Baterija LAPTOPA

poruka: 13
|
čitano: 11.587
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Baterija LAPTOPA

baterija m se brzo prazni pa me zanima da li smijem izvaditi bateriju te laptop imati spojen na adapter da li je to moguće

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Baterija LAPTOPA
OnlineData kaže...

baterija m se brzo prazni pa me zanima da li smijem izvaditi bateriju te laptop imati spojen na adapter da li je to moguće

 

štoviše vrlo poželjno...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Baterija LAPTOPA

novi je laptop nije star da li se može podesit u control panelu da mi radi samo preko adaptera da baterijU ne vadim van

13 godina
offline
Re: Baterija LAPTOPA
OnlineData kaže...

novi je laptop nije star da li se može podesit u control panelu da mi radi samo preko adaptera da baterijU ne vadim van

Ne postoji takva opcija, bateriju izvadi van i koristi ga na struji, manje će se grijati bez baterije.

Valentin
11 godina
protjeran
offline
Baterija LAPTOPA

to ti automatski radi sam OS..naravno,ne vadi bateriju na HOT,dakle dok je komp uključen..Isključi,izvadi činča adaptera ako je utaknut u komp,izvadi bateriju,vrati činč adaptera u lap i uključi..nema nikakvog manualnog podešavanja..

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Baterija LAPTOPA
redneck kaže...

to ti automatski radi sam OS..naravno,ne vadi bateriju na HOT,dakle dok je komp uključen..Isključi,izvadi činča adaptera ako je utaknut u komp,izvadi bateriju,vrati činč adaptera u lap i uključi..nema nikakvog manualnog podešavanja..

A hoče li to štetiti bateriji ako nije u laptopu? znaci prvo isključim laptop onda izvadim bateriju i onda ukljucim adapter,i onda tek laptop,a čuo sam da baterija služi kao ups laptopu,pa me znaima da li je to isitna?

11 godina
protjeran
offline
Re: Baterija LAPTOPA
OnlineData kaže...
redneck kaže...

to ti automatski radi sam OS..naravno,ne vadi bateriju na HOT,dakle dok je komp uključen..Isključi,izvadi činča adaptera ako je utaknut u komp,izvadi bateriju,vrati činč adaptera u lap i uključi..nema nikakvog manualnog podešavanja..

A hoče li to štetiti bateriji ako nije u laptopu? znaci prvo isključim laptop onda izvadim bateriju i onda ukljucim adapter,i onda tek laptop,a čuo sam da baterija služi kao ups laptopu,pa me znaima da li je to isitna?

Ne može štetiti,što se tiče UPS uloge,prije bi savjetovao kupovinu PRAVOG UPS uređaja,preporučam APC,jer se baterija dok je u lapu,a sustav je uključen na gradsku mrežu,stalno dopunjava,a onda prolazi kao baterija u mobitelu koja se stalno dopunjava..Dakle vremenom gubi kapacitet..

Baterije lapove su od 350-500 kuna,a još malo dodaš,i možeš imati vrlo kvalitetan UPS uređaj..koji doista i radi svoju funkciju,a imaju i ugrađenu zaštitu prenapona..

11 godina
neaktivan
offline
Baterija LAPTOPA

Znaci bas i nije bezopasno samo stavit da mi laptop  radi samo na a  adapter ili je malo sam skeptičan jer mi je novi laptop a nezelim ga odma uništit

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Baterija LAPTOPA
OnlineData kaže...

Znaci bas i nije bezopasno samo stavit da mi laptop  radi samo na a  adapter ili je malo sam skeptičan jer mi je novi laptop a nezelim ga odma uništit

gle,bez bojazni izvadi bateriju,uključi adapter i šibaj..Nadam se da si kupio uz lap bar rudimentarnu prenaponsku zaštitu..ovo na slici...bez toga,nemoj ga niti uključivati u struju..

 

 

15 godina
offline
Re: Baterija LAPTOPA
OnlineData kaže...

Znaci bas i nije bezopasno samo stavit da mi laptop  radi samo na a  adapter ili je malo sam skeptičan jer mi je novi laptop a nezelim ga odma uništit

 -odgovor je stvar filozofije, prioriteta... na kraju tvoje odluke s tvojim razlozima za-ili-protiv.

pitanja koja si postavi:

 

-koja vrsta baterije, lion nema memory efekta, može biti stalno priključena. (današnje su sve Li-ionske)

-baterije imaju vijek trajanja, ponekad crknu unutar garancije, ponekad rade desetak godina, ostalo je između 2-4 godine.

-garancija, uvijek je 1god, može biti 2-do-3 ali može biti izuzeta baterija kao potrošni dio. Svaki proizvođač to posebno rješava.

-rezervni dijelovi su relativno skupi, baterije od 400-500 do preko 1.000kn, prosjek 600kn. Nakon nekog vremena možeš nabaviti isključivo preko distributera (pa te oderu), prednost je neki zastupljeniji brand ali HP je dosta skup..

-dali čuvati bateriju i kupiti UPS? UPS cijene od 300-400kn naviše.. UPS je također baterija. Tako da se zapravo samo povećava trošak-rizik.. UPS se postavlja na opremu koja je skupa i koja mora raditi, na notebooku praktički nema korisnika koji ga koristi, dok se ugl krositi na serverima.

-skladištenje baterije ima posebna pravila, koliko treba biti puna-prazna, temperatura kao i kvarenje na koje nemaš utjecaja jer je tako napravljena. Držanjem u ladici ćeš samo preskočiti prvu godinu kad imaš garanciju i povečati statističku šansu da ti crkne kasnije. Što ako crkne npr matična ili bilo što drugo na notebooku? Što će ti tad baterija u ladici?

 

-moje mišljenje, ostavi bateriju i koristi računalo onako kako je predviđeno. Pametan soft se brine o trajnosti (jer proizvođaču nije u interesu da ti crkne do 1 godine) dok nakon 3 godine prosječan notebook ionako počne crkavati, postane zastarjeo i sl. Ako možeš, radije nadoplati garanciju na 3g i za cijenu UPSa ili baterije si rješio kvarove u realnom živoptnom vijeku ankon kojeg je ionako neisplativ popravak.

Sve ostalo je nepotrebno kompliciranje u suprotnosti s KISSom.

Baterija koja je u ladici, ispražnjena, tad se sasvim gubi smisao prijenosnog računala, tj ako zatreba ne možeš korsititi dok je ne napuniš. ako se PC koristi kao desktop, tad kupi desktop.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2013 12:23 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Baterija LAPTOPA

slobodno izvadi nece ti nist bit ja koristim latop vec dvije godine jedino stavim bateriju kad nestane struje sto je rjetko i lapotpu nije nist radi ko kad je kupljen

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baterija LAPTOPA
Valentin17 kaže...
OnlineData kaže...

novi je laptop nije star da li se može podesit u control panelu da mi radi samo preko adaptera da baterijU ne vadim van

Ne postoji takva opcija, bateriju izvadi van i koristi ga na struji, manje će se grijati bez baterije.

Dobro pitanje je postavio.... hmm, mozda bi se to moglo nekako softversi rijesiti da si laptop "umisli" kao da nema baterije ili da je vidi kao da je 100% puna. Normalno da nema sluzbenog rijesnja za to ali mozda se moze sto procackati softverski, bilo bi prakticnije da se ne mora svako malo gasiti laptop i stavljati/vaditi bateriju... ako je moguce, nebi bilo potrebe gasiti laptop.

 

Zna li netko nesto konkretno odnosno moze li sto poduzeti po tom pitanju?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2013 0:48 (lovac82).
11 godina
protjeran
offline
Re: Baterija LAPTOPA
lovac82 kaže...
Valentin17 kaže...
OnlineData kaže...

novi je laptop nije star da li se može podesit u control panelu da mi radi samo preko adaptera da baterijU ne vadim van

Ne postoji takva opcija, bateriju izvadi van i koristi ga na struji, manje će se grijati bez baterije.

Dobro pitanje je postavio.... hmm, mozda bi se to moglo nekako softversi rijesiti da si laptop "umisli" kao da nema baterije ili da je vidi kao da je 100% puna. Normalno da nema sluzbenog rijesnja za to ali mozda se moze sto procackati softverski, bilo bi prakticnije da se ne mora svako malo gasiti laptop i stavljati/vaditi bateriju... ako je moguce, nebi bilo potrebe gasiti laptop.

 

Zna li netko nesto konkretno odnosno moze li sto poduzeti po tom pitanju?

http://superuser.com/questions/115907/are-notebook-batteries-generally-hot-swappable

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice