T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.507
|
čitano: 6.485.952
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
DDavorin

sve što si naveo je privremeno gašenje požara... cilj je da router bude na automatici tako da može "bježati" na najoptimalnije kanale... razdvajanje bandova je smjehurija pogotovo ako živiš i kući ili većem stanu gdje razine signala nisu doboljno dobre na svim pozicijama pa postoji potreba za prebacivanjem na 2,4.

Uglavnom oprema je smeće...

Istražite FRITZ!Box i zašto je osvojio više od 2000 nagrada...
12 godina
offline
T-Com Internet

Fritzbox 5530 najvece smece od opreme koje sam ikad vidio. Vjerujem da sam dobio faulty primjerak, ali Wi-Fi je konstantno pucao pri automatskim promjenama kanala, uz rucno podesavanje kanala je islo i po 10-20 min bez pucanja, al sve u svemu katastrofa. A tek customer service, za ubit se, na kraju sam popljugao 20 eura za slanje govneta od rutera nazad.

 

A taman i da radi bi bio drek u odnosu na npr ASUS, ako ti ne treba telefonija. Ima vrlo malo do nista opcija, ne mozes sloziti MaxTV/IPTV itd. Ne razumijem zasto je to smece na dobrom glasu. A da ne kazem da je kostao duplo nego ASUS koji radi savrseno sa 300 opcija vise.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
spica kaže...
DDavorin

sve što si naveo je privremeno gašenje požara... cilj je da router bude na automatici tako da može "bježati" na najoptimalnije kanale... razdvajanje bandova je smjehurija pogotovo ako živiš i kući ili većem stanu gdje razine signala nisu doboljno dobre na svim pozicijama pa postoji potreba za prebacivanjem na 2,4.

Uglavnom oprema je smeće...

Istražite FRITZ!Box i zašto je osvojio više od 2000 nagrada...

 Router na AUTO kanalima ne bježi na optimalne kanale nego random bira kanale. Razdvajanje bandova ima svoje + i - tako da tu je 50-50. Da pratiš malo forume vidio bi što pišu o fritzbox 6660 da takođe im puca wifi veza! Gle što veća reklama to prodaje proizvod, a to ne znači da su kvalitetni... Ja sam kolegi KR-DI  predložio što napraviti da se vidi jeli sa tim postavkama pomaže ako ne onda neki drugi router kao AP tipa Asus ili Mikrotik(napredni korisnici)....

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Minneyar kaže...

Fritzbox 5530 najvece smece od opreme koje sam ikad vidio. Vjerujem da sam dobio faulty primjerak, ali Wi-Fi je konstantno pucao pri automatskim promjenama kanala, uz rucno podesavanje kanala je islo i po 10-20 min bez pucanja, al sve u svemu katastrofa. A tek customer service, za ubit se, na kraju sam popljugao 20 eura za slanje govneta od rutera nazad.

 

A taman i da radi bi bio drek u odnosu na npr ASUS, ako ti ne treba telefonija. Ima vrlo malo do nista opcija, ne mozes sloziti MaxTV/IPTV itd. Ne razumijem zasto je to smece na dobrom glasu. A da ne kazem da je kostao duplo nego ASUS koji radi savrseno sa 300 opcija vise.

Nije nikakav problem složit telefoniju. Iza ONT-a se stavi switch koji ima VLAN tagiranje (npr. TP-LINK TL-SG105E) na jedan port se pusti 100 za Internet (na njega spajaš ASUS), na drugi 101 i 105 za voip i acs (na njega spajaš Speedšrot), a 3. može poslužit za IPTV (1500).

 

Stvar radi i ako se izneđu stavi bilo kakav Switch bez podešavanja (a na njega spoje ASUS i Speedšrot), ali u tom slučaju treba provjeriti da li se Speedšrot može prebaciti u bridge mod jer inače postoji opasnost da se Speedšrot spoji na internet prije ASUS-a, a to ne želimo. Ako se koristi ova opcija potrebno je i dodati VLAN 100 u ASUS-u.

 

U beta verziji i ASUS radi na tagiranjima, ali samo na nekim ruterima:

https://www.asus.com/support/faq/1049415/

https://www.asus.com/support/faq/1050072/

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 9:07 (tenac).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Minne...

Čestitam ti na količini gluposti koje si napisao
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 11:59 (spica).
13 godina
offline
T-Com Internet

Evo da napišem dojmove preko vikenda.

Uglavnom kako sam napisao u petak da sam imao problema sa wifi mrežom, za vikend mogu napisati da ni jednu najmanju zamjerku nisam imao i sve mi radilo odlično što se tiče wifi mreže, ni jednog prekida wifi-a ili izbacivanja bilo kakve greške ili nešto treće, baš mi je wifi dobro radio.

Sad dal su oni nešto napravili s time što su mi uključili potrošnju i još te neke dodatne opcije poput kontrole wifi mreže, promjene lozinke i drugih postavki u moj tekekom aplikaciji u petak kada sami ih zvao ili je trebalo malo vremena da router dođe na "radnu temeraturu" nezznam.

Što se tiče testa brzine napravio sam u pythonu skiptu koja je pokrenuta i svakih pola sata mjeri brzinu prema speedtestu, i i brzina je cijelo vrijeme kako bi trebala biti cca 200/100, s time da ponoći tj. tamo negdje oko 2-3 sata ujutro pa do jedno 7-8 sati ujutro mi nestane 5G signal i bude samo 4G uključen, pa sada da li je to zbog daljine tornja (jer kako sam napisao imam cca 4km do njega s time da nema nikakvih prepreka i vidi kao da mi je udaljen kojih 100-ak metara) ili nećeg drugog nezznam, a i tih nekoliko noćnih sati na 4G mi uopće nije bitno.

Eh da, samo da napišem znači da imam kojih 250+ eura više sigurno bi kupio neki 5G router (ZTE, Huawei) i uzeo onu njihovu turističku karticu 10 dana neograničenog interneta i imao bolji ruter i opremu ali nažalost ne mogu sada potrošiti toliko novce na to, pa mi je onda i ovo dobro i bolje da imam njihov router i opremu.

 

Uviijek će biti budala i rata...
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
spica kaže...
Minne...

Čestitam ti na količini gluposti koje si napisao

 Napisao sam osobna iskustva koja su 100% istinita, dok ti shillas za kompaniju o kojoj ocito ne znas nista.Ono govoris ekipi da ce si rijesit sve probleme kupnjom svetog Fritzboxa, a router je vece govno od ikojeg ISP routera kojeg sam imao otkad je interneta. KAZEM, vjerojatno je bio neispravan, ali ni korisnicka podrska se nije iskazala, dapace, uzasni su i na kraju me cijela ekspada kostala vremena, novaca i zivaca i na kraju sam kupio duplo jeftiniji router koji radi savrseno i jos ima milijun vise opcija od svetog Fritzdreka...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 14:08 (Minneyar).
11 godina
offline
T-Com Internet

Imam optiku,tv i fiksni i to vidim u moj telekom aplikaciji, kad hoću dodat i broj moba to jest mobilnu uslugu uopće nema ta opcija u aplikaciji.

Jel neko imao taj problem?

Zvao sam ih 2-3 put i uvijek neka glupa pitanja od strane agenta i ne znaju riješit.

Prebacio sam broj iz a1 u simpu jer na mom području imaju bolji signal ali bi sad najradije opet u a1 radi te usrane moj telekom aplikacije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

Imam optiku,tv i fiksni i to vidim u moj telekom aplikaciji, kad hoću dodat i broj moba to jest mobilnu uslugu uopće nema ta opcija u aplikaciji.

Jel neko imao taj problem?

Zvao sam ih 2-3 put i uvijek neka glupa pitanja od strane agenta i ne znaju riješit.

Prebacio sam broj iz a1 u simpu jer na mom području imaju bolji signal ali bi sad najradije opet u a1 radi te usrane moj telekom aplikacije.

 da, nekad moras bas preko pc verzije, tocnije desktop browsera

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Svaka Tavria svoga kupca ima to je definitvno, pa tako i ZTE, TP-link, LinkSys pa čak i FRITZ!

Bio bih baš sretan kad bi mogao vidjeti koje si to probleme imao sa 5530 i što su logovi rekli... Te gdje si ga kupio ili maznuo i koju verziju :)

Svakako vam svima želim da uživate u svojim uslugama i da vam sve leti i radi...
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Imam optiku,tv i fiksni i to vidim u moj telekom aplikaciji, kad hoću dodat i broj moba to jest mobilnu uslugu uopće nema ta opcija u aplikaciji.

Jel neko imao taj problem?

Zvao sam ih 2-3 put i uvijek neka glupa pitanja od strane agenta i ne znaju riješit.

Prebacio sam broj iz a1 u simpu jer na mom području imaju bolji signal ali bi sad najradije opet u a1 radi te usrane moj telekom aplikacije.

 da, nekad moras bas preko pc verzije, tocnije desktop browsera

 

Javlja grešku kao.

Koje smeće od aplikacije.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
spica kaže...
Svaka Tavria svoga kupca ima to je definitvno, pa tako i ZTE, TP-link, LinkSys pa čak i FRITZ!

Bio bih baš sretan kad bi mogao vidjeti koje si to probleme imao sa 5530 i što su logovi rekli... Te gdje si ga kupio ili maznuo i koju verziju :)

Svakako vam svima želim da uživate u svojim uslugama i da vam sve leti i radi...

 Kupio sam ga na amazon.de sa sluzbenog AVM shopa. Logovi su rekli disconnect sa WiFija za sve potrosace svakih par min, bez obzira na udaljenost. Stavio najnoviji firmware, cak i betu najnoviju isprobao i nije pomoglo. Nisam tipican home korisnik odnosno snalazim se kolko tolko s routerima i mrezama. BTW, citajuci malo forume i reviewe zapravo nije uopce neuobicajen problem s tim konkretnim routerom. 220 EUR (170 na akciji) za router s 2 LAN porta, ekstremno barebones suceljem i opcijama, koji onda jos ni ne radi... Svjestan sam da sigurno nisu svi primjerci i modeli takvi, al za mene je ovo bio prvi, jedini i zadnji susret s tom kompanijom. A bas sam ga bio kupio na temelju ovakvih postova na forumima nasim di ga hvale u nebesa, "ma samo uzmes fritz i sve rijeseno" ... mos si mislit 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
midzan21 kaže...

 Jel' ti registriran broj na Simpi, jer ako je moguće je isto nadodati u postojeću Moj Telekom aplikaciju preko weba ili u najgorem slučaju ti netko od telefonske podrške (khm, privatno se možeš javiti) može to odraditi naravno uz pravilno sve da bude odrađeno.

 

Nije registriran.

Preko weba sam i pokušao dodat, javi grešku, a na mob preko aplikacije i nema opcija dodaj mobilnu uslugu već samo fiksnu.

Kad sam objasnio osobi koja mi se javi nemaju pojma zašto je i kak riješit.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
midzan21 kaže...

 

 Eh da, treba napraviti registraciju, može i preko weba ( https://www.hrvatskitelekom.hr/simpa-pogodnosti/registriraj-broj ) još se dobije 2,65 eur zbog registracije te se onda može dodati u Moj Telekom preko weba ili putem SZK pozivom. Sam znam tu situaciju jer sam imao broj na Simpi (isto kao i ti prebacio jedan broj na Simpu neregistriran), htio kad sam ubacio još jedan broj na pretplatu spojiti ih i well, registracija odrađena, broj ubacio u Moj Telekom profil i sve radi sad. Inače kod registracije se može naknadno zatražiti micanje iz imenika, to sam na svim svojim brojevima postavio uz dodatak "ne zovi" registar na sve brojeve i usluge na pretplati.

 

Dam im kitu a ne svoj oib i sve podatke.

To micanje iz imenika uspiješ bez da ih zoveš i dodatno se zajebavaš sa tim?

Mslm iz aplikacije.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 0:23 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Hm, ne znam zašto se bojiti da ti svoje podatke?? Nove sim kartice za bonove i ne možete dobiti, bez da dadnete svoj OIB.

Ak netko želi da mu broj bude tajan i to je moguće.

 

Bez straha. 

 

 

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Otkad to vrijedi da ne mogu dobiti SIM karticu na bonove bez OIB-a? Di to?

Evo danas na kiosku bio i kupio jednu radi testiranja brzine... Ne možeš ih dobiti jedino ako ne daš eure :D
14 godina
offline
T-Com Internet

Trebam router koji provjereno funkcionira sa HT SIM karticom koju sam uzeo samo za wifi.

Imao sam doma neki TP-Link i da ga j*beš nije prolazilo..posudio od susjeda samo za probu i s njegovim nekim no-name radi..

Dajte neki link, do 80-100 eura

WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
offline
T-Com Internet

Znači, poludit ću s ovim novim-starim routerom za optički internet. qBittorrent mi doslovno ubije internet. Smanjio sam broj konekcija i ne pomaže. Kada skidam torrente, moram napraviti hotspot na mobitelu i preko mobilne mreže skidati. Đaba mi gigabitna optička brzina. Postoji li rješenje za taj problem?

 

edit: Doslovno iste sekunde čim sam pokrenuo qbittorrent chrome mi javlja nešto dns_probe_finished. Jučer nisam imao takve probleme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 20:42 (Trilogija).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
A sve se može srediti...

Prema hakom regulativi od 01.01.2024. omogućeno je korištenje vlastite opreme...
U prijevodu makneš HT router i ugradiš svoj, podesiš DNS na javni cloudflare npr... odličan se pokazao i deri...

Googlaj... naprimjer 5590AX to je baš stroj pravi
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 23:51 (spica).
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tincha kaže...

Trebam router koji provjereno funkcionira sa HT SIM karticom koju sam uzeo samo za wifi.

Imao sam doma neki TP-Link i da ga j*beš nije prolazilo..posudio od susjeda samo za probu i s njegovim nekim no-name radi..

Dajte neki link, do 80-100 eura

 

A si provjerio APN postavke u tom TP-Linku?

Neki routeri ne znaju automatski povuć APN pa ga ručno moraš upisati: internet.ht.hr i radit će ti HT SIM.

Kod nekih routera mora biti isključena internet konekcija da bi uopće mogao u postavke APN-a i promijeniti.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

A si provjerio APN postavke u tom TP-Linku?

Neki routeri ne znaju automatski povuć APN pa ga ručno moraš upisati: internet.ht.hr i radit će ti HT SIM.

Kod nekih routera mora biti isključena internet konekcija da bi uopće mogao u postavke APN-a i promijeniti.

 Karticu sam aktivirao i probao na mobitelu, štima.

Onda sam u postavkama routera to provjerio, isto upisano, međutim kad prođem taj setup i treba se na zadnjem koraku povezat, ništa.

Zvao i podršku i rekli su da s njihove strane sve štima da probam s drugim routerom..

WHITE STONES VARAŽDIN
14 godina
offline
T-Com Internet

HT koristiti ZTE286 , na njuškalu su oko 40 € pa ako ti je netko blizu odeš i probaš, provjeri i domet WiFi signala.

 

router-zte-mf286r 18 eura

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

New internet profile must be created with APN: internet.ht.hr

to kad ti ne radi 4g sa TP linkom

http://www.youtube.com/glodalica
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav svima.

Pošto sad imamo opciju da koristimo vlastiti modem/ruter na vdsl priključku, molim vas prijedlog za modem/ruter koji si mogu sam kupit.

Trebao bi biti vdsl2 kompatibilan, imati konektor za spajanje fiksnog telefona.
Ne mora imati wifi pošto planiram po kući razvuć ethernet i stavit dva AP wifi6.

Hvala, ugodan dan vam želim.
Nesto
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

telefon zaboravi, ni jedan isp ti neće dat podatke za voip... ako ti treba telefon jedino rješenje je njihov modem u bridge i onda svoj iza ali tada ti ne treba tvoj vdsl modem... dosta se govorilo o tp link vr2100 modemu, vele da je dobar, podržava i 35b profil... cijena oko 100 eura ili nešto manje, može se naći

 

https://www.ronis.hr/ruter-tp-link-ac2100-wireless-mu-mimo-vdsladsl-modem-bezicni/533508/product/

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2024 16:16 (Ico2005).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
HT se prilagodio novoj regualtivi i sve ide...

Ostali se opiru ali to je protivno regulativi i treba ih slomiti...

12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje, ne iz provokacije nego čisto iz znatiželje. Koji su razlozi zašto ekipa kupuje custom routere i muči se sa konfiguracijom kad ovi što sto se dobiju od T-Scama stvarno rade okej. Evo npr. meni Speedport vrti više od 3 godine, ni ne znam da postoji, sve radi...ali vidim da ljudi dosta često traži preporuku custom routera pa me zanima zašto; neke napredne fukncionalnosti ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
FileFicho kaže...

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje, ne iz provokacije nego čisto iz znatiželje. Koji su razlozi zašto ekipa kupuje custom routere i muči se sa konfiguracijom kad ovi što sto se dobiju od T-Scama stvarno rade okej. Evo npr. meni Speedport vrti više od 3 godine, ni ne znam da postoji, sve radi...ali vidim da ljudi dosta često traži preporuku custom routera pa me zanima zašto; neke napredne fukncionalnosti ili?

 U mom slucaju, idem preko 4G jer bolje trenutno ne postoji na mojoj lokaciji, nazalost.

Rutere koje je Tcom nudio si bili Cat4 il slicni uzasni ruteri, koji su bas losi sto se tice brzine.

Zato sam prvo kupio Huawei B818 koji je miljama bolji od rutera sto je Tcom nudio, cak je mozda i bolji od rutera koji se sad nude, nisam istrazivao.

Ja sam ipak kupio Netgear M2, koji je 200€+ jer sam htio najbolje moguce sto se nudilo za neke ok novce. Koristim ga jos uvijek i uvijek cu ic sa svojim ruterima ako je to moguce i ako je ovo sto tcom nudi osjetno losije.

Samo za usporedbu, s njihovim ruterima sam imao brzina oko 20-30mBit, a sa novim ruterom i antenama na krovu (ca. 300-400€ ukupnog svog troska), imam 200+, tu i tamo padne na 100 ali to je to i s tim sam zadovoljan.

Dok ne probas bolje, bit ce i ovo sto nude dobro :-)

13 godina
offline
T-Com Internet

Stvar je u tome što operatori na svoje routere stavljaju custom software i često izbace određene funkcionalnosti, sigurnosna ažuriranja često ne postoje, funkcionalna ažuriranja isto tako...

NPR na ovom RDK smeĆu što ga sad HT nudi uopće ne postoji GUI i nije moguće skoro ništa vidjeti i podesiti...

Upravljanje je zamišljeno preko neke vrlo loše mobilne aplikacije i tako dalje...

 

Uvaljuju nam MESH uređaje koji izrazito loše rade....

 

a skupo je...

 

Prije par godina kad je WIFI 5 bio recimo nova stvar i kad su postojali routeri koji nisu imali band steering i mesh steering sve je to još donekle radilo ali danas je kaos...

 

Ja si ne mogu zamisliti da idem iz potkrvolja u prizemlje i da se moram ručno prebacivati na drugi AP ili na 2,4 zato što je oprema smeĆe.... 

To mora raditi kao mobilna mreža, voziš do Dubrovnika i poziv ide bez prekida, prioritizacija prometa za realtime aplikacije isto tako....

 

A pojavljuju se igrači koji su u stanju napraviti da radi punooo bolje nego sad...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Kako se na ovoj novoj MaxTv aplikaciji "brišu" aktivni uređaji... na prošloj sam znao ali na ovoj novoj ne mogu pronaći.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice