Ko radi najkvalitetnije laptope?

poruka: 92
|
čitano: 35.510
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Dell mi se nakraju i najvise sviđa.Dvoumim se izmedju DELL Inspiron 17 - Core i5-430M - N0173-black - Intel Core i5 procesor 430M 2.26GHz / 3MB L2 Cache / 1066MHz FSB Intel GMA 17.3" HD+ White-LED display (1600 x 900), s integriranom kamerom 1.3M pixela 4GB (2x2) 1066MHz DDR3 SDRAM memorije 500GB Serial-ATA (5400 okr/min) 8x DVD±/R/±RW Double-Layer pogon ATI Mobility Radeon HD5450 grafika sa 1GB memorije Intel High Definition Audio 2.0, stereo zvučnici, mikrofon Mrežni adapter (10/100Mbps) Dell Wireless 1397 (802.11b/g) mrežni adapter Dell TrueMobile 365 Bluetooth adapter 4x USB 2.0, 1x VGA, 1x slušalice, 1x mikrofon 1x Express Card slot 54 7-in-1 Combo Card reader HR raspored, numerička tipkovnica, integriran Touch Pad Li-Ion baterija 48Whr, AC adapter Free DOS 2.89 kg Jet Black.Cijena cca 6000kn

i između DELL Studio 1558 15.6" LED Backlight TN+Film (1366x768) TFT, Core i3 Mobile 330M, DDR3 SDRAM 4GB, DVD±RW, ATI Mobility Radeon HD4570 512MB,LAN,Bluetooth,Wi-Fi, 500GB x 1, 2.0MP Web Cam, HDMI,6 cells,Free DOS, Croatian Keyboard, Blue, DS1558HMCJW21HF5YBC6EM.

dvoumim se prvenstveno zbog cijene.Inace...drazi bi mi bio 17" ekran.Najvise zbog toga sto ga necu puno okolo nosit a i puno ljudi ovdje mi je reklo da su 15.6" ekrani u 16:9 formatu koma.Isto tako na Dell-ovim stranicama sam procitao da je inspiron puno bolji sto se tice hladjena.

16 godina
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

To tko radi najkvalitetnije laptope nije bitna toliko sama marka jer večinu kučišta proizvodi Compal (za HP, Compaq, IBM, pa čak i FLAYER-Autronic i FORCEBOOB-HGspot), postoji samo 6 bitnih proizvođaća LCD panela (Sony, Samsung, LG-Philips, Toshiba, Sharp i AU Optronics), memorije i HDD-ove ne proizvodi ni jedan poznati proizvođač LAPOVA osim možda TOSHIBE, procovi su i tako najčešće INTEL i AMD, tako da globalno nema ni dobrog ni lošeg LAPA

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Trebalo bi reći i ovo: ponuda kod nas je očajna. Svi su kao jaje jajetu. Često se može dogoditi da se prodaju tzv. discontinued proizvodi, ili pak to postaju za par mjeseci nakon kupovine.

 

Nadalje, mogli bi napraviti nekakvu anketicu tko je imao čije prijenosnike, koliko su plaćeni, koliko su trajali do prvog (bilo kakvog) kvara i sl. Pa bi onda mogli izvući nekakav zaključak.

 

Evo moja Toshiba M30, kupljena 2004 godine, cca 12k kuna. Nakon 2 godine (po isteku garancije naravno :) ćudljiv rad DVD jedinice (nešto čita nešto ne - javlja IO error). Kupljena nova DVD jedinica. Nakon 3 godine problem sa punjačem. Zamijenjen (o vlastitom trošku). I to je sve. Inače je prijenosnik korišten debelo nadprosječnim intenzitetom, pa moram pohvaliti izvedbu kućišta jer mislim da bi 99% današnjih se raspalo u roku 6mj obzirom kako mi ta kućišta djeluju. Uglavnom mislim da neću moći kupiti tako dobar stroj. Prvo nemam više 12k za izdvojiti. Drugo mislim da ih više ne prave takvima.

 

Sažeto

Proizvođač: Toshiba

Garancija: 2 god

Cijena: 12k kuna

Do prvog kvara: 2 god (DVD kupljen)

Do drugog kvara: 3god (punjač)

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Proizvođač: HP

Kupljen 2004. 

Garancija: 1 god

Cijena: 14k kuna

Do prvog kvara: 2 god (HDD)

Problemi: gumb za paljenje ponekad ne reagira najbolje (treba ga jako pritisnuti), baterija oslabila, traje oko sat i pol (ipak je stara 6 god.)

 

Laptopom sam prezadovoljan. Dugo mi je služio i sada nastavlja služiti mojim starcima.

Koristio sam ga za sve, od posla do gledanja filmova, slušanja muzike i igranje.

 

Kvaliteta izrade je odlična, ekran i dan danas bolji od većine laptopa koje sam koristio i vidio. Jedini laptop do sada na kojemu mogu raditi cijeli dan bez problema sa očima. Također sam jako zadovoljan zvučnicima. Posramio je mnoge nove modele laptopa.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...
mtopol kaže...

menij je za laptop najbitnija baterija... da traje barem 5 sati, modeli kojima baterije traju 2 sata su totalno bezveze. Za laptop nisu bitne performanse, niti izgled, vec funkcionalnost i prenosivost... Nerazumijem ljude koji si kupe laptop i onda ga drže doma za stolom spojenog na punjac i nemrdaju snjime izvan kuće.( Za to postoje stolna racunala)

O kakvoj ti funkcionalnosti pricas a nisu ti bitne performanse? Ako radis u CS4 paketu i ne mozes pokrenuti PS onda taj lap nema funkcionalnost a baterija moze trajati godinu dana. Dzaba ti.

A sto se tice prenosivosti. Sta je sa ljudima koji imaju lap, rade na poslu 8 sati. zatvore ga na kraju radnog dana. Otkopcaju ga sa doka i kad dodju kuci nataknu na dok, upale ga i nastave raditi tamo gdje su stali. Ocito ne radis na kompu nista ozbiljno od face i msna ;)

Jebeš takav posao ako u firmi nemaš računalo, nego moraš koristit svoje????

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Proizvođač: HP

Kupljen 2007. 

Garancija: 1 god

Cijena: 5k kuna

Sve radi super, još čekam prvi kvar Smijeh

jako sam zadovoljan laptopom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Ovisno za sta ce ti trebati, tako odaberes i velicinu ekrana. Ali po meni sve iznad 15,6 je previse zato postaje preveliki za nosenje, mora imati vecu bateriju, tezi je itd...

 

Osobno nikad ne bih uzeo 17", ali to je stvarno samo stvar zelje, ukusa i potrebe.

 

Da li je itko ikad punio laptop u autu preko konvertora struje (recimo iz kauflanda ili tako nesto, onih po 150 kn itd)?

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Evo da se i ja pridruzim statistici:

 

HP NC8430 u najjacoj izvdbi.

Cijena preracunato 12000 kn

15,4 S-IPS 1680x1050

Intel C2D T7200 2 GHz

ATI 1600

itd

Kupljen prije pune 3 godine.

PRvi kvar punjac u garanciji. DObio novi

Drugi kvar cekam jos

Koristen u prosjeku preko 12 sati dnevno Gasim ga samo nocu i to ne svaku noc.)

Baterija crkla poslije 2 godine. Kupio drugu al moram napomenu da je crkla poslije mjesec dana nekoristenja uopste jer sam bio u bolnici. Ne smatram kvarom jer je to potrosna roba.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Vash kaže...

Proizvođač: HP

Kupljen 2004. 

Garancija: 1 god

Cijena: 14k kuna

Do prvog kvara: 2 god (HDD)

Problemi: gumb za paljenje ponekad ne reagira najbolje (treba ga jako pritisnuti), baterija oslabila, traje oko sat i pol (ipak je stara 6 god.)

 

Laptopom sam prezadovoljan. Dugo mi je služio i sada nastavlja služiti mojim starcima.

Koristio sam ga za sve, od posla do gledanja filmova, slušanja muzike i igranje.

 

Kvaliteta izrade je odlična, ekran i dan danas bolji od većine laptopa koje sam koristio i vidio. Jedini laptop do sada na kojemu mogu raditi cijeli dan bez problema sa očima. Također sam jako zadovoljan zvučnicima. Posramio je mnoge nove modele laptopa.

 

 

Koji je to model?

16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
mtopol kaže...

 

Jebeš takav posao ako u firmi nemaš računalo, nego moraš koristit svoje????

 Zašto misliš da to nije firmin prijenosnik? Osmijeh

14 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...
mtopol kaže...

menij je za laptop najbitnija baterija... da traje barem 5 sati, modeli kojima baterije traju 2 sata su totalno bezveze. Za laptop nisu bitne performanse, niti izgled, vec funkcionalnost i prenosivost... Nerazumijem ljude koji si kupe laptop i onda ga drže doma za stolom spojenog na punjac i nemrdaju snjime izvan kuće.( Za to postoje stolna racunala)

O kakvoj ti funkcionalnosti pricas a nisu ti bitne performanse? Ako radis u CS4 paketu i ne mozes pokrenuti PS onda taj lap nema funkcionalnost a baterija moze trajati godinu dana. Dzaba ti.

A sto se tice prenosivosti. Sta je sa ljudima koji imaju lap, rade na poslu 8 sati. zatvore ga na kraju radnog dana. Otkopcaju ga sa doka i kad dodju kuci nataknu na dok, upale ga i nastave raditi tamo gdje su stali. Ocito ne radis na kompu nista ozbiljno od face i msna ;)

Oprosti, ali raditi 8 sati u CS4 ili bilo kakvoj gfrafickoj aplikaciji na laptopu pa onda taj laptop odnijeti doma da bi doma nastavi raditi moze samo neko ko nema pojma o cemu prica. 8 sati rada na bilo cemu ozbiljnom zahtjeva i ozbiljan hardware. od kad su ljudi izmislili disketu, cd, usb flash, a cak i e-mail nosenje posla kuci u torbetini da bi se opet patio pred malim ekranom nema smisla.

16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
surki kaže...
logic kaže...
mtopol kaže...

menij je za laptop najbitnija baterija... da traje barem 5 sati, modeli kojima baterije traju 2 sata su totalno bezveze. Za laptop nisu bitne performanse, niti izgled, vec funkcionalnost i prenosivost... Nerazumijem ljude koji si kupe laptop i onda ga drže doma za stolom spojenog na punjac i nemrdaju snjime izvan kuće.( Za to postoje stolna racunala)

O kakvoj ti funkcionalnosti pricas a nisu ti bitne performanse? Ako radis u CS4 paketu i ne mozes pokrenuti PS onda taj lap nema funkcionalnost a baterija moze trajati godinu dana. Dzaba ti.

A sto se tice prenosivosti. Sta je sa ljudima koji imaju lap, rade na poslu 8 sati. zatvore ga na kraju radnog dana. Otkopcaju ga sa doka i kad dodju kuci nataknu na dok, upale ga i nastave raditi tamo gdje su stali. Ocito ne radis na kompu nista ozbiljno od face i msna ;)

Oprosti, ali raditi 8 sati u CS4 ili bilo kakvoj gfrafickoj aplikaciji na laptopu pa onda taj laptop odnijeti doma da bi doma nastavi raditi moze samo neko ko nema pojma o cemu prica. 8 sati rada na bilo cemu ozbiljnom zahtjeva i ozbiljan hardware. od kad su ljudi izmislili disketu, cd, usb flash, a cak i e-mail nosenje posla kuci u torbetini da bi se opet patio pred malim ekranom nema smisla.

Ti nisi bio ni u kakvoj ozbiljnoj firmi ni u posjeti u zadnjih deset - petnaest godina? A i HW te malo muči...

14 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Old Iggy kaže...
surki kaže...
logic kaže...
mtopol kaže...

menij je za laptop najbitnija baterija... da traje barem 5 sati, modeli kojima baterije traju 2 sata su totalno bezveze. Za laptop nisu bitne performanse, niti izgled, vec funkcionalnost i prenosivost... Nerazumijem ljude koji si kupe laptop i onda ga drže doma za stolom spojenog na punjac i nemrdaju snjime izvan kuće.( Za to postoje stolna racunala)

O kakvoj ti funkcionalnosti pricas a nisu ti bitne performanse? Ako radis u CS4 paketu i ne mozes pokrenuti PS onda taj lap nema funkcionalnost a baterija moze trajati godinu dana. Dzaba ti.

A sto se tice prenosivosti. Sta je sa ljudima koji imaju lap, rade na poslu 8 sati. zatvore ga na kraju radnog dana. Otkopcaju ga sa doka i kad dodju kuci nataknu na dok, upale ga i nastave raditi tamo gdje su stali. Ocito ne radis na kompu nista ozbiljno od face i msna ;)

Oprosti, ali raditi 8 sati u CS4 ili bilo kakvoj gfrafickoj aplikaciji na laptopu pa onda taj laptop odnijeti doma da bi doma nastavi raditi moze samo neko ko nema pojma o cemu prica. 8 sati rada na bilo cemu ozbiljnom zahtjeva i ozbiljan hardware. od kad su ljudi izmislili disketu, cd, usb flash, a cak i e-mail nosenje posla kuci u torbetini da bi se opet patio pred malim ekranom nema smisla.

Ti nisi bio ni u kakvoj ozbiljnoj firmi ni u posjeti u zadnjih deset - petnaest godina? A i HW te malo muči...

Radim CAD i 3D vizualizacije arhitekture u veoma ozbiljnoj i jakoj firmi i ne mogu ni zamislit raditi to na laptopu. mozda na nekom sa 30" ekranom:) na poslu i doma imam hardware za ozbiljan rad a posao, ako bas moram, prenosim na USB sticku. mogu zamislit nekog novinara, pisca ili knjigovodju da posao nosa okolo u laptopu. u mojoj struci to bi bilo smijesno.

a ti i dalje pricaj gluposti i misli sta bi bilo kad bi bilo

14 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
sk8 4 life kaže...
logic kaže...

A argumenti su da to ti kazes? Po cemu druze? Konkretno. I ocigledno nisi radio na pravim lapovima pa lupas bezveze. Daj bilo kakav argument.

Pa gle svaki lap top koji je HP napravio bio je u 80% slucajeva za multimediju, u školi nam forsiraju na HP laptop-ove i radio sam na njima da oni jesu kvalitetni ali kad usporedim rad na macBook-u PS CS4 i pokretanje AutoCad-a u HP-u razlika je ogromna dali je to krivica win. sigurno ali baš zato Apple ima + kod mene jer ima najbrži OS. Neznam...jednostavno obožavam brzinu i glatkocu kojom radi Apple. 

ja ne mogu vjerovat da neko ko ide u skolu moze napisat ovakvu glupost.

 

Usporedjujes rad na mac booku u cs4 sa podizanjem autoCADa na HP-u?

Stvarno ovaj internet dozvoljava svakakvim budalama da iznose misljenje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
surki kaže...
Old Iggy kaže...
surki kaže...
logic kaže...
mtopol kaže...

menij je za laptop najbitnija baterija... da traje barem 5 sati, modeli kojima baterije traju 2 sata su totalno bezveze. Za laptop nisu bitne performanse, niti izgled, vec funkcionalnost i prenosivost... Nerazumijem ljude koji si kupe laptop i onda ga drže doma za stolom spojenog na punjac i nemrdaju snjime izvan kuće.( Za to postoje stolna racunala)

O kakvoj ti funkcionalnosti pricas a nisu ti bitne performanse? Ako radis u CS4 paketu i ne mozes pokrenuti PS onda taj lap nema funkcionalnost a baterija moze trajati godinu dana. Dzaba ti.

A sto se tice prenosivosti. Sta je sa ljudima koji imaju lap, rade na poslu 8 sati. zatvore ga na kraju radnog dana. Otkopcaju ga sa doka i kad dodju kuci nataknu na dok, upale ga i nastave raditi tamo gdje su stali. Ocito ne radis na kompu nista ozbiljno od face i msna ;)

Oprosti, ali raditi 8 sati u CS4 ili bilo kakvoj gfrafickoj aplikaciji na laptopu pa onda taj laptop odnijeti doma da bi doma nastavi raditi moze samo neko ko nema pojma o cemu prica. 8 sati rada na bilo cemu ozbiljnom zahtjeva i ozbiljan hardware. od kad su ljudi izmislili disketu, cd, usb flash, a cak i e-mail nosenje posla kuci u torbetini da bi se opet patio pred malim ekranom nema smisla.

Ti nisi bio ni u kakvoj ozbiljnoj firmi ni u posjeti u zadnjih deset - petnaest godina? A i HW te malo muči...

Radim CAD i 3D vizualizacije arhitekture u veoma ozbiljnoj i jakoj firmi i ne mogu ni zamislit raditi to na laptopu. mozda na nekom sa 30" ekranom:) na poslu i doma imam hardware za ozbiljan rad a posao, ako bas moram, prenosim na USB sticku. mogu zamislit nekog novinara, pisca ili knjigovodju da posao nosa okolo u laptopu. u mojoj struci to bi bilo smijesno.

a ti i dalje pricaj gluposti i misli sta bi bilo kad bi bilo

Primijeti dok u mom postu. Na dok je prikopcan monitor velicine po potrebi i puno je lakse imati jedan lap i dva doka sa dva monitora nego dva kompa i kopirati ogromne filevove dve puta dnevno. A i postoje laptopi sa ozbiljnom konfoguracijoma. Evo moj C2D T7200 sa 4 GB rama je prije 3 godine kad sam ga kupio bio vrlo ozbiljna konfiguracija a i danas nije za baciti.  A tek radne stanice koje se danas prodaju sa 1920x1080 rezolucijama? To nisu masine za ozbiljan rad? Koliko ljudi znas da imaju vecu rezoluciju i u kojoj struci. Ima ih ali vrlo vrlo mali postotak. I nemoj mi reci da na ozbiljnoj radnoj stanici sa profi grafickom ne mozes raditi ozbiljan posao?

16 godina
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Proizvođač i model: Acer Aspire 5920G

Godina: 9/2007

Kvarovi: DVD-snimač više ne snima, dok čita i dalje (smatram da je snimač otišao radi intenzivnog korištenja)

Cijena: 9k kuna

 

I eto, to je to. Ostalih kvarova NEMA! Vidim da je općenito mišljenje da su Aceri smeće, ali iz svojeg iskustva mogu ga samo pohvaliti.

Žestoko korišten, čak mi je jednom-dvaput i pao, i nikad ništa nije otišlo osim DVD-pržilice. Tako da, vjerojatno vrijedi, kao što je već netko rekao, koliko para, toliko muzike...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Lenovo T400, star godinu i pol, platio ga 11,5k.

Radi bez ikakvih problema, svaka 2-3 mjeseca ga samo otvorim i ispušem prašinu s obzirom na to da se skićem s njim po prašnim mjestima, kad je čist uopće se ne grije u normalnom radu, pod punim opterećenjem postane malo topliji na dnu, ali ga se bez problema može držati na koži.

Kućište je takvo da ga se bez ikakvog problema ulovi za bilo koji dio sa 2 prsta i nema nikakvog uvijanja.

Do sad nikakvih problema s njim, u sljedećih 3-4 mjeseca ću morati zamjeniti bateriju jer se smanjio kapacitet ispod 50%, a dosta koristim laptop bez napajanja (do sad preko 400 ciklusa napajanja). I s takvom slabom baterijom imam još uvijek više od sat rada na bateriji na "max perf." postavkama.

Dizajn je klasičan, nije baš 1. izbor za šminkanje u društvu, ali za ozbiljan rad/posao je odličan izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
surki kaže...
Old Iggy kaže...

Ti nisi bio ni u kakvoj ozbiljnoj firmi ni u posjeti u zadnjih deset - petnaest godina? A i HW te malo muči...

Radim CAD i 3D vizualizacije arhitekture u veoma ozbiljnoj i jakoj firmi i ne mogu ni zamislit raditi to na laptopu. mozda na nekom sa 30" ekranom:) na poslu i doma imam hardware za ozbiljan rad a posao, ako bas moram, prenosim na USB sticku. mogu zamislit nekog novinara, pisca ili knjigovodju da posao nosa okolo u laptopu. u mojoj struci to bi bilo smijesno.

a ti i dalje pricaj gluposti i misli sta bi bilo kad bi bilo

Iz istog razloga neurolozi ne vucaraju sa sobom MR, vjerojatno.

99% struka bez nekog većeg problema može nositi prijenosnik sa sobom i raditi gdje želi. To što je to tebi problem je teška iznimka.

14 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...
surki kaže...
Old Iggy kaže...
surki kaže...
logic kaže...
mtopol kaže...

menij je za laptop najbitnija baterija... da traje barem 5 sati, modeli kojima baterije traju 2 sata su totalno bezveze. Za laptop nisu bitne performanse, niti izgled, vec funkcionalnost i prenosivost... Nerazumijem ljude koji si kupe laptop i onda ga drže doma za stolom spojenog na punjac i nemrdaju snjime izvan kuće.( Za to postoje stolna racunala)

O kakvoj ti funkcionalnosti pricas a nisu ti bitne performanse? Ako radis u CS4 paketu i ne mozes pokrenuti PS onda taj lap nema funkcionalnost a baterija moze trajati godinu dana. Dzaba ti.

A sto se tice prenosivosti. Sta je sa ljudima koji imaju lap, rade na poslu 8 sati. zatvore ga na kraju radnog dana. Otkopcaju ga sa doka i kad dodju kuci nataknu na dok, upale ga i nastave raditi tamo gdje su stali. Ocito ne radis na kompu nista ozbiljno od face i msna ;)

Oprosti, ali raditi 8 sati u CS4 ili bilo kakvoj gfrafickoj aplikaciji na laptopu pa onda taj laptop odnijeti doma da bi doma nastavi raditi moze samo neko ko nema pojma o cemu prica. 8 sati rada na bilo cemu ozbiljnom zahtjeva i ozbiljan hardware. od kad su ljudi izmislili disketu, cd, usb flash, a cak i e-mail nosenje posla kuci u torbetini da bi se opet patio pred malim ekranom nema smisla.

Ti nisi bio ni u kakvoj ozbiljnoj firmi ni u posjeti u zadnjih deset - petnaest godina? A i HW te malo muči...

Radim CAD i 3D vizualizacije arhitekture u veoma ozbiljnoj i jakoj firmi i ne mogu ni zamislit raditi to na laptopu. mozda na nekom sa 30" ekranom:) na poslu i doma imam hardware za ozbiljan rad a posao, ako bas moram, prenosim na USB sticku. mogu zamislit nekog novinara, pisca ili knjigovodju da posao nosa okolo u laptopu. u mojoj struci to bi bilo smijesno.

a ti i dalje pricaj gluposti i misli sta bi bilo kad bi bilo

Primijeti dok u mom postu. Na dok je prikopcan monitor velicine po potrebi i puno je lakse imati jedan lap i dva doka sa dva monitora nego dva kompa i kopirati ogromne filevove dve puta dnevno. A i postoje laptopi sa ozbiljnom konfoguracijoma. Evo moj C2D T7200 sa 4 GB rama je prije 3 godine kad sam ga kupio bio vrlo ozbiljna konfiguracija a i danas nije za baciti.  A tek radne stanice koje se danas prodaju sa 1920x1080 rezolucijama? To nisu masine za ozbiljan rad? Koliko ljudi znas da imaju vecu rezoluciju i u kojoj struci. Ima ih ali vrlo vrlo mali postotak. I nemoj mi reci da na ozbiljnoj radnoj stanici sa profi grafickom ne mozes raditi ozbiljan posao?

kopirati ogromne fileove? jel ti stvarno mislis da pricas sa nekim djetetom? docking laptopa doma i na poslu... imam osjecaj da izmisljas posto osobno ne poznajem ama bas nikoga ko tako radi. firma ti kupi 2 docking stationa i dva velika monitora i onda ti na njih prikopcavas laptop koji nosas okolo jer su ti fileovi preveliki za pohranu na USB?

bla, bla, bla  i 

 

 

bla

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Vidi se da si profesionalac koji radi u velikoj firmi. U firmi pricate na tom nivou? I ne moras imati dock da bi mogao prikopcati veliki moitor ako nisi znao. I EOD sa tobom posto sa nekim koji prica na bla bla nacin jednostavno nemam zivaca ni potrebe da se spustam na tvoj "profesionalni" nivo.

I ajd postaj taj "ozbiljan" hardware koji imas na poslu i doma da vidimo sta ti to imas sto mi ostali smrticvi koji nemammo pojma i ne pricamo tim profesionalnim bla bla jezikom.

14 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...

Vidi se da si profesionalac koji radi u velikoj firmi. U firmi pricate na tom nivou? I ne moras imati dock da bi mogao prikopcati veliki moitor ako nisi znao. I EOD sa tobom posto sa nekim koji prica na bla bla nacin jednostavno nemam zivaca ni potrebe da se spustam na tvoj "profesionalni" nivo.

I ajd postaj taj "ozbiljan" hardware koji imas na poslu i doma da vidimo sta ti to imas sto mi ostali smrticvi koji nemammo pojma i ne pricamo tim profesionalnim bla bla jezikom.

Nije uopcce stvar u snazi hardwarea (iako je i to bitna stvar, ali postoje laptopi koji mogu za relativno pristojno vrijeme odradit neki render) vec u ugodnosti rada. Kao sto sam i napisao, meni je jasno da neko ko tipka pjesmice moze biti zadovoljan laptopom ali za moj posao kad na 17" ekran stavis sve potrebne toolboxe radna povrsina ti ostane velicine kutije od CD-a. Ja sam mozda razmazen, ali bez dva velika i oku ugodna monitora ne mogu. Takodjer, ne poznajem ni jednog DTPovca, video montazera ili nekog drugog iz grafickih zanimanja koji posao radi na laptopu. Mozes ako odes negdje za vikend ili ako imas kakvu terensku potrebu ali za normalan rad laptop mi jednostavno nije komodan i ne pada mi na pamet koristit ga na poslu.

 

Inace kad nekome kazes EOD malo je besmisleno poslije ga pitati da nesto posta ali zadovoljit cu tvoju znatizelju posto mi nije bila namjera hvaliti se poslom ili hardwareom vec iznijeti svoje misljenje kako mi je kod laptopa najbitnija autonomija. Na poslu imam svega i svacega a najcesce se koristim iMacom 27" + Apple cinema 30" i to je nesto na cemu je zaista ugodno raditi, a doma, posto sam old school gamer a volim i stalno prckati po makini imam poprilicno nabrijanu PC i5 750 konfiguraciju koja ovih dana dobiva novu graficku.

 

ali posto je EOD, nista ti od ovoga nisam rekao :)

 

 

EDIT: kad malo bolje razmislim, u pravu si da ne radim u ozbiljnoj firmi. sve glumci i zajebanti oko mene. i niko ne radi na laptopu. bas su neozbiljni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2010 23:09 (surki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

I koliko je postotak ljudi kojio rade na kompu da im treba takva konfiguracija? I profesionali rad niej samo to o cemu ti pricas vec svaki posao od kojeg se zivi. A za99% profesionalnog posla ne treba stoni komp.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2010 23:11 (logic).
16 godina
protjeran
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Asus F3S serija

Kupljen 2008-e u veljaci.

300 dana u godini radi 24/7

Cijena:6800 Kn (tada)

DVD slabije cita i to mu je zasad jedina mana.

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...

I koliko je postotak ljudi kojio rade na kompu da im treba takva konfiguracija? I profesionali rad niej samo to o cemu ti pricas vec svaki posao od kojeg se zivi. A za99% profesionalnog posla ne treba stoni komp.

Ljudi koji se ozbiljno bave grafikom i projektiranjem valjda 99%. vecina ostalih moze raditi i na laptopu srednje klase (ako nije obrada videa u pitanju). zato sam i rekao da je meni kod laptopa najbitnija baterija, a neke vrhunske performanse mi nisu bitne jer i onako zahtjevni dio posla necu raditi na njemu a poznato je da top modeli trose struje ko tramvaji. kad bih danas kupovao laptop vjerovatno bi kupio nesto od 5 do 6k kuna sa dobrom baterijom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

99% dtpovaca ali koliko je to postotak ljudi koji zive od rada na kompu? Mozda ni 1% o tome ja pricam. A ne vidim sta se od DTP-a ne moze raditi na boljem lapu? Ne kazem, da to tako treba ili mora ali moze i to vrlo ugodno. Na lapu koji ima profi graficku mozes raditi render sasvim normalno kao i na stonom kompu. Jedino u cemu lap zaostaje jeste u jacini graficke jer se u lap uvijek ugradjaju malo slabije nego sto mozes kupiti za stoni komp. Ali ni profesionaci o kojima ti pricas nemaju uvijek najjace konfe koje se mogu kupiti an trzistu. Cak sta vise ubijejen sam da je vrlo malo njih koji bas u stopu prate najnoviji hardware i kupuju isti. Jednostavno nemaju potrebe za tim.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

A sta je konkretno offtopic? Svi su nabrojali sve marke i sta sad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...

99% dtpovaca ali koliko je to postotak ljudi koji zive od rada na kompu? Mozda ni 1% o tome ja pricam. A ne vidim sta se od DTP-a ne moze raditi na boljem lapu? Ne kazem, da to tako treba ili mora ali moze i to vrlo ugodno. Na lapu koji ima profi graficku mozes raditi render sasvim normalno kao i na stonom kompu. Jedino u cemu lap zaostaje jeste u jacini graficke jer se u lap uvijek ugradjaju malo slabije nego sto mozes kupiti za stoni komp. Ali ni profesionaci o kojima ti pricas nemaju uvijek najjace konfe koje se mogu kupiti an trzistu. Cak sta vise ubijejen sam da je vrlo malo njih koji bas u stopu prate najnoviji hardware i kupuju isti. Jednostavno nemaju potrebe za tim.

Bez uvrede al ja imam dva 24" ili 27" ili 27+20" tamo gdje radim. Nemogu niti zamisliti da na laptopu radim nešto makar taj laptop bio 17 ili 19, to je jednostavno neozbiljno. Gdje sa pustim alatima i slično ... a o kvaliteti monitora na laptopima ( velikoj većini ) isto da ne počinjem ... kad sam počeo raditi pred 15 godina imao sam 21" CRTove koji su koštali čitavo bogatstvo i uvijek mi je kod kupovine kompa monitor bi stavka broj 1.

 

Mogu shvatiti da postoje ljudi koji za rad ne koriste više od text editora ( pisanje članaka, možda programiranje i to ) al za bilo kakav vizualni posao ( dizajniranje, projektiranje etc ) mislim da je 24 nekakav minimum danas.

 

 

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

A gdje sam ja rekao drugacije? Samo kazem da je broj ljudi kao ti vrlo malen u odnosu na broj ljudi koji za zivot zaradjuju radeci na kompu. Nisu samo DTPovci profesionalci. I novinari su prfesionalci i racunar im je osnovni alat. O tome ja pricam. I u tvom slucaju drago mi je da sebi mozes takve stvari prisustiti ali je u krajanjoj liniji sve ti stvar konfora i siguran samm da bi na kvalitetnom lapu rezultat tvog rada bio isti. MOzda ne za isto vrijeme i sa isto konfora ali bi rezultat bio identican. I naslov teme je neprimjeren jer se ne moze reci taj rpavi dobre a ostali lose. Mozda jedino za apple koji ne porizvodi laptopove za nize segmente trzista ali recimo HP ima lapova za mizerne pare i od njih ne mozes ocekivati bog zna sta ali isto tako radi i graficke radne stanice sa kojim se i tvoj posao moze vrlo kvalitetno napraviti. Ne mora se i mozda i ne treba ali se moze.

P.S. Sto se tice monitora apsolutno se slazem sa tobom. Svi tupe o pustim watima, GB i MHz a zaboravljaju da su monitor tastatura i mis tri stvari sa kojima se sluze svakodnevno i kad vidim da se kupuje kilovatno napajanje i neka bijesna graficka i na to sve kupe neki srot monitor najezim se.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 22:59 (logic).
8 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

sto se tice kvalitete izrade vjerujem...

makar ga uzivo nisam imo prilike dodirniti...

al ekran i hardware? u cem je razlika?

 

gledo sam neki test izmedju xps i macbooka i kazu da je xps brzi...

a jeftiniji je i to dosta...

8 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
blackalbum kaže...

to je isto kao da pitaš tko radi najbolje aute,televizore,pojačala,bicikle,sve te marke imaju i loših i dobrih laptopa zavisi koliko misliš izdvojiti para,jedino što je prednost applea što ne radi jeftinjake pa ljudi odmah misle da su to najkvalitetniji,pitanje tko radi najbolje aute

japanci, možda ce ih sasit ovih godina korejanci...

uglavnom ako oces normalan auto, toyota (znam ne proizvodi se u japanu) ili bilo sta drugo od japanaca

ako oces luksuzni, onda lexus...

 

zast takog odgovora nema u laptopima?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice