Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.101.931
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nosite li sat?

Malo je preveliki, ali ima taj retro futurizam vibe.

4 godine
offline
Re: Nosite li sat?
VladRi kaže...

evo moj sat :)

 

edit: prvo je sat pa onda min :D

 Golemo, al super zanimljivo :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 9:34 (Arctic Skies).
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
VladRi kaže...

evo moj sat :)

 

edit: prvo je sat pa onda min :D

 Koji je to sat? 

6 godina
offline
Re: Nosite li sat?

A nema nekog extra brand-a. Ebay, Nixie had watch

NULL!=NULL
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Trsto332 kaže...

Pozdrav ekipa, imam nekoliko satova, ugl su svi tu oko cca 1000-1500 kn, e sad bih napravio iskorak i dao malo više novaca na sat cca 15 tisuća kuna...za sada su mi favoriti Tag Heuer Formula 1 calibre 5 i Rado Captain Cook, ima li netko što korisno reći o ta dva sata, recimo koji je bolji za tu cijenu ili preporučiti neki treći?

 
Na kraju to dodje cisto osobni izbor a sto se sada tice kvalitete mehanizma o tome nisam strucan,meni da je taj budjet moj ukus bi bio neki modeli Tudora ili Longines ali opet kazem najvaznije da je tebi taj sat "wow" i da si zadovoljan kupnjom pogotovo kada je dosta veca cifra u pitanju poput 15 tisuca.

10 godina
offline
Nosite li sat?

Tissot prx quartz i automatic razlika samo u mehanizmu ili?

Gledam sad taj sad vrlo mi se svidio,ali vidim da je quartz skoro duplo jeftiniji.

Opcenito sta mislite o tom satu,ok za tu lovu ili ima nesto bolje?

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Nosite li sat?

Kod satova se pitaš zašto ti taj sat treba. Sviđa li ti se izgled, a boli te briga za brand ? Onda kupiš neki kvalitetni hommage koji je druga firma, a gotovo isti sat u svakom pogledu, osim mehanizma koji je većinom seiko automatic.

I da, razlika između ta dva sata koja si naveo je mehanizam i možda pola milimetra debljine kućišta.

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Iskreno svidio mi se ovaj izgled (remen pogotovo),a i uzeo bi nesto kvalitetno.Mislio sam pogledat po oglasima ako naleti nesto ispod cijene,a bas sad gledam i quartz je tanji sto mi je i prihvatljivije.Inace imam ECB-900DB-1AER koji nosim svaki dan imam neki strumento marino koji je bio skuplji i dobio sam ga,ne znam cak zasto je on "skup" s obzirom da nije neki mehanizam itd...ali sad sam bas nesto u rangu ovog tisota gledao i nisam odma skontao da ima quartz verzija sto mi je ok cijena,ne moram ni ic na automatic osim ako bas bas neka bitna razlika ima,onda bi se strpio malo.

A sto se tice nosenja to bi bilo vecere,vjencanja itd...ne bih ga bas nosao stalno.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 15:16 (hrka11).
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
hrka11 kaže...

Tissot prx quartz i automatic razlika samo u mehanizmu ili?

Gledam sad taj sad vrlo mi se svidio,ali vidim da je quartz skoro duplo jeftiniji.

Opcenito sta mislite o tom satu,ok za tu lovu ili ima nesto bolje?

 
Mehanizam, i automatic mi ima ljepsi dial imam PRX i obozavam ga ali ipak ako si u nekome gradu gdje mozes da ga isprobas na ruci prije kupovine bi bila moja preporuka.


16 godina
offline
Nosite li sat?

Za dress satove meni se sviđa vibe Timex Marlin-a.  Manji sat, prizvuk ranih 1960ih. Klasa izvire iz svake pore. Savršeni sat za svečane prigode.

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Za dress satove meni se sviđa vibe Timex Marlin-a.  Manji sat, prizvuk ranih 1960ih. Klasa izvire iz svake pore. Savršeni sat za svečane prigode.

 Nisam bas za ove okrugle s kombinacijom koze,iskreno nisam ja neki veliki poznavatelj satova,ovaj mi je upao u oko i svidio mi se bas,vise mi pase ovako metalna narukvica.Cak sam jedno vrijeme gledao diver neki ili orent mako,ali tissot mi odskace od njih jedino jos sto mi se svidja i uopce nije skup koliko vidim je ovaj model seika snxs79k.

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

imam snxs73 seiko 11 godina.

16 godina
offline
Nosite li sat?

Phoibos titanium satovi na 40% popusta za BF. Link

Gledam te!
16 godina
offline
Nosite li sat?

Ti satovi na popustu su za mene preveliki, a i preskupi. Ako trebam birati koji dial mi se najviše sviđa odabrao bih onaj čisto crni s žutastim linijama.

 

Moja mala kolekcija:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2022 19:05 (Korny1603987).
14 godina
offline
Nosite li sat?

Ima li netko preporuku za ovakav sličan sat sa slike ali po cijeni od cca 200€? Ne mora biti skeleton... Može i preporuka za neki best buy za te novce 

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

hmmm....

 

od svih tih, ovaj mi je najbolji:

 

https://www.casio.com/intl/watches/edifice/product.EFS-S570D-1A/

 

doduše, možda u nekoj kontra kombinaciji boja narukvice/brojčanika...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Nosite li sat?

Kupio sam novi sat Pagani design PD-1716, nisam siguran da ću ga zadržati. Mislim da mi je prevelik. Htio sam mali dress sat.

 

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Casio Edifice EFR-S108D
14 godina
offline
Nosite li sat?

Evo jedan moj favorito

Dirty dosen
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Kolega, pa kako?

36mm je, a lug tu lug ga čine još manjim. Imao sam ga, odličan sat za te novce, fenomenalno složen. Riješio sam ga se brzo doduše jer mi je dosadio.
14 godina
offline
Nosite li sat?
Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 11:30 (Pislje).
11 godina
offline
Nosite li sat?

Evo, pošto mi je poslovna godina išla dosta dobro odlučio se malo nagraditi za kraj.

 Orient Classic 43 mm, automatic, open heart.

Inače moj "prvi" sat, imam poklonjeni casio iluminator nošen možda 2-3 dana, od tad stoji u ladici već 15 godina jer mi se nikad nije sviđao, taj poludigitalni look, uvijek sam bio veći ljubitelj klasike i skeleton satova, tak da je ovo taman.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2022 21:36 (ZooZ).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
ZooZ kaže...

Evo, pošto mi je poslovna godina išla dosta dobro odlučio se malo nagraditi za kraj.

 Orient Classic 43 mm, automatic, open heart.

Inače moj "prvi" sat, imam poklonjeni casio iluminator nošen možda 2-3 dana, od tad stoji u ladici već 15 godina jer mi se nikad nije sviđao, taj poludigitalni look, uvijek sam bio veći ljubitelj klasike i skeleton satova, tak da je ovo taman.

 Odličan primjerak kolega! Čestitke

4 godine
offline
Re: Nosite li sat?

Odlican! Jel rose gold boja ili nesto kao smedja? 

11 godina
offline
Nosite li sat?

Ah više vuče na lagano bakrenu boju nego na rose-gold, tako ga neki i reklamiraju rose gold- bronze ili copper.

10 godina
offline
Nosite li sat?

Napokon nesto ozbiljnije,dugo sam ga gledao i prelomio.

Sat je perverzija.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

 

@hrka11

 

Što te je privuklo ka ovom satu?

 

dzg
2 godine
offline
Nosite li sat?

Imam dva ovakva ista Darwil sata iz 1960-ih godina god, ostali od pokojnog oca.

Ispravni su.

Vrijede li oni nešto kolekcionarima, odn. mogu li ih prodati ?

 

Slika je ilustracija...

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 11:36 (Zaporožac).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Zaporožac kaže...

Imam dva ovakva ista Darwil sata iz 1960-ih godina god, ostali od pokojnog oca.

Ispravni su.

Vrijede li oni nešto kolekcionarima, odn. mogu li ih prodati ?

 

Slika je ilustracija...

 

 Možeš ih prodati za par stotina kuna ako su u dobrom stanju, ali teško...

 

Kolekcionari ih imaju hrpetine, jer su se u Jugoslaviji dijelili po firmama šakom i kapom.

 

Radije si ostavi za uspomenu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice