A1 kabelski internet

poruka: 550
|
čitano: 297.949
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
A1 kabelski internet

Dečki, imam problem. Danas sam prvi put nakon prelaska u novi stan komp konačno spojio kablom.

 

Brzina mi je jako varijabilna. Nekad je 1,1 Gbps, nekad je 660 Mbps, nekad je 880 itd.

 

Što sam sve napravio/probao:

 

- spojio u 2.5G u Fritza
- koristim neki CAT7 kabel. Doma imam još CAT5 i CAT5e. CAT6 ili CAT6e nemam
ploča ima dva porta: Intelov gigabit i neki svoj (Realtek) "Dragon 2.5G LAN"
- spojen je u 2.5G port
- instalirao sve drivere
- restartao router

 

Na "Online Monitor" piše 

 

Cable
connected, ↓ 2.10 Gbit/s ↑ 102.4 Mbit/s

 

Ok, ne očekujem točno te brzine jer shvaćam da koaksijalac ima svoja ograničenja. Međutim, skoro nikad ne prelazi 1,1 Gbps.

 

Moram se pomirit s time ili moram promijenit kabel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 kabelski internet

koju brzinu imaš u a1 paketu?

ako je 1gbps, ni nećeš imati više (i meni koji imam 1gbps nekad skoči na 1.1 kad mjerim)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 kabelski internet

Imam 2 Gbps

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 kabelski internet

ja bi na tvom mjestu nazvao support, možda je s njihove strane nekakav "čep" pa da to malo pogledaju

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 kabelski internet

Budem. Sad mi dolazi do 1,3 max

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
A1 kabelski internet

Nije nikakav čep nego za takve brzine kablovi moraju bit pic pic, tj. Koaksijalac od izvora do rutera.

 

Imao isti problem, sanirali su tj stavili ave nove kablove koji su deblje oblozeni i fercera na max od tad.

 

 

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
BioZZG kaže...

Nije nikakav čep nego za takve brzine kablovi moraju bit pic pic, tj. Koaksijalac od izvora do rutera.

 

Imao isti problem, sanirali su tj stavili ave nove kablove koji su deblje oblozeni i fercera na max od tad.

 

 

 

Btw, kad veliš od "izvora do rutera", na kaj točno misliš pod "izvor"?

3 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
p3r02d3r0 kaže...
BioZZG kaže...

Nije nikakav čep nego za takve brzine kablovi moraju bit pic pic, tj. Koaksijalac od izvora do rutera.

 

Imao isti problem, sanirali su tj stavili ave nove kablove koji su deblje oblozeni i fercera na max od tad.

 

 

 

Btw, kad veliš od "izvora do rutera", na kaj točno misliš pod "izvor"?

 u 99 posto slučajeva su kablovi do tvoje kuće/zgrade dobri, a pod izvor mislim na točku gdje se spaja ulični kabel tj optika u koaks u tvoju kuću/zgradu.

 

Ja sam u kući s 3 kata i tu je bilo dosta kablova još otprije iako je vertikala jako dobra, ali za 2gbps brzinu bi trebali kablovi tj. žice unutar kabla biti besprijekorni pa se u dosta slučajeva vrši sanacija/zamjena starih kablova s novim.

 

Nazovi tehničku, reci da brzina varira tj. jako je slaba i da će biti potrebno napraviti sanaciju kabla, oni će ti prvo poslat tehničara koji će ti promjeniti glavu na vrhu koaksa di se spaja u ruter (moguće da će i to raditi), ali svakako inzistiraj da pregledaju signal od do jer su meni tako napravili, zamjenili glavu, radilo 2 dana i opet po starom te su onda došli s uređajem za mjerenje signala (jačine) i ustanovili da je đumbus te napravili novi nalog za saniranje (čekao jesam nekih 2 tj. na sanaciju, ali je odrađeno).

11 godina
offline
A1 kabelski internet

E da. Da ih uspijem dobit da izađu na teren i odluče recimo zamijenit kabel na nodu hodnik zgrade-stan, tu je jedan izvjestan problem.


Prošli vlasnik stana je kabel od početne rupe u stanu provukao kroz zid i knauf. Estetski je to super, ali kada dođe do problema i potencijalno trebaš zamijenit taj kabel, onda je to sranje. Jer oni mogu nać upravo taj izgovor, "e gospon moramo mijenjat taj cijeli kabel a to nije baš tako jednostavno".

Idealno bi bilo da to ne diraju :-D

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 10:02 (p3r02d3r0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 kabelski internet

Bok svima, pitanjce, imam optiku od A1, te njihov ruter Huawei hg8145v5, zanima me dali mogu kupiti neki drugi ruter na koji mogu stavit VPN, ako da, trebam preporuku za takav ruter i takoder da pozdrava wifi 6e ili 7, cijela kuca koristi i podstanari pa mi treba nesto kvalitetno i da moze trajat godinama + neki uredaj ako se moze na lan povezat i slat taj wifi dalje, vidio sam da neki asus ruteri se medusbno spoje tako nesto.. btw dali se moze mozda kontrolirat za svaki uredaj da mu ogranicim max brzinu.. hvala u naprijed! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice