DELL laptopi

poruka: 477
|
čitano: 235.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: DELL laptopi
A polovni idu od 150 kn na njuskalu pa na vise. Ali obavezno pri kupnji neka covjek uslika hard disk sentinel da vidis dali hard ima 100% health i performanse i da broj radnih sati bude sto manji, jer broj dana veci od 700 je kritican.
9 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Prije dva tjedna sam poslao svoj Inspiron 3542 na servis radi neispravnog hard diska i loseg rada touchpada.

Obavijestili su me prosli tjedan da su promijenili maticnu koja je bila neispravna.

 

Danas laptop stigao i krenem ga ukljucit, pojavi se Dell logo - cujem kliktanje diska i krckanje.

Nakon sto sam uspio instalirat windowse, nakon restarta totalno usporio sistem i sad ne mogu ni Ubuntu Live pokrenut s USB sticka jer mi javlja gresku za disk.

 

Sutra im saljem natrag na servis laptop pa da ga rijese.

 

Inace - servis je System One i pod garancijom je laptop

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
DELL laptopi

Dell Inspiron 5520 mi je nakon 2 i pol godine presto radit sam od sebe, ne daje nikakve znakove zivota. Danas je zavrsio na servisu i sve se bojim kak ce to proc, a laptop mi je prijeko potreban ovih tjedan dva...

 

Prije toga je bio na servisu 2 puta i nikad nisu nis napravili dok nisam uzo stvar u svoje ruke. Uglavnom nikad vise Dell, ne tolko zbog Dell-a ko hardwera kolko zbog loseg servisa kod nas.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
Edge kaže...

Dell Inspiron 5520 mi je nakon 2 i pol godine presto radit sam od sebe, ne daje nikakve znakove zivota. Danas je zavrsio na servisu i sve se bojim kak ce to proc, a laptop mi je prijeko potreban ovih tjedan dva...

 

Prije toga je bio na servisu 2 puta i nikad nisu nis napravili dok nisam uzo stvar u svoje ruke. Uglavnom nikad vise Dell, ne tolko zbog Dell-a ko hardwera kolko zbog loseg servisa kod nas.

 Možeš li navesti koji servis, čisto da imam informaciju ako mi ikad zatreba

13 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Edge kaže...

Dell Inspiron 5520 mi je nakon 2 i pol godine presto radit sam od sebe, ne daje nikakve znakove zivota. Danas je zavrsio na servisu i sve se bojim kak ce to proc, a laptop mi je prijeko potreban ovih tjedan dva...

 

Prije toga je bio na servisu 2 puta i nikad nisu nis napravili dok nisam uzo stvar u svoje ruke. Uglavnom nikad vise Dell, ne tolko zbog Dell-a ko hardwera kolko zbog loseg servisa kod nas.

 Eno ja poslao svoj Dell kod njih zbog neispravnog diska i touchpada, a oni mjenjaju maticnu plocu.

 

Uz to sto mi je vracen neispravan - nepopravljen, majstori su uspjeli i plastiku polomit prilikom rastavljanja/sastavljanja.

 

 

Odmah im je vracen i sad je opet kod njih na servisu i valjda ce popravit sve .

 

 

EDIT :

 

 

System One servis, laptop pod garancijom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 14:58 (mstaglicic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: DELL laptopi
denix kaže...
Edge kaže...

Dell Inspiron 5520 mi je nakon 2 i pol godine presto radit sam od sebe, ne daje nikakve znakove zivota. Danas je zavrsio na servisu i sve se bojim kak ce to proc, a laptop mi je prijeko potreban ovih tjedan dva...

 

Prije toga je bio na servisu 2 puta i nikad nisu nis napravili dok nisam uzo stvar u svoje ruke. Uglavnom nikad vise Dell, ne tolko zbog Dell-a ko hardwera kolko zbog loseg servisa kod nas.

 Možeš li navesti koji servis, čisto da imam informaciju ako mi ikad zatreba

 

TecomTrade u Dubravi u Zg.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
16 godina
odjavljen
offline
DELL laptopi

Da javim, doso je laptop sa servisa, ociscen je i zamijenjena je maticna, sve u sklopu garancije.

 

Cak su i dosta brzi, ovaj put je sve bilo korektno s njihove strane, bar sto se tice brzine popravka. 

 

Govorim o Tecom Trade servisu u Dubravi.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Bok Društvo imam problem s laptopom pa ako mi možete pomoći malo. Nadam se da nisam fulao temu.

 

laptop je DELL inspiron 5749. Pošto mi je došao s predinstaliranim linuxom stavio sam na njega win 8.1. Sustav nije automatski pronašao drivere za skoro ništa pa sam s dellovog weba skinuo drivere. u Control panelu u onom driver manageru pokazuje da je sve ok, ne izbacuje nikakva upozorenja i to je to.

Instalirao sam mu office, Adobe programe i sve radi super brzo. Ponekad se dogodi da diže programe sporo ali svedno ih digne. Umjesto 3 sekunde da mi otvori photoshop treba mu nekad 30-40 sekundi ali ok. Radi.

Zatim sam instalirao ženi AutoCad i onda su krenula sranja. skoro svaki put kod dizanja programa sve smrzne i izbaci mi blue screen of death i napiše poruku:
DRIWER POWER STATE FAILURE.
provjerio sam podržani hardware za autocad i imam konfiguraciju dovoljno jaku za dizanje.
ponovno sam instalirao program, nije pomoglo. Jednom mi otvori program normalno drugi put blue screen i restart.

Primjetio sam kada radi ok onda sve aplikacije doslovno lete, otvara sve užasno brzo doslovno u sekundama ali kad šteka sve mi programe otvara ali 10 puta sporije dok Autocad nema šanse da otvori jednostavno ruši sistem.

provjerio sam hardware (ono kad se pali na f12), sve je ok. Provjerio OS, sve ok. Čitao sam kojekakve savjete po forumima, ništa nije pomoglo.
stavio antivirus, pronašao mi je neko sranje na kompu, pobrisao to. Radilo je ok 1 dan i opet. čistim ccleanerom, malo ga ubrza na 5 minuta i opet krene sranje.
Nemam pojma što više da napravim.

Imate li kakvu ideju?? 

 

pretpostavljam da se događa nešto s driverima, nešto se pobija vjerojatno al ne mogu otkriti što jer mi manager pokazuje da su svi ok.

Jedino recimo za grafiku mi je čudno. računalo ima neku integriranu i nvidijinu. ja sam instalirao oba drivera ali mi recimo ccleaner prikazuje samo onu integriranu neće gforce.

hvala unaprijed na pomoći.

15 godina
offline
DELL laptopi

gforce ti nece skoro u niti jednom programu pokazati jer ona se samo ukljuci u potrebi.... dali si u power optione namistio da ti bude na max preformance? koje si windowse instalira 32 ili 64? 

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2015 9:57 (MOgY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
Da li je u tim trenucima, dok je laptop trom, disk zauzet 100%? Ja recimo imam s time problema u zadnje vrijeme, tj. imao sam. Disk je stalno nešto zapisivao u pagefile, a nije imao realne potrebe. Pronašao sam na internetu da još ljudi muči taj problem, pa sam onda ugasio pagefile kao privremeno rješenje dok neću imat vremena pozabavit se više s time. Win 8.1 je u pitanju, dakako.

Ako hoćeš vidjet što si disk radi i po ćemu piše, odi u task manager, performance tab i na dnu imaš Resource Monitor. U njemu možeš vidjeti graf zauzeća diska, koji proces ga koristi i kamo piše.
16 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
MOgY kaže...

 dali si u power optione namistio da ti bude na max preformance? koje si windowse instalira 32 ili 64? 

 nemam stavljeno na high performance. Bojim se to paliti da mi ne forsira bezveze komponente. Ili to nema veze ??

imam instaliran 64 bitni win 8.1

16 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
denix kaže...
Da li je u tim trenucima, dok je laptop trom, disk zauzet 100%? 

Sad malo pratim što god otvorim disk odmah skače na 100% Kada otvorim word onda stoji na 100% 30 sekundi a kad otvorim Indesign onda je disk na 100% 2 minute dok je procesor na 8% kao i ram.

 

Maloprije je monitor prikazao da procesuira nekakav Perfmon.exe i to  najmanje 100 kopija istoga. Kada ih je sve maknuo onda se smirio, sad vrti na 1-2% ili stoji.

 

idem pokušat s autocadom da vidim što će disk radit prije nego zablesira.

Što da napravim kako bi primirio disk?

 

Novo stanje stvari: 

 

Povećao sam količinu virtualne memorije. Iako imam 8GB rama virtualna mi je automatski stajala samo 3 GB. ja sam to digao na 9 i sad testiram. u jednom trenutku mi je autocad otvorilo u sekundi (to su oni trenutci kad sve radi brzo) i sad je maloprije kad sam ga startao počeo se telit, vrti, vrti, i samo sam čekao da iskoči blue screen ali izdržao je. Je li moguće da je povećanje virtualne memorije riješilo problem? Iako sam pročitao 10000 puta da ako imaš 8 i više giga rama virtualnu opće ne trebaš jer ti tamo onda završe svakakva sranja i samo štopaju resurse. Kako god za sad radi, dokle će ne znamo ;-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 9:43 (hondo).
15 godina
offline
Re: DELL laptopi
hondo kaže...
denix kaže...
Da li je u tim trenucima, dok je laptop trom, disk zauzet 100%? 

Sad malo pratim što god otvorim disk odmah skače na 100% Kada otvorim word onda stoji na 100% 30 sekundi a kad otvorim Indesign onda je disk na 100% 2 minute dok je procesor na 8% kao i ram.

 

Maloprije je monitor prikazao da procesuira nekakav Perfmon.exe i to  najmanje 100 kopija istoga. Kada ih je sve maknuo onda se smirio, sad vrti na 1-2% ili stoji.

 

idem pokušat s autocadom da vidim što će disk radit prije nego zablesira.

Što da napravim kako bi primirio disk?

 

Novo stanje stvari: 

 

Povećao sam količinu virtualne memorije. Iako imam 8GB rama virtualna mi je automatski stajala samo 3 GB. ja sam to digao na 9 i sad testiram. u jednom trenutku mi je autocad otvorilo u sekundi (to su oni trenutci kad sve radi brzo) i sad je maloprije kad sam ga startao počeo se telit, vrti, vrti, i samo sam čekao da iskoči blue screen ali izdržao je. Je li moguće da je povećanje virtualne memorije riješilo problem? Iako sam pročitao 10000 puta da ako imaš 8 i više giga rama virtualnu opće ne trebaš jer ti tamo onda završe svakakva sranja i samo štopaju resurse. Kako god za sad radi, dokle će ne znamo ;-)

 

Click Start, type cmd right click cmd.exe, and select Run as administrator.
At the prompt, type lodctr /r and press ENTER. This will repair the pointers (those are stored in the registry).


C:\Windows\system32>lodctr /r

Info: Successfully rebuilt performance counter setting from system backup store


After this action it is possible that some providers are disabled. You can check the status with lodctr /q.

C:\Windows\system32>lodctr /q
Performance Counter ID Queries [PERFLIB]:
    Base Index: 0x00000737 (1847)
    Last Counter Text ID: 0x00001560 (5472)
    Last Help Text ID: 0x00001561 (5473)

[.NET CLR Data] Performance Counters (Enabled)
    DLL Name: netfxperf.dll
    Open Procedure: OpenPerformanceData
    Collect Procedure: CollectPerformanceData
    Close Procedure: ClosePerformanceData
    First Counter ID: 0x00001080 (4224)
    Last Counter ID: 0x0000108C (4236)
    First Help ID: 0x00001081 (4225)
    Last Help ID: 0x0000108D (4237)

etc

If it says (Disabled) next to a provider, you can enable it with lodctr /e:<provider name>. Use for <provider name> the string between the [ ] at the beginning  of the entry.

FC Barcelona
16 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

probao... al ne pomaže. opet mi je CAD zblesirao 2 puta i nakon toga je jednom otvorio bez beda.

 

da popizdiš!

15 godina
offline
DELL laptopi

cek jeli ti imas ssd ili obicni hdd

 jesili deaktivira pagefile kao sta je reka kolega iznad?

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 11:36 (MOgY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
MOgY kaže...

cek jeli ti imas ssd ili obicni hdd

 jesili deaktivira pagefile kao sta je reka kolega iznad?

 je, deaktivirao sam ga. mislim da je običan disk.

15 godina
offline
DELL laptopi

probas deaktivirati superfetch link

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
MOgY kaže...

probas deaktivirati superfetch link

 pokušat ću večeras pa javim kako je prošlo. 

hvala ti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

mene zanima jedna stvar, ako mi netko može pojasniti. Konkretno u ovom mom problemu što je tu zapravo uzrok ovih silnih padova sustava? Dali se radi o loše složenom hardwareu (ali po specifikacijama i samoj marci računala a i cijeni to bi trebao biti jako dobar laptop, solidne snage koji bi trebao vrtiti sve ove aplikacije bez po muke) ili se radi o problemu s OS-om (koji nemam pojma zašto je nastao.... možda zbog toga što je hardware noviji od OS-a).

Ako je software u pitanju je li to pretpostavlja da će se s izlaskom win10 stvar riješiti? ili ću imati ovako vječnu muku s laptopom dok ga ne hitim u smeće jedan dan? Jer već sam instalirao i reinstalirao hrpetinu računala i na poslu kolegama održavam kompletnu poslovnicu od 7-8 kompova i sve radi savršeno bez većih problema.

eto tko god odgovori hvala na vremenu i trudu.

15 godina
offline
Re: DELL laptopi
hondo kaže...

mene zanima jedna stvar, ako mi netko može pojasniti. Konkretno u ovom mom problemu što je tu zapravo uzrok ovih silnih padova sustava? Dali se radi o loše složenom hardwareu (ali po specifikacijama i samoj marci računala a i cijeni to bi trebao biti jako dobar laptop, solidne snage koji bi trebao vrtiti sve ove aplikacije bez po muke) ili se radi o problemu s OS-om (koji nemam pojma zašto je nastao.... možda zbog toga što je hardware noviji od OS-a).

Ako je software u pitanju je li to pretpostavlja da će se s izlaskom win10 stvar riješiti? ili ću imati ovako vječnu muku s laptopom dok ga ne hitim u smeće jedan dan? Jer već sam instalirao i reinstalirao hrpetinu računala i na poslu kolegama održavam kompletnu poslovnicu od 7-8 kompova i sve radi savršeno bez većih problema.

eto tko god odgovori hvala na vremenu i trudu.

 tvoj problem lezi u sustavu.....nije do hardware-u i ja sam s svojim laptopom ima isto muka iako ima jaci od tvoga i ssd....sve dok nisam neke postavke promjenio...oceli se rijesiti s win 10 to nek neko pametniji od mene kaze jer se jos nisam pozabavio s tim sustavom.....jebiga to je windows 

FC Barcelona
8 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi
pozdrav, molim mišljenje o ovom laptopu: taj je u užem izboru za kupnju
Notebook Dell Inspiron 5748, 17 inča
Procesor: Intel Core procesor i5-4210U
2.7GHz / 3MB Smart Cache / 2 Cores
Ekran: 17.3" HD+ LED Truelife display (1600 x 900), s integriranom HD kamerom
Memorija: 8GB (1x8) DDR3L memorije
Tvrdi disk: 1TB Serial-ATA (5400 okr/min) tvrdi disk
DVDRW: 8x DVD±/R/±RW Tray-Load pogon
Video: NVIDIA GeForce 840M grafika s 2GB DDR3L memorije
Audio: Waves MaxxAudio, 2x zvučnik, mikrofon
Mreža: Gigabit mrežni adapter (10/100/1000Mbps)
WLAN: Dell Wireless 1705 (802.11b/g/n) mrežni adapter
Bluetooth: Dell Bluetooth 4.0 adapter
I/O portovi: 1x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x HDMI, 1x slušalice
I/O slotovi: SD Card reader
Tipkovnica: HR raspored, numerička tipkovnica, integriran Touch Pad
Napajanje: Li-Ion baterija 40Whr, AC adapter
OS: Ubuntu Linux 12.04 SP1
Težina: 3 kg
svima puno hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DELL laptopi

Ako ima netko punjača za Dell Inspririon 1545 nek se javi na PM (poželjno iz St i okolice)!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

u cemu je kvaka pa je ovaj dell ovako jeftin

 

http://www.plus.ba/proizvod/not_dell_insp.15-5558_i5-5200u_8gb_1tb_gf920m-2_156_dvd_linux_silver_3y

 

ovaj je, sa istim specifikacijama i vecim displejom dobro skuplji

 

http://genelec.ba/dell-inspiron-17-5758-silv-intel-i5-5200u-173-8gb1tb-geforce-920m-2gb-lin-g3g-is5758_i5_8g_1t_2g-p2

 

Da li je kvalitet izrade u pitanju ili nesto drugo ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
DELL laptopi

Otisao DELL 5520,star otprilike 3 god. i 5 mjeseci u vjecna lovista, 3. put je otisla maticna ploca koja se ne isplati bas mijenjati. Do sad je svaki put bila promijenjena u garantom roku.

 

Moje krajnje iskustvo s DELL lapom je li-la:

 

Veliki nedostatak je da se ne uspije hladiti kak spada, moze pokrenuti PES, GTA, lijepo to radi, ali se ne uspije hladiti i dolazi do FPS dropova i dalje nema smisla igrati.

Osim toga cesto je bilo problema s ATI driverima, sad u zadnje vrijeme na Windows-u 10 je sve bilo oke, ali na osmici se driver stalno rusio, napravim pola modela u CATIi i "Display drivers stopped responding".

Analognu losijem hladjenju vent je dosta bucan, mijenjana je pasta, promijenjen je i vent, ali i dalje bez upjeha. U normalnom surfanju ventilator je uvijek cujan.

Takodjer smatram da servis nije na nivou.

 

Ostalo je bilo oke, ali po meni je dovoljno negativnih stvari da vise ne uzmem DELL.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
DELL laptopi

istekla mi garancija za dell inspirion i5 prije par dana i prezadovoljan sam.

 

ni jedna reklamacija u ove tri godine cak ga nisam ni cistio. Ne igram igre na njemu sluzi za surfanje,office i takve stvari. 

 

E sad temp minse zna dignut max do 62-3 stupnja kad imam malo vise toga otvorenog al ga ohladi nazad na nekih 55.

 

 Dal bi ga bilo pametno ocistiti od prasine ili ove temp nisu zabrinjavajucev?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Koji dell laptop bi mogao uzet za do 7000kn ali ako koze da je malo jaci msm da ima nekakvu jacu graficku i i5 cpu

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
JanPula kaže...

Koji dell laptop bi mogao uzet za do 7000kn ali ako koze da je malo jaci msm da ima nekakvu jacu graficku i i5 cpu

Hvala

Dell Inspiron 7559 - u Austriji sa engleskom tipkovnicom mu se cijena kreće oko 7500 kuna.

 

i7 6700HQ, nVidia 960M 4 GB GDDR5, 8GB DDR3L 1600MHz, 15,6'' Full HD IPS (1.920 x 1.080) mat, Windows 10 Home

 

http://laptopmedia.com/review/dell-inspiron-7559-review-the-gaming-arena-became-even-more-spectacular/

 

http://www.dell.com/at/p/inspiron-15-7559-laptop/pd?oc=cn95710&model_id=inspiron-15-7559-laptop

 

https://geizhals.at/dell-inspiron-15-7559-7559-0092-a1387599.html

 

 

Možda mu cijena kroz par mjeseci i kod nas padne na sličnu razinu.

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+7559

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 22:49 (tits4bits).
8 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Hvala

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice