A1 kabelski internet

poruka: 550
|
čitano: 296.416
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Ako sam dobro skužio, svi koji zatraže gigabit dobivaju FRITZ!Box. No treba imati na umu da gigabit trenutno nije dostupan svima; prema pisanju po forumima, to bi se trebalo dogoditi tek iduće godine.

 -netočno.. tj stvar je količine-fizički.. tj svaki korisnik na coaxu može isto, jer je isti identičan coax.. ali naravno neće dobiti u jednom danu svi korisnici novog ftiza.. nego pomalo, novi, oni koji sad traže-cjenkaju se itd.. 'na kapaljku'... tj klasično doziranje u cilju maximizacije koristi.

-druge linije npr bakar-adsl telefonija ovise o prebacivanju na optiku.. to je fizička stvar same žice ali u ovom slučaju žica je ista..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Ako sam dobro skužio, svi koji zatraže gigabit dobivaju FRITZ!Box. No treba imati na umu da gigabit trenutno nije dostupan svima; prema pisanju po forumima, to bi se trebalo dogoditi tek iduće godine.

 -netočno.. tj stvar je količine-fizički.. tj svaki korisnik na coaxu može isto, jer je isti identičan coax.. ali naravno neće dobiti u jednom danu svi korisnici novog ftiza.. nego pomalo, novi, oni koji sad traže-cjenkaju se itd.. 'na kapaljku'... tj klasično doziranje u cilju maximizacije koristi.

-druge linije npr bakar-adsl telefonija ovise o prebacivanju na optiku.. to je fizička stvar same žice ali u ovom slučaju žica je ista..

Kabelska infrastruktura, točnije DOCSIS 3.1 podržava te brzine i svatko ih može imati, no ta opcija Turbo interneta trenutno nije dostupna na svim adresama. Iz A1 su rekli kako rade na tome i da će iduće godine ta opcija biti dostupna svima. 

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Ako sam dobro skužio, svi koji zatraže gigabit dobivaju FRITZ!Box. No treba imati na umu da gigabit trenutno nije dostupan svima; prema pisanju po forumima, to bi se trebalo dogoditi tek iduće godine.

 -netočno.. tj stvar je količine-fizički.. tj svaki korisnik na coaxu može isto, jer je isti identičan coax.. ali naravno neće dobiti u jednom danu svi korisnici novog ftiza.. nego pomalo, novi, oni koji sad traže-cjenkaju se itd.. 'na kapaljku'... tj klasično doziranje u cilju maximizacije koristi.

-druge linije npr bakar-adsl telefonija ovise o prebacivanju na optiku.. to je fizička stvar same žice ali u ovom slučaju žica je ista..

Kabelska infrastruktura, točnije DOCSIS 3.1 podržava te brzine i svatko ih može imati, no ta opcija Turbo interneta trenutno nije dostupna na svim adresama. Iz A1 su rekli kako rade na tome i da će iduće godine ta opcija biti dostupna svima. 

 -ne.. tj polutočno :) .. jer to je A1.. tj a1 je frankenštajn sastavljen od različitih dijelova, linija.. i sad korisnik vidi samo a1 dok o fizičkoj lokaciji ovisi koja je linija u pitanju, bakar-optika-coax ili mobilna.. prije se barem to razlikovalo, tj dok nisu izbrisali razliku npr bnet.. sad to ne znaš, ne vidiš.. no svaki bivši bnetovac je na coaxu odnosno novi su na optici, .. tj svi su u zgradama, ne pojedine kuće itd.

-svi korisnici bivše kabelske su na coaxu koji je identičan od prije 30 od.. i stvar je samo u profilu, tj nisu ni sad svi na istim brzinama, tj može ti pustiti manje-više, ovisi kako se cjenkaš kao i ostali pokloni-dodatci koje dobiješ natezanjem jednako kao prije par godina promjenom cijene +20kn itd..

-ne mogu prebaciti sve od jednom, to traje + cijena novih uređaja-opreme..

-razlika, na nekoj adresi imaš recimo samo bivši homebox-ex vip-mobilna.. tj nema žice, na nekim mjestima imaš bakar+optiku+coax.. na nekima 2-3 od tog.. na nekima su prebacivali s coaxa na optiku, na nekima su s bakra-adsl prebacivali na coax pri čemu korisnik nije ni znao razliku, tj može znati samo po bušenju i provođenju kabla no ako je već proveden tad običan juzer ni ne zna koju žicu ima tj 'kutija' i majstor koji dođe i složi.. pa tako ima svega, ponekad samo zato da sklope novi ugovor ili da nešto rade.. jer je u ovih par godina 'restrukturiranja' bilo pitanje tko će dobiti vritanjak-višak.. 

-tako na mojoj adresi imam sve opcije, druge adrese nemaju dok je a1 frankenšajn, mix a sve je sad pod istim nazivom nejasno tj tek kad zatražiš i dobiješ liniju vidiš koje su brzine i što je moguće, tj agent zna obečavati svašta, čak i kad je samo adsl ili vdsl.. (20-70mbps..) jer on nema uvid u adrese-linije i stvarne mogućnosti nego samo prodaje pa recimo obeća 100-200mbita..

...trubo je bivši bnet-coax.. tj sjeti se reklame, odnosno par godina turbo je bio umjesto normalne 70 na 150mbps.. sad bez te riječi turbo imam 200.. tj dostupnost i sami nazivi paketa se mijenjaju, tj turbo je nekad bio dodatni paket-cijena.. i mogao je svaki korisnik na coaxu.. ili ga dobiješ u cjenkanju itd.

-tako da je to sve dostupno, isto, tj mogući su svakakvi nazivi ili promjene naziva paketa pa ovisi što ti agent s druge strane kaže.. ili što to znači, polutočno u najboljem slučaju .. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Čitaj...

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

i misliš da neka leona zna bolje od forumaša :)) ... naravno, ništa nije 100% ne mogu tvrditi za sve lokacije, npr možda ograničenje centrale, ali nikako nije problem kabla-coaxa.. a to 'leona' ne zna, jer agenti nemaju uvid, tj tamo gdje je coax (stara kabelska) tamo je žica-kabel ok, ako je nešto drugo, kao tel.parica-bakar tad ovisi o toj žici-kablu.

-jednostavno coax je coax, nije se mijenjao kao što se to parica-bakar mijenjao u optiku (fizički druga žica-kabel).. a A1 to više ne razlikuje u ponudi, sve je u istom-jednom paketu dok ovisno o fizičkoj žici nešto može i zato je odgovor takav, polutočan .. no ne za coax, tj tad samo ovisiš o profilu koji podržava modem + puste na centrali-serveru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Da, jer ako radi u A1, sigurno zna više o usluzi koju nude; to joj je posao. 

 

I nigdje nisam rekao da je to ograničenje kabla, ali da je svugdje trenutno dostupno—nije. Imaš ih na PC Ekspert forumu koji pišu da kod njih ta brzina nije dostupna dok drugima jest. S obzirom da je ta opcija tek stigla, logično je da neće odmah svima biti dostupna. I sam si rekao, vjerojatno se radi o ograničenju centrale ili nekog drugog dijela opreme, ali do kabla sigurno nije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2021 13:02 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Čitaj...

 Ne nasjedaj.

4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Da, jer ako radi u A1, sigurno zna više o usluzi koju nude; to joj je posao. 

Pa neće ti reći - neće nikada biti dostupno na adresi xy. Koja firma bi to napravila? Bit će... Sutra, za mjesec dana, za 10 godina... Ali će biti. A ti čekaj.

8 godina
offline
A1 kabelski internet

Meni je dostupna nova brzina al nema svrhe uzimat kad je i 200 dovoljno apsolutno za sve.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 0:01 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Taraba kaže...

Meni je dostupna nova brzina al nema svrhe uzimat kad je i 200 dovoljno apsolutno za sve.

 Istina, 200 je cist dost, ja sam uzeo tu novu brzinu, ispadne kuna dnevno, i stvarno je fast, 960 dl i 70 ul na Fritzboxu.

16 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

ne ide to svima na coaxu.

prije 4 dana sam nakon više godina zamijenio onaj technicolor ili kako se već zove, te sa 150/15 prešao na 200/20. Poslali Ubee.

Baš ih pitao za 1Gbps... bla-bla, kao da im sustav ispiše ,može/ne može i zaveži ga tu.

Sve se svodi na upload..za današnje potrebe, ovih 20 je jako ugodno..no, 75 je već pravi užitak.

u grubo ,ovih 20 kada pogledaš je cca preko 7GB na sat uploada.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
torrente kaže...

ne ide to svima na coaxu.

prije 4 dana sam nakon više godina zamijenio onaj technicolor ili kako se već zove, te sa 150/15 prešao na 200/20. Poslali Ubee.

Baš ih pitao za 1Gbps... bla-bla, kao da im sustav ispiše ,može/ne može i zaveži ga tu.

Sve se svodi na upload..za današnje potrebe, ovih 20 je jako ugodno..no, 75 je već pravi užitak.

u grubo ,ovih 20 kada pogledaš je cca preko 7GB na sat uploada.

 

Pa zašto ne uzeti taj turbo internet za 30ak kuna (ako imaš samo net na 24m) ako se nudi već?

 

Provjerio sam nekoliko adresa i kolege isto provjerili svoje adrese i svima kojima je pisalo na webu da postoje preduvjeti za 1gbps isto su im i tehničari poručili.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

meni nije dostupno. tako pokazuje web, te isti odgovor dobijem i nakon poziva.

neki tehnički razlozi očito postoje na nekim lokacijama.  ja sam bio voljan za ugovor i 30kn više.

vjerojatno su nužni neki tehnički zahvati po kvartovskim modulima coaxa.  vjerojatno će to u dogledno vrijeme biti svima dostupno.

ne vjerujem da se to samo tako svima pusti stavljanjem kvačice mišem u izborniku juzera.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
torrente kaže...

meni nije dostupno. tako pokazuje web, te isti odgovor dobijem i nakon poziva.

neki tehnički razlozi očito postoje na nekim lokacijama.  ja sam bio voljan za ugovor i 30kn više.

vjerojatno su nužni neki tehnički zahvati po kvartovskim modulima coaxa.  vjerojatno će to u dogledno vrijeme biti svima dostupno.

ne vjerujem da se to samo tako svima pusti stavljanjem kvačice mišem u izborniku juzera.

Vjerojatno trebaju nešto namjestiti u centrali, ali kao što rekoh, tijekom sljedeće godine bit će dostupno svima (prema ovima iz A1).

5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Meni jučer bio tehničar i promijenio router za cca 10 min sve u zelenom i ide brzina na full.Veli lik da imaju problema samo tamo gdje instalacija ide kroz ZAS u zgradama.Jedino se nemojte nadati da ćete imati brzinu na wirlessu na fulu ako dobijete i pola odlično je pogotovo na 2,4 ghz mreži...

7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

Meni jučer bio tehničar i promijenio router za cca 10 min sve u zelenom i ide brzina na full.Veli lik da imaju problema samo tamo gdje instalacija ide kroz ZAS u zgradama.Jedino se nemojte nadati da ćete imati brzinu na wirlessu na fulu ako dobijete i pola odlično je pogotovo na 2,4 ghz mreži...

 Mislim da na 2,4 ghz nitko nije očekivao punu brzinu od 1 Gbit/s ali na 5 ghz bi se dalo razgovarat

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Na 5 GHz ide puna brzina preko Wi-Fi 6. FRITZ!Box je Wi-Fi 6 router i može isporučiti tu brzinu, ali da bi je mogao koristiti i klijent mora podržavati navedeni standard inače ništa od toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 14:49 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

Meni jučer bio tehničar i promijenio router za cca 10 min sve u zelenom i ide brzina na full.Veli lik da imaju problema samo tamo gdje instalacija ide kroz ZAS u zgradama.Jedino se nemojte nadati da ćete imati brzinu na wirlessu na fulu ako dobijete i pola odlično je pogotovo na 2,4 ghz mreži...

 Nemoj te me ubiti zbog pitanja ali koji ku**c je ZAS??

Meni je jutros bio tehničar i donio Fritz-a,najviše što sam dobio je  770/80 na kablu..

Živim u novijoj zgradi  sa kablovskim net-om od A1..

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
čistač kaže...
Blackcastle kaže...

Meni jučer bio tehničar...

 Nemoj te me ubiti zbog pitanja ali koji ku**c je ZAS??

Meni je jutros bio tehničar i donio Fritz-a,najviše što sam dobio je  770/80 na kablu..

Živim u novijoj zgradi  sa kablovskim net-om od A1..

 ZAS iliti zajednicki antenski sustav je sustav preko kojeg je svim stanarima omoguceno primanje signala i gledanje televizijskih programa preko zajednicke antene na krovi zgrade. Svi stanovi imaju razvedene antenske kablove po stanu pa A1 ima mogucnost spajanja na te kablove iz hodnika do stana bez potrbe za busenjem jer vas A1 iskljuci sa ZAS-a, ali koristenjem kabelskog interneta preko ZAS-a gubi se mogućnost gledanja ovih besplatnih DVB-T2 kanala vec se mora nabavit onaj neki njihov Cl modul. Ja sam fino uspio kroz postojeci buzir uvest antenski kabel bez potrebe spajanja preko tog ZAS-a. I sad izgleda da oni koji su spojeni preko ZAS-a imaju probleme kod instalacije ove gigabitne brzine ako sam ja dobro shvatio prema pisanjima na raznima forumima. Vidjet cu iz prve ruke u utorak kad dode tehnicar.

14 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
čistač kaže...

 Nemoj te me ubiti zbog pitanja ali koji ku**c je ZAS??

 

 ZAS - Zajednički antenski sustav.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 10:43 (Ord Mantel).
15 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

Tnx ekipa na odgovru..

To je onda dakle i kod mene (ZAS) u zgradi definitivno..

Zato i ne mogu dobiti više od 750 -780 mb u downloadu..

Preko wi-fi ne ide više od 200..

Pretpostavljam da je to zbog toga što mi je MBO malo starija pa ne podržava wi-fi 6 tj do wi- fi  adaptera koji je uštekan u PC ,D-Link DWA 171 ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Ako je mrežna kartica Gigabit Ethernet, onda podržava tu brzinu i trebao bi dobit oko 950 Mb/s. Međutim, ako je Fast Ethernet, onda ne možeš dobiti više od 95 Mb/s. Nečega između nema, pa ako dobivaš 750 Mb/s, prije je do interneta nego do tvoje mrežne kartice. Ali da budeš najsigurniji, ako imaš neko drugo računalo s 1G mrežnom karticom, izmjeri brzinu na istom preko kabela.

 

Što se Wi-Fija tiče, pogledaj si maksimalnu brzinu istog u specifikacijama. Dakle taj adapter ne može isporučiti više od teoretskih 433 Mb/s preko 5 GHz ili pak 150 Mb/s preko 2.4 GHz. Kažem teoretskih jer te brzine nećeš vidjeti; uvijek ćeš imati manju brzinu.

15 godina
offline
A1 kabelski internet

+ razlike u mjernim jedinicama, službeni SI sustav i pcjevski baza-2 kb-gb..kibi-dabi. .. pa tako u hercima, gigabitima, brzinama imamo 1000-gbe ne picijevskih 1024.. tj preračunavanje brzine-mjere već da razliku tj nije isto označimo li nešto kao 1000mbps=gbe i kad to preračunamo u GiBije.. s bazom 1024.. kao kapacitet diska od 1TB koji je cca 945GiBitaBytea tj već za toliko manje od teretske granice samo preračunavanjem sustava mjera + naravno sama kontrola prometa, crc-redundancija-kontrola paketa i gubitak koji se uvjek mora pojaviti + sam format podataka, FileSys, veličina paketa (pa zato benčanje brzine transfera-R/W i ostalog uvjek imaju u testu i različite veličine, mali-veliki podatci-paketi itd. i već o tome ovisi koliki će rezulzat biti recimo u GB-na win prikazan (dok će lin recimo imati odgovarajuću oznaku po SI ili PC sustavu pa barem u tom dijelu biti jasniji bez te dileme-razlike)...

 

-na gbe mreži se može kao max dobiti 1000 GB, ne GiBi-ja.. odnosno kili-mega-giga prefix možemo izbaciti dok se b-ili-B koristi za bit-byte što je opet x8 razlika i u pravilu se sve to označava bitima, dok se na računalima koriste byteovi tj veliko B.. i tad to nije GB nego Gb .. Mbit-Gbit.. itd itd..

 

-čisto kao podsjetnik kako treba precizno čitati oznake, značenja pa i malo-veliko slovo, .. kad se gleda razlika ili kad se očekuje neki rezultat kao speedtest.

 

+ naravno, sva oprema, dobri kablovi-kontakti, manje smetnji, čisto računalo (malware) kao i odgovarajuće postavke-driveri.. uz ipak primarno teh.spec same komponente kao mrežna kartica fast-100 ili gbe-1000 pri čemu skluplje ipak daju bolje rezultate u radu.. + klasično trgovačko-reklammno isticanje neke veće brojke samo zato jer je veće-bolje.. mada je možda isto ili sporije kao i razlike koje se na wlanu vide ovisno o korsinku, tj stan-kuća, ostali uređaji, zauzeti-slobodni kanali tj bežično je uvjek ovisno o signalu + smetnjama, uz stalne promjene standarda na novo-brže i banalno kad se recimo mrežni duplex-simplex ili kumulativno propustnost prikažu kao 'brzina' npr zbroj 2.4 i 5ghz mreže, kao suma.. dok ni jedna neće dati tu sumu, jer je suma uvjek veća od pojedine stavke osim ako je ona druga nula .. a ne može biti :)

.. to se često na wlnau nađe kao recimo 450 ili 750mbit.. pri čemu jedna mreža može do recimo 150, druga 300 i suma je 450.. ali to neće ni jedan speedtest ostvariti jer je to ukupna propustnost.. kao što auto nije dvostruko brži kad vozi po cesti s dvije trake (nego mogu dva auta u isto vrijeme.. ili sudar). :)

 

-sami uređaji, računala, laptopi, wlan adapteri, mobiteli, smart-tv.. + susjedi sa svojim uređajima tj smetanjama i zauzetim kanalima za signal-podatke se razlikuju, pa će neki mobač imati veću-manju brzinu, na istoj mreži.. i to je skoro neusporedivo, tj pravilo da ne uspoređujemo kruške i jabuke.. osim kad nas zanima voće-zbirno-suma..

 

-priča o coaxu, novim gbe modemima fritz, mogućim brzinama .. i odgovoru agentice zaboravljenog imena :) .. priča ona o liniji-kablu.. a coax je coax.. tj onaj koji su postavili bnetovci bušenjem je onaj koji može, ostalo, što je juzer sam radio ili ZAS .. ovisi o tome, tj ne miješati isti-sličan tuđi coax.. + uz to je važno i vlasništvo, pristup ormariću itd.. i svaki operater želi da je to njegovo vlasništvo, ne tuđe.. pa će radije uvesti recimo svoju optiku čak i ako po postojećoj žici može isporučit željenu brzinu.. tj vidimo da 'normalni' juzeri na kabelskoj jednostavno dobiju novi modem i puste im gigabit.. tj da to ne ovisi o coaxu, jer se ne mijenja, nije to tel-bakar na optiku razlika.. dok ZAS s tim nema veze tj nije usporediv jer ovisi što je i kako izvedeno, koji tv kanali-filteri-pojačala.. smetnje + vlasništvo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 15:13 (ihush).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Ako je mrežna kartica Gigabit Ethernet, onda podržava tu brzinu i trebao bi dobit oko 950 Mb/s. Međutim, ako je Fast Ethernet, onda ne možeš dobiti više od 95 Mb/s. Nečega između nema, pa ako dobivaš 750 Mb/s, prije je do interneta nego do tvoje mrežne kartice. Ali da budeš najsigurniji, ako imaš neko drugo računalo s 1G mrežnom karticom, izmjeri brzinu na istom preko kabela.

 Ako je u pitanju koaksijalni kabel, onda je službena ponuda A1 0,7-1 gigabita, pa je tih 700 i nešto megabita moguće i top brzina koju može dobiti na toj lokaciji.

 

 

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Isto je i za optiku; nikad ti neće garantirati brzinu od 1 Gb/s. Zato je postavljen opseg brzine što znači da brzina mora biti u tom rangu. Tehnički gledano, ako dobiva 720 Mb/s nema se pravo žaliti budući da dobiva ono što plaća. Tek ako brzina padne ispod 700 Mb/s, onda se tek ima pravo žaliti jer je brzina ispod deklarirane.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 19:16 (Marko :D).
7 godina
offline
A1 kabelski internet

UL mi je malo lošiji piše u ugovoru od 700/70 do 1000/100

 

 

 Koliko sam vidio u postavkama UL mi je docsis 3.0, a ne 3.1

Da li je tako i drugima?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 18:30 (Nadimak_forumaša).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Isto je i za optiku; nikad ti neće garantirati brzinu od 1 Gb/s. Zato je postavljen opseg brzine što znači da brzina mora biti u tom rangu. Tehnički gledano, ako dobiva 720 Mb/s nema se pravo žaliti budući da dobiva ono što plaća. Tek ako brzina padne ispod 700 Mb/s, onda se tek ima pravo žaliti jer je brzina ispod deklarirane.

 Vrtimo se u krugu. Ako je čovjek nezadovoljan brzinom na A1, neka nazove službu za korisnike i potuži se. Onda će mu izdeklamirati sve ovo što sam napisao, a ti ponovio.

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Isto je i za optiku; nikad ti neće garantirati brzinu od 1 Gb/s. Zato je postavljen opseg brzine što znači da brzina mora biti u tom rangu. Tehnički gledano, ako dobiva 720 Mb/s nema se pravo žaliti budući da dobiva ono što plaća. Tek ako brzina padne ispod 700 Mb/s, onda se tek ima pravo žaliti jer je brzina ispod deklarirane.

 .. 50-60-70.... podiže se s vremenom 'strogoća' zakona tj pravilnika o isporučivanju-ugovaranju moguće i realizirane brzine. Tu je (skoro) sve, osim brzine.. :)

uz dodatak, da se ta formula ne odnosi na zajamčeni nacionalni minimum 4mibt nego na ostale-brže + ne miješati s mobilnom jer se za mobilnu takvo ograničenje ne odnosi tj ovisi o opterećenju-korisnicima i tad je neusporedivo u odnosu na fixne linije.

-tu možete i vidjeti 240kn za dan neisporuke ugovorenog.. nakon 15 dana prijave kvara i sl. kao i svi rokovi, mada ne postoji neki normalan-zakonski nego kao u svemu ostalom razuman rok, dok regulator zato navodi kranji.. a naravno treba biti prije toga svaki problem riješen.

 

- ili 'tehnički gledano' :)) .. korisnik se može (ima pravo) uvijek žaliti, dok je nešto sasvim drugo ima li zakonske ili neke druge osnove i kako će žalba proći tj prihvaćena ili odbijena, odnosno u slučaju kad je neka brzina neisporučiva tom korisniku recimo zbog linije, tad taj korisnik neovisno što ima pravo neće dobiti bržu liniju .. dok se recimo ne uvede brža kao optika, tj time ima opravdani razlog neštetnog raskida usluge ako je pod ugovornom itd. .. (jedno je što se može, drugo je što se mora silom zakona-pravila, dok je za većinu nešto sivo-između i ovisi od slučaja do slučaja..) .. -kraće, korisnik se može (treba) uvjek žaliti-tražiti i možda tad dobije traženo, npr brzinu, pogotovo ako je moguće jer tad ni nema posebnog razloga (logike ili zakona) koji bi opravdao neisporučivanje ugovorenog-plaćenog.

-korisnik se može žaliti i kad nema zakonsko pravo-osvnovu, tj može zamoliti, pitati, tražiti bilo što.. 'ćevape', dok druga strana kao operater može nešto dati ili odbiti, može to biti poklon, bilo što, može kao reklama, može kao pozitivan primjer odnosa ne samo kad za to postoji zakonska osnova, odnosno kad postoji osnova tad mora jer je tad stvar zakona, ne želje.. (kad se nešto može ili mora..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Nadimak_forumaša kaže...

UL mi je malo lošiji piše u ugovoru od 700/70 do 1000/100

 

 

 Koliko sam vidio u postavkama UL mi je docsis 3.0, a ne 3.1

Da li je tako i drugima?

Evo i ja od jutros na gigabitnoj brzini.

Fritz!Box je čudo sa silnim opcijama.

 

Evo i kod mene je tako

 

I upload mi je nešto slabiji.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
A1 kabelski internet

Dobio Fritz-a. 

Brzina internet 940/60. Vidim da i vi imate slično.

Ono što me buni, na njihovoj stranici piše da je upload 350-500: https://www.a1.hr/privatni/internet/kucni-internet?gclid=Cj0KCQjw-4SLBhCVARIsACrhWLWZkYIWNOaA38Fa6lBmqm6uJN21VdjFf9JjGOeEM-d1iFFB7JQi-pwaAoGSEALw_wcB

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice