovno: https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-a715-72g-50m9-i5-8300h-8gb-512gb-ssd-gtx1050-4gb-15-6-fhd-linux-nh-gxcex-024/proizvod/235871

7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati se tih 50€ iznad budjeta zbog graficke kartice. Ona prva zastari na laptopu - sto je jaca u startu, to bolje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako se ne igra na laptopu onda mu bas nema nikakvog smisla jaca graficka, ako je odrastao covjek komotno rađe veci ssd naustrb graficke.

7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako se ne igra, onda se kupuje U procesor, a ne H, i kupuje se sa integriranom grafikom.

Vjerovatno igra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa nije bas tako. Pretpostavka je majka svih zajeba. 

7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kao i statistika - tocan podatak netocnih informacija.

 

Ako nije za igranje, postoji puno bolji laptop, kao sto je ovaj:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-15-bs197nz-3dm83ear-cijena-156-intel-core-i7-8550u-512gb-ssd-16gb-ram-65909391

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 15:13 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bezveze, nebi dao nikad te pare za laptop bez graficke. I jos nije IPS. A garancija 1 godinu 

 

HP's spec sheet includes a lot of display options, but there is no word about TN or IPS. HP uses other names: SVA is short for Standard Viewing Angle and represents the TN technology, while UWVA (Ultra-Wide Viewing Angle) is synonymous for an IPS screen. Unfortunately, HP does not disclose any other specs like the luminance, contrast, or the color gamut.

 

uglavnom ako igra jako je mala dobit sa 1050 na 1050ti, tek prelazak na 1060 koja je duplo jaca je pravi posao. 

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Može preporuka jeftinog laptopa za multimediju i office i www?

Jel cpu N4200 dovoljan ili?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sasvim dovoljan. ima cak i hw support za HEVC i VP9 https://www.notebookcheck.net/Intel-Pentium-N4200-Notebook-Processor.182736.0.html

7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, al TN je stedljivji, i as 6 celija, baterija drzi do 12h. Moj prastari HP EliteBook 850 G2 sa i5 5200U, 4GB i 256GB SSD drzi i sad preko 5h.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, 

trazim laptop za potrebe rada u photoshopu,a da je cijena oko 5000 kn.Ovaj su mi preporucili u linksu pa me zanima vase misljenje i da li postoji neka bolja opcija: 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-gaming-15-4pn60ea-core-i5-8300h-8gb-ssd-256gb-geforce-gtx-1050-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015010099?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci do 5999kn spada do 5000kn, nema frke, moze prodano.

 

A cuj, ja bi si jos razmislio dali ici na opciju sa jacom grafikom, ili jacim procesorom.

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-gaming-pavilion-15-cx0024nm-4ub43ea-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-8300h-1tb-256gb-ssd-256gb-ssd-65898011

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-gaming-pavilion-15-cx0028nm-4tz58ea-cijena-156-1920x1080-intel-core-i7-8750h-256gb-ssd-65897971

 

Osobno bi isao na model sa jacom grafikom i dodatnim diskom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok ekipa, planiram uzet ovaj laptop:

https://bit.ly/2CDMmud

Može li se u njega ubaciti SSD i kako?

Hvala!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporuka gaming laptopa za cjenovne razrede od 5k, 6k i 7k kn?

 

Gledao sam ovaj no može i preporuka za polovno, našao sam ovo klik i klik

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.amazon.de/dp/B075MDR4D6/ref=cm_sw_r_other_apa_rjLKBb0P663D8 

 

Jel netko imao iskustva s ovim? Vrijedi novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice