Kupnja laptopa u KANADI!

poruka: 23
|
čitano: 12.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Pozz svima!

Evo trenutno sam na odmoru u Vancouveru pa bi htio ovdje kupiti laptop jer mi se cini da su ovdje dosta jeftiniji, ugledao sam temu ovdje na forumu gdje sam procitao da u americi ima laptop za 300 usd sto je negdje oko 340 cad (http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=11050018)

pa me je to jako zainteresiralo, a jos sam procitao da takav laptop kod nas kosta oko 4000kn, ali ga ovdje u kanadi jos nema. pa me zanima ako mi mozete pomoci oko kupnje laptopa otprilike iste cijene, znaci do nekih 350 CAD.

 

Evo ovdje sam stavio trgovine u kojima bi nesto mogli pronaci:

 

www.bestbuy.ca

www.walmart.ca

 

Unaprijed hvala!

Vrbovec
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 19:26 (Raptoxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Laptop je kak god okreneš dobar kupi ga ali oderat ce te na granici morat ces ga nekak švercat ak te uhvate negine ti kazna + dupla cijena laptopa (porez carina....)

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Ovaj sto si naveo nije baš nešta, bolje izdvojiti malo više novaca pa uzeti nešta bolje.

 

http://www.bestbuy.ca/catalog/subclass.asp?logon=&langid=EN&catid=28597

 

Na ovoj stranici samo par notebookova je oko 350 $

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
Aerendyl kaže...

Ovaj sto si naveo nije baš nešta, bolje izdvojiti malo više novaca pa uzeti nešta bolje.

 

http://www.bestbuy.ca/catalog/subclass.asp?logon=&langid=EN&catid=28597

 

Na ovoj stranici samo par notebookova je oko 350 $

 Sta mi preporucujes?

isao bih do nekih 450$ ako se nade nesto dobro

Vrbovec
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
zeroname kaže...

Laptop je kak god okreneš dobar kupi ga ali oderat ce te na granici morat ces ga nekak švercat ak te uhvate negine ti kazna + dupla cijena laptopa (porez carina....)

 Uh, to nisam znao!

al kako ce oni znat da mi je to novi laptop i da sam ga bas kupio ovdje u kanadi, zar im nebi mogao reci da sam ga recimo kupio u hrv. prije nego sto cu ici u canadu?

Vrbovec
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
zeroname kaže...

Laptop je kak god okreneš dobar kupi ga ali oderat ce te na granici morat ces ga nekak švercat ak te uhvate negine ti kazna + dupla cijena laptopa (porez carina....)

 

Nije samo to. Problem je sto nasa carina sama odredjuje koliko sto vrijedi...

Ako prodje super, ako ne prodje jeftinije ce mu biti da je tu kupio.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
Raptoxx kaže...
zeroname kaže...

Laptop je kak god okreneš dobar kupi ga ali oderat ce te na granici morat ces ga nekak švercat ak te uhvate negine ti kazna + dupla cijena laptopa (porez carina....)

 Uh, to nisam znao!

al kako ce oni znat da mi je to novi laptop i da sam ga bas kupio ovdje u kanadi, zar im nebi mogao reci da sam ga recimo kupio u hrv. prije nego sto cu ici u canadu?

 

Da si ga kupio u HR, onda trebas imati i dokaz da si ga iznio iz HR...

Nekada davno su *ebavali i s obicnim fotoaparatima na granicama po tome pitanju.

15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Mislim da se to najviše provjerava na avio pistama (nemogu se sjetiti riječi, ali nadam se da kužiš). Ono ako si sa autom, tj. ideš iz jedne države u drugu onda te i nebi gnjavili, no ovako postoji velika mogućnost da oće.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
Mrgud Veliki kaže...
Raptoxx kaže...
zeroname kaže...

Laptop je kak god okreneš dobar kupi ga ali oderat ce te na granici morat ces ga nekak švercat ak te uhvate negine ti kazna + dupla cijena laptopa (porez carina....)

 Uh, to nisam znao!

al kako ce oni znat da mi je to novi laptop i da sam ga bas kupio ovdje u kanadi, zar im nebi mogao reci da sam ga recimo kupio u hrv. prije nego sto cu ici u canadu?

 

Da si ga kupio u HR, onda trebas imati i dokaz da si ga iznio iz HR...

Nekada davno su *ebavali i s obicnim fotoaparatima na granicama po tome pitanju.

 a jel mozda znate jel bolje onda da ga onda ubacim u kofer pa da putuje sa prtljagom, ili da ga nosim sa sobom u avion?

Vrbovec
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
Aerendyl kaže...

Mislim da se to najviše provjerava na avio pistama (nemogu se sjetiti riječi, ali nadam se da kužiš). Ono ako si sa autom, tj. ideš iz jedne države u drugu onda te i nebi gnjavili, no ovako postoji velika mogućnost da oće.

 Ja sam vidio da neki tip sa sobom nosi laptop u avion i tamo gdje te pregledavaju on je sa mobitelom i ostalim stvarima ubacio i laptop i poslije ga samo opet uzeo i niko ga nije nista pitao, sad neznam jesu li ga prije negdje pitali za laptop

Vrbovec
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Žao mi je, neznam točno cijeli postupak i na koji naćin možeš se prošvercati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!

Nemaš problema, samo kupi i nosi u hr. Laptop se danas smatra kao i mobitel, nema više prijave na izlasku pa ponovo na ulasku.. SAmo provjeri da imaš na laptop garanciju koja vrijedi i u hr, to ovisi od proizvođača do proizvođača..

 

PS. naravno, ne nosi ga u ambalaži, kupi torbu ili ga stavi u osobni ruksak ili sl..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 23:29 (ferovca1).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
Raptoxx kaže...
Mrgud Veliki kaže...

 a jel mozda znate jel bolje onda da ga onda ubacim u kofer pa da putuje sa prtljagom, ili da ga nosim sa sobom u avion?

Tako ti je svejedno. Ili ce proci ili ce te 'opandrciti' kao moga frenda... Generalno, oni te moraju 'opandrciti', a hoces li biti medju njima to ti nitko ne moze reci...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 23:33 (Mrgud Veliki).
15 godina
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

MIslim da veče el. aparate pri ulasku za avion za druge države moraš prijaviti, pa ti pri dolasku provjere. Tako je bilo prije koju godinu kada je moja teta išla u Australiju.

Ja sam Ivan Puuuuuuu iz Iloka, dečko sa sela :), a za daljnje informacije obratitie se na ivan260291@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
Mrgud Veliki kaže...
Raptoxx kaže...
Mrgud Veliki kaže...

 a jel mozda znate jel bolje onda da ga onda ubacim u kofer pa da putuje sa prtljagom, ili da ga nosim sa sobom u avion?

Tako ti je svejedno. Ili ce proci ili ce te 'opandrciti' kao moga frenda... Generalno, oni te moraju 'opandrciti', a hoces li biti medju njima to ti nitko ne moze reci...

Brat bio prije mjesec dana u US i baš je o toj temi razgovarao sa carinikom na aerodromu, jer je meni trebao uzeti laptop. Tip je rekao da se nekada morala vršiti prijava za uređaje više vrijednosti. Danas se laptop smatra pod osobnu prtljagu i te prijave više nema..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Meni je rodica kupila laptop u canadi i donijela ga bez problema samo ga je stavila u torbu i rekla da je njezin.

A.D.
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
ferovca1 kaže...

Nemaš problema, samo kupi i nosi u hr. Laptop se danas smatra kao i mobitel, nema više prijave na izlasku pa ponovo na ulasku.. SAmo provjeri da imaš na laptop garanciju koja vrijedi i u hr, to ovisi od proizvođača do proizvođača..

 

PS. naravno, ne nosi ga u ambalaži, kupi torbu ili ga stavi u osobni ruksak ili sl..

 hvala, tako sam i ja mislio, kupit cu torbu za njega i nosit cu ga sa sobom jer sam vidio da tako i ostali rade.

ali jos nisam 100% siguran koji cu laptop uzeti pa ako netko moze pomoci, u prvom postu sam stavio neke adrese pa pogledajte, odlucio sam dati do nekih 450-500 $ za laptop ali meni se jos uvijek po glavi vrti ovaj jer mislim da je dosta povoljan

http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=11050018

Vrbovec
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Ovako taj laptop će biti dovoljan za: internet, filmove, datoteke, muziku. Znači nema tipa igranja boljih igara ili da budes mega popularni DJ (ajde to još i može, ali mora vanjska zvučna kartica biti ;)), raranja nečeg itd. Moći ćeš ti rarati, ali će ići sporo, kao i igre, moći ćeš starije zavrtjeti. Ubiti mislim da si skužio što oću reći :)

 

Ako će ti služit za ovih prvih 4 stvari, onda ga samo uzmi!

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 0:02 (Aerendyl).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja laptopa u KANADI!
Aerendyl kaže...

Ovako taj laptop će biti dovoljan za: internet, filmove, datoteke, muziku. Znači nema tipa igranja boljih igara ili da budes mega popularni DJ (ajde to još i može, ali mora vanjska zvučna kartica biti ;)), gledanja HD filmova, raranja nečeg itd.

 

Ako će ti služit za ovih prvih 4 stvari, onda ga samo uzmi!

 Za igranje imam komp, tako da sigurno necu na njemu igrati neku najnoviju igru na najvecim detaljima,,

ali bih ipak volio kad nisam kod kuce da na laptopu mogu poigrati neku pristojnu igru a da mi ne trza( bar na low/medium postavkama)

Vrbovec
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Reci primjer neke igre.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Drugi je jos bolji od ovog prvog.

 

Ima bolju grafu.

 

Evo ti link na navedenu grafu - http://www.notebookcheck.net/ATI-Radeon-HD-3200.9591.0.html

 

Na dnu imaš neke rezultate, pa možeš vidjeti koje igre biš mogao vrtjeti. Kao što vidis dolje su testirali, Doom 3, Fear itd. što su starije igre, a rezultati nisu najbolji.

 

I tu imaš ogroman popis grafičkih kartica pa možeš vidjeti koje su high end, koje srednja klasa itd - http://www.notebookcheck.net/Comparison-of-Grafic-Cards.130.0.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 0:50 (Aerendyl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u KANADI!

Ja sam takodjer kupio laptop u Kanadi i prošvercao ga, ali ako ti vidi američku tipkovnicu i američki utikač carinit će te i kazniti garant. Mala je vjerovatnost da će to gledati, ali opasnost postoji.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice