Netko me hakirao, pomoc...

poruka: 60
|
čitano: 13.454
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Netko me hakirao, pomoc...

Pozdrav u zadnjih par dana osjecao sam jako povecanje pinga, prilikom igranja etc. U pocetku sam mislio opet t-com nesto...

Imam jedan laptop u kuci s kojim se koristi obitelj, i dobro znam koje je ime kad se spoji na wireless. I onda tako laptop off, ja igram odjedanput ping 500, mislim se sto je sad, otvorim router i pogledam wirelss a ono pufff. Netko provalio WEP zasticen sa 10 brojevnom HEX passom i brojevi su jako komplicirani ne tipa 1234...., uzeo sam screenshot i sada imam njegov mac adress i pc name.

Zvao sam t-com kazu da oni nemogu uciniti nista u vezi tog pitanja -_-, da to najbolje rijesiti privatno. Mislio sam isto prijaviti policiji, ali onda bi mi vjerojatno uzeli pc :/, a to nezelim jer imam stvari na pc-u koje nebi bile meni u korist =).

Trenutno mi je wireless off, koliko treba uopce vremena da se provali WEP, encrypted password od 10 znamenaka HEX-a, da li ga mogu locirati preko mac adresse kad se spoji na wireless, tj odrediti udaljenost na kojoj se nalazi pomocu nekog programa.

Evo i screenshot hakera:
http://i42.tinypic.com/2cx94zm.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 17:20 (Luka123).
Moj PC  
0 10 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Luka123 kaže...


Zvao sam t-com kazu da oni nemogu uciniti nista u vezi tog pitanja -_-, da to najbolje rijesiti privatno. Mislio sam isto prijaviti policiji, ali onda bi mi vjerojatno uzeli pc :/, a to nezelim jer imam stvari na pc-u koje nebi bile meni u korist =).

Evo i screenshot hakera:
http://i42.tinypic.com/2cx94zm.jpg

 baš bi se policija bavila s takvim stvarima,nemaju pametnijih stvari za raditi.

 

ontopic:a da jednostavno promjeniš lozinku???i stavi wpa2

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 17:30 (jura).
12 godina
protjeran
offline
Netko me hakirao, pomoc...

Sta sad ti mozes napraviti?

Mjenjati password redovito, jednom mjesecno barem.

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

Ovaj WEP PW ti malo napredniji "hacker" "hakira" unutar 3 minute. Stavi wifi pw WPA2 enkripciju ili nesto jace .

14 godina
neaktivan
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

WEP enkripciju više nije problem probiti. Zato:
a) Promjeni enkripciju na WPA2-AES(ne WPA1), te stavi kompliciranu lozinku od barem 15 znakova.
b) Ako ruter ne podržava WPA2, počni "gnjavit" t-com da ti promjene ruter.

12 godina
offline
Netko me hakirao, pomoc...

htio bi znati tko je, unutar 100 metara je iman njegov mac adress. i pc name, da li mogu dok je spojen na router uci u njegov pc, skinuti cookies ili nesto slicno?

Moj PC  
0 6 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

Budi pametan i uradi MITM, pa ga sjebi totalno hahahaha

16 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Luka123 kaže...

htio bi znati tko je, unutar 100 metara je iman njegov mac adress. i pc name, da li mogu dok je spojen na router uci u njegov pc, skinuti cookies ili nesto slicno?

Lega sta se zamaras s time? Dobro ti kazu ljudi, promijeni password pojacaj razinu zastite i zivot ide dalje.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Luka123 kaže...

htio bi znati tko je, unutar 100 metara je iman njegov mac adress. i pc name, da li mogu dok je spojen na router uci u njegov pc, skinuti cookies ili nesto slicno?

Imaš njegovu MAC i što sa njom? Neš ti problema.

 

macchanger --mac [MAC adresa po želji] interface

 

npr. macchanger --mac 00:11:22:33:44:55 wlan0

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
protjeran
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Luka123 kaže...

htio bi znati tko je, unutar 100 metara je iman njegov mac adress. i pc name, da li mogu dok je spojen na router uci u njegov pc, skinuti cookies ili nesto slicno?

Ajde ne fantaziraj previse, promjeni pass i idi dalje. Nit si prvi ni zadnji kome se to desilo.

 

12 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

da mu ocitam lekciju kad mu pokucam na vrata.

12 godina
protjeran
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Luka123 kaže...

da mu ocitam lekciju kad mu pokucam na vrata.

Pogledaj se u ogledalo i sam sebi ocitaj lekciju jer nisi mjenjao password redovito.

Cak ce te i t-com (ili bilo koji drugi ISP) upozoriti da WEP kljuc nije najbolja zastita i da tu lozinku treba redovito mjenjati i ne korisiti jednostavne lozinke.

 

12 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Ocitat ces lekciju iz kojeg razloga ? Sta si smijesna. Poslusajekipu gore i ne radi si problem gdje ga nema. Promijeni pass i ides dalje...
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
odjavljen
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

Da, WPA2-PSK sa kompliciranim passom i isključenim WDSom je jedino rješenje da nitko ne dobije pristup.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

wep  koristim s razlogom... jedino sto mi pada napamet je preko cmd-a

net send.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

WEP se može crackati u dvije minute, ako znaš kako. Zašto ti je problem staviti WPA2?

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Sum_of_all_fears kaže...

WEP se može crackati u dvije minute, ako znaš kako. Zašto ti je problem staviti WPA2?

Imao sam problema sa spajanjem preko wirelessa, imam stari t43 laptop sa outdated driverima, jedino je radilo preko wep spajanje, ali imam mali dodatni usb wireless karticu kojeg bi mogao koristiti za wpa2 ali opet, kako znate da se ovaj isti nece potruditi opet hakirati wpa2?

Da li postoji barem neki program dok je spojen da vidim na kojoj se udaljenosti nalazi ili slicno?

Koje stvari mogu ucinit???

Probat cu ga navuci da se spoji i pogledati da li mu je ukljucen file sharing.

 

 

Sad sam se sjetio da bi moglo raditi:
shutdown -i, ostavim jednu porukicu da me proba opet hakirati xd

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 18:08 (Luka123).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

Shutdown ti baš i neće ići.

 

WPA2 je nemoguće crackirati (bar ne u razumnom roku, tj. dok se router ne resetira unutar 24h) sa dovoljno dobrom lozinkom tipa m0J!w1re/esSpAssW0rd147$

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Netko me hakirao, pomoc...

Pazite sad...,
malo istrazivanja http://www.techzoom.net/tools/check-mac.en
pogledao decoder i otkrio da koristi neku wireless antenicu za spajanje od firme 00-C0-CA-71-EB-0C    ALFA, INC.
http://www.alfa.com.tw/

Znaci netko se potrudio kupiti antenicu dobrog dometa....

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Luka123 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

WEP se može crackati u dvije minute, ako znaš kako. Zašto ti je problem staviti WPA2?

Sad sam se sjetio da bi moglo raditi:

shutdown -i, ostavim jednu porukicu da me proba opet hakirati xd

Daj se smiri dečko i ostavi se "shutdown i-a" i ostalih prvorazrednih gluposti koje ne rade ni u snovima.
Lijepo reset modem, promjeni enkripciju i SSID name te nastavi dalje sa normalnim korištenjem/radom te ujedno možeš i iskljucit SSID broadcast(normalno ako ti nije potrebno)
Što se tice prijave možeš pokušati s Nacionalnim CERT-om - INFO! (da znaš opis onoga što prijavljuješ) i sama PRIJAVA INCIDENTA ( također e-mail adresa)

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 18:28 (Stux).
16 godina
neaktivan
offline
Netko me hakirao, pomoc...

ova tema mi sve više liči na sapunicu...{#}

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 18:27 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
S cime se ti patis. Ako je lik neki dobar opet ce ti naci lozinkui opet ponovno.
Mozes mu kucat na vrata do sutra popodne ...
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
neaktivan
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Luka123 kaže...

Pazite sad...,
malo istrazivanja http://www.techzoom.net/tools/check-mac.en
pogledao decoder i otkrio da koristi neku wireless antenicu za spajanje od firme 00-C0-CA-71-EB-0C    ALFA, INC.
http://www.alfa.com.tw/

Znaci netko se potrudio kupiti antenicu dobrog dometa....

Šta si ti mislio kako se to izvodi? Otvori cmd i "lupi" net stat i enter i gotovo. Hehe ne ide to tako. Ocito se doticna osoba voli zezati i nije starija od 17 godina te koristi BackTrack Linux
,a možda ...
Ostavi se toga i napravi sta su ti vec svi prisutni ovdje napisali.

15 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
Luka123 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

WEP se može crackati u dvije minute, ako znaš kako. Zašto ti je problem staviti WPA2?

Imao sam problema sa spajanjem preko wirelessa, imam stari t43 laptop sa outdated driverima, jedino je radilo preko wep spajanje, ali imam mali dodatni usb wireless karticu kojeg bi mogao koristiti za wpa2 ali opet, kako znate da se ovaj isti nece potruditi opet hakirati wpa2?

Da li postoji barem neki program dok je spojen da vidim na kojoj se udaljenosti nalazi ili slicno?

Koje stvari mogu ucinit???

Probat cu ga navuci da se spoji i pogledati da li mu je ukljucen file sharing.

 

 

Sad sam se sjetio da bi moglo raditi:
shutdown -i, ostavim jednu porukicu da me proba opet hakirati xd

- sve što pokušavaš je besmisleno, usput i kažnjivo.

- promjeni enkripciju ili barem provjeravaj stanje na wlanu, wep je slab, dodaj mac filter (dovoljno za otežati) i promijeni i sakrij SID. Wanabee hackeri su time eliminirani.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 18:33 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

Ostavi password isti i pogledaj moju poruku :)

12 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
ihush kaže...
Luka123 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

- sve što pokušavaš je besmisleno, usput i kažnjivo.

- promjeni enkripciju ili barem provjeravaj stanje na wlanu, wep je slab, dodaj mac filter (dovoljno za otežati) i promijeni i sakrij SID. Wanabee hackeri su time eliminirani.

Cek kaznjivo od moje strane sada :D?

12 godina
offline
Netko me hakirao, pomoc...

i da postavi wpa2 enkripciju opet se moze doc lako do lozinke jer ovaj router ima ukljucen wps i nema opcije da se ugasi i to unutar 12 sati. onaj tko nije informiran nece znat doc do lozinke ma koliko god bilo jednostavno. ako imas rootan android mozes napravit da mu iskace popup poruka kad ucita neku stranicu ako te to usrecuje, mozes i preusmjerit stranicu na neku sa live chatom pa mozes chatat s njim {#} ali tada se stranica sporo ucitava i app nije savrsen ali onaj tko zna sto je mitm zna o cemu pricam. btw nwmoj biti ostar prema njemu, mozda je to neki student ali opet student nebi skidao nesto da tebi ping bude 500 ms

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Netko me hakirao, pomoc...

To ti je kao da stavis bravu od Yuga na novi Bmw onaj tko zeli provaliti wep provaliti ce , treba napraviti 1 klik 1 upit na youtube i to je to .Stavi wpa2 sam si rekao da imas USB karticu i rijesio si se muka. Bezveze trosis svoje vrijeme i zivce nemas drugog nacina nego da "upadas" u stan i trazis tko ima tu karticu...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...
g3arv8 kaže...

To ti je kao da stavis bravu od Yuga na novi Bmw onaj tko zeli provaliti wep provaliti ce , treba napraviti 1 klik 1 upit na youtube i to je to .Stavi wpa2 sam si rekao da imas USB karticu i rijesio si se muka. Bezveze trosis svoje vrijeme i zivce nemas drugog nacina nego da "upadas" u stan i trazis tko ima tu karticu...

Rjesio WPA2-PSK/WPA-PSK postavljeno, 15 znamenki password, pa da ga vidimo sad : ).

10 godina
protjeran
offline
Re: Netko me hakirao, pomoc...

Neshvacam zasto si promjenio postavke, vidis da covjek ima alphu i da mu je cilj da se zajebava sa susjedima, zasto ne uradis MITM i uzmes mu neki account, zajebavas ga itd, ovako ce proci nekaznjeno. Što se tiće krađe interneta kako to nije za prijaviti policiji? Čovjek je imao zaštitu kakva god da bila, a što bi bilo da nema flat? Platio bi 2000kn internet, promjenio postavke kao sada i nastavio živjeti dalje kao da se ništa nije dogodilo?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice