Magic NET Telekom

poruka: 175
|
čitano: 122.627
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Magic NET Telekom

Sad me polako već plašite, taman sam otkantao Optimu i čekam da me ovih dana priključe na optiku (Zagrebačka kod VTC-a).

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
CyberDemonVZ kaže...
Tida kaže...
Pa gle, ja ponekad igram wow, i konkretno stignem uhvatit vremena malo. Ali, igral sam par dana oko podneva, lag divlja. Igral navečer oko 21:00, lag skače gore-dolje.
Odem na speedtest, mjeri ping 830.
Do sad nisam imal nikakvih problema, ali i to malo vremena kad stignem odigrat, nemogu.
Ujutro nisam isprobaval, niti u 2 u noći.

Hvala na odgovorima.
P.s.
Pisal prek mobitela, pa sad vidim da nisam qvotal, tak da sorry.

 Kakvo je sad stanje? Koji kvart?

Kod mene sve u u redu. VŽ Zagrebačka oko Turista.

 Da se konačno javim. Uhvatio malo vremena, pa testiral par dana i sad sve radi ok. Nema laga i sve radi ok.

15 godina
offline
Magic NET Telekom

samo da odmah napisem, ovo nije sponzorirana poruka :D
ja sam na optici od magica i super sam zadovoljan, doduse vise ne gejmam nist kompetitiv, sad samo PS5 i uzivancija tak da mi lag ili ping nije na listi prioriteta, ali radim cca 10h dnevno prek raznih VPN-ova, ovih, onih nestabilnh mreza i skoro pa nikad nemam problema... jos jedna stvar, prije cca mjesec i nesto mi je oko 11 navecer krepal net, ruter je pocel svijetliti crveno, po prvi put sam to videl tad, malo googlanja i vidis da je neki problem do signala. Long story short, 11 navecer zval i dobil korisnicku sluzbu, sljedeci dan oko 11 u jutro su dosli do mene, utvrdili da je glodavac pregrizel optiku, zamjenili to i rijesili sve... znaci super, svaka preporuka za magice!

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Magic NET Telekom

Da li je IP adresa koja se dobije svaka 24 sata jedinstvena ili dijeljena među više korisnika?

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
deckard kaže...

Da li je IP adresa koja se dobije svaka 24 sata jedinstvena ili dijeljena među više korisnika?

 Kak provjeriti?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
CyberDemonVZ kaže...
deckard kaže...

Da li je IP adresa koja se dobije svaka 24 sata jedinstvena ili dijeljena među više korisnika?

 Kak provjeriti?

Hm, prvo mi pada na pamet da negdje u routeru piše WAN adresa, pa ako je u rangu 192.168.x.x ili 10.x.x.x ili 172.16.x.x onda je dijeljena. Vanjsku IP adresu se može provjeriti googlanjem "what is my ip address".

Edit: kolega je napravio screenshot u svojem routeru i adresa je dedicated. Sjećam se da sam na Optimi svojevremeno morao tražiti da mi daju dedicated adresu svakih 24 sata uz obješnjenje zašto mi treba.

Edit2: spojili me danas, brzina 500/500 i malo preko toga, vanjska IP adresa je definitivno dedicated, pristup mreži izvana radi perfektno.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2023 13:16 (deckard).
13 godina
offline
Magic NET Telekom

Vidim da od nove godine nemaju više paket 300/200 u prodaji, već samo 500/500. Meni je još aktivan stari paket, pa me zanima zna li netko hoće li nas stare korisnike sve prebacivati na nove pakete tijekom godine, ili imamo pravo i dalje za 135kn/17,93€ (vs nova cijena 19,99€) biti na starom paketu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
guslac kaže...

Vidim da od nove godine nemaju više paket 300/200 u prodaji, već samo 500/500. Meni je još aktivan stari paket, pa me zanima zna li netko hoće li nas stare korisnike sve prebacivati na nove pakete tijekom godine, ili imamo pravo i dalje za 135kn/17,93€ (vs nova cijena 19,99€) biti na starom paketu?

 https://forum.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/magic-net-telekom/246453.aspx?page=4&jumpto=6541482&sort=asc&view=flat

Ja sam ih kontaktirao, rekli su da su stari ugovori vrijede, i plaćaš kako si potpisao.

Zaboravio sam pitati do kad to vrijedi.

Ako provjeriš i saznaš, javi!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Magic NET Telekom

Živim u Zaprešiću i poslao sam im upit za optiku pa su mi javili da kod mene nije dostupna. Vidim na njihovom sajtu sad da oni nisu uopće u Zagrebačkoj županiji dostupni. E sad, kod mene je u Zaprešiću nedavno izgrađena optika koja je dostupna svim ISPovima na korištenje i nudili su mi i HT i Telemach pa me zanima kako to da oni ne nude preko te infrastrukture? Jer, njima bi isto trebala biti dostupna, ne?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Magic NET Telekom

Sumnjam da ćeš dobiti 500/500 za istu cijenu. Ja imam njihovu optiku već skoro dvije godine i brzina je ista kao i cijena. Meni osobno dosta.

 

 

 

Ono što mene zanima je upload latencija. Ookla kaže 124 što je puno za online igranje a Bufferbloat kaže da je sve u redu.

 

Igram uglavnom eFootball i veza je ponekad loša. Znam da je i do p2p konekcije pa me zanima kakva su vaša iskustva.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
El Torro kaže...

Sumnjam da ćeš dobiti 500/500 za istu cijenu. Ja imam njihovu optiku već skoro dvije godine i brzina je ista kao i cijena. Meni osobno dosta.

Ono što mene zanima je upload latencija. Ookla kaže 124 što je puno za online igranje a Bufferbloat kaže da je sve u redu.

Igram uglavnom eFootball i veza je ponekad loša. Znam da je i do p2p konekcije pa me zanima kakva su vaša iskustva.

 Ovo što SpeedTest mjeri je latnecija za vrijeme full brzine, tj kad je linija na 100% iskorištenja.

Moguće da Bufferbloat mjeri u svim uvjetima (malo prometa, mnogo prometa, jedan paket, više paketa..).

 

(Ovo govorim na pamet, moguće da nije tako)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
2 godine
offline
Magic NET Telekom

Imaju dosta paketa na akciji pa pogledajte. Ja cu se prebaciti sa Duo basic na Duo pro. Tri puta brzi internet za niti dva eura vise.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Odlična ponuda za Varaždince.
Btw ovo je pitanje za sve, koliko put dnevno vam pukne veza? Ono barem na minutu - dvije?
Meni se svakodnevno desi barem jednom, nekad dva put. Dobro je kaj je kratkotrajno, ali kad me izbaci, a ja sam na serveru, e tad popizdim…
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
pocelo se desvati cim smo se prebacili na 1000. zvao u centar, dosli i zamijenili router. dalje nema pucanja. ovaj novi ima duplo bolju pokrivenost, sada imam net u svakoj prostoriji stana.

supruga radi od kuce, vodi sastanke, jako bitna stabilnost veze.

rijesili su mi i prespajanje veze u noci oko 2/3h da joj ni to ne smeta, jer je default bilo u cca 9h prijepodne...

sve preporuke za Magic :D
jesus_tm1
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

super, ocito da i sam moram to napraviti jer mi je jako bitno da je veza stabilna...
btw. koji ruter ste sad dobili, ja imam huawei echolife neki i wifi je dosta slabiji nego kaj je bil onaj prije koji sam imal...

 

12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Huawei EG8145X6
jesus_tm1
4 godine
offline
Re: Magic NET Telekom
d666sermek kaže...
Huawei EG8145X6

 E hebiga...

 

Ja da živim u VŽ i koristim Magic maknuo bi taj fušeraj od routera, stavio ili Fritza 5590 ili Mikrotika sa zasebnim ONT-om - IskraTelovi mi se čine veoma dobri, podesio ih i pustio u rad, ali samo ako dopuštaju korisnicima korištenje opreme koje nisu njihova domena, ako dopuštaju to je onda super.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 godine
offline
Re: Magic NET Telekom

Fritz kosta 300 eura a Magic da je besplatno Huawei rutere koji su sasvim solidno. To je doovljno za prosjecnog korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 16:15 (El Torro).
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
dolaz optike mora ici na njihov router, nemas pristup podacima za konekciju.

ja sam zadovoljan s routerom.
jesus_tm1
19 mjeseci
offline
Re: Magic NET Telekom
d666sermek kaže...
dolaz optike mora ici na njihov router, nemas pristup podacima za konekciju.

ja sam zadovoljan s routerom.

 

odakle ti to? od 1.1. operater MORA korisniku omoguciti koristenje vlastite opreme, a to znaci da MORAJU dati sve potrebne podatke. provjeri hakom-ovu odluku

19 mjeseci
offline
Re: Magic NET Telekom
Vavoom kaže...
d666sermek kaže...
Huawei EG8145X6

 E hebiga...

 

Ja da živim u VŽ i koristim Magic maknuo bi taj fušeraj od routera, stavio ili Fritza 5590 ili Mikrotika sa zasebnim ONT-om - IskraTelovi mi se čine veoma dobri, podesio ih i pustio u rad, ali samo ako dopuštaju korisnicima korištenje opreme koje nisu njihova domena, ako dopuštaju to je onda super.

 

nemaju oni sta dopustati ili ne, njih se vise ne pita. provjeri moj prijasnji odgovor i odluku hakoma

12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
ti od njihovog routera na dalje mozes koristiti sto god zelis.
njihov ti treba za optiku, svoj router spojis na njihov.

toralno mi je nebitno... da trebam neke opcije sto ih ovaj nema, spojio bi drugi router na njihov
jesus_tm1
19 mjeseci
offline
Re: Magic NET Telekom
d666sermek kaže...
ti od njihovog routera na dalje mozes koristiti sto god zelis.
njihov ti treba za optiku, svoj router spojis na njihov.

toralno mi je nebitno... da trebam neke opcije sto ih ovaj nema, spojio bi drugi router na njihov

 

to nije tocno. koristim svoju opremu bez icega njihovog. prije 1.1. si stavljao svoju opremu u bridge mod. od 1.1. nista njihovog vise ne trebas, i MORAJU ti to omoguciti. ako kompliciraju, rijesit ce to hakom sa njima

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 23:28 (kifolev865).
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
roki, s cime se ti zamaras...

chill, u redu je
jesus_tm1
19 mjeseci
offline
Re: Magic NET Telekom
d666sermek kaže...
roki, s cime se ti zamaras...

chill, u redu je

 

zamaram se time sto ljudi poput tebe iznose stvari koje nisu istina, i koji i dalje (nakon sto su demantirani) tvrde to sto nije istina

 

da se ljudi ne zamaraju sa nekim stvarima, sad ne bi imali najjeftiniji paket od 135kn nego od 150kn

 

brzo ljudi zaborave kako su prilikom prelaska na euro prigodno zaokruzili cijenu paketa od 135kn na 20€ za nove korisnike

 

srecom pa postoje ljudi koji se zamaruju i koji su prijavili takve stvari inspekciji i hakomu. nakon toga je cijena vracena

 

ti se i dalje ne zamaraj, ja cu se zamarati umjesto tebe

 

dosta o tome od mene. ako netko treba dodatan info o postupku prelaska na svoju opremu ili treba prijedlog za opremu - saljite pm

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice