Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 322.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Evo, ako nekoga interesira kakvi problemi dolaze sa Chuwiem. Baterija krepala nakon 12mj koristenja. 

Zvucnik je tragican otpocetka bio. Na bluetooth mi se redovno ne spajaju bezicne slusalice( to se mozda moze upgradeom rjesit, no ja nisam uspio). Imate 1 port za usb, bez hdmi porta( bar klasicnog, treba vam pretvarac, ako nekom bude trebalo mogu slikat kako izgleda) . Također, donje stupice su se odlijepile i sarafi krenuli odvrtati( od kucista, da). Također, i najveci problem, strgala mi se s jedne strane panta za otvaranje laptopa, mozda je lakse rec 'hinge' kako to englezi kazu. S druge strane, brz, super dizajn, i ostale prednosti koje je ekipa vec navodila. Evo i slika hingea, pa ako ga uzimate, preporucio bi da olabavite prvo taj dio za preklop jer ga ocito ne odrade dobro. 

Sve u svemu,  moje misljenje, kao korisnika Chuwia godinu dana, dajte jos koju stotku/tisucu i uzmite posten laptop(moj je Lapbook pro). Opcenito vam nema rezervnih dijelova po ebayu itd. Mozda se moze poslat nazad u kinu, al to je patnja od cca mjesec dva dok ga uzmu srede i vrate ga. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 0:55 (Mariola123).
 
3 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Mariola123 kaže...

Evo, ako nekoga interesira kakvi problemi dolaze sa Chuwiem. Baterija krepala nakon 12mj koristenja. 

Zvucnik je tragican otpocetka bio. Na bluetooth mi se redovno ne spajaju bezicne slusalice( to se mozda moze upgradeom rjesit, no ja nisam uspio). Imate 1 port za usb, bez hdmi porta( bar klasicnog, treba vam pretvarac, ako nekom bude trebalo mogu slikat kako izgleda) . Također, donje stupice su se odlijepile i sarafi krenuli odvrtati( od kucista, da). Također, i najveci problem, strgala mi se s jedne strane panta za otvaranje laptopa, mozda je lakse rec 'hinge' kako to englezi kazu. S druge strane, brz, super dizajn, i ostale prednosti koje je ekipa vec navodila. Evo i slika hingea, pa ako ga uzimate, preporucio bi da olabavite prvo taj dio za preklop jer ga ocito ne odrade dobro. 

Sve u svemu,  moje misljenje, kao korisnika Chuwia godinu dana, dajte jos koju stotku/tisucu i uzmite posten laptop(moj je Lapbook pro). Opcenito vam nema rezervnih dijelova po ebayu itd. Mozda se moze poslat nazad u kinu, al to je patnja od cca mjesec dva dok ga uzmu srede i vrate ga. 

 

 Taj dizajn im je katastrofa, jako loše izveden hinge, odnosno nakon xy broj otvaranja i zatvaranja se olabavi. Imam Chuwi Aerobook, uzeo ga preko Indiegogo kampanje, odličan dizajn, otvorio i zatvorio sam ga tisuću puta i hinge je isti kao i prvog dana, s laptopom nemam apsolutno nikakvih problema, sve radi kao i prvog dana uključujući i bateriju. Taj Lapbook Pro treba zaobilaziti u širom luku, zbog lošeg dizajna i imali su probleme s tipkovnicom, ma svačime, al modeli nakon Lapbook Pro su usavršeni i build quality im je odličan.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Mariola123 kaže...

Evo, ako nekoga interesira kakvi problemi dolaze sa Chuwiem. Baterija krepala nakon 12mj koristenja. 

Zvucnik je tragican otpocetka bio. Na bluetooth mi se redovno ne spajaju bezicne slusalice( to se mozda moze upgradeom rjesit, no ja nisam uspio). Imate 1 port za usb, bez hdmi porta( bar klasicnog, treba vam pretvarac, ako nekom bude trebalo mogu slikat kako izgleda) . Također, donje stupice su se odlijepile i sarafi krenuli odvrtati( od kucista, da). Također, i najveci problem, strgala mi se s jedne strane panta za otvaranje laptopa, mozda je lakse rec 'hinge' kako to englezi kazu. S druge strane, brz, super dizajn, i ostale prednosti koje je ekipa vec navodila. Evo i slika hingea, pa ako ga uzimate, preporucio bi da olabavite prvo taj dio za preklop jer ga ocito ne odrade dobro. 

Sve u svemu,  moje misljenje, kao korisnika Chuwia godinu dana, dajte jos koju stotku/tisucu i uzmite posten laptop(moj je Lapbook pro). Opcenito vam nema rezervnih dijelova po ebayu itd. Mozda se moze poslat nazad u kinu, al to je patnja od cca mjesec dva dok ga uzmu srede i vrate ga. 

 

 Ma ako nekome treba kvalitetan ekran kojeg oni navodno imaju onda nema za te novce ni približno ništa pošteno. A uostalom taj Lapbook koliko vidim ni ne postoji više u ponudi uopće.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Mariola123 kaže...

Evo, ako nekoga interesira kakvi problemi dolaze sa Chuwiem. Baterija krepala nakon 12mj koristenja. 

Zvucnik je tragican otpocetka bio. Na bluetooth mi se redovno ne spajaju bezicne slusalice( to se mozda moze upgradeom rjesit, no ja nisam uspio). Imate 1 port za usb, bez hdmi porta( bar klasicnog, treba vam pretvarac, ako nekom bude trebalo mogu slikat kako izgleda) . Također, donje stupice su se odlijepile i sarafi krenuli odvrtati( od kucista, da). Također, i najveci problem, strgala mi se s jedne strane panta za otvaranje laptopa, mozda je lakse rec 'hinge' kako to englezi kazu. S druge strane, brz, super dizajn, i ostale prednosti koje je ekipa vec navodila. Evo i slika hingea, pa ako ga uzimate, preporucio bi da olabavite prvo taj dio za preklop jer ga ocito ne odrade dobro. 

Sve u svemu,  moje misljenje, kao korisnika Chuwia godinu dana, dajte jos koju stotku/tisucu i uzmite posten laptop(moj je Lapbook pro). Opcenito vam nema rezervnih dijelova po ebayu itd. Mozda se moze poslat nazad u kinu, al to je patnja od cca mjesec dva dok ga uzmu srede i vrate ga. 

 

 Imaš zamjensku bateriju na aliexpressu, ovo je prva koja mi je iskočila, ali možda ima i povoljnije ili kontaktiraj chuwi aftersale.

LINK

 

Zvučnik je na mom primjerku skroz solidan, čak iznenađujuće ok s obzirom na cijenu laptopa. Prvi Chuwi koji sam imao, taj je imao užasne zvučnike, ovo mi je sad skroz ok. Imam MBP tako da s njim uspoređujem zvučnike, a on ima top zvučnike.

 

Bluetooth i WiFi im zna biti boljka, imaju nešto slabiji signal, pretpostavljam radi metalnog kućišta. Kod mene WiFi radi pristojno, ali ima daleko slabiji domet od MBP-a, dok mi je bluetooth na ovom modelu ok, ali mi je na prošlom imao slab domet.

 

Za portove si znao i prije kupovine, oni kopiraju Macbook, a kod njih ti je ista situacija 2XUSB-C ili 4xUSB-C, tako da je ovo još i ok. 

Hub 7u1 dođe 100kn i riješi sve te probleme.

 

E sad ako su ti se šarafi odvrnuli i usput si polomio šarke onda opako otvaraš laptop. Trebaš računati da je ovo low budget uređaj i sigurno određeni materijali nisu najčvršći i slično i zato treba i prilagoditi svoje korištenje i biti malo nježniji i pažljiviji. To je tako. Ako netko misli otvarati laptop kako mu dođe, jednom rukom, nogom, nosom, bacati ga na kauč, krevet i slično onda bolje da potraži malo robusniji laptop. Laptop se otvara po sredini, tako da je opterećenje jednako na obje šarke. Ne otvara se na silu preko tih nekakvih 110 stupnjeva koliko ide, inače odoše šarke vremenom.

 

Za bateriju stvarno ne znam, možda je stvar u korištenju, ali ja sa niti jednim uređajem nemam problema. Ono na što pazim je ne držati laptop stalno na punjaču, ne pustiti ga da se skroz isprazni i tako ga ostaviti duže vrijeme, i ne puniti ga dok radim nešto intenzivno što dovodi do jakog grijanja i skraćuje vijek baterije.

 

Evo prvi Chuwi baterija nakon 4 godine radi odlično. Taj isti Chuwi sam otvorio i zatvorio najmanje 2000 puta, a vjerojatno i daleko više i nikakvih problema.

Za ovaj lapbook pro ne znam, još je rano, ali nakon 7 mjeseci nema problema. Danas sam provjerio i te šarafe i sve je ok, nadam se da će tako i ostati.

 

Stolnik kaže...

 Taj dizajn im je katastrofa, jako loše izveden hinge, odnosno nakon xy broj otvaranja i zatvaranja se olabavi. Imam Chuwi Aerobook, uzeo ga preko Indiegogo kampanje, odličan dizajn, otvorio i zatvorio sam ga tisuću puta i hinge je isti kao i prvog dana, s laptopom nemam apsolutno nikakvih problema, sve radi kao i prvog dana uključujući i bateriju. Taj Lapbook Pro treba zaobilaziti u širom luku, zbog lošeg dizajna i imali su probleme s tipkovnicom, ma svačime, al modeli nakon Lapbook Pro su usavršeni i build quality im je odličan.

 Kod mene je Lapbook Pro već 7 mjeseci i nema nikakvih problema. Prije njega sam imao Lapbook 14.1, pa Lapbook SE i s niti jednim nikakvih ozbiljnijih problema. Tipkovnica bolja nego na ovom MBP iz 2018 koja me izluđuje. Slažem se da su noviji modeli još bolji, očito ih usavršavaju iz modela u model. Naravno da tu ima kompromisa s obzirom na cijenu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Samo dajem svoje iskustvo. Nije mi prvi laptop, a na prethodnima nisam takvih problema imao. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
 

E sad ako su ti se šarafi odvrnuli i usput si polomio šarke onda opako otvaraš laptop. Trebaš računati da je ovo low budget uređaj i sigurno određeni materijali nisu najčvršći i slično i zato treba i prilagoditi svoje korištenje i biti malo nježniji i pažljiviji. To je tako. Ako netko misli otvarati laptop kako mu dođe, jednom rukom, nogom, nosom, bacati ga na kauč, krevet i slično onda bolje da potraži malo robusniji laptop. Laptop se otvara po sredini, tako da je opterećenje jednako na obje šarke. Ne otvara se na silu preko tih nekakvih 110 stupnjeva koliko ide, inače odoše šarke vremenom.

 

 

 Ja bi se samo na ovo osvrnuo - ovo uopće nema, ili barem ne mora, imati veze s tim o kojem se laptopu radi. Kako idu godine tako je većina laptopa preuzela taj "feature". Ok, ne govorim za commercial uređaje, ali za veliku većinu consumer uređaja - da. Neovisno jel cijena 3000 ili 12 000kn. Znači već dulje vremena prva stvar kad mi čovjek dođe s laptopom u servis ja ga okrenem i oprezno zatgenem sve vijke. Redovito se događa da na uređajima mlašima od godinu dana već nema vida, jednostavno su loše bile stisnute i otpale od korištenja, otvaranja/zatvaranja, vibracija tijekom normalnih okolnosti poput vožnje i slično. I nije to niš neobično, znači baš se često takve stvari događaju. Stoji da ne smiju biti prejako stisne vide, ali na desetke puta se dogodilo da na novom laptopu, izvađenom iz tvornički zaljepljene kutije pregledam vide i bude neka uopće ne zategnuta, znači veselo se onako slobodno vrti...ni najmanje zategnuta. ili ih bude po nekoliko kvazi zategnutih, valjda na ne znam, 0,000001 mikro njutn metar. Tek toliko da se sama ne okreće. I nisam primjetio da je to kod nekih brandova češće ili ne. Jednostavno kod svih ima takvih primjeraka.

 

Dok su problemi sa šarkama sve učestaliji kako su laptopi tanji, pa je sad više manji jedini način da se to izbjegne, ili barem odgodi čim više da se pazi kod otvaranja, da se ekran otklapa tako da ga se uhvati u samoj sredini širine ekrana i ono...ne a silu...glupo, znam, pogotovo za neki uređaj koji bi nam trebao biti samo alat/razonoda, što god, ali tako je kako je...

Tanji su, manje je prostora...šarke su daleko tanje i osjetljivije, kao i svi vijci, kao usoatlom i rashladni sustav kojem sada treba daleko manje prašine nego modelima od pred nekoliko godina da se nakrcaju i uguše i krene throtlanje ili rušenje...

3 godine
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

I kako bi ti onda rjesio( moze li se uopce ) problem s mojim kucistem?

Smatram da treba bit iskren i navest realno mane i prednosti uredjaja kojeg kupuju. Zar si mislio da se s manjom cijenom neki segment u kvaliteti ne zrtvuje?

Da je tako, svi bi kupovali kineske kopije iphonea samsunga itd! 

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Mariola123 kaže...

Samo dajem svoje iskustvo. Nije mi prvi laptop, a na prethodnima nisam takvih problema imao. 

 Sve pet, hvala ti na osvrtu. Meni je recimo pukla šarka još davno na Compaq laptopu i to je jedini na kojem mi se tako nešto desilo i još sam ga pažljivo koristio, ali eto desilo se.

Kod Chuwija je trenutno najveći problem aftersale podrška, tu su još uvijek slabi, ali ako to organiziraju kako treba i otvore servisnu podršku onda će sve biti puno bolje. Laptopi se kvare to je tako, ali kad je tu servis koji to može riješiti ili ako se mogu brzo i povoljno naručiti rezervni dijelovi onda je problem daleko manji.

 

miki1981 kaže...
mzopg kaže...
 

E sad ako su ti se šarafi odvrnuli i usput si polomio šarke onda opako otvaraš laptop. Trebaš računati da je ovo low budget uređaj i sigurno određeni materijali nisu najčvršći i slično i zato treba i prilagoditi svoje korištenje i biti malo nježniji i pažljiviji. To je tako. Ako netko misli otvarati laptop kako mu dođe, jednom rukom, nogom, nosom, bacati ga na kauč, krevet i slično onda bolje da potraži malo robusniji laptop. Laptop se otvara po sredini, tako da je opterećenje jednako na obje šarke. Ne otvara se na silu preko tih nekakvih 110 stupnjeva koliko ide, inače odoše šarke vremenom.

 

 

 Ja bi se samo na ovo osvrnuo - ovo uopće nema, ili barem ne mora, imati veze s tim o kojem se laptopu radi. Kako idu godine tako je većina laptopa preuzela taj "feature". Ok, ne govorim za commercial uređaje, ali za veliku većinu consumer uređaja - da. Neovisno jel cijena 3000 ili 12 000kn. Znači već dulje vremena prva stvar kad mi čovjek dođe s laptopom u servis ja ga okrenem i oprezno zatgenem sve vijke. Redovito se događa da na uređajima mlašima od godinu dana već nema vida, jednostavno su loše bile stisnute i otpale od korištenja, otvaranja/zatvaranja, vibracija tijekom normalnih okolnosti poput vožnje i slično. I nije to niš neobično, znači baš se često takve stvari događaju. Stoji da ne smiju biti prejako stisne vide, ali na desetke puta se dogodilo da na novom laptopu, izvađenom iz tvornički zaljepljene kutije pregledam vide i bude neka uopće ne zategnuta, znači veselo se onako slobodno vrti...ni najmanje zategnuta. ili ih bude po nekoliko kvazi zategnutih, valjda na ne znam, 0,000001 mikro njutn metar. Tek toliko da se sama ne okreće. I nisam primjetio da je to kod nekih brandova češće ili ne. Jednostavno kod svih ima takvih primjeraka.

 

Dok su problemi sa šarkama sve učestaliji kako su laptopi tanji, pa je sad više manji jedini način da se to izbjegne, ili barem odgodi čim više da se pazi kod otvaranja, da se ekran otklapa tako da ga se uhvati u samoj sredini širine ekrana i ono...ne a silu...glupo, znam, pogotovo za neki uređaj koji bi nam trebao biti samo alat/razonoda, što god, ali tako je kako je...

Tanji su, manje je prostora...šarke su daleko tanje i osjetljivije, kao i svi vijci, kao usoatlom i rashladni sustav kojem sada treba daleko manje prašine nego modelima od pred nekoliko godina da se nakrcaju i uguše i krene throtlanje ili rušenje...

 Potpuno se slažem. Sa šarkama mnogi imaju problema, nagledao sam se i macbookova sa istim problemom, a i dosta je uguglati Asus broken hinge ili Acer ili Macbook i eto hrpa rezultata.

 

Mariola123 kaže...

I kako bi ti onda rjesio( moze li se uopce ) problem s mojim kucistem?

Smatram da treba bit iskren i navest realno mane i prednosti uredjaja kojeg kupuju. Zar si mislio da se s manjom cijenom neki segment u kvaliteti ne zrtvuje?

Da je tako, svi bi kupovali kineske kopije iphonea samsunga itd! 

 Jesu li ti šarke pukle ili je samo izletio donji dio kućišta? Ako su pukle vidio sam na par mjesta da ekipa to popravlja sa epoksi ljepilom (smolom), koliko je to dobro ne znam, ali njima je navodno riješilo problem.

 

Ovo drugo se slažem, naravno da treba biti iskren i objektivan, međutim problem je što nemamo nekakve statistike kvarova pa da vidimo je li to kod Chuwija 2x češće ili 3x ili je normalno.

 

Naravno da se zbog manje cijene nešto žrtvuje, kod Chuwija je to obično procesor, wifi, bluetooth, usb i slično koje je nešto sporije i manje kvalitetno, ali i dalje podnošljivo. S druge strane uopće nije upitno da neki no name Kinez može složiti laptop u rangu macbooka sa puno manjom cijenom, jednostavno nema ime koje to može prodati, ne ulaže u marketing ni 1% koliko Apple ulaže i nema after sale podršku i servisnu mrežu na tom nivou. Sve to utječe na cijenu, ne samo materijal i komponente.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pukla je ona plastika na koju je pricvrscena sarka. I odvojio mi se skroz navoj za saraf od kucista. 

5 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav, zanima me koji je model Chuwia trenutno najbolji?  Odnosno koji se pokazao najboljim, osobama koje su koristile Chuwi modele? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Mariola123 kaže...

Pukla je ona plastika na koju je pricvrscena sarka. I odvojio mi se skroz navoj za saraf od kucista. 

Probaj kontaktirati Chuwi direktno i pitati za rezervne dijelove (aftersale@chuwi.com), neka ti jave cijenu i pošalju nove šarke i donju ploču kućišta, a možeš pitati i za bateriju.

Garanciju još imaš ili ti je istekla?

Budi strpljiv jer im je sada Nova godina.

 

Ako to ne upali, a imaš garanciju, snimi video gdje se vidi "šteta" i pošalji trgovini gdje si ga kupio to na reklamaciju, pa neka jave što napraviti. Ukoliko zatraže slanje laptopa u Kinu objasni im da je to preskupo i pitaj mogu li ti poslati rezervne djelove pa da ćeš ih sam zamijeniti. U slučaju da to ne prihvate nema druge nego spakirati laptop i poslati na put u Kinu, u tom slučaju budi spreman na višemjesečno čekanje, kod nas to zna trajati 30-60 dana tako da će kod njih barem duplo jer samo na put ode barem mjesec dana.

 

 

vax kaže...

Pozdrav, zanima me koji je model Chuwia trenutno najbolji?  Odnosno koji se pokazao najboljim, osobama koje su koristile Chuwi modele? 

 Najbolji u kojem smislu? Kao bestbuy? Ili kao najjači model? Nekome će najbolji biti najsnažniji stroj, a nekome najkompaktniji model (najmanji, najlakši) ili sa najboljom baterijom ili nešto treće. Daj malo više informacija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 22:42 (mzopg).
5 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

I jedno i drugo. Htio sam kupiti laptop za ne bas zahtjevne zadatke, uglavnom surfanje, gledanje filmova, posao(dosta bih ga nosio) office paket te surfanje sa vise otvorenih tabova istovremeno. Svejedno bilo koji savjet je dobrodosao posto sam tek nedavno cuo za Chuwia. Pa eto koja je bestbuy opcija? A koja najsnaznija? Koja najlaksa a koja najbolju bateriju ima? I sto bi mi vi preporucili za gori navedene poslove?

 

hvala unaprijed

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Mislim na sva ta pitanja mos dobit odgovor da odes na njihovu sluzbenu stranicu i usporedis komponente i pogledas cijenu.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
vax kaže...

I jedno i drugo. Htio sam kupiti laptop za ne bas zahtjevne zadatke, uglavnom surfanje, gledanje filmova, posao(dosta bih ga nosio) office paket te surfanje sa vise otvorenih tabova istovremeno. Svejedno bilo koji savjet je dobrodosao posto sam tek nedavno cuo za Chuwia. Pa eto koja je bestbuy opcija? A koja najsnaznija? Koja najlaksa a koja najbolju bateriju ima? I sto bi mi vi preporucili za gori navedene poslove?

 

hvala unaprijed

Iz skoro istih razloga ja sam uzeo LapBook Pro, na njega, kao office, instalirao LibreOffice prije 7 mjeseci. I još uvijek uživam u njegovom korištenju.

Kako ti je AmonZero savjetovao, odi na njihovu stranicu i provjeri njihovu ponudu:

 

https://www.chuwi.com/

 

Dobar dio njihovih uređaja da se nabaviti u Hrvatskoj preko npr https://www.mall.hr/marka/chuwi!

A ako želiš malo više riskirati i još povoljnije proći, imaju prodaju i iz Španjolske, npr:

 

https://www.ebay.co.uk/itm/CHUWI-HeroBook-GemiBook-CoreBook-Pro-PlusLaptop-Wins10-Intel-i5-PC-256-512GB-SSD/333615322566

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
vax kaže...

I jedno i drugo. Htio sam kupiti laptop za ne bas zahtjevne zadatke, uglavnom surfanje, gledanje filmova, posao(dosta bih ga nosio) office paket te surfanje sa vise otvorenih tabova istovremeno. Svejedno bilo koji savjet je dobrodosao posto sam tek nedavno cuo za Chuwia. Pa eto koja je bestbuy opcija? A koja najsnaznija? Koja najlaksa a koja najbolju bateriju ima? I sto bi mi vi preporucili za gori navedene poslove?

 

hvala unaprijed

Idealan laptop za tako nešto. Odličan display, dobra baterija i kompaktan pa ga je lako okolo nositi.

 

Kod nas ih ima kod abrakadabra, mall.hr, links, instar, makro mikro...

Druga opcija je kupovina direktno preko Chuwi storea, šalju iz Španjolske ili preko ebay official storea, ista stvar.

Kod španjolaca ih ima i tu https://www.powerplanetonline.com/chuwi-gemibook-pro-16gb512gb-laptop-14 na sve modele dvije godine garancije.

 

Tebi bi odlično odgovarao Chuwi Gemibook Pro, vani je oko 2700kn (430$), kod nas je trenutno 3700kn.

Intel J4125, 16GB RAM, 512GB SSD, 2k 3:2 IPS display

Nije pasivno hlađenje, ima nekakav mali ventilator, ali koliko vidim on je tu više ako se poveća napon (OC), a u protivnom se može slobodno isključiti.

 

Najjači trenutno bi bio Corebook X 3600kn (570$), mislim da ga nema još kod nas.

Intel i5-7267U 16GB RAM, 256GB SSD

Negdje sam vidio da se spominje i Intel i7 verzija, pa bi onda ta bila najjača, ali ne vidim ga trenutno u prodaji.

Ovaj uređaj ima aktivno hlađenje pa nije bešuman.

13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Stigao moj chuwi.Dosta dobra izrada.Trackpad odlican.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 21:58 (MGloc).
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
MGloc kaže...

Stigao moj chuwi.Dosta dobra izrada.Trackpad odlican.

Odlično, nadam se da će te dugo i dobro služiti. 

 

Očekujemo dojmove nakon malo stvarnog korištenja. 

Gdje si ga uzeo? Kod nas ili?

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Na Amazonu 340e.

16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
MGloc kaže...

Na Amazonu 340e.

 Kako kupovati na amazonu za dostavu u RH, a da nije iznos dostave brutalan?

Ja sam svoj iz Španjolske za 10€ dostavio.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ja sam u AT tako da za HR nisam siguran.

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ak kupujes na njemackom, imas superpouzdani mailbox.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Stigao Corebook X

 

i5 7267U

16GB DDR4

256GB M.2 SSD s još jednim praznim M.2 slotom za budući upgrade

2k IPS Display

65w Fast Charging

 

Prvi dojmovi - odlična izrada, metalno kučište, vrhunski ekran, svjetleča tipkovnica s dvije razine osvjetljenja, trackpad mi je vrh, laptop je jako brzi, nemam prigovora...

Za usporedbu na jednoj slici je Chuwi Aerobook kojeg koristim cca godinu i pol i prezadovoljan sam s njim, te nemam nikakve probleme, nadam se da će Corebook X još više doprinjeti pozitivnom iskustvu kojeg imam s Chuwi laptopima.

 

Negativne stavke: samo jedan USB A port, ( Aerobook ima 2 USB A porta ), osvjetljenje tipkovnive se gasi nakon nekoliko sekundi ne korištenja iste, baš me to smeta, ako sam upalio osvjetljenje tipkovnive onda nek svijetli, a ne u mraku moram pristisnuti krivu tipku da se upali, pa obrisat i ići pisat što sam htio. Kod Aerobook modela, ako se osvjetljenje tipkovnice upali, radi tak dugo dok se ne ugasi i tako bi trebalo biti.

 

EDIT: katastrofalan bugov uploader izvrtao slike kako mu je volja...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 18:24 (Stolnik).
Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...

Stigao Corebook X

 

i5 7267U

16GB DDR4

256GB M.2 SSD s još jednim praznim M.2 slotom za budući upgrade

2k IPS Display

65w Fast Charging

 

Prvi dojmovi - odlična izrada, metalno kučište, vrhunski ekran, svjetleča tipkovnica s dvije razine osvjetljenja, trackpad mi je vrh, laptop je jako brzi, nemam prigovora...

Za usporedbu na jednoj slici je Chuwi Aerobook kojeg koristim cca godinu i pol i prezadovoljan sam s njim, te nemam nikakve probleme, nadam se da će Corebook X još više doprinjeti pozitivnom iskustvu kojeg imam s Chuwi laptopima.

 

Negativne stavke: samo jedan USB A port, ( Aerobook ima 2 USB A porta ), osvjetljenje tipkovnive se gasi nakon nekoliko sekundi ne korištenja iste, baš me to smeta, ako sam upalio osvjetljenje tipkovnive onda nek svijetli, a ne u mraku moram pristisnuti krivu tipku da se upali, pa obrisat i ići pisat što sam htio. Kod Aerobook modela, ako se osvjetljenje tipkovnice upali, radi tak dugo dok se ne ugasi i tako bi trebalo biti.

 

EDIT: katastrofalan bugov uploader izvrtao slike kako mu je volja...

 

 Fascinantno što se dobije za 500$.

Planiraš li testirati MacOS na njemu? Baš me zanima kako radi kao hackintosh.

 

Ovo za osvjetljenje, tako je isto i na Macbooku pa su valjda i to prekopirali , ali ne trebaš ništa stiskati, samo pređeš rukom preko trackpada i trebalo bi se upaliti osvjetljenje.

13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Definitivno, al pazi sad ovo, Corebook X sam platio 105€, osvojio sam ga na eBay aukciji, izgleda da jako puno ljudi ne zna za ovaj brand, a niti ovaj model pošto je tek izašao na tržište i tip je stavio početnu cijenu aukcije 105€, bio sam jedini bidder Laptop je nov, nikad nije bio korišten ni otpakiran

 

Na ovaj jedan USB Type A port ću se naviknuti, bitno da ima full function Type C port, makar nebi škodilo da stave dva, kad su već maknuli jedan Type A...

Da, stavit ću na njega MacOS

 

Tnx for the tip, ovo mi je prvi laptop koji sam gasi osvjetljenje tipkovnice, pa nisam znao, al svakako ću istražiti jel ima kakav programčić koji ju drži upaljenim tak dugo dok ne ugasim osvjetljenje. Gledao sam u BIOSu, al nažalost nema postavke da se ne gasi.

 

U usporedbi s Aerobook modelom koji mi je odličan, bolji je u svakom pogledu, osim te dvije sitnice koje sam naveo ( samo jedan Type A port i automatsko gašenje osvjetljenja tipkovnice ), vjerojatno će biti baterija nešto lošija, jer ipak je ovo i5 te 2k display, dok Aerobook ima M3 6y30 CPU i 1080p ekran, pa baterija traje 8h no problem.

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...

Definitivno, al pazi sad ovo, Corebook X sam platio 105€, osvojio sam ga na eBay aukciji, izgleda da jako puno ljudi ne zna za ovaj brand, a niti ovaj model pošto je tek izašao na tržište i tip je stavio početnu cijenu aukcije 105€, bio sam jedini bidder Laptop je nov, nikad nije bio korišten ni otpakiran

 

Na ovaj jedan USB Type A port ću se naviknuti, bitno da ima full function Type C port, makar nebi škodilo da stave dva, kad su već maknuli jedan Type A...

Da, stavit ću na njega MacOS

 

Tnx for the tip, ovo mi je prvi laptop koji sam gasi osvjetljenje tipkovnice, pa nisam znao, al svakako ću istražiti jel ima kakav programčić koji ju drži upaljenim tak dugo dok ne ugasim osvjetljenje. Gledao sam u BIOSu, al nažalost nema postavke da se ne gasi.

 

U usporedbi s Aerobook modelom koji mi je odličan, bolji je u svakom pogledu, osim te dvije sitnice koje sam naveo ( samo jedan Type A port i automatsko gašenje osvjetljenja tipkovnice ), vjerojatno će biti baterija nešto lošija, jer ipak je ovo i5 te 2k display, dok Aerobook ima M3 6y30 CPU i 1080p ekran, pa baterija traje 8h no problem.

Za 105€ to je poklon. 

 

Javi kako MacOS radi na njemu.

 

Za osvjetljenje sam se još sjetio da mi se čini kad je na punjaču tipkovnica stalno svijetli, a kad je na bateriji onda se automatski ugasi, ali nisam 100% siguran. Provjerim kasnije kako je kod mene.

 

Za USB si kupiš hub, ima na aliju 6u1 ili više pa se dobije 2-3 USB-A, hdmi, microsd... sve što ti treba.

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Ja se nebi odlucio riskirat kupit takav model za 100 eura preko ebaya. Onak predobro da bi bilo istinito, al bas mi je drago da ti je sve super ispalo.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Stolnik kaže...

Definitivno, al pazi sad ovo, Corebook X sam platio 105€, osvojio sam ga na eBay aukciji, izgleda da jako puno ljudi ne zna za ovaj brand, a niti ovaj model pošto je tek izašao na tržište i tip je stavio početnu cijenu aukcije 105€, bio sam jedini bidder Laptop je nov, nikad nije bio korišten ni otpakiran

 

Na ovaj jedan USB Type A port ću se naviknuti, bitno da ima full function Type C port, makar nebi škodilo da stave dva, kad su već maknuli jedan Type A...

Da, stavit ću na njega MacOS

 

Tnx for the tip, ovo mi je prvi laptop koji sam gasi osvjetljenje tipkovnice, pa nisam znao, al svakako ću istražiti jel ima kakav programčić koji ju drži upaljenim tak dugo dok ne ugasim osvjetljenje. Gledao sam u BIOSu, al nažalost nema postavke da se ne gasi.

 

U usporedbi s Aerobook modelom koji mi je odličan, bolji je u svakom pogledu, osim te dvije sitnice koje sam naveo ( samo jedan Type A port i automatsko gašenje osvjetljenja tipkovnice ), vjerojatno će biti baterija nešto lošija, jer ipak je ovo i5 te 2k display, dok Aerobook ima M3 6y30 CPU i 1080p ekran, pa baterija traje 8h no problem.

Za 105€ to je poklon. 

 

Javi kako MacOS radi na njemu.

 

Za osvjetljenje sam se još sjetio da mi se čini kad je na punjaču tipkovnica stalno svijetli, a kad je na bateriji onda se automatski ugasi, ali nisam 100% siguran. Provjerim kasnije kako je kod mene.

 

Za USB si kupiš hub, ima na aliju 6u1 ili više pa se dobije 2-3 USB-A, hdmi, microsd... sve što ti treba.

 Jup

Može, svakako javim dok ga upogonim.

 

Ma da, USB hub i kraj priče..budem provjerio dal ju gasi na punjaču.

AmonZero kaže...
Ja se nebi odlucio riskirat kupit takav model za 100 eura preko ebaya. Onak predobro da bi bilo istinito, al bas mi je drago da ti je sve super ispalo.

Zašto ne? Plačanje je išlo preko PayPala, tako da mi je stigla recimo cigla u kutiji, who cares? Otvorim case na eBayu i vrate lovu. Da je jedini način plačanja bio Bank transfer, onda nema šanse da bi se upustio u takvu kupovinu.

16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
...onda se javi kad bude isao u prodaju za pola cijene... ;)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
AmonZero kaže...
Ja se nebi odlucio riskirat kupit takav model za 100 eura preko ebaya. Onak predobro da bi bilo istinito, al bas mi je drago da ti je sve super ispalo.

Ukoliko seller nudi paypal plaćanje + eBay Money Back Guarantee stvarno se nemaš što brinuti. Više puta sam tako kupovao i nikada nije bilo problema, bilo je i par pokušaja prevare, ali to nije niti došlo do paypala jer je ebay odmah suspendirao sellera i napravio mi povrat uplate.

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
djigibao kaže...
...onda se javi kad bude isao u prodaju za pola cijene... ;)

 U ovom slučaju ćemo to okrenuti u kontra stranu, haha :P

mzopg kaže...
AmonZero kaže...
Ja se nebi odlucio riskirat kupit takav model za 100 eura preko ebaya. Onak predobro da bi bilo istinito, al bas mi je drago da ti je sve super ispalo.

Ukoliko seller nudi paypal plaćanje + eBay Money Back Guarantee stvarno se nemaš što brinuti. Više puta sam tako kupovao i nikada nije bilo problema, bilo je i par pokušaja prevare, ali to nije niti došlo do paypala jer je ebay odmah suspendirao sellera i napravio mi povrat uplate.

 Tako je, ponavljam da je bio način plačanja samo Bank Transfer onda je sigurno scam, al seller je stavio plačanje preko PayPala + eBay Money Back Guarantee, tako da uopće nisam razmišljao.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice