Kolike ste picajzle?

poruka: 65
|
čitano: 12.138
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kolike ste picajzle?

Ne, ovo nije tema o spolnim bolestima već o vašim navikama glede računala:)

 

Dakle, zanima me koliko ste opsjednuti urednošću desktopa, mapa, postavki programa i slično?

Ja recimo mrzim hrpu razbacanih ikona na desktopu. Sve programe trpam u Quick launch. Jedino su My computer i Kanta vidljivi na desktopu.

Nakon deinstalacije programa (koristim Revo uninstaller free) uvijek dodatno prekopam po Program files, Application data i User folderima ne bi li našao praznu mapu od netom uklonjenog programa.

Također na D particiji imam uredno foldere tipa: Download (za torente i skidanje sa weba), Programs (kolekcija programa koju redovito ažuriram novim verzijama i syncam sa istima na usb sticku tako da kome god radim računalo uvijek ima up-to-date programe), Pictures (folderi osobno i razno), Music (domaće i strano) i Documents (scanovi mojih bolničkih gluposti i raznorazni pdf, word tutorijali i slično). C particija je rezervirana samo za OS i programe.

Također svaki program kad instaliram odmah otvorim i pročešljam i podesim postavke kao i odabir Custom opcije kod instaliranja svakog da izbjegnem neželjene gluposti (Ask toolbari i slično).

Bolest? Pa na dobrom sam putu da me proglase nenormalnim.{#}

 

World Championships: 7, GP started: 294, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike ste picajzle?
Vise manje sve navedeno, osim sto nemam zasebnu particiju za windowse, i ponekad mi se zna dogodit da bude i vise ikona na desku ;)
11 godina
protjeran
offline
Kolike ste picajzle?

Isto kao i ti, i jos Ccleaner radi non stop, registry kao i web memorija mora uvijek biti cist.

clock2much
13 godina
offline
Re: Kolike ste picajzle?
F1-IVO kaže...

Ne, ovo nije tema o spolnim bolestima već o vašim navikama glede računala:)

 

Dakle, zanima me koliko ste opsjednuti urednošću desktopa, mapa, postavki programa i slično?

Ja recimo mrzim hrpu razbacanih ikona na desktopu. Sve programe trpam u Quick launch. Jedino su My computer i Kanta vidljivi na desktopu.

Nakon deinstalacije programa (koristim Revo uninstaller free) uvijek dodatno prekopam po Program files, Application data i User folderima ne bi li našao praznu mapu od netom uklonjenog programa.

Također na D particiji imam uredno foldere tipa: Download (za torente i skidanje sa weba), Programs (kolekcija programa koju redovito ažuriram novim verzijama i syncam sa istima na usb sticku tako da kome god radim računalo uvijek ima up-to-date programe), Pictures (folderi osobno i razno), Music (domaće i strano) i Documents (scanovi mojih bolničkih gluposti i raznorazni pdf, word tutorijali i slično). C particija je rezervirana samo za OS i programe.

Također svaki program kad instaliram odmah otvorim i pročešljam i podesim postavke kao i odabir Custom opcije kod instaliranja svakog da izbjegnem neželjene gluposti (Ask toolbari i slično).

Bolest? Pa na dobrom sam putu da me proglase nenormalnim.{#}

 

Jako slično i ja organiziram svoj stroj. Na desktopu samo Recycle bin, sve pokrećem iz ObjectDock-a.

Na ssd-u svi programi, na hdd sve posloženo u foldere, jedino su mi malo slike neorganizirane jer ih dosta ima, al sredit ću i njih jedan dan :).

Brisanje bilo kakvog programa uvijek s Revo-om, svi programi su zadnja izdana verzija i na windowsima uvijek svi update-ovi instalirani.

 

Ako je to bolest onda će večina forumaša završit na psihijatriji :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike ste picajzle?
bradonja_85 kaže...
Ako je to bolest onda će večina forumaša završit na psihijatriji :)

Pa znam poprilično osoba koje imaju kupus na desktopu a da ne pričamo o razbacanosti sve i svačega (npr. par giga muzike u Windows folderu!:)).

Puno je onih koji dok im sve radi ne diraju ništa ali meni vrag neda mira pa sve mora bit tip-top.

World Championships: 7, GP started: 294, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
13 godina
neaktivan
offline
Kolike ste picajzle?

Čini se da je vama stvarno dosadno, ajte spavat ljudi {#} Zezam se naravno, i meni je isto dosadno {#}

Desktop obavezno mora biti čist, ccleaner, mbam, gu  pokrećem barem jednom u tjednu.  Možda bi folderi gdje je muzika, slike itd. mogli biti malo bolje organizirani, al nikako da se primim posla.. stalno odgađam... bitno da je čisto i uredno ono što je na "prvo oko" vidljivo {#}

 

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
16 godina
offline
Kolike ste picajzle?

Evo što da kažem a da slika bolje ne napravi:

Ovo je stroj na kojem trenutno tipkam, a takvi su mi

i ostali strojevi. Onaj na poslu i gori. Plus 3 prijenosna

harda sa oko 1 i pol terabajta sranja imaju apsolutni kaos koji mi pomaže

da održim moždane vijuge u formi:) ok pomaže i da se frustriram

kad nešto nemogu nać u frci zbrci i panici.

Ovaj stroj je priča za sebe. Mislim da ima jedan windows koji je u stvari ghost

sistema iz doba kad sam instalirao OS na tada novi tek kupljeni phenom2 X6.

Dakle sasvim oprečni hardver :P Bio je u SSD-u,  samo da upogonim stroj i odmah deinstaliram

sa normalnim dvdom win7, ali krenula neka frka s nekim rokom, i tako mic po mic...

 

Svaka čast Win7.
Xp bi odmah priuštio BSOD da AMDov OS dobije chipset od Intela:)

Imam još negdje 2 DVDa (pričam jasno o svim licenciranim kutijama) od XP64, ali jednostavno,

prošlo im je vrijeme... Neke programe (npr After effects) uopće nedaju instalirati na njih.

12 godina
protjeran
offline
Kolike ste picajzle?

Probao sam odrzavati cist dektop i sve foldere uredno poslozene ali se onda vise nisam znao snac di je sto :D :D :D

Sad kad netko dodje kod mene samo pogasim ikone na desktopu tako da se samo par widgeta vidi i svi se cude kak ja to fino uredno imam :D :D

A imam mjesta za valjda jos dvije ikone na desktopu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike ste picajzle?

Uh, nikakva. Volim vidjeti uredan desktop, ali moj radni desktop jednostavno ne može biti uredan, previše je tu "prometa". Dovoljno je reći da često imam desktop potpuno prekriven ikonama. Slična je situacija i na disku, nešto otpakiram vamo, nešto tamo i začas nastane cirkus u kojemu se samo ja mogu snaći. Da stvar bude gora, u tom "cirkusu" se snalazim tako dobro da zapravo nemam poticaja napraviti reda.

 

{#}

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
neaktivan
offline
Kolike ste picajzle?

Odavno mi je ušlo u naviku grupirati sadržaj i datoteke,

stvari stavljati na isto mjesto odnosno path, zasebne sekcije diska

su već godinama organizirane na isti način.

 

Desk je minimalizam do određene točke, 3-4 osnovne stvari i to je to,

taskbar samo najbitnije.

 

Što se tiče samog održavanja, tu sam picajzla totalno {#}


Uvijek je u pitanju kombinacija kvalitetnog firewalla (CIS pro trenutno) i antivirusa (Avira kad nemam CIS oriđiđi licencu),

HitmanPro, Mbytes, i još nekoliko skenera za gamad,

optimizacijski programi tipa Advanced System Optimizer/ WinUtilities / Glary - CCleaner..

redovita defragmentacija (1-2x tjedno, puno presnimavam po disku) & optimizacija zauzetog prostora,

Revo uninstalacije, DriveSweeper, ručno brisanje praznih ili polupraznih mapa..

 

Volim kratak boot, urednu i organiziranu radnu površinu,

dobro posložen i održavan disk i računalo te ritualno žrtvovanje kokoša {#}

It puts the lotion in the basket.
14 godina
neaktivan
offline
Kolike ste picajzle?

Ja sam umjeren. Ne dopuštam da mi se cjeli desktop zauzmu ikone, ili da mi komp zatrpaju programi, ali ne da mi se ni svakodnevno čistiti, uređivati... pa često spremam na desktop a tek onda sortiram, briše itd.

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 3:39 (Xanzzu).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike ste picajzle?
vecinom nemam ni jednu ikonu na desktopu, dogodi se da ih bude par, ali samo stvari na kojima trenutno radim. C particija je iskljucivo za windows, programe i u my documents stoje dokumenti u wordu ili pdf-u. Folder downloads sluzi samo za privremeno cuvanje preuzetih stvari. D particija je za sve ostalo, naravo uredno rasporedeno po folderima. Jedino rjetko brisem programe pa ne koristim nista po tom pitanju.
P.S. je ima netko ideju kako sredit memorijsku na mobu. Ja sam napravio 4-5 foldera, a ostali su sami nastali i neznam koje mogu izbrisati, a koje ne..
15 godina
offline
Kolike ste picajzle?

Kod mene je sve poprilično organizirano. Kako Desktop,tako i mape s glazbom,slikama,video zapisima.

 

I Toshiba StorE TV od 1,5 TB je u jednakom stanju.

 

Instalacije programa su isto razvrstane po kategorijama.

 

Kad bi bilo sve nabacano i razbacano,mislim kako bi se uopće snašao. 

 

I ovako mi  ponekad treba vremena da pronađem zadanu datoteku XD

 

Znači,svi prečaci uredno katalogizirani po mapama na desku,

 

a inače mi i te mape znaju ići na živce pa ih obično sakrijem.

 

Redovito se update-a AVira,povremeni scan Malwarebytes-om.

 

Na Chrome-u uključeni addon-ovi za sigurnost.

 

Obvezan scan preuzetih datoteka s neta.

 

Deinstalacija s Revom,a čišćenje i održavanje registry-ja s 

 

My PC Registry Cleanerom.

 

Do maloprije sam imao instaliran Advanced System Care

 

ali mi je išao na živce pa sam ga uninstall :P

 

BTW,kažu da slika govori XXXX riječi,pa evo:

 

Edit: Zbilja je ovaj uploader dno dna,kakvi su ovo SS-ovi!?

 

MS Silverlight F.U.{#}

Old Insomniac
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 3:48 (fromcelltohell).
15 godina
offline
Kolike ste picajzle?

Velika picajzla...isto kao i Ivo. Kad se ulogujem kod žene na Windows obavezno me srčka strefi. Najgore što mi se može desiti je da tražim nesto po desktopu, cijelo vrijeme gleda ono mene i ja njega ali ga ne vidim od nereda ikonica. Kod mene sve mora biti pod špagu :D

14 godina
protjeran
offline
Re: Kolike ste picajzle?

Desktop mi i nije bitan, bitni su mi folderi po diskovima,

osobito na disku 1.

 

Recimo glazba razvrstana u prve dvije mape: Strana glazba, domaća glazba.

Onda u svakoj od tih ide podjela po žanrovima, u njima su mape izvođača,

a albumi su poredani kronološki po godinama.

 

Sličnu stvar radim i sa videom: razvaja se prvo na filmove, serije i dokumentarne.

Unutar tih mapa su mape filmova, serija i dokumentaraca porerdane abecedno.

Kod serija i dokumentarada cu najčešćne podmape sa brojem sezone.

 

A drugi disk mi je više manje backup. Makar i tu imam jednu mapu u kojoj postoje podjele

za glazbu, igre, filmove, programe itd itd.

 

Nije da sam prevelika picajzla. Picajla sam oko unutrašnjosti PC-a. Mora biti čist i uredno složen.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike ste picajzle?
Cijeli desktop mi je popunjen ikonama koje ne koristim, pola su dllovi i tarovi.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
12 godina
odjavljen
offline
Kolike ste picajzle?

Jako mi je uredan desktop. lol

 

http://dl.dropbox.com/u/70602372/jako%20uredno.png

Katawa Shoujo - GOTY 2012
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 9:15 (chromadef).
12 godina
neaktivan
offline
Kolike ste picajzle?

Imam skrivene ikone na desktopu, tako da uopće nema ikona, sve pokrećem iz Start-a ili sa Taskbara (Chrome i Diablo). Inače, imam strašan nered po diskovima, to je meni nemoguće složitii, kako god odredio, samo kliknem save bilo gdje.

Verum est, summus hominorum.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike ste picajzle?
Ja imam sve složeno, na desku nemam ništa osim wallpapera, na disku mi je sve u folderima po kategoriji, od slika, muzke, filmova, dokumentarca a na poslu mi je sve u folderima po godinama, mjesecima, projektima i imenima napisanih caps lock-om :D
ugl, mal previše brijem s saganjem, al sve nađem za max 1 min.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Kolike ste picajzle?

Trudim se držati uredan komp i uglavnom je i bio uredan kada sam imao diskove od 80 i 500 GB. No sada kada imam 500 GB + 2 TB + 1 TB živo me zaboli...

Na desktopu se uglavnom nalaze ikonice programa koje često pokrećem, par prečica za foldere koje često koristim i ikonice igara. 

Uglavnom mi je skoro sve mapirano u glavi, a radi se o svega četiri particije. C - windowsi i programi, D - instalirane igre, E - slike, muzika i ostale budalaštine uglavnom privatnog karaktera, F - 2 TB kuršlus zajedno sa 1 TB prijenosinim diskom. 

 

Uglavnom bude uredno mjesec dana nakon što dignem nanovo sistem, a poslije sve zanemarim.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Kolike ste picajzle?

Kao sto je gore vec jedan kolega rekao, previse prometa premalo vremena, tako da jedesktop katastrofa.

Mislim, za nekoga tko ne vidi prvi put. Ja se snalazim, znam di mi je sta.

Ostalo je koliko toliko OK, mislim na foldere na diskovima, Filmovi su samo za flmove, crtici za crtice, glazba za glazbu itd.

Igre su mi sve na Steam-u, tako da ni s tim nemam problema.

 

Meni osobno najvise problema zadaju usputni programi, koji mi zatrebaju, i onda ih cuvam na desktopu, jer bih sigurno zaboravio kako se zovu pa bih opet morao provesti sate surfajuci da nadem nesto sto vec imam instalirano :S

 

Uglavnom volim red, ali jednostavno nemam vremena.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
odjavljen
offline
Kolike ste picajzle?

Kod mene je to vec bolest.... samo dvije ikone na desku...ostalo oku nevidljivo ali brzo dostupno... ( unatoc vec razvijenoj bolesti ...mislim na onu pravu...nastojim odrzati i popamtiti sve )

Moj PC na marketu... :))
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 10:20 (unimatrix001).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike ste picajzle?
Vegeta kaže...

Isto kao i ti, i jos Ccleaner radi non stop, registry kao i web memorija mora uvijek biti cist.

same here {#}

xfact
12 godina
offline
Kolike ste picajzle?

na desktopu mi nesmi bit nijedna ikona nego samo gadget od Nortona anti virusa,taskbar mi mora bit pod auto hide,ccleaner dnevno stisnem ko zna koliko puta i imam jedan bolestan tik kad sam na desktopu svako par sekunda moram stisnit desni klik i refresh :)

♠ ♠ ♠ ♠ ♠
15 godina
offline
Kolike ste picajzle?

Pa što se tiče zasebene particije za winse, toga nemam, jer ionako često mjenjam hardver pa jako često radim nove winse {#}

Recimo ove godine sam več 10ak puta napravio reinstall {#}

 

Ali ovo ostalo i ja se toga držim, s tim da recimo sve programe, točnije njihove .iso i .exe instalacijiske pakete držim u dropboxu. Tako da skidam što mi kad treba.

Osim toga, nevidim svrhu slaganja foldera po računalu, uglavnom to držim po cloudu, za sad je to večinom dropbox, ali lagano se "selim" na Gdrive.

Neke kolekcije filmova ili pjesam ili nečeg sličnog nemam na računalu, uglavnom filmove sve dns u nekoj normalnoj kvaliteti (brrip) možeš skinuti za manje od pola sata, a muziku uglavnom imam favoritse na groovesharku i youtube-u...

Uglavnom pokušavam što više stvari da mi bude dostupno sa više računala, i sa udaljenih mjesta, tako da se baziram na to da mi dosta toga bude "u oblaku".

Evo trenutno, imam caviar black disk od 500gb, i popunjenih 30ak gb. Planiram si nabaviti uskoro ssd, i za laptop i za stolno računalo.

A siguran sam, da  več bar godinu dana nisam imao na hardu više od 100gb podataka...

 

Jbg nekad jesam i ja radio izdvojenu particiju za winse, imao ogromne foldere, par hdd-ova i slično, ali "novo doba-nove mogučnosti" pa sam se prilagodio. (zlobnici bi rekli asmilirao {#}){#}

Istina, onda sam bez intreneta u dosta nezavidnom položaju, ali uvijek imam par alternativa kako doći do "mreže" {#}

 

 

 

edit: na ekranu nemam ni jedne ikone, aktvirana ona opcija da se sakriju sve ikone, a programe koje najviše koristim držim u taskbaru {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 10:52 (rooswelt1991).
12 godina
neaktivan
offline
Kolike ste picajzle?

Oko računala i na računalu je sve na svojem mjestu,prašinu brišem svaka 2-3 dana,a sto se tice datoteka i toga svega sve je isto uredno i ima svoje mape.I u realnom životu sam jako čista osoba(čak prečišta)tak da me to i polako izluđuje. njuskalo1983 isto i kod mene svakih par sekunda stisnem refresh nz zašt ... 

Desktop uredan Desktop uredan
16 godina
offline
Kolike ste picajzle?

Desktop tu i tamo zna biti pun, ali najčešće zbog škole i stvari vezanih uz nju. Na diskovima je sve uredno i nema stvari koje ne koristim, jedino se uvijek borim sa C particijom kojoj održavam 15GB free.

Također uvijek brišem programe koje ne koristim, također ne volim na kompu držati slike i glazbu, imam internet za te stvari.

Koristite blage riječi i jake argumente BF3 nick: Dorjan_CRO
13 godina
neaktivan
offline
Kolike ste picajzle?

I ja sam isto prilično velika picajzla što se tiče pc-a a i ostalih stvari,uvijek mi sve treba bit čisto,uredno i simetrično,isto tako skoro svaki dan ccleaner koristim folderi su organizirani desktop uredan,isto tako kad mičem program s revom maknem sve kompletno,a i stol mi je uredan,kablovi se jedva vide itd.{#}

12 godina
neaktivan
offline
Kolike ste picajzle?

Ogromna sam picajzla. Nemam nijednu ikonu na desktopu, samo Rainmeter i to samo jedan widget koji mi prikazuje zauzeće CPU-a i RAM-a. U Start meniju imam pinano 10 programa koje stalno koristim, i to mi je to. Imam cijelu jednu particiju samo za igre (200 GB) i ništa drugo. Pod C: imam jedan zanimljiv folder nazvan domaća zadaća. U njega nitko nikad ne ulazi, šteta, jer u njemu se nalaze i razni drugi folderi, poput MILF,  Black, Mothers and daughters, etc.

The world is your playground.
16 godina
offline
Kolike ste picajzle?

iss koliko je ovdje ispovjedi pasioniranih urednika čistoće vlastitih računala:)
Samo pitanjce, jel i ostatak stana tako uređujete ili?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice