Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.162.782
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Šta si kupio?
ja imam optiku iskon, al.nisam. oduševljen brzinom
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Junior335 kaže...

Verojatno ti salju onaj Innbox v51 ili slicno...

Ja sam sve te njihove routere odjebao i kupio svoj. Sada sam na miru.

I sta se tice wifo signala, same konfiguracije i slicno.

Tražio si od njih postavke pa prebacio u svoj ruter ili koristiš njihov pa prebaciš u bridge mod na novi ruter?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
5 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Trazio sam od njih svoj username i password (pppoe) imam samo svoj uredjaj. Tj iz njihovog ONT-a u moj router.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Imam konstantni pad brzina na bakru zadnja tri mjeseca. Sa stabilnih 10-11 mbps u downloadu sad imam i dana kad je brzina jedva 2-2,5 mbps... katastrofa
Zovem, pišem, gnjavim, ali ništa se ne poduzima, a stvar je sve gora.
Da bude zanimljivo imam ugovoren već drugi ugovor za prelazak na optiku.
Otprilike 45 dana nitko ništa ne radi niti po tom pitanju.
Iskonu je izgleda postao totalna banana
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2023 9:57 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

ista stvar, dođe tehničar i on samo vidi na koje se brzine modem spaja. po njima je to sve ok, urade tvornički reset modema, resetiraju port na dslamu i vozi dok ide

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

ima li kakvih popusta ili uređaja koji se nude za produljenje ugovora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Jedino sto nude je mjesec dana cekanja na reciver kojeg salju overseesom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Bemti Iskon.
Kako mogu raskinuti ugovor koji mi još traje, ali bez ikakvih penala?
Ne isporučuju ni minimalnu brzinu koja je ugovorena. Prebacili mi telefon 04.12. na optiku, a ja sam na bakru pa nemam od onda ni telefon u funkciji. 🤔
Optiku izgleda od njih neću imati nikad.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 12:44 (tintin).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
gasi/upali ruter jedno tjedan u random doba. Moras biti uvjerljiv i to napraviti kad se vratis pijan ka letva iz vanka u 4 ujutro.
Nakon tjedan dana prijavi da ti puca veza. Vidit ce oni da je to istina i poslat ce tehnicara. Tehnicar nece uociti nista nepravilno. Ponovi proces i amo ne rjesu kvar raskini s njima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ima li koji agent ovdje iz Iskona, sta oni stvarno nista ne nude za postojece korisnike kojima je istekao ugovor? Kao da ih nije briga?

Cak su mi se iz tcoma javili pa sam rekao da cu razmisliti, ali bome necu dugo...

 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Evo danas čitam. HT je preuzeo Iskon. Hoće li se što mijenajeti ili ćemo nastaviti po starom?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Tonci R. kaže...

Evo danas čitam. HT je preuzeo Iskon. Hoće li se što mijenajeti ili ćemo nastaviti po starom?

 A u racku, nisam to znao. Znači bude vjerojatno kao kad je Telemach preuzeo Optimu, kroz nekoliko mjeseci na njihove cijene, znači nepovoljnije za nas. Gledam po HT stranici i ne vidim opciju bez Max Tv-a a to mi ne treba, 29€ bez one Magenta1 paketa. Ima gdje opcija samo telefon i običan net ako tko zna jer ja ne vidim ili sam ćorav. Nemam optiku niti budem imao u opciji do 2658. god., da, tužno dok netko živi u takozvanom ''gradu'' 😫

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
To imaš na Iskon stranici. HT ne nudi samo internet.
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Konačno sam nakom dva i pol mjeseca natezanja sa Iskonom spojen na optiku

 
2 0 hvala 0
20 mjeseci
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Neki žestoki problemi s netom jutros, samo Koprivnica ili lokalno?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

meni je tako 2 puta tjedno, al sa njihove strane je sve ok i cude se ko pura dreku... pa kako, gospodine, kad vam se modem spaja na 28 mbita, pa kako...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Dobio sam Speedšrot ruter sa optikom. Samo problemi sa njim i htio bih staviti neki bolji ruter pa me zanima jel netko uspio dobiti podatke od Iskona?

Koliko vidim sa internetom ne bi trebalo biti problema, ali meni je bitan i telefon.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dobio sam podatke za spajanje interneta, ali ne i telefona.
Tvrde da telefon radi samo sa njihovim ruterom.
Opcija je ili Speedport u bridge mod pa da imam telefon ili da telefona uopće nema.
S obzirom na loša iskustva sa Speedportom ne znam dobivam li išta ako ga stavim u bridge mod?
 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Iskon "iskustvo"!
vrinho kaže...
Tonci R. kaže...

Evo danas čitam. HT je preuzeo Iskon. Hoće li se što mijenajeti ili ćemo nastaviti po starom?

 A u racku, nisam to znao. Znači bude vjerojatno kao kad je Telemach preuzeo Optimu, kroz nekoliko mjeseci na njihove cijene, znači nepovoljnije za nas. Gledam po HT stranici i ne vidim opciju bez Max Tv-a a to mi ne treba, 29€ bez one Magenta1 paketa. Ima gdje opcija samo telefon i običan net ako tko zna jer ja ne vidim ili sam ćorav. Nemam optiku niti budem imao u opciji do 2658. god., da, tužno dok netko živi u takozvanom ''gradu'' 😫

 Zato i ja gledam Iskon, ali ako im je podrška slabija od HT-ove, onda mi se ne prelazi. HT-ove najnovije tarife su koma. Više nemam živaca gledati onaj dokument s posebnim ponudama jer se je u njemu teško snaći od silnih preduvjeta i datuma do kada nešto nude ili više ne nude.

 

Kod mene Iskon nudi VDSL i to po cijeni od 20,90 EUR-a skupa s telefonom. To je ono što želim.

 

Situacija s optikom je i kod mene kao i kod tebe. 3784. godine ću ju dobiti.

10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Od 1.01.2024. HT je u potpunosti preuzeo Iskon samo je za njegove pretplatnike ostavljeno ime Iskon.

Dakle po isteku UO prelazim kod nekog drugog operatera....

11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Na kraju vuse necemo ni imati raznovrsnu ponudu operatera. Prije 10godina smo imali vecu ponudu nego sada.
Nestao H1, Optima,Bnet, Totaltv i internet, eo sad ako kazete da je i Tcom preuzeo Iskon, to bi znacilo da ce i iskon web mozda nestati i tcom nuditi samo svoje. Nevjerojatno.

Kad na ison web odem na opciju neta za 19.90€ i provjerim dostupnost, tada mi je cijena veca. Jel to zato jer net ide preko tcoma i koristi njihovu infrastrukturu?
Pa ako je tcom preuzeo Iskon, zasto i dalje se ta naknada mora placati?
I to jos max brzina 40mbs, vecu brzinu imam preko mobilnog interneta, uzas
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Iskon "iskustvo"!
mp3david kaže...
Na kraju vuse necemo ni imati raznovrsnu ponudu operatera. Prije 10godina smo imali vecu ponudu nego sada.
Nestao H1, Optima,Bnet, Totaltv i internet, eo sad ako kazete da je i Tcom preuzeo Iskon, to bi znacilo da ce i iskon web mozda nestati i tcom nuditi samo svoje. Nevjerojatno.

Kad na ison web odem na opciju neta za 19.90€ i provjerim dostupnost, tada mi je cijena veca. Jel to zato jer net ide preko tcoma i koristi njihovu infrastrukturu?
Pa ako je tcom preuzeo Iskon, zasto i dalje se ta naknada mora placati?
I to jos max brzina 40mbs, vecu brzinu imam preko mobilnog interneta, uzas

 Problem je da je to okrupnjivanje dopustila država i tako je ubila konkurenciju velikima. I nikome ništa.

 

Ja sam na HT-u za sada, ali mi nudi 19,90 + 1 EUR-om za telefon - 20,90 EUR-a. Sada imam 40/9 u realnim uvjetima i toliko bih vjerojatno imao i kod Iskona. Imaju povoljnju cijenu i to bez ugovorne obaveze i to me zapravo privlači. HT trenutno ima groznu ponudu.

15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Molim pomoć tj savjet.

 

Dobio sam pristupne podatke od Iskona da ukopčam svoj Asus ax88u direktno u njihov konverter budući da novopridlošli router koji su mi poslali radi50 lošije u bridge modeu nego stari.

Odlučio sam da je vjerojatno najsvrsihodnije skroz njihov router izbaciti iz jednadžbe ako već postoji ta mogućnost.

Znači, dosad već 5 godina funkcioniram preko njihove optike u bridge modu pa su mi pristupni podaci (user i pass) već uneseni u router.

Ono što ne znam pa bih molio pomoć - gdje se u Asus konfigurator utipkava sljedeće: WAN interface u FTTH VLANu (PVCu): 3967 

Hvala Vam unaprijed na pomoći.

 

LP.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice