DELL laptopi

poruka: 477
|
čitano: 235.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
RE: DELL laptopi
denis172 kaže...

E odlično, hvala ti puno. Trebao bi to uzet u roku nekih tjedan dana čim dobijem pare, nadam se da neće izaći iz ponude. Ak izađe budemo se još pokoji put čuli.:)

nece izaci iz prodaje jer je to nova serija nema ni 2 tjedna znaci trebala bi biti jos par mjeseci tu

 

AKO SAM POMOGAO KLIKNI HVALA
13 godina
neaktivan
offline
RE: DELL laptopi

Onda fantastično.:) Javim se s definitivnom kupovinom.

15 godina
offline
DELL laptopi

Dečki, evo ja se već neko vrijeme dvoum, a od jučer sam se počeo i troumit, između ova 3 laptopa, sva 3 su u nekom sličnom cjenovnom rangu:

1. Dell (XPS 15) L502x

2. Lenovo Y560p

3. ASUS N53SV (stavili su valjda krivu cjenu)

Evo navest ću i sve mane navedenih modela laptopa, skratio sam koliko sam mogao, naveo sam i neke probleme koji su ljudi imali(vjerojatno s starijim driverima/biosima al eto), pa vi recite vaše mišljenje:

Lenovo: loš zaslon i pogledi iz kutova, cjeli je reflektivan, zaslon se malo klima pri micanju, znaju ga zezat pixeli oko rubova pa treba biose nove stavljat i svasta, temperature idu do max GPU 83°C, CPU 92, HDD ima 5400 rpm, kraće traje baterija
Dell: reflektivan na gornjem djelu(donji je od aluminija), zna biti bučan(naime sređeno s driverima za grafu), neki imaju problema s nekim crashanjem igri(vrlo rjetko), temperature malko više, do GPU 88 °C, CPU 94, nedobijes winse(mozda je ovo i +)
Asus: reflektivan na gornjem djelu(donji je od aluminija), baterija najkraće traje od ova 3, loša tipkovnica(malo savitljiva i loš raspored), temperature su kod ovog odlične i najtiši je

"Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime" "No metter how deep i search, humans are big fools"
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi


Lenovo: loš zaslon i pogledi iz kutova, cjeli je reflektivan, zaslon se malo klima pri micanju, znaju ga zezat pixeli oko rubova pa treba biose nove stavljat i svasta, temperature idu do max GPU 83°C, CPU 92, HDD ima 5400 rpm, kraće traje baterija
Dell: reflektivan na gornjem djelu(donji je od aluminija), zna biti bučan(naime sređeno s driverima za grafu), neki imaju problema s nekim crashanjem igri(vrlo rjetko), temperature malko više, do GPU 88 °C, CPU 94, nedobijes winse(mozda je ovo i +)
Asus: reflektivan na gornjem djelu(donji je od aluminija), baterija najkraće traje od ova 3, loša tipkovnica(malo savitljiva i loš raspored), temperature su kod ovog odlične i najtiši je

 

Moja ti je preporuka DELL nikako neces pozalit, ne grije se, najbolja podrska, crashanje igre je jer piratke nerade very good, temp nemozes znat dok sam ne probas ali neces pogrijesit sa njim.

 

Lenovo, mogu rec da nakon dosta otvaranja zatvaranja ona plastika od ekrana ce tii puknut

 

asus, radio sam na slicnom ali zna nekad bit usporen malo i previse glupog softwarea

15 godina
offline
Re: DELL laptopi
kokokoko kaže...

 

Moja ti je preporuka DELL nikako neces pozalit, ne grije se, najbolja podrska, crashanje igre je jer piratke nerade very good, temp nemozes znat dok sam ne probas ali neces pogrijesit sa njim.

 

Lenovo, mogu rec da nakon dosta otvaranja zatvaranja ona plastika od ekrana ce tii puknut

 

asus, radio sam na slicnom ali zna nekad bit usporen malo i previse glupog softwarea

Hvala na komentaru, ma znam, svi imaju neke mane i pozitivne strane, evo našao sam i četvrti laptop Toshiba Satellite P750-10E o kojem nema puno informacija, a pokusao sam maksimalo filtrirati listu laptopa i ubaci se i ovaj četvrti, mada je najjeftiniji od njih nudi isto, btw zanime me šta drugi misle.

"Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime" "No metter how deep i search, humans are big fools"
14 godina
protjeran
offline
DELL laptopi

Ja mislim da je DELL way to go on,

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Kupio Della neki dan i mogu rec da sam skroz zadovoljan, osim tipkovnice naravno koja je jedina loša stvar koju sam na njemu uočio do sada.

 

http://www.magazinrs.hr/product.asp?product=notebook-dell-inspiron-n5110-156-led-backlight-1366x768-tft-core-i5-mobile-2410m-ddr3-4gb-dvdrw-geforce-gt-525m-1gb-wi-fi-bt-500gb-hdd-web-cam-hdmi-6-cells-free-dos-croatian-keyboard&code=DI5110HMCTW11HF5WC6S

 

Kupio sam ovaj model, svakako preporucam ako nekom treba ta All.round prijenosnik, procesor i graficka dovoljno jaki da se igraju nove igrice ako nekom treba (tipa mafia II/COD Black Ops)

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
DELL laptopi

Radio sam na tom Inspirionu i nema on tako losu tipkovnicu, pogledaj malo u ASUS ili Toshiba one njihove me jako iritiraju HP ima ok, ACER dobre, DELL dobre a i veliki plus Dellu ti je dobra vecina njih ima ti opciju ako imas instaliran program Quick Set kliknes CTRL + Left nisam siguran ali mislim da je tako i osvjetli se tipkovnica.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

DELL Inspiron N7110 (DI7110271898245 )

Molim pomoc.

Kupujem laptop, i dobio sam ponudu za ovaj DELL-ov model.

• PROCESOR: Intel® Core™ i3-2310M (2.10 GHz, 3 MB L3 cache)

• EKRAN:  17,3" HD WLED 1600 x 900

•GRAFIKA: Intel® HD Graphics 3000                       

     (nije mi jasno koliko RAMA ima)

•RAM:  3GB DDR3 1333Hz

• HDD:  320GB SATA 5400rpm

• OSTALO:  WLAN, BT, VGA,HDMI,  3 USB 2.0 , WCAM,  DVD RW

• OS:  Free Dos

• BOJA:  Crna

• GARANCIJA:  36 mjeseci

 

Moze li mi neko reci nesto vise o njemu, ili ako ima neko iskustva. u naredna 2-3 dana trebao bih poruciti. Koji OS instalirati, mislim na Windose?

Cijena 4.342, 00 kn

Namjena: Internet, gledanje filmova, ....

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
DELL laptopi

Za sve je dobar ali za igre ne

Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Igre slabo koristim. Potreban mi je za koristenje Office programa, Corel, Photoshop, Internet, i cesto gledam filmove preko Youtube-a.

Graficka kartica je integrisana, i ona oduzima od radne memorije, nigdje ne pise koliko oduzima. GRAFIKA: Intel® HD Graphics 3000.  Ima li neko vise iskustva sa njom. Unaprijed hvala.

14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Kupio sam lapto slijedecih karakteristika:

 

 

• PROCESOR: Intel® Core™ i3-2310M (2.10 GHz, 3 MB L3 cache)

• EKRAN:  17,3" HD WLED 1600 x 900

•GRAFIKA: Intel® HD Graphics 3000

•RAM:  3GB DDR3 1333Hz

• HDD:  320GB SATA 5400rpm

• OSTALO:  WLAN, BT, VGA,HDMI,  3 USB 2.0 , WCAM,  DVD RW

• OS:  Free Dos

• BOJA:  Crna

• GARANCIJA:  36 mjeseci

 

PITANJE:Dosao mi je free DOS, a htio bih instalirati 2 OS (Ubuntu i WIN7). Koji da instaliram prije. Znam nekad sam liniux instalirao prvo pa zatim WIN. Da li ovdje postoji neki redoslijed?

14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2011 16:50 (nedd).
14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
nedd kaže...

PITANJE:Dosao mi je free DOS, a htio bih instalirati 2 OS (Ubuntu i WIN7). Koji da instaliram prije. Znam nekad sam liniux instalirao prvo pa zatim WIN. Da li ovdje postoji neki redoslijed?

Mozes instalirati prvo win 7 pa ubuntu preko wubija, ako ti dosadi da ga mozes izbrisati lako.

14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
mario1990 kaže...
nedd kaže...

PITANJE:Dosao mi je free DOS, a htio bih instalirati 2 OS (Ubuntu i WIN7). Koji da instaliram prije. Znam nekad sam liniux instalirao prvo pa zatim WIN. Da li ovdje postoji neki redoslijed?

Mozes instalirati prvo win 7 pa ubuntu preko wubija, ako ti dosadi da ga mozes izbrisati lako.

 Ok, hvala.

Dobio sam Cd na njemu pise free DOS, ima li potrebe da ga ubacim.

Kada sam upalio Laptop, pokrenuo je se Command prompt i trazio da postavim datum i vrijeme.

Doduse pise da je na C disku FREE DOS.

Da li da instairam WIN 32 bitni ILI WIN 64 bitni?

DELL Inspiron N7110 (DI7110271898245 )

 

Slijedece su karakteristike laptopa.

• PROCESOR: Intel® Core™ i3-2310M (2.10 GHz, 3 MB L3 cache)

• EKRAN:  17,3" HD WLED 1600 x 900

•GRAFIKA: Intel® HD Graphics 3000

•RAM:  3GB DDR3 1333Hz

• HDD:  320GB SATA 5400rpm

• OSTALO:  WLAN, BT, VGA,HDMI,  3 USB 2.0 , WCAM,  DVD RW

• OS:  Free Dos

• BOJA:  Crna

• GARANCIJA:  36 mjeseci

14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
nedd kaže...

Da li da instairam WIN 32 bitni ILI WIN 64 bitni?

DELL Inspiron N7110 (DI7110271898245 )

Ja bi na taj laptop stavio 32bit

osim ako nemas neke potrebe za 64bit.

14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
mario1990 kaže...
nedd kaže...

Da li da instairam WIN 32 bitni ILI WIN 64 bitni?

DELL Inspiron N7110 (DI7110271898245 )

Ja bi na taj laptop stavio 32bit

osim ako nemas neke potrebe za 64bit.

 Hvala. Odoh instalirati.

16 godina
offline
DELL laptopi

A ja bi na taj laptop stavio 64 bitni!

Naravno, osim ako nemas neke potrebe za 32 bit! {#}

Preimenujmo smjeska *namigiva* u *namiguje*!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 14:07 (Maxxy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Planiram kupiti laptop koji će služiti uglavnom za internet ( surfanje,download,youtube..) i multimediju.Razmišljam o Dellu jer uvijek  me interesirao taj proizvođač, makar sam htio kupiti u Italiji HP ali sam odustao, dobro je što ima 3 godine garancije, gledao sam par modela pa me zanima vaše mišljenje i koliko je bitna jačina proca,rama za internet i multimediju, za igranje mi neće služit.

1.http://www.notebook.hr/product_info.php?products_id=16134    - ovaj proc mi je sumnjiv ,da li je to već stara tehnologija

2.http://www.notebook.hr/product_info.php?products_id=16138    - sličan samo ekran veći

3.http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_254_202&products_id=9221 - ovaj ima i3 ali 2 gb rama

 

 

- kolika je cijena dodatnog rama i da li se gubi garancija ako se odmah pojača ram

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DELL vs HP

da ne otvaram novu temu ako je neko voljan pomoći.Imam dilemu oko kupnje laptopa da li je bolje uzet dell ili hp?cini mi se da mi hp daje vise za novce al dell ima 36 mjeseci garancije pa me strah da mi hp ne krepa brzo nakon isteka garancije-kakva su vasa iskustva?

znam da je preopćenito pitanje zato imam tocno modele između kojih mogu birat jer kupujem na sindikalni kredit pa mogu samo u tom pdređenom dućanu.

od della su modeli dell inpirion N5010 a p/n DNIN5010R-02G i DNIN5010LP-04G

a od hp 4 modela iz 4530s serije:

A1D15EA,XX956EA,LG857EA,XX959 EA

Znači lapotp se ne bi koristio za nista specijalno internet tu i tamo neka igra al bi htio najbolje sta mogu za te pare-svi se vrte oko 4ooo kuna pa javite

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Ovako imao bi par pitanja...kupio san dell laptop nedavno...i savrseno me sluzi,isto tako imao san problema sa zagrijavanjem manje vise problemi su svugdi isti...treba ga otvorit i ocistit...Naime ja obozavam igrat igrice i nema igre koju nisam do sada uspio pokrenit...zato sto je core i5 ...i zanima me dali mu igrice kao sto su call of duty black ops 2...i dead island...naci igrice su velike a i konfiguracija im je velika.Dali ja sa tim sto igran mogu nastetit laptopu...strucno misljenje mi treba jer ipak laptop nedodje 2000 kn vec dostadosta vise i nebi se hhtjeo igra sa tim...unaprijed HVALA!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Naravno da se ne može oštetiti ukoliko igraš igrice, igrica je software kao i svaki drugi samo što zahtjeva veće grafičke perfomanse. Jedino što budeš primjetio kod igranja na prijenosniku je da se zagrijava, ali uostalom svaki laptop je osiguran da radi pod opterećenjem.

U slućaju da ti se previše zagrijava, uvijek možeš kupiti dodatak Cooling pad koji ti služi i kao stalak za laptop i i stovremeno u njega upuhuje hladan zrak (pogledaj si Logitech cooling pad - koji košta ~200kn)
11 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Da kupija san ventilator i na njemu je stalno jer mi je to i ujedno stalak...i palin ga samo kad igran igrice...radi prasine :) hvala ti na toj informaciji...moze jos samo jedno pitanje...u vezi graficke osnovna graficka je intelova hd 3000 dali ima on jacu graficku od integrirane intelove hd,jej iman drajvere od nvidije ge force od jednu gigu i ocitaje mi je na ewerestu...a prijatelj govori da je nemoguce da laptop ima 2 graficke razliciti marki intel i g force...a meni je nemouuce da tako jake igrice sa velikom grafikom pokretat intelova hd 3000...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
zvone0023 kaže...

Da kupija san ventilator i na njemu je stalno jer mi je to i ujedno stalak...i palin ga samo kad igran igrice...radi prasine :) hvala ti na toj informaciji...moze jos samo jedno pitanje...u vezi graficke osnovna graficka je intelova hd 3000 dali ima on jacu graficku od integrirane intelove hd,jej iman drajvere od nvidije ge force od jednu gigu i ocitaje mi je na ewerestu...a prijatelj govori da je nemoguce da laptop ima 2 graficke razliciti marki intel i g force...a meni je nemouuce da tako jake igrice sa velikom grafikom pokretat intelova hd 3000...

 

Intelova je integrirana na maticnoj, i onda po defaultu radi dok nema potrebe za nVidiom, što u biti znači dok surfaš netom i ne radis grafički komplicirane stvari radit ti intel hd 3000, međutim kad igraš igrice pokreće ti se nVidia. Prijatelj ti priča gluposti.

11 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

bravo care tako san ja i mislija,on tija brisat drajvere...reko jesi normalan...bas sta ti govoris i ja sam mislija da je tako...inace je to on za sebe govori extra haker...i da zna...to je bilo sve...i fala ti na informacijama...puno si mi pomoga.{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Upravo ja takvo nešto imam na svome laptopu. Intel radi dok se ne pokrene nešto zahtjevnije, a kod zahtjevnijeg se pali AMD/Nvidia.

 

Želim sa vama koji imate novije Dell laptope podjeliti nešto. Ako slučajno netko ima problema sa bučnim ventilatorom kod novijih modela, objavljen je BIOS u kojem je to ispravljeno. Možete bez problema pokrenuti instalaciju iz Windowsa. U mojem slučaju, radi se o Inspiron-u 5721 i za to sam siguran da postoji riješenje. Mislio sam da sam fail-ao sa kupnjom, ali brzo su izdali riješenje na Dell Support-u. Tamo sam i saznao riješenje za bučni vent i sad je sve savršeno. :-)

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

ako kupujete morat znati da DELL NEMA SERVIS ni GARANCIJU u HR.

 

naravno službeno ima, ali ako imate doma zamjenski laptop da možete riskirati 2-3 mjeseca servisiranja.

 

Kupio sam DELL laptop i nakon par mjeseci desio se lagani kvar te sam ga nosio na reklamaciju. DELL trenutno nema dovoljno adekvatan servis te se servis odužuje u nedogled. Zamislite kako mi je bilo čekati laptop 70 dana? nakon nazivanje ducana gdje sam kupio, sevisa, inspekcija...

 


Prvi put sam odnio laptop na servis i vratili su ga nakon 2 i pol tjedna. evo nije bilo predugo, makar to nije razuman rok. nakon par dana pojavio se je isti problem, jer naravno nisu popravili nego su samo vratili laptop natrag. Nakon par dana opet nosim laptop na servis i ovaj put se odužilo na 3 i pol tjedna.

 

nije mi jasno zašto se to tako odugovlacilo. da su bili ljudi, rekli bi to i to je. evo malo duže se mora čekati, i sve bi se dogovorili. nećemo se svađati, svatko radi svoj posao i zašto ići nekome raditi probleme u životu.

DELL nije uspostavio servis, pa tako ni u ZG nego ga radi firma koja ne može taj posao raditi. dell možda i je dobra firma za laptope, ali u hr je pametnije ne ići igrati se sa srećom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2013 13:15 (nn100).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

ako kupujete morat znati da DELL NEMA SERVIS ni GARANCIJU u HR.

Ne znam odakle ti tolike gluposti.

14 godina
offline
Re: DELL laptopi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice