Amis - da ili ne?

poruka: 346
|
čitano: 216.860
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?
jozef kaže...
Marko :D kaže...

Ja plaćam brzinu 10/4 170kn mjesečno, ali imam 100/100 kao i svi ostali korisnici optike. Amis nema fair use.

 

Jel bolje plaćati 180 kn za brzinu 2 do 4 Mb/s ili 170 kn za 100/100? S tim da mi kod Vipneta nije dostupna optika nego koaksijalni kabel.

 Vidim nisi čitao ovo što sam ti poslao. Fair use ispada 960GB (vjerojatno i Amis ima neki, ali nisi nikad stigao do njega, pa nećeš valjda niti do ovog). Ako imaš FTTH od prije onda ćeš ostati na njemu, neće ti sad uvoditi drugu infrastrukturu kad ova već postoji. VIPnet službeno ima optiku u ponudi i ti spadaš u tu skupinu. Cijena ti je 149kn za 50/50 a 199kn za 100/100. Dakle skuplje je 29kn, a ako ti ne treba 100/100 čak je i jeftinije nego prije.
Ne znam otkud si iskopao ovih 2/4Mbit ali to je valjda za one mazohiste koji koriste vipnetovu uslugu preko Tcomovog bakra. Ti imaš FTTH i ostat ćeš na tome, brzina ili 50/50 ili 100/100. 

Gdje mogu vidjeti Vipnet optički cjenik? Amis nema fair use, nema ni HT.

12 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?
Marko :D kaže...
jozef kaže...
Marko :D kaže...

Ja plaćam brzinu 10/4 170kn mjesečno, ali imam 100/100 kao i svi ostali korisnici optike. Amis nema fair use.

 

Jel bolje plaćati 180 kn za brzinu 2 do 4 Mb/s ili 170 kn za 100/100? S tim da mi kod Vipneta nije dostupna optika nego koaksijalni kabel.

 Vidim nisi čitao ovo što sam ti poslao. Fair use ispada 960GB (vjerojatno i Amis ima neki, ali nisi nikad stigao do njega, pa nećeš valjda niti do ovog). Ako imaš FTTH od prije onda ćeš ostati na njemu, neće ti sad uvoditi drugu infrastrukturu kad ova već postoji. VIPnet službeno ima optiku u ponudi i ti spadaš u tu skupinu. Cijena ti je 149kn za 50/50 a 199kn za 100/100. Dakle skuplje je 29kn, a ako ti ne treba 100/100 čak je i jeftinije nego prije.
Ne znam otkud si iskopao ovih 2/4Mbit ali to je valjda za one mazohiste koji koriste vipnetovu uslugu preko Tcomovog bakra. Ti imaš FTTH i ostat ćeš na tome, brzina ili 50/50 ili 100/100. 

Gdje mogu vidjeti Vipnet optički cjenik? Amis nema fair use, nema ni HT.

 

http://www.vipnet.hr/fiksni-internet/samostalni-internet

 

Koliko vidim do 120/do 15 down/up Mbit/s brzine daje Vipnet za lijepih 360 kuna!

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 1:02 (kokum20).
16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

bok

eto mene opet.....

danas morao poslati upit o promjeni vlasnika racuna,, posto je racun na pokojnog oca, pa u slucaju promjena telekoma, mora biti zivuci vlasnik telekom racuna. emailom ocekujem posto se ne javlja telefonski..

 

sto se tice fair use, nisam ni ja ogranicenje imao. a i toliko da sam skinuo, tesko. Vjerujem da govore kao i neograniceni razgovor telefonom, a podrazumijeva se 1500 min, tako i za GB prometa. ali najbolje i najjeftinije besplatan broj i upitati

 

mene je sad nagnalo da vam predocim jedna dio dokumenta koji sam uslikao, da li Amis ostaje kao ime telekoma , ali promjenjen je logo, ak se ne varam... danas dobio pismo u vezi necega trecega...pa me logo malo obradovao... ...

sad.....

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?
Jebodiah kaže...

bok

eto mene opet.....

danas morao poslati upit o promjeni vlasnika racuna,, posto je racun na pokojnog oca, pa u slucaju promjena telekoma, mora biti zivuci vlasnik telekom racuna. emailom ocekujem posto se ne javlja telefonski..

 

sto se tice fair use, nisam ni ja ogranicenje imao. a i toliko da sam skinuo, tesko. Vjerujem da govore kao i neograniceni razgovor telefonom, a podrazumijeva se 1500 min, tako i za GB prometa. ali najbolje i najjeftinije besplatan broj i upitati

 

mene je sad nagnalo da vam predocim jedna dio dokumenta koji sam uslikao, da li Amis ostaje kao ime telekoma , ali promjenjen je logo, ak se ne varam... danas dobio pismo u vezi necega trecega...pa me logo malo obradovao... ...

sad.....

Nema fair use 100% jer su mi tako rekli, a i u uvjetima korištenja to nigdje ne piše. Ako će Amis ostati Amis s promijenjenim logom, nitko sretniji od mene.

16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

..........

ma velim da nisam dozivio ogranicenje i nisam vidio nigdje o kolicini podataka.

pa nisam vidio ni 1500 min, nego mi pise samo neogranicen minuti tel. razgovora, dok sam potpisao ugovor....

koliko znam, nas Amis je velikodusniji u vezi toga

 

a logo, pa i pitam se, cemu novi imidz ma..... Nadam se sretnom druzenju i aktivnih dogadanja.

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Bokich

evo samo da potvrdim vec znano i receno..

 danas sam morao intervenirati, da rijesim jednu papirologiju.

poznato je, da je glavna centrala Amisa u Buzinu, a neko vrijeme je i  u Utrini.

 pa na moju radost, drago mi je da je tamo ured kao i nasa draga Crnka, koja radi ..

bilo  koja musterija koja dode rjesiti neke nepravilnosti, rjesit ce se to, pa i sama gospoda Crnka ce vam reci ::Sve je OK::,

 

Musterija ispred mene, je bila gospoda koja ima optiku, i moram priznati da sam upravo vidio homo sapiensa koja ima uvedenu optiku, ozbiljno, ...

mi seljani nemamo mogucniost uvodenja, a kamoli upoznati homo vrstu s optikom,  :)

 

Drago mi je da sam Crnku opet sreo i popricali, i svakako zelim joj svu srecu .

 

DRAGA NAM CRNKO, HVALA VAM JOS JEDNOM STO STE MI ISPUNILI PAPIROLOGIJU.

Pusa prijateljska.

Svako dobro

 

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?
Jebodiah kaže...

Bokich

evo samo da potvrdim vec znano i receno..

 danas sam morao intervenirati, da rijesim jednu papirologiju.

poznato je, da je glavna centrala Amisa u Buzinu, a neko vrijeme je i  u Utrini.

 pa na moju radost, drago mi je da je tamo ured kao i nasa draga Crnka, koja radi ..

bilo  koja musterija koja dode rjesiti neke nepravilnosti, rjesit ce se to, pa i sama gospoda Crnka ce vam reci ::Sve je OK::,

 

Musterija ispred mene, je bila gospoda koja ima optiku, i moram priznati da sam upravo vidio homo sapiensa koja ima uvedenu optiku, ozbiljno, ...

mi seljani nemamo mogucniost uvodenja, a kamoli upoznati homo vrstu s optikom,  :)

 

Drago mi je da sam Crnku opet sreo i popricali, i svakako zelim joj svu srecu .

 

DRAGA NAM CRNKO, HVALA VAM JOS JEDNOM STO STE MI ISPUNILI PAPIROLOGIJU.

Pusa prijateljska.

Svako dobro

 

 Draga Crnka se najvjerojatnije prebacila u Buzin budući da je Amis poslovnica u Utrinama od nedavno zatvorena.

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2016 14:28 (Kublach).
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Prije 10-ak dana sam naručio Amisov ADSL priključak (Amis1 paket). Ima li netko od postojećih korisnika iskustvo s njima u tom slučaju, koliko treba čekati na instalaciju routera i aktivaciju paketa?

Zakonski rok je 45 dana, a njihova SZK kaže da ne znaju koliko je prosječno vrijeme za aktivaciju usluge (jer sve ovisi o Vipovim tehničarima na terenu). Hvala.

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 17:31 (izith).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?

Prije dok je Amis bio Amis, čekalo se dosta kratko (maksimalno 30 dana, ako je HT bio kriv), a sada kada ih je preuzeo Vip možeš očekivati svašta. Na internetu se piše kako su neki čekali VDSL i po 3 mjeseca.

9 godina
odjavljen
offline
Amis - da ili ne?

Opet jučer i danas ''pukla veza''

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Moje iskustvo sa amisom dok ga vip nije kupio je bilo relativno ok, brzo su riješavali probleme VoIP im je banana bio, ali zbog opreme, a stream IPTVa najlošiji od svih provajdera, šta u po tom pitanju napravili kako ih imam ove 2 godine, baš ništa, a sad pogotovo neće od kako ih je vip uzeo.

 

Imam već duže vrijeme gadnih problema sa IPTVom već treći mjesec si umanjujem fino račun za 100njak kn kad su nesposobni, no ne može tako stalno jer ne da mi se svaki put pritužbe pisat zbog njihove nesposobni. Trenutna situacija je ovakva na jednom tv-u imam slike i sve kanale, drugi se zbrejko (probao resetirat ga par puta čekajući poslije nego uzvučem kabel par min.) užasno je spor nema proširenog paketa itd. probali su provest opet uslugu od tamo 0 bodova ista stvar i kao nazvat će me netko od kolega kad pogledaju malo šta je, jučer me nitko nije zvao od 17 pa na dalje od kako sam razgovarao sa tehničarom u vezi svega toga. Nevjerovatno kolko više ne znaju ni običnu stvar namjestit, a da sam prije ovakav problem imao mogu se kladit u roku koji sat bi bio riješen, ako ne i istantno preko telefona sa tehničarom. Ja to sve fino govorim tehničaru da su se stvarno pokvarili od kako ih je vip uzeo i da cijela usluga IPTVa skupa sa tim risiverima i njihovim nedovršenim softverima je banana, a on odgovara "da, da..." lol mislim si super odgovor, vjerovatno i on zna da ih ubijaju polako i tiho samo nesmije reć. Sad ako ustanove da je na kraju do routera ne znam da li je bolje da mi daju novog elteka ili možda telsy pa me zanimalo da li netko zna kakva je razlika i da li opet da tražim da mi vrate albise 9090 ili da rađe ostavim 8080 risivere.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Ako možeš, nek ti daju Telsey-a i ostavi si 8080. 9090 ima puno bugova (najviše od svih, čak i 7742) i njih se povlači. Telsey kolko god da nekome ružno izgledao radi najbolje od svih, tako da ak sad imaš elteka, nagovori ih da ti zamijene eltek za telsey. Najvjerojatnije će ti to riješit problem s IPTV-om

Noob na koob ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?

Mislim da nemaju više Telsey CPL7 u ponudi, tako se nešto pričalo, ali pitaj ih. Telsey imam od 2013. godine i nikada nikakvih problema s njime, preporuka! 

12 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Ima. Još se samo telsey i eltek šalju van. Genexis se više ne šalje

Noob na koob ;)
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Danas su riješili situaciju, pa ćemo vidit kolko će trajat.

 

Genexis sam čuo da je dosta loš em se boota sporo em je wifi range užasan, dok recimo na elteku je wifi dobar i stvarno daleko lovi ne mogu se požalit i net isto nema nikakvih problema jedino eto sad IPTV no evo ako su riješili sad ok, ostavit ću onda ove 8080 i meni se čini da su najstabilniji. A ne znam bi li žocao telsey ili ne dvoumim se ... e da zaboravih napisat uz eltek imam još i PAP uređaj ovaj cisco iliti linksys jer eltek nije mogo hendlat dobro VoIP neki šumovi u razgovoru itd. no čini mi se da i sa njim nije baš čist isto zvuk u odnosu na b.net kad sam imao gdje je bio stvarno čist zvuk.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 9:09 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Upravo zato sam ti rekao da probaš s telsey-em. Kod elteka se zna postavljat taj PAP jer ponekad ima problem s telefonijom. Koliko znam, telsey nema tih problema. U većini slučajeva, eltek je OK čim ne moraš ništa raditi na njemu. Ako ti treba išta s njega (DynDNS, PF...) zapali ga i uzmi neš drugo

Noob na koob ;)
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

haha zapališ :D kad sam pričao sa tehničarom reko je kao da je eltek bolji za neku nijansu od telsey-a, nije mi reko koja je to nijansa, ali vrlo radi bi htio maknut ovaj PAP uređaj em grije užasno ovaj eltek je led za njega em mi je još jedan potrošač, mislim nije da ne znam kolko vuče struje, al čemu ako nije potrebno. Ha čuje eltekove konf. i nisu tolko loše samo znaju nekad "popizdit" ono tipa na početku mi kaže neki app_error a normalno se ulogiram pa oni to valjda maknu kad ih nazovem kolko sam skužio svaki put se skoro makne tad, dok kod telsey-a nisam još vidio konf. kako izgledaju. Da li sa telsey-om ide isti SFP kao i u elteku ono samo ga prebace ili baš dolazi drugi neki ?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 9:08 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Eltek i telsey imaju isti SFP tako da tu nemaš problema

Noob na koob ;)
14 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Uzmi Telsey. Znam kako doći do admina u routeru. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2016 10:39 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Negdje sam vidio da taj telsey ima ko neko dodatno kućište, dok na nekim slikama je normalne veličine jel to mount za zid ili šta ne kužim ? Bilo bi dobro kad bi bio barem približno podjednakih dimenzija kao i eltek.

 

Admin mi fakat ništa ne znači jer mi se zaista ne prčka dalje od nariktavanja wifi-a i otvaranje portova, ovo ostalo valjda njihova ekipa zna šta radi pa nek oni to diraju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 9:07 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?

To ti je zapravo plastika u koju se stavlja router. Gornji dio te plastike se otvara i tu se nalazi optički pretvornik, LAN portovi i slično. Mislim da je to stavljeno tek tako da ne bude neuredno, nemam pojma. Ja imam uključena dva mrežna kabela, jednim je spojen komp, a s drugim povremeno spojim laptop (na njega se stalno spajam wirelessom) i to je to. Uz njega sam dobio nekakve upute od Amisa za instalaciju, ali meni su sve to tehničari spojili. Također sam u kutiji dobio i jedan mrežni kabel (taj mi služi kao rezerva). Uglavnom, ako ti tehničari ne kažu kako se odlazi u router, u preglednik utipkaj 192.168.1.254. Korisničko ime je user, a lozinku ostavi praznu i tu ti se nalaze one osnovne postavke.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 18:04 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Aha ok. Ne znam trenutno ni sam da li da ih tražim tog telsey-a ili da ostavim ovako kako je, no zaista mi ovaj PAP ide na živce imam ga već predugo i fakat je vruć stalno, dok eltek se ništa ne grije. Vidio sam sliku zato sam i pitao, ali čoeče ogroman je sa tom plastikom, ja ovog elteka imam tako da mi sve žice vire skupa sa SFP koji malo strši van i boli me đon ionako mi je ispod postolja jednog gdje se ništa to ni ne vidi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 14:30 (Thermal).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?

Na tebi je da odlučiš. S ovim Telsey routerom nisam imao nikakvih problema. Po meni je ovo stvarno najbolji router što mi je Amis dao. Jedina mana je što nema Wi-Fi antenicu, ali kroz tri zida bez problema hvatam solidne tri crtice signala (nekad i četiri). Koliko god bio udaljen od routera (pa čak i kad imam jednu crticu Wi-Fi signala) nema pucanja interneta. U vezi plastike, ne znam. Meni veličina ne smeta jer ima dosta mjesta na radnom stolu. To bi trebao pitat tehničara.

 

Javi za što si se odlučio. 

14 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Nema ni eltek vanjsku samo unutarnju antenu. Kad se vratim s mora onda ću ih zvat da izmjene, pa ćemo vidit hoće bit bolje sa telsey-em bar što se VoIPa tiče kad je stream na IPTVu već takav kakav je očajan.

 

Daj mi samo reci kakav ti je net jer speedtest dobar kad napraviš na vip-u ?

 

Kod mene je situacija sa dva risivera upaljena ovakva

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 9:07 (Thermal).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?

VoIP mi radi ok. Nema nikakvih šumova i prekidanja. Pristojno se čuje prilikom razgovora. Speedtest sam radio neki dan i postao u jednoj temi -> http://www.bug.hr/forum/post/komentari-it-vijesti/amerikanci-prosjecno-surfaju-preko-50-mbits/5114510.aspx

 

IPTV nemam.

 

Za vrijeme mjerenja brzine na kompu se skidao torrent, brat je igrao igre i razgovarao na TS te je bilo priključeno 5 mobitela od koja su 2 gledala videe na YouTube-u.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 16:09 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Evo nazvo ih nisam mogo čekat dok dođem s mora pa ću vidit danas ili sutra će me kontaktirat pa će mi reć da li će mi odobrit zamjenu ili ne, no mislim da bi morali ne želim imat ovaj PAP grijalicu uređaj. Također mi je rekao čovjek da plastika na telsey-u služi za mount na zid tako da može radit i bez tog tj. bit bez toga. Javim kad mi zamjene kako stvar funkcionira ili ako možda bude drukčije nadam se da će sve bit ok ustvari da će bit bolje nego sad na elteku.

14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Odobrena mi zamjena za telsey, ali kako idem na godišnji preksutra kad se vratim će mi ga donijet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 19:33 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Koji su to kreteni 5x sam reko da mi telsey-a pošalji i oni mi pošalju drugog elteka, pa zar to nije nesposobno, nevjerovatno čoeče tolko su mi digli tlak sad em je ova dostava kasnila dobrih 4 sata. Katastrofa i sad mi frajer na telefonu kaže kad sam ih zvao, ali vi ste tražili eltek ja reko ne 5x sam vam reko telsey-a mi pošaljite i pita me, a zar mislite da je telsey bolji.

 

Nadam se da neće mi isto bit sa telefonom na telsey-u jer sam uzalud onda tražio novi router. I nigdje nemogu nać da je netko baš isprobao oba routera pa da može reć mane jednog i drugog.

 

Jučer sam zvao pa mi su mi rekli da moram pričekat da ovaj eltek krivi šta su poslali dođe opet kod njih i onda će mi tek poslat telsey-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 7:50 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

I evo da javim dobio telsey-a sve radi odlično, čak je i wifi malo bolji nego na elteku po mom mišljenju, a na istom mjestu je gdje je i on bio telsey sad. Zvuk preko telefona je također čišći nego na elteku čak i sa PAP uređajem.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Da li mi netko ko ima telsey router na optici može bacit jedan speedtest preko wifi-a (ali da mu je link wifi-a na 150-300mbps) na vipovom serveru pa mi okačit screenshot mjerenja, tnx.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 14:36 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice