Tp-link Range Extender TL-WA830RE

poruka: 5
|
čitano: 14.007
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Tp-link Range Extender TL-WA830RE

Imam t-comov ZTE router, a pošto on ne pokriva cijelu kuću wifijem nabavili smo Tp-link Range Extender TL-WA830RE.
Sve je radilo super do prije nekih 2-3 tjedna. Od tada više ne mogu spojiti LG smart tv na internet (piše DNS error).
Pokušao sam sve što piše u uputama no nije pomoglo. Ne želi mi ni otvoriti tp-linkovu stranicu za postavljanje uređaja (http://tplinkrepeater.net).
Imam 2 laptopa koja se bez problema spoje na wifi (sada nisam siguran spoje li se direktno na router ili na extender), i LG i Samsung smart tv, od toga Samsungov se bez problmea spoji na ZTE router jer mu je dovoljno blizu (ali kada je upaljen extender onda kaže da se ne može spojiti na net), ali LG je predaleko od ZTE routera, a nikako ga spojiti na extender.
Ako ima netko savjet što napraviti bio bih zahvalan jer više ne znam što probati . . .

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tp-link Range Extender TL-WA830RE

Pozdrav! Također imam sličan problem.

Znači, 3 susjeda: A, B i C.

Susjed A ima router (Siemens Gigaset SX763) i šalje otvoreni Wi-Fi (bez lozinke i MAC filtriranja) susjedu B. Budući da je susjedu B bio potreban jači signal, kod sebe je instalirao WLAN Extender TP-Link TL-WR830RE koji pojačava signal mreže od susjeda A i šalje ga sebi i susjedu C. Laptop susjeda B bez problema je spojen na pojačanu mrežu (s defaultnim postavkama). Bilo koji mobitel se može normalno spojiti na tu mrežu.

Problem je sljedeći: susjed C se sa svojim laptopom spoji na mrežu, doduše stalno se spaja i odspaja, ali uvijek piše "nema mrežnog pristupa" - dakle, nema interneta. To se događa čak i kada laptop susjeda C donesem fizički pored Extendera. Također, probao sam i sa svojim laptopom, ista stvar... Probao sam koristiti ugrađene WLAN kartice, ali i AirLive WL-1700USB, stalno se isto događa.

Jedino što sam zaboravio isprobati jest isključiti pa ponovno uključiti Repeater. Bi li to pomoglo?

Imate li vi kakve savjete što da isprobam dalje?

 

Na priloženoj slici sam ilustrirao problem.

Problem Problem
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 22:23 (oobo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tp-link Range Extender TL-WA830RE

Zvuci ko problem s dhcpom. Probaj staticne adrese sloziti dok se spajas na extender pa vidi. Glupi windowsi seru da nema interneta a u 99% slucajeva je 169.254.x.x adresa jer dhcp ne radi ili dhcp server ne vraca lease.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tp-link Range Extender TL-WA830RE

Hm...

Inače sam uspio dobiti internet kod susjeda C, ali jaaaaako je spor. Tj., Google stranica i sve na njoj otvara se normalnom brzinom, a sve ostale stranice se otvaraju jako dugo ili se niti ne otvore.

Postavke kod susjeda C su sada ovakve:

IP: 192.168.1.198

Subnet: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.1.1   (ako stavim 192.168.1.194, internet ne radi)

---

DNS1: 195.29.166.116

DNS2: 195.29.166.117   (piše da su to T-com DNS serveri)

 

Ako znate koje druge servere, slobodno napišete pa provjerim s njima... Probao sam one 8.8.8.8 i 8.8.4.4, ali nije ništa pomoglo.

 

Kako da ubrzam internet kod susjeda C (signal mu je oko 65% s 70% kvalitete)? Bi li pomoglo kad bih umjesto defaultne 5 dB antene stavio 10 dB antenu?

15 godina
offline
Tp-link Range Extender TL-WA830RE

Evo, javljam da sam riješio problem.

Susjed C je nabavio isti WLAN Extender kakvoga ima i susjed B. Tim Extenderom pojačan je signal koji dolazi od susjeda B (postavljanje je vrlo jednostavno - klik, klik).

Susjed C sada ima internet zadovoljavajuće brzine, a to je bio i cilj.

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice