Kako provjeriti 64-bit kompatibilnost?

poruka: 7
|
čitano: 9.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako provjeriti 64-bit kompatibilnost?

Jel ima tj postoji kakav programcic s kojim se moze provjeriti kompatibilnost windovsa 64 ? ili neki program koji ispisuje sve podatke o laptopu ??

 

 

hvalaaa

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako provjeriti 64-bit kompatibilnost?

U ovom slučaju sve se svodi na procesor koji imaš...

 

Ako je Core 2 Duo (i poneki Core duo) onda možeš instalirati 64bitni OS jer oni svi podržavaju 64-bitne instrukcije...

 

Koji procesor imaš?

 

System Information će ti dati sve potrebne podatke (dolazi sa OS-om)...

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako provjeriti 64-bit kompatibilnost?

Kao što je exxe rekao, zavisi od procesora, i to je to. Ako je on x64, nema problema, ide 64-bitni OS na njega ... ali moja preporuka je da prije nego li instaliraš 64-bitne Windowse, da prvo provjeriš da li proizvođač nudi 64-bitne drivere za sve uređaje koji su ugrađeni u računalo ... jer ako ne nudi, možda će te čekati dosta kemijanja sa traženjem pravih drivera.

16 godina
offline
Kako provjeriti 64-bit kompatibilnost?

Postoji programčić (iskreno se nadam da Oleg ovo ne čita) i zove se CPU-Z. Ako ti se kada ga uključiš pod stavkom Instructions pojavi x86-64 ili EMT64, onda imaš 64-bitni procesor.

 

A možeš i da napišeš koji procesor imaš pa ćemo ti reći. U principu, skoro svi procesori kupljeni u poslednjih par godina su 64-bitni, mislim da se jedino još može naći pokoji jeftiniji laptop sa 32-bitnim procesorima Core Duo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti 64-bit kompatibilnost?
Ivan(4) kaže...

Postoji programčić (iskreno se nadam da Oleg ovo ne čita) i zove se CPU-Z. Ako ti se kada ga uključiš pod stavkom Instructions pojavi x86-64 ili EMT64, onda imaš 64-bitni procesor.

 

A možeš i da napišeš koji procesor imaš pa ćemo ti reći. U principu, skoro svi procesori kupljeni u poslednjih par godina su 64-bitni, mislim da se jedino još može naći pokoji jeftiniji laptop sa 32-bitnim procesorima Core Duo.

 

Kod mene pise EM64T. Da li to znaci da je kompatabilan 64 bitni Windows?

16 godina
offline
Re: Kako provjeriti 64-bit kompatibilnost?
Stef006 kaže...
Ivan(4) kaže...

Postoji programčić (iskreno se nadam da Oleg ovo ne čita) i zove se CPU-Z. Ako ti se kada ga uključiš pod stavkom Instructions pojavi x86-64 ili EMT64, onda imaš 64-bitni procesor.

 

A možeš i da napišeš koji procesor imaš pa ćemo ti reći. U principu, skoro svi procesori kupljeni u poslednjih par godina su 64-bitni, mislim da se jedino još može naći pokoji jeftiniji laptop sa 32-bitnim procesorima Core Duo.

 

Kod mene pise EM64T. Da li to znaci da je kompatabilan 64 bitni Windows?

Da.

Twitter: @191x7
16 godina
neaktivan
offline
Kako provjeriti 64-bit kompatibilnost?

bože, a tako je jednostavno...

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice