A1 kabelski internet

poruka: 550
|
čitano: 295.126
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
C64 kaže...

Dobio Fritz-a. 

Brzina internet 940/60. Vidim da i vi imate slično.

Ono što me buni, na njihovoj stranici piše da je upload 350-500: https://www.a1.hr/privatni/internet/kucni-internet?gclid=Cj0KCQjw-4SLBhCVARIsACrhWLWZkYIWNOaA38Fa6lBmqm6uJN21VdjFf9JjGOeEM-d1iFFB7JQi-pwaAoGSEALw_wcB

 

 Koliko pamtim, u rujnu je pisalo do 100 megabita.

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
zelenapaprika kaže...
C64 kaže...

Dobio Fritz-a. 

Brzina internet 940/60. Vidim da i vi imate slično.

Ono što me buni, na njihovoj stranici piše da je upload 350-500: https://www.a1.hr/privatni/internet/kucni-internet?gclid=Cj0KCQjw-4SLBhCVARIsACrhWLWZkYIWNOaA38Fa6lBmqm6uJN21VdjFf9JjGOeEM-d1iFFB7JQi-pwaAoGSEALw_wcB

 

 Koliko pamtim, u rujnu je pisalo do 100 megabita.

I još uvijek piše od 70 do 100 Mb/s. Ovih 350 do 500 Mb/s vrijedi za optičku infrastrukturu.

4 godine
offline
A1 kabelski internet

Da.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 kabelski internet

Uzeo taj gigabit, upload isto slabiji nego sto pise. ali me ne dira to previse. koaksijalac.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 kabelski internet

Koliko imate brzinu na wi-fi na 5G mreži?

Kod mene imam 350/61, sama brzina na žičici mi jako varira 650-750/61-72.

 

Kontaktirao sam službu za korisnike dolazi šaman iz A1 gledati što se događa, zanimljivo na 200/20 imao sam stalnih 195/19 a sada ...

 

Inaće velika zgrada je u pitanju u N.Zagrebu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 kabelski internet

Ping je dosta visok

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Tiby kaže...

Koliko imate brzinu na wi-fi na 5G mreži?

Kod mene imam 350/61, sama brzina na žičici mi jako varira 650-750/61-72.

 

Kontaktirao sam službu za korisnike dolazi šaman iz A1 gledati što se događa, zanimljivo na 200/20 imao sam stalnih 195/19 a sada ...

 

Inaće velika zgrada je u pitanju u N.Zagrebu.

 

Što kaže router? Koja je stvarna brzina internetske veze od routera do providera?

 

S tvoje strane, nakon routera, ostatak kućne opreme mora biti u skladu s brzinom tvoje internetske veze.

 

Normalno je da ti ranije na 200/20 maksimum bio blizu nazivne brzine koja ti piše na računu jer ta brzina nije nikakav izazov za moderni PC / Laptop ili mobitel koji kuži 5Ghz i barem N standard, a poželjno brži AC standard.

 

Moraš sam znati koju opremu imaš doma. Je li to onaj Fritzbox 6600 ili nešto drugo? Fritzbox ima 1x2.5 gigabit LAN i 4x1 gigabit LAN te WiFi 6 i time je dovoljan za gigabitnu brzinu internetske veze.


E, sad, ovisi što ti imaš u svojem laptopu / PC-u / mobitelu i koliko ta oprema ima max propusnost. Jer nazivna brzina na žici i na WiFi-u nisu one brzine koje možeš dobiti u stvarnosti (teorijska nasuprot stvarne brzine). Žica je bliže nazivne brzine od WiFija.

 

Dobar dio matičnih ploča u zadnjih 10 godina ima 1 gigabit LAN ethernet priključak, a novije 2.5 gigabita (a neke i 10 gigabita - npr. neke ASUS-ove ploče).

 

"The default Gigabit Ethernet has a potential frame throughput of 81000 per second and therefore a high throughput for actual data (about 118 MB/s), giving efficiency of 94%, or 940Mbps."

 

WiFi je lošiji jer brzina na 5GHz opada s udaljenošću i sve ovisi kakvu opremu imaš doma, imaš li zidove između PC-a i routera.

 

Neka dođe šaman i vidi u čemu je problem.

13 godina
offline
A1 kabelski internet

Konačno legit brzina, a i upload...

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 22:55 (sudy_freak).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
sudy_freak kaže...

Konačno legit brzina, a i upload...

 Upload je legit jer su i njega napokon prebacili na DOCSIS 3.1

10 godina
offline
A1 kabelski internet

Meni spojili prošli tjedan. Dobio Fritza. E sad, pošto nemam komp i laptop sa LANom dosta sam se zajebavao dok nisam donekle složio da bude ok. 

 

Laptop Chuwi Gemibook 13 mi ima 240Mbita na 5Ghz i 70Mbit na 2,4. 

 

Preko mobitela (LG V60) na 5GHz imam od 350 do 650Mbit a na 2,4GHz 100Mbita.

Na LG V30 imam 400Mbit na 5GHz a 120Mbit na 2,4Ghz. 

 

Televizor, njega ne kužim. Netflix aplikacija mi pokazuje 92Mbita. Skinuo sam neki speedtest koji sam našao na storeu (WebOS LG CX) a on mi pokazuje 70Mbit. 

 

PS5 mi pokazuje 870Mbita. 

 

Televizor mi je na zidu a Fritz se nalazi na samom nosaču između telke i zida okomito. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
gocc01 kaže...

Meni spojili prošli tjedan. Dobio Fritza. E sad, pošto nemam komp i laptop sa LANom dosta sam se zajebavao dok nisam donekle složio da bude ok. 

 

Laptop Chuwi Gemibook 13 mi ima 240Mbita na 5Ghz i 70Mbit na 2,4. 

 

Preko mobitela (LG V60) na 5GHz imam od 350 do 650Mbit a na 2,4GHz 100Mbita.

Na LG V30 imam 400Mbit na 5GHz a 120Mbit na 2,4Ghz. 

 

Televizor, njega ne kužim. Netflix aplikacija mi pokazuje 92Mbita. Skinuo sam neki speedtest koji sam našao na storeu (WebOS LG CX) a on mi pokazuje 70Mbit. 

 

PS5 mi pokazuje 870Mbita. 

 

Televizor mi je na zidu a Fritz se nalazi na samom nosaču između telke i zida okomito. 

 

Tebi je jedino PS5 adekvatan brzini veze koju imaš.

 

Chuwi može ići do 867 megabita, u teoriji, prema podacima proizvođača.

 

LG također ima podršku za AC standard ali ni ovih 650 uopće nije loše.

 

Nemam pojam koji televizor imaš, pa ne mogu ni komentirati.

 

 

 

5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Nitko ništa da spomene da više nema opcije od 1 gb preko coaxa, dali ima netko info zašto?Meni na Fritzu sve uredno radi na full brzini

4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

Nitko ništa da spomene da više nema opcije od 1 gb preko coaxa, dali ima netko info zašto?Meni na Fritzu sve uredno radi na full brzini

 Nisam znao. Sada sam provjerio svoju adresu i stvarno piše: "Na tvojoj adresi nije moguća ova usluga". A od 15.9.2021. je pisalo da može. Znači, mogućnost gigabitnog interneta preko koaksijalnog kabla trajala je malo preko mjesec dana. :-)

 

Često gledam ponude operatera, ali, opet, ne tako često. Ne znam zašto su to ukinuli.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 17:40 (zelenapaprika).
5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Pa ja sam se iznenadio jer je par ljudi s više foruma ko i ja uzelo Fritza i nekima nije radilo na full brzini dok im se nisu tehničke potoškoče riješile tipa splittera filtera u stubištu ili sl ali su to brzo sve riješili......sad.....ili nemaju routera ili im je problem gubitak vremena tehničara ili smetnje koji možda oni imaju na mreži.Ne znam koji bi drugi bili razlozi , ali 200 mbs i 1 gb za 30-ak kuna više su kruške i jabuke

4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

Pa ja sam se iznenadio jer je par ljudi s više foruma ko i ja uzelo Fritza i nekima nije radilo na full brzini dok im se nisu tehničke potoškoče riješile tipa splittera filtera u stubištu ili sl ali su to brzo sve riješili......sad.....ili nemaju routera ili im je problem gubitak vremena tehničara ili smetnje koji možda oni imaju na mreži.Ne znam koji bi drugi bili razlozi , ali 200 mbs i 1 gb za 30-ak kuna više su kruške i jabuke

 U globalu, mi korisnici strašno patimo zbog igrica telekoma. Ne znam jesi li vidio članak u novinama i po portalima, međusobno se svađaju oko infrastrukture: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/a1-vs-telemach-a-sto-kad-su-stanari-zrtve-teleoperatera-koji-si-cupaju-opticke-kabele-15112839

 

Ne vidim kako bismo do recimo 2025. mogli postići stvaran napredak u razvoju infrastrukture fiksnog interneta uz sve što događalo i što će se događati?

5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Pošto se puno toga postavljalo od kablova a sada se postavlja još i više smiješno je da zapravo bi trebao imati tri ili više vrsta kanalica po ulazima zgrada da bi svi bili zadovoljni.Po meni prvi operator koji je ušao u zgradu treba napraviti veće kanalice za tri optike recimo i to je to , ostali koji dolaze vuku po katovima i to je to, a ovo čupanje kablova ili sl je katastrofa.

4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

Pošto se puno toga postavljalo od kablova a sada se postavlja još i više smiješno je da zapravo bi trebao imati tri ili više vrsta kanalica po ulazima zgrada da bi svi bili zadovoljni.Po meni prvi operator koji je ušao u zgradu treba napraviti veće kanalice za tri optike recimo i to je to , ostali koji dolaze vuku po katovima i to je to, a ovo čupanje kablova ili sl je katastrofa.

 Kod mene je prije puno godina u zgradu ušao DCM (Bnet/VIPnet/A1) i munjevito je probušio cijelu zgradu po vertikali i provukao svoje kablove i fino i uredno postavio i ostavio kanalice. I da sada želim uzeti njihovu uslugu, kabel za mene provukli bi kroz te iste kanalice. Međutim, za druge baš i ne bi bilo mjesta, a možda ni sada baš nema mjesta jer je koaksijalni kabel dosta debel, a i skupilo se nešto korisnika s godinama. I ako HT i Telemach u teoriji jednog dana dođu do moje zgrade, bit će veselja. Prvo, jer za uvođenje kabelske TV (poslije toga telefona i interneta), nitko nije pitao sustanare (predstavnika stanara možda i jesu) slažu li se s bušenjem i uvođenje usluge u zgradu, a za HT ili Telemach će SIGURNO netko u zgradi postaviti pitanje - jesu li nas pitali. Ljudi su jednostavno takvi. Tako da imaš problem odnosa među samim operaterima i još imaju probleme sa stanarima ili predstavnicima stanara. Dodao bih da imaju problema i sami sa sobom i svojom infrastrukturom zbog koje se ljudi svakodnevno žale.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 20:51 (zelenapaprika).
5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Kad mene u zgradi ista stvar ...došao Bnet prije cca 5 godina postavio kanalice po vertikali i to je to....sad nedugo su me zvali iz t-com-a dali hoću optiku od njih, al najveća fora je da nisu uopće vukli optiku po vertikali zgrade i nisu uopće napravili kanalice po ulazu...

10 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

Nitko ništa da spomene da više nema opcije od 1 gb preko coaxa, dali ima netko info zašto?Meni na Fritzu sve uredno radi na full brzini

Znači nije problem u mojoj lokaciji. 

 

Meni uskoro ističe 2 godišnji ugovor, pa sam otišao provjeriti dostupnost prije neki dan, samouvjereno, više onako reda radi, s obzirom da je Bnet (ili je onda još bio DCM, ne sjećam se više) odavno (kao i kod kolege zelenepaprike) uveo svoju infrastrukturu u zgradu (ormariće, kanalice do svakog stana, tutto completo), tako da nisam sumnjao da će sve biti dostupno ... kad ono, hladni tuš.  Ništa od gigabitnog interneta preko kabla. 

 

Sad vidim da su mi poslali na mail, samoinicijativno, ponudu za produljenje ... 200/20 Mb/s internet + TV + telefon sa svim popustima (uključujući i onu Mozaik foru, s obzirom da imam i mobilnu tarifu kod njih) izašlo bi me nekih 5-10 kn skuplje nego sada. 

3,6 ... not great, not terrible. 

 

Žalosno da u 21. stoljeću, gotovo u centru Osijeka ("slavonske metropole", kako to gordo zvuči ) ja nemam drugu opciju za širokopojasni internet. Optike nema, niti ikakvih planova za uvođenje iste u bližoj budućnosti (koliko vidim). Na bakar se ne mislim vraćati, a ove bežične bedastoće ne uzimam ni u razmatranje. 

5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Ja sam se iznenadio da su povukli tu opciju jer radi zbilja odlično i konačno su stavili router Fritzbox za kojeg se može reći da je bolji od svih koje su davali unazad 10 god.Sad ne kužim u čemu je stvar...najprije bi rekao da čekaju nove routere...

4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

Ja sam se iznenadio da su povukli tu opciju jer radi zbilja odlično i konačno su stavili router Fritzbox za kojeg se može reći da je bolji od svih koje su davali unazad 10 god.Sad ne kužim u čemu je stvar...najprije bi rekao da čekaju nove routere...

 Nemam pojma zašto ali razmišljam na glas:

 

- tehnički problemi s takvim brzinama na koaksijalnom kablu

- premašeni proračun za nabavu uređaja jer je Fritz izvrstan i skup uređaj u odnosu na routere koji se obično nude korisnicima

 

Provjeravat ću i dalje povremeno svoju adresu, možda vrate mogućnost gigabitnog interneta na kablu (optika mi nije izgledna, dok koaksijalni kabel postoji).

5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Pa oni jesu na početku imali problema tehnički više s uploadom i kod nekih korisnika je trebalo zamjeniti splittere ili maknuti filtere ili sl.Al nisu to toliki problemi da bi se prekinulo s uslugom.Ne znam ipak mislim da je to privremeno , jer realno oni hoće-neće moraju nadograđivati HFC kako bi bila konkurentna optici.

Eto nama sad nedugo stigla optika od T-Com-a iako imamo kabel po ulazu od A1 tako da nije nemoguće....sad još čekam da i Telemach provuće kablove pa da se "porokaju" s cijenama na 24 mj...

7 godina
offline
A1 kabelski internet

Jedva sam ih nagovorio ili je upravo stigla nova runda routera :) Na netu mi pisalo nije dostupno.(prije mjesec dana pisalo je dostupno). Tehničar stiže sljedeći tjedan...

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 17:25 (BoomerCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
A1 kabelski internet

Ljudi, koliko je trebalo da tehničar dođe uspostaviti internet kod vas doma?


Zvao sam ih 27.10. da mi treba internet u novom stanu u koji ću se useliti početkom studenog. Rekli su da mogu očekivati instalaciju sredinom idućeg tjedna, no da će me obavijestiti dan prije o terminu.

U srijedu 03.10. su mi rekli da tehničar dolazi u petak (jučer) u 12h.

Čekam ja 12h. Ništa

Čekam 13h. Ništa

Zovem ja njih, kažu da je tehničar već trebao biti tu, spojiti mrežu, ali njega nema. Poslali su mail tehničarima, da me što prije kontaktiraju oko novog termina (koji bi trebao biti isti dan).

I tako prođe 14h, prođe 16h. Mislim da sam zvao nekih 7-8 puta. A kako neću? Potrošio sam sve MB mobilnog interneta jer radim od doma, a nemam stabilan internet. Svaki put mi kažu da su "podigli eskalaciju, proslijedili tehničarima, poslali mailove...".

Fascinantno mi je kako nemaju direktan broj tehničara, samo email. Ono, nikakva interna komunikacija. Kažu mi da se ovo inače riješi za 30-60 minuta, a ja cijeli dan bez usluge.

 

Danas opet zovem i dobijem isti odgovor. Vide u sustavu moj prigovor te 15 "eskalacija", no od tehničara ni a ni b. Proći će 24h od termina kad je usluga trebala biti uključena.

Jao si ga njima ako se usude naplatiti cijeli mjesec. Ugovor teče od 01.11., a ja još 06.11. nemam spojenu mrežu.

 

HT je duplo skuplji.

Optimu treba čekati 25 dana

Iskon nažalost ne postoji u mojoj zgradi (a susjed ga ima, hvatam signal)

 

Imam 4G Homebox iz prijašnjeg stana, no ne žele mi ga uključiti bez naknade dok se ne uspostavi fiksna veza. Kao, to se ne može samo tako paliti-gasiti, već moram još jedan ugovor potpisati.

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Ljudi, koliko je trebalo da tehničar dođe uspostaviti internet kod vas doma?


Zvao sam ih 27.10. da mi treba internet u novom stanu u koji ću se useliti početkom studenog. Rekli su da mogu očekivati instalaciju sredinom idućeg tjedna, no da će me obavijestiti dan prije o terminu.

U srijedu 03.10. su mi rekli da tehničar dolazi u petak (jučer) u 12h.

Čekam ja 12h. Ništa

Čekam 13h. Ništa

Zovem ja njih, kažu da je tehničar već trebao biti tu, spojiti mrežu, ali njega nema. Poslali su mail tehničarima, da me što prije kontaktiraju oko novog termina (koji bi trebao biti isti dan).

I tako prođe 14h, prođe 16h. Mislim da sam zvao nekih 7-8 puta. A kako neću? Potrošio sam sve MB mobilnog interneta jer radim od doma, a nemam stabilan internet. Svaki put mi kažu da su "podigli eskalaciju, proslijedili tehničarima, poslali mailove...".

Fascinantno mi je kako nemaju direktan broj tehničara, samo email. Ono, nikakva interna komunikacija. Kažu mi da se ovo inače riješi za 30-60 minuta, a ja cijeli dan bez usluge.

 

Danas opet zovem i dobijem isti odgovor. Vide u sustavu moj prigovor te 15 "eskalacija", no od tehničara ni a ni b. Proći će 24h od termina kad je usluga trebala biti uključena.

Jao si ga njima ako se usude naplatiti cijeli mjesec. Ugovor teče od 01.11., a ja još 06.11. nemam spojenu mrežu.

 

HT je duplo skuplji.

Optimu treba čekati 25 dana

Iskon nažalost ne postoji u mojoj zgradi (a susjed ga ima, hvatam signal)

 

Imam 4G Homebox iz prijašnjeg stana, no ne žele mi ga uključiti bez naknade dok se ne uspostavi fiksna veza. Kao, to se ne može samo tako paliti-gasiti, već moram još jedan ugovor potpisati.

Meni su došli za 2 dana (vikend ne brojim), ali usluga je tek kompletno bila funkcionalna tjedan dana od dolaska tehničara.

 

I da, moglo bi biti problema s računima. Imao sam ih i ja za taj mjesec kada je isključena stara usluga i uključena nova. Onda sam ih opet zvao i slao prigovor koji je, naravno, uvažen.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 13:06 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Kod mene je došao za cca 4 dana stavio Fritz-a pokazao mi da je sve u redu i skinuo nekakv filter u ulazu.Inače u razgovoru mi je rekao da ima problema tamo gdje je ZAS preko kojeg oni idu...

10 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
BoomerCRO kaže...

Jedva sam ih nagovorio ili je upravo stigla nova runda routera :) Na netu mi pisalo nije dostupno.(prije mjesec dana pisalo je dostupno). Tehničar stiže sljedeći tjedan...

 Čekaj, hoćeš reći da si uspio dobiti 1 Gb/s opciju preko kabla, iako na netu piše nedostupno? 

Nemoj se stiditi, pričaj, kako si uspio postići to čudo?! Jesu ti objasnili zašto je do nedavno svima bilo dostupno, a sada odjednom nije? Ne izostavljaj ništa! Svaka sitnica je važna. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 16:59 (Gokage).
7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Upravo tako :)

 

Prvo su mi na telefonski poziv rekli da moram pisati mail da služba za korisnike provjeri. Onda mi je služba mailom rekla da ne može na što sam im replyao da kako je moguće je prije mjesec dana pisalo dostupno, a sada nedostupno! Da tolko to reklamiraju i da im je usluga najbrži prst te da molim provjeru kad će moj čvor biti proširen. Dva dana kasnije zove teta kad mogu doć zamjenit router i pustiti uslugu :) Stigao Fritz 6660 i 1000/100! Router je odličan. Napokon da ne nude neko smeće.

5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Sve mi se više čini da brzinu preko kabla i fritz dobivaš samo ako ti netko od prijatelja kaže da ide preko kabla...jer da su ovako brzo odustali od toga ne vjerujem....

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

Sve mi se više čini da brzinu preko kabla i fritz dobivaš samo ako ti netko od prijatelja kaže da ide preko kabla...jer da su ovako brzo odustali od toga ne vjerujem....

 Na stranici ga opet nude.

LP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice