Nosite li sat?

poruka: 3.089
|
čitano: 1.131.845
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nosite li sat?

O da, počastio se sa https://twsteel.com/products/svs304

 

Trenutno na akciji samo 1300kn

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ma kupi si pristojnog quartza (Eco drive još bolje) i deri. Ako ostaneš na tome, kućni budžet i žena će ti biti vječno zahvalni. Ukoliko te počne svrbjeti da istražuješ malo više o satovima, neka ti je bog na pomoći.
morrisoN
14 godina
offline
Nosite li sat?

eh...

 

moj Orient Ray II je iz kutije išao 23 sekunde naprijed dnevno...

 

kupio one instrumentiće i oruđa... otvorio ga.... sad je na + 1 s/d...

 

milina  kako sve to sitno radi unutra, pravi ples mehanike...

 

 

ali da, neki Eco Drive uz SMT će isto pasti (Casiov Solar je ista stvar ?)...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 11:18 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Nosite li sat?

Seiko SNXS79J1. Došao direkt iz Japana.

 

Odličan daily watch. Ide -1s/dnevno :)

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

pošto si ga platil?

 

na CreationWatches bio 139$

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Nosite li sat?

Kupio ga od prijatelja prije par godina, on uzeo dva komada :)

 

mislim da je sa carinom cijena bila 900kn.

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
vrinho kaže...

Imam 2 Eco Drivea s tim da je jedan Radio controlled, šteta što nije i drugi. Imam ga 7 mjeseci otprilike, prema atomskom satu se svaku noć sinkronizira, to vrijedi i kod promjena na zimsko ili ljetno računjanje vremena. Genijalan izum za nekog tko je neko tko samo želi staviti sat na ruku i nema nikakve ''brige'' s navijanjem, zamjenama baterije i sl. a točnost uvijek 100%. Je da košta ali ne žalim ni kune koje sam dao za njega.

Vidio sam to već, ali mi se ne čini interesantno trenutno (a ja baš i jesam taj tip, koji ne želi imati brige oko sata). Znaš li možda kako to funkcionira?

Također, pitanje za škvadru koja ima klasične satove s bluetoothom: što se dobije s tim? Jedina stvar koja se meni čini interesantna je da mi sat javi ako sam ostavio mobitel (tipa da vibrira kad izgubi BT vezu na dulje od nekog vremena), ima li taj fičer uopće?

 

morrisoN kaže...
Ma kupi si pristojnog quartza (Eco drive još bolje) i deri. Ako ostaneš na tome, kućni budžet i žena će ti biti vječno zahvalni. Ukoliko te počne svrbjeti da istražuješ malo više o satovima, neka ti je bog na pomoći.

Haha, kasno! Niti prvi nisam kupio, a već imam favorite (namjerno nisu redni brojevi jer ne znam kojeg bi prvog):

 

Clemence Photic - pratio kickstarter kampanju, činilo mi se 3000 kn previše, pogotovo jer nisam znao kada će ih isporučivati (iz Velike Britanije su, a baš je ljetos bilo ono s izlaskom GB iz EU). Naravno, sada mi je žao...


Sinn U50 SDR Tegiment - Da imam daily beater automatica, brijem da bi to bio taj.

 

Unimatic U1-ML6 - baš taj, iz suradnje s Massenom, jedan od 99 komada. Zapravo sat zbog kojeg sam i krenuo istraživati, jednostavno mi se svidio čim sam ga (sasvim slučajno!) vidio negdje.

 

Jedino dobro je što sam jučer ženi uspio objasniiti da je sat dobra investicija u ova teška veremena, tako da čekam neku dobru priliku. Pomislio sam na ovu Bulovu (mislim da se iz dizajna odmah jasno vidi ideja zašto baš taj), ali kako se ne radi o limited edition satu sumnjam da bi bio dobar u držanju vrijednosti, a ne da mi se baš spizdit 5k+ kuna samo zato jer mi se sat sviđa (a čak mi se niti ne sviđa toliko s ovom 15-16 mm narukvicom). Baš kao što si rekao, neka mi je bog na pomoći...

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 12:58 (Veliki Brat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Veliki Brat kaže...

Pa da, zato i pitam, jer koliko vidim automatika nema smisla u kontekstu točnosti ili praktičnosti, jedino igra taj osjećaj (što je sasvim okej).

 

Ja s druge strane bi radije nešto u što se mogu pouzdati u smislu praćenja vremena i tu mi se neki eco-drive čini kao izvrsna opcija za svakodnevno nošenje. Automatik bi si uzeo samo zbog tog gore osjećaja da imaš nešto vrijedno, a i onda bi ga nosio u nekim posebnim prilikama. Naravno, sve to ovisi koliko imaš para, ako si pun, onda niti Rolex kao daily beater nije nemoguć :)

 

Iskreno, dosta mi je pametnih satova, samo me prcaju u mozak svakakvim glupim notifikacijama.

Što je smiješno, obzirom da nisam niti nosio sat dok nisam kupio prvog Garmin Fenixa.

Sada me sve te informacije o premaloj količini sna, broju koraka, vremenskoj prognozi i slično samo smaraju.

 

Ali neki dobar i jednostavan sat mi se sada sviđa kao ideja i trenutno mi je Citizen eco-drive diver na prvom mjestu.

 Da, sve ti ovisi kome se što sviđa. Ja volim tu mehaniku, iako imam i kvarceva, ne brijem na određeni brand, iako imam par preferencija, ma sve ovisi kako mi neki sat legne. 100 se puta dogodilo da me neki zapali skroz pa odem malo do neke trgovine da ga stavim na ruku pa ispadne prilično loša konekcija.

Ali da, generalno gledano preferiram mehaničke, međutim imam i jednog kinetica, a svakako ću s vremenom i jednog solar gps-a u kolekciju uvuć, ok, ne nužno Seiko, ali vjerojatno Seiko.

A što se tiče pametnih - ista stvar. Odlična ideja na papiru, ali kad mi krene vibrirati i svijetliti na ruci svako malo...ne hvala. A kad sam ugasio notifikacije i imao ga samo kao sat, i eventualno za vidjeti tko me zove...skužio sam da mi je potpuno ravno nosim li ga ili ne, i da mi ništa ne zamjenjuje klasični sat na ruci. Ne mogu reć da se osjećam gol kad ga nemam, ali svakako mogu reć da se osjećam bolje kad imam neki primjerak koji mi leži, koji sam odabro iz ovog ili onog razloga.

Samo...treba tu puno samokontrole, jer inače sva lova ovog svijeta nebi bila dovoljna 

 

ALi automatika raznih imaš i za stvarno jako razumne novce, da ne kažem i jeftinih. Ne mislim na kina jeftino, nego jeftino u nekim normalnim razmjerima, ono rang do 1000 kn, imaš na biranje automatika kvalitetnih, pouzdanih i lijepih. Uostalom moj Vostok je uboden za (na akciji) kakvih ukupno 400njak kuna ili tako nešto. Ok, sad iz Moskve teško da će išta doći, ali uspostavit će se opet i taj promet. Jest ad anije nikakav fancy, nego baš daily beater za nas koji volimo svako toliko malo i namjestit sat, da znamo da živi 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 13:28 (miki1981).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Veliki Brat kaže...
vrinho kaže...

Imam 2 Eco Drivea s tim da je jedan Radio controlled, šteta što nije i drugi. Imam ga 7 mjeseci otprilike, prema atomskom satu se svaku noć sinkronizira, to vrijedi i kod promjena na zimsko ili ljetno računjanje vremena. Genijalan izum za nekog tko je neko tko samo želi staviti sat na ruku i nema nikakve ''brige'' s navijanjem, zamjenama baterije i sl. a točnost uvijek 100%. Je da košta ali ne žalim ni kune koje sam dao za njega.

Vidio sam to već, ali mi se ne čini interesantno trenutno (a ja baš i jesam taj tip, koji ne želi imati brige oko sata). Znaš li možda kako to funkcionira?

 

Da nadodam onda.... Eco drive znači solarno punjenje, ova moja Radio controlled npr. ima i indikator napunjenosti. Kad je napunjena do kraja sat može raditi bez problema 5-6 mjeseci u totalnom mraku. Baterija bi trebala raditi 20+ godina a to i ovisi kako se puni i prazni kroz vijek života.  Vrijeme se sinkronizira prema atomskom satu svaku noć. Nema navijanja i sl. a točnost 100% uvijek, osim ako ju baciš negdje u ladicu tamo na nekoliko mjeseci pa se prazni al bi bio lud da kupiš takav sat pa ga šutneš u mrak nekamo. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
online
Nosite li sat?

Ekipa da kupujete sat za poklon osobi od 60g koji bi uzeli?

Do nekih 2000kn,jos da napomenem covik radi na bageru sat ne skida,nije osoba koja ve bas pazit oce ga ogrebat ili nece.

Ima trenutno nekakav koji ne skida,idje u svatove,na bager,pilat drva na ruci mu je stalno...

Pada mi na pamet neki seiko 5 ili nesto tako...

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

 

@hrka11

 

Nekako po ovome kaj si opisao, najbolje bi sjeo neki G-Shock. 

 

Može i Seiko 5, vele da je "neuništiv"

. Ako je pametni sati, onda Garmin 2.

 

Uglavnom, moj navijanje ide za Seiko 5. Kupiš ga, te ga poslikaš za nas sa foruma.

dzg
13 godina
offline
Nosite li sat?

Seiko 5 se cini kao solidan izbor, al mehanika je pa ce trebati raditi korekcije vremena tu i tamo.

Ja bi vjerojatno isao na Casioak (GA2100).

 

#patientgamers
10 godina
online
Re: Nosite li sat?

A nema mi smisla poklonit coviku od 60g casio gshock...nije taj sat za njega nikako.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
hrka11 kaže...

A nema mi smisla poklonit coviku od 60g casio gshock...nije taj sat za njega nikako.

 Zašto ne?

 

Imaš i onih retro G-Shockova i ne vidim razloga zašto čovjek od 60g koji radi fizičke poslove nebi nosio isti, čak bi možda razmislio neki Garmin ili tako nešto.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
10 godina
online
Re: Nosite li sat?

Ne pristaje mi to uz njega i njgov stil,izgled itd...jbga neka klasika bi mu vise pasala.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Master Z kaže...

Seiko SNXS79J1. Došao direkt iz Japana.

 

Odličan daily watch. Ide -1s/dnevno :)

 
Uhhh ovo je bas jedan lijep sat 

13 godina
offline
Nosite li sat?

Ajde da pitam slično. Poklon za teenagera, 15 godina, koji sat uzeti do nekih 200e? Ja nekako najviše pucam na nekakav Casio Edifice, ali dosta njih mi se ipak čini malo preozbiljno za te godine.

Ništa ne ostavljam nezavrš
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

 

@Wack

 

Jep, da vidim zanimljiva ćukica. Drito iz Japana. Tamo i napravljen. Ne dođe pretjerano. Diskretan, nenametljiv, a opet radi svoj posao i ima stila.

Nije dajver.

Dobar izbor za EDC sat, a ako se čovjek vizualno svidi.

dzg
7 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Cao ekipa!

Trebam vaše mišljenje. Naime želim kupiti neki casual sat nešto nalik bredu Daniel Wellington ili možda i taj brend

Pa me zanima vaš stav prema tom brend dali ga možda neko ima i kako je sa njime zadovoljan i neka preporuka možda.

 

Eventualno jeftinija varijatna ako postoji, a ono kvalitet da je recimo zadovoljavajuc.

Unaprijed hvala :).

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
dv14 kaže...

Ajde da pitam slično. Poklon za teenagera, 15 godina, koji sat uzeti do nekih 200e? Ja nekako najviše pucam na nekakav Casio Edifice, ali dosta njih mi se ipak čini malo preozbiljno za te godine.

 Zavisno od veličine ruke... Ja bih tu išao na neki G-Shock.

Također, Casio Edifice serija je odličan izbor u tom cjenovnom rangu, nudi veći izbor "mladalackih" satova u odnosu na Citizen/Seiko/Orient.

 

Pogledaj neku od izvedenica Casio duro divera. S tom se isto ne može ofulati.

 

Nezgodne su te Teen godine. Oni radije biraju neki smartwath ili neko kinesko smeće koje je designom trendy, zato i ne treba radi veliku lovu za sat jer će brzo prevazići sadašnje poimanje estetike i vrijednosti.

 

Evo materijala za proučavanje

https://g-watchzone.com/top-10-best-casio-g-shock-watches-of-2020-under-200/

Dole je i par slika Casio Duro u raznim varijantama. Svakog od njih bih nosio i ja sa 47 godina, a bio bi top i na ruci klinca od 15.

 

morrisoN
13 godina
offline
Nosite li sat?

Tnx. 

 

Zaboravio sam na te G-Shock GA 2100 i 2000. Ti su super za nekog tko ne želi standardne, gumene G Shockove. Možda mi je to trenutno prvi izbor. 

 

Duro je super, imam ga i sam, samo ga ima komad, a i taj klasični diver stil se mislim baš i ne sviđa teensima. Sve mi se čini da više voli malo "kičastije", tipa chronographi sa pustim brojevima i kazaljkama. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
10 godina
online
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...

 

Pogledaj neku od izvedenica Casio duro divera. S tom se isto ne može ofulati.

 

Nezgodne su te Teen godine. Oni radije biraju neki smartwath ili neko kinesko smeće koje je designom trendy, zato i ne treba radi veliku lovu za sat jer će brzo prevazići sadašnje poimanje estetike i vrijednosti.

 Ooo ovo si upravu...ne samo teen godine,ja prije 2g uzeo sat ovaj na slici nekako mi djeluje sportski,a opet se moze spremit,a sad sto vise gledam satove sad bi odma najradje uzeo nesto kao seiko skx007,seiko 5 ili orient mako lll ili nesto slicno tomu.

Od osobe koja nema sanse da stavi sat na ruku dosao sam do tog da gledam sta slijedece uzet,a vec imam 3 sata.

A ovi smart su otisli na prodaju nisam ih ni nosao.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Len_ovo 321 kaže...

Cao ekipa!

Trebam vaše mišljenje. Naime želim kupiti neki casual sat nešto nalik bredu Daniel Wellington ili možda i taj brend

Pa me zanima vaš stav prema tom brend dali ga možda neko ima i kako je sa njime zadovoljan i neka preporuka možda.

 

Eventualno jeftinija varijatna ako postoji, a ono kvalitet da je recimo zadovoljavajuc.

Unaprijed hvala :).

 Molim te nemoj to kupiti nikome, nikada, nikako. Odi na Aliexpress, malo kopaj, i naći ćeš identičnih i vrlo sličnih satova kao daniel wellington samo po daleko daleko manjoj cijeni, tj po realnoj. Ovdje nije slučaj da je to kopija, nego se radi o tome da je daniel wellington jedan od onih užasnih fashion brandova koji koristi nekog od kineskih OEM-ova i ubaci na sat svoj logo. Kvaliteta im je...neću reš užas užasa, jer sam vidio i lošije, i dosta lošije, ali kvaliteta nimalo ne slijedi cijenu. DSa su 3 puta jeftiniji onda bi to ajde bilo ok.
Ne znam točno koji model DW-a želiš, tj koji stil, ali za cijenu za koju idu oni, imaš na izbor pravih kvalitetnih satova. Pogledaj si malo razne Oriente, Casie, Timexe, Seike...ima ih puno, kažem, ne znam koji model bi htio, ali za svaki njihov model postoji ili jednako ne kvalitetan ali barem 3 puta a nekad i 10 puta jeftiniji sat, ili puno kvalitetniji a po jednakoj cijeni.

hrka11 kaže...
morrisoN kaže...

 

Pogledaj neku od izvedenica Casio duro divera. S tom se isto ne može ofulati.

 

Nezgodne su te Teen godine. Oni radije biraju neki smartwath ili neko kinesko smeće koje je designom trendy, zato i ne treba radi veliku lovu za sat jer će brzo prevazići sadašnje poimanje estetike i vrijednosti.

 Ooo ovo si upravu...ne samo teen godine,ja prije 2g uzeo sat ovaj na slici nekako mi djeluje sportski,a opet se moze spremit,a sad sto vise gledam satove sad bi odma najradje uzeo nesto kao seiko skx007,seiko 5 ili orient mako lll ili nesto slicno tomu.

Od osobe koja nema sanse da stavi sat na ruku dosao sam do tog da gledam sta slijedece uzet,a vec imam 3 sata.

A ovi smart su otisli na prodaju nisam ih ni nosao.

 Pozdrav druže 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 17:48 (miki1981).
10 godina
online
Re: Nosite li sat?
miki1981 kaže...

 Pozdrav druže 

 ma katastrofa...

 

Di bi mogao nac tj.koja je realna cijena za Seiko SKX007?Ti bi mozda mogao znat bolje,nisam ja toliko u tom svijetu.Dosao bi i u obzir polovan ali da je skroz ocuvan.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

pa evo ga:

 

SKX007

 

e da desno dolje ispod glavne slike su ti male slike - varijacije tj. druge narukvice...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 19:33 (Stric_Jura).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Konkretno me zanima ovakav model koji je na slici. Nešto bi htio na tu foru onako obican ili casual za svaki dan.  Pa ako mi imate sta preporucit slicno tome.

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Len_ovo 321

 

Neki Tissot?

dzg
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
hrka11 kaže...
miki1981 kaže...

 Pozdrav druže 

 ma katastrofa...

 

Di bi mogao nac tj.koja je realna cijena za Seiko SKX007?Ti bi mozda mogao znat bolje,nisam ja toliko u tom svijetu.Dosao bi i u obzir polovan ali da je skroz ocuvan.

 Kao što Stric_Jura kaže...google is your friend, creatiowatches, chrono 24, amazon...google, zbog cijena su najčešće lokalni dućani samo za isprobavanje sata u živo. A onda ga potražiš na netu i kupiš. Jer cijene znaju biti puno povoljnije.

Len_ovo 321 kaže...

Konkretno me zanima ovakav model koji je na slici. Nešto bi htio na tu foru onako obican ili casual za svaki dan.  Pa ako mi imate sta preporucit slicno tome.

 Najklasičniji...dobro kaže kolega PzKpfw , neki Timex Fairfield....imaš ih i u irismu, na amazonu...pa kako god ti draže, ovo su samo dva primjerka, ako googlaš timex fairfield imaš ćeš veći izbor.

Naravno mineralno staklo je mineralno staklo, pa je relativno osjetljivo naogrebotine, bez obzira što piše u nekim promo materijalima, ako želiš safirno staklo onda tražiš dalje, jedini kojeg imam ovako iz rukava, bez da sad kopam po netu je casio Retro LTP pa isto ima puno modela, ali vjerojatno najsličniji je LTP-E148L, ovako na prvi google ih imaš OVDJe i OVDJE, ili pak OVDJE, iako ovaj zadnji nije Sapphire model. i to što ponekad piše ženski, neka te ne uznemirava.

Ako želiš jeftino onda ideš tamo gdje i DW radi svoje satove...pa evo jedan primjer onako na brzinu

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2022 8:26 (miki1981).
10 godina
online
Re: Nosite li sat?
miki1981 kaže...
hrka11 kaže...

 

Di bi mogao nac tj.koja je realna cijena za Seiko SKX007?Ti bi mozda mogao znat bolje,nisam ja toliko u tom svijetu.Dosao bi i u obzir polovan ali da je skroz ocuvan.

 Kao što Stric_Jura kaže...google is your friend, creatiowatches, chrono 24, amazon...google, zbog cijena su najčešće lokalni dućani samo za isprobavanje sata u živo. A onda ga potražiš na netu i kupiš. Jer cijene znaju biti puno povoljnije.

Vidio sam te stranice,znaci odatle bez problema narucujete?

Gledao sam na njuskalu ima jedan ovaj sat s par dodatnih narukvica 2500kn,pa me zanimalo dali je to ok cijena za njega.Znam da je ovaj sat legendaran,ali zanima me dali ima nesto mozda i bolje za iste pare da se uzme?Ovakav me izgled zanima kao sto on izgleda.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Len_ovo 321 kaže...

Konkretno me zanima ovakav model koji je na slici. Nešto bi htio na tu foru onako obican ili casual za svaki dan.  Pa ako mi imate sta preporucit slicno tome.

 Timex ti ima nekoliko takvih minimalističkih satova, samo što su Timex zapravo kvalitetni satovi za malo novca za razliku od DW, MVMT i te ekipe. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice