Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.271.691
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Legion 7 ili Dell G seriju
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Legion 

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Ali ono što sam vidio jedino Legion 5 ide do 10k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-legion-5-pro-82js000msc-ryzen-7-5800h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3050-ti-4gb-16-ips-165hz-bez-os-sivi-015000822

Možeš i na jeftiniji.
Po mome iskustvu, kupiš s manje RAMa i sam dodaš još. Tako sam sa svojim uradio. Kupio 8GB verziju, i keks RAMa platio 300kn.
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-legion-5-82ju00t2sc-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3060-6gb-15-6-fhd-ips-165hz-bez-os-crni-015000818

 

Gledao sam ovoga zbog RTX 3060. U suštini nijedan mi zapravo ne paše zbog 512 ssd, to cu napunit začas.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Kupiš dodatni. Mislim da ima po dva NMVe slota. Javiš se ovlaštenom servisu s modelom(ili serijskim brojem) i oni ti kažu koliko čega može ić.
11 godina
online
Re: Gaming Laptopi
blackened_bm kaže...

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-legion-5-82ju00t2sc-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3060-6gb-15-6-fhd-ips-165hz-bez-os-crni-015000818

 

Gledao sam ovoga zbog RTX 3060. U suštini nijedan mi zapravo ne paše zbog 512 ssd, to cu napunit začas.

 pa bar to lako riješiš dodavanjem još jednog ssd-a

svaki od tih legiona ima dodatni m.2 utor slobodan

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Znam, ali zato gledam do 10k da ima odmah 1TB SSD da ne moram naknadno još prtljati sa ubacivanjem, potencijalnim gubljenjem garancije  itd...

 

Btw po testovima masno dere 3060 3050 ti. Ovih 4GB vrama su baš limitirajući.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Gaming Laptopi
blackened_bm kaže...

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-legion-5-82ju00t2sc-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3060-6gb-15-6-fhd-ips-165hz-bez-os-crni-015000818

 

Gledao sam ovoga zbog RTX 3060. U suštini nijedan mi zapravo ne paše zbog 512 ssd, to cu napunit začas.

 Baš sam jučer gledao nove videe na YT-u o nekim novim modelima kojekakvih laptopa, i još uvijek stavljaju 512GB u nove modele. Ali su ti modeli nekada i početni modeli, a oni ultra skupi imaju i po 2 x 1TB u RAID-u i sl. Ovisi koliko netko može platiti.

 

Meni je kod laptopa bitno da mogu nadograditi RAM i SSD tj. da ima još jedan slot za RAM i još jedan slot za SSD. Pa ću sam dodati još, kada mi bude zatrebalo.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
A možda ćeš naći, ali je vrlo vjerojatno da nešto drugo neće valjati ili će bit pre skupo.
Zato gledaš da ti je podloga dobra. Lagano se RAM ili SSD doda, a još ćeš i jeftinije proći
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Lijep pozdrav.

Treba mi preporuka za (gaming) 
laptop do 8000-10.000 kuna. 

Laptop ce biti korišten za gaming, youtube, filmove i programiranje frontenda. 

Ne mora tjerati najnovie AAA naslove na full jer od najnovijih igara ne igram doslovno NIŠTA. 

Bitno mi je da tjera Rocket League, Killing Floor 2, Enlisted, Armored Warfare, Sniper Elite 4, Borderlands 3, Skyrim i slicno :D 

Hvala unaprijed, ugodan dan :) 

Error 404 Not Found
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Cojek kaže...

Lijep pozdrav.

Treba mi preporuka za (gaming) 
laptop do 8000-10.000 kuna. 

Laptop ce biti korišten za gaming, youtube, filmove i programiranje frontenda. 

Ne mora tjerati najnovie AAA naslove na full jer od najnovijih igara ne igram doslovno NIŠTA. 

Bitno mi je da tjera Rocket League, Killing Floor 2, Enlisted, Armored Warfare, Sniper Elite 4, Borderlands 3, Skyrim i slicno :D 

Hvala unaprijed, ugodan dan :) 

 Lenovo Legion 5 15ACH6H, 82JU00T1SC, 15,6 FHD IPS 165Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060, Free DOS, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 

Mislim da ne možete fulati sa Legionom, svi ga hvale. 

LP
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
zabbax21 kaže...
Cojek kaže...

Lijep pozdrav.

Treba mi preporuka za (gaming) 
laptop do 8000-10.000 kuna. 

Laptop ce biti korišten za gaming, youtube, filmove i programiranje frontenda. 

Ne mora tjerati najnovie AAA naslove na full jer od najnovijih igara ne igram doslovno NIŠTA. 

Bitno mi je da tjera Rocket League, Killing Floor 2, Enlisted, Armored Warfare, Sniper Elite 4, Borderlands 3, Skyrim i slicno :D 

Hvala unaprijed, ugodan dan :) 

 Lenovo Legion 5 15ACH6H, 82JU00T1SC, 15,6 FHD IPS 165Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060, Free DOS, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 

Mislim da ne možete fulati sa Legionom, svi ga hvale. 

 I ja sam na kraju naručio ovaj model, 400 kn skuplji od onog u Linksu sa Ryzenom 5600H, javim impresije kad dodje.

4 godine
online
Re: Gaming Laptopi

 I za ranije modele su govorili i pisali (Youtube i razni Webovi) da ima lošiji ekran (ispod 300 nita). Za temp CPU-a ne znam i čudilo bi me, pogotovo sada kada svi stavljaju i po 3-4 ventilatora, cijevi za odvođenje topline i sl. Plus, u videu se lijepo kaže da većina korisnika neće napucavati CPU i GPU do plafona i da većina igara neće dovesti do ovakve situacije (visoke temperature):

 

Kao što bi sam Jarrod rekao - ne postoji savršeni laptop.

16 godina
offline
Gaming Laptopi

Asus RoG Strix G17
G713QR-HX023T
CPU: R7-5800H
GPU: RTX3070
RAM: 16GB
SSD: 2TB

 

uz njega u cijeni dobio

-Asus SPATHA miš

-Asus ROG Ranger BP2701

 

Godinu dana star za €1600 s produženom garancijom na 5 godina 

Gledao sam kupiti ove nove 2022 modele, međutim s cijenom >€2800 nema šanse.

LOL: Crobrother
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Gaming Laptopi

di si to nasao za tu cijenu? kada sam ja kupovao pred par mjeseci su bili puno skuplji

 

ja uzeo legion 5 s 3070 za 1500eu i prezadovoljan za ovih 4 mjeseci koliko ga koristim

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Gemmy kaže...

di si to nasao za tu cijenu?

Kod nas u Austriji, pratio oglase 2 mjeseca na willhaben.at, javljao se i davao ponude dok se nije jedan upecao. Cijenovno sam bio spreman dati €1200~1400 međutim ovaj laptop je taman punio prvu godinu, ima 5 godina garancije, naknadno ugrađen 2TB SSD, Asus spatha miš i Asus Ranger backpack. Žena dala blagoslov da smijem kupiti, ali da ga ne smijem NIKAD prodati. Jučer sam downclockao CPU i 2xGPU u Armory Crate - napravio manualni profil te su temperature pale 25~40˘C na nekim senzorima na što sam ostao šokiran. Performanse u League of Legends su mi potpuno iste, nema fps drop.

Gemmy kaže...

ja uzeo legion 5 s 3070 za 1500eu

 Umalo sam uzeo isti od lika za €1200 međutim sam se ipak u zadnji tren opredjelio na voljeni Asus ROG brand, imao sam već ROG GL552JX koji radi već 5 godina kod bratića.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 21:20 (Najbrži).
14 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ekipa,

sestra mi razmišlja o kupnji novog all-around laptopa na kojem bi i koju igru zavrtila, pa da pitam vas, se ovaj isplati:

https://www.links.hr/hr/laptop-acer-aspire-7-nh-qe5ex-003-ryzen-5-5500u-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3050-4gb-15-6-144hz-ips-fhd-bez-os-crni-015000863

 

Mislio sam zveknut Manjaro na to, ako to radi neku razliku.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MrJones kaže...

Pozdrav ekipa,

sestra mi razmišlja o kupnji novog all-around laptopa na kojem bi i koju igru zavrtila, pa da pitam vas, se ovaj isplati:

https://www.links.hr/hr/laptop-acer-aspire-7-nh-qe5ex-003-ryzen-5-5500u-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3050-4gb-15-6-144hz-ips-fhd-bez-os-crni-015000863

 

Mislio sam zveknut Manjaro na to, ako to radi neku razliku.

 Bolje joj je onda ovo,
 

Lenovo Gaming 3 15ACH6, 82K20131SC, AMD Ryzen 5 5600H, 15.6 FHD IPS 165Hz, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050, Free DOS, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 
dobije jači procesor i bolji ekran za praktički istu cijenu.

16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Jeste.

  • plus što možeš downclockati GPU taktove
  • plus možeš instalirati throttlestop i disableati turbo boost za nepotrebno pregrijavanje CPU i ostali tweakovi

 

Možeš dobro proći na oglasima rabljenih laptopa, ja sam uzeo G17 s RoG mišem i RoG torbom za €1600 s 5 godina garancije i naknadno ugrađenim 2TB SSD-om.

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/strix-g513qr-rtx3070-amd-5900hx-garantieverlaengerung-574440814/

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/asus-rog-strix-g15-39-6cm-15-6-zoll-fhd-ips-level-300-hz-matt-gaming-notebook-amd-r7-5800h-16gb-ram-1tb-ssd-nvidia-geforce-rtx3070-8gb-windows-10-eclipse-gray-573250823/

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/asus-rog-strix-g15-579317128

 

Svakako se cjenkaj ;)

LOL: Crobrother
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Najbrži kaže...
plus možeš instalirati throttlestop i disableati turbo boost za nepotrebno pregrijavanje CPU i ostali tweakovi

Ne znam da li ovo funkcionira na Intelu (jer odgovaras na post gdje je link na laptop sa Intel procesorom), ali na Ryzenu se moze i bez dodatnog SW - https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=GPJ5tQ6zmOM

Mali registry tweak i onda se dobiju opcije u Power Planovima.

 

Tweaknuo na Dell G15 sa Ryzenom 5800H i temperature fakat poprilicno pale dolje. I najbolje, samo na odredenim Power Planovima, npr. na Ultimate Performance ostavim na Aggressive "nek se nadje"

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2022 20:53 (Mauro).
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Mauro kaže...
Najbrži kaže...
plus možeš instalirati throttlestop i disableati turbo boost za nepotrebno pregrijavanje CPU i ostali tweakovi

Ne znam da li ovo funkcionira na Intelu (jer odgovaras na post gdje je link na laptop sa Intel procesorom), ali na Ryzenu se moze i bez dodatnog SW - https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=GPJ5tQ6zmOM

Mali registry tweak i onda se dobiju opcije u Power Planovima.

 

Tweaknuo na Dell G15 sa Ryzenom 5800H i temperature fakat poprilicno pale dolje. I najbolje, samo na odredenim Power Planovima, npr. na Ultimate Performance ostavim na Aggressive "nek se nadje"

SAMO na Intelu, ja ga ne mogu koristiti na svome koji ima Ryzen.

To što si linkao sam već napravio prije 2 tjedna, improvement je značajan 

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Najbrži kaže...
plus možeš instalirati throttlestop i disableati turbo boost za nepotrebno pregrijavanje CPU i ostali tweakovi

 Samo da se zna, meni isključivanje turbo boosta znatno smanji FPS u CS:GO-u, reko bi otprilike za trećinu.

Za te single-core igre ima utjecaja na FPS, premda i to varira koliko, CSGO je najgori primjer.

Say hello to my little friend
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Krunoo7 kaže...

 Samo da se zna, meni isključivanje turbo boosta znatno smanji FPS u CS:GO-u, reko bi otprilike za trećinu.

 

LOL: Crobrother
16 godina
online
Gaming Laptopi

pala temp s 90 na 70, a nisam vidio neku rayliku u fps dropu. super

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Gaming Laptopi

Pozdrav... Mislim mijenjati laptop.. vidim da su cijene malo pale sad... gledam nesta sa rtx 3070... pci 4.0 da ima za ssd (vjerovatno imaju sad svi al nisam siguran jer nisam dugo pratio temu)... i nez dal je bitno sad vec ddr5? ili je 4 sasvim dovoljno za iducih 5 6 godina?

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 19:30 (jocommb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Gaming Laptopi
jocommb kaže...

Pozdrav... Mislim mijenjati laptop.. vidim da su cijene malo pale sad... gledam nesta sa rtx 3070... pci 4.0 da ima za ssd (vjerovatno imaju sad svi al nisam siguran jer nisam dugo pratio temu)... i nez dal je bitno sad vec ddr5? ili je 4 sasvim dovoljno za iducih 5 6 godina?

 evo ti usporedbe pet top laptopa - 

pa vidi što ti je bitnije kod kojeg

 

e da, ddr5 je zasad truba, odnosno nije skoro ništa bolji od ddr4 u gejmanju

a teško da će ti biti isplativo nadograđivati čak i kad izađu bolji modeli

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice