Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

poruka: 120
|
čitano: 41.863
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

pozz

 

dajte mi recite, vi koji imate x-530, da li vam je zvuk i bass jednake glasnoce na svim zvucnicima? meni su zadnji jako tihi i potpuno bez basa... da li su dali svoje, ili? (u zadnje vrijeme ne mogu nikako narihtati zvuk po volji. uvijek mi nekako tutnji bass i katastrofa je ziva)

a i to malo sto se cuje na straznje zvucnike je jako lose i u šumu skoro neraspoznatljivo (kao da je ukljucen treble)

 

kad stavim uho na zvucnik (dok pauziram mjuzu, naravno), cujem zujanje i dok pomicem misom (oznacavan nesto) tako se mijenja i zvuk. kada mute-am onda dio zujanja (šuma) prekine (kao da su 2 signala - jedan preko drugoga i taj jedan prestane) i ne cuju se vise pokreti misa. dal je to do zvucnika ili do "kvalitete" zvucne kartice?

 

p.s. također, kada netko pali ili gasi svjetlo, naravno, zvucnici pucketaju (ponekad dosta glasno)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Meni se podvečer čuje talijanski,francuski,njemački i srpski radio {#}

 

Inače,jel istina da moram kupiti zvučnu karticu kako bi mi zvučnici radili kao 5.1 ili moram podesiti u postavkama nešto?

Kralju Dmitre Zvonimire, u tamnici tvoji su vojnici! 24.6.2011-Igore R.I.P,Legende žive vječno ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 20:32 (zgsolja).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
zgsolja kaže...

Meni se podvečer čuje talijanski,francuski,njemački i srpski radio {#}

 

Inače,jel istina da moram kupiti zvučnu karticu kako bi mi zvučnici radili kao 5.1 ili moram podesiti u postavkama nešto?

  Ak imaš posebnu zvučnu karticu,zvuk će biti kvalitetniji i sve,a kaj se tiče 5.1 sustava može raditi i bez posebne zvučne kartice,jer sve novije i starije matične ploče na svojoj integriranoj zvučnoj podržavaju 5.1 sistem a daje se naštelati preko windows postavka.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Zizo kaže...
zgsolja kaže...

Meni se podvečer čuje talijanski,francuski,njemački i srpski radio {#}

 

Inače,jel istina da moram kupiti zvučnu karticu kako bi mi zvučnici radili kao 5.1 ili moram podesiti u postavkama nešto?

  Ak imaš posebnu zvučnu karticu,zvuk će biti kvalitetniji i sve,a kaj se tiče 5.1 sustava može raditi i bez posebne zvučne kartice,jer sve novije i starije matične ploče na svojoj integriranoj zvučnoj podržavaju 5.1 sistem a daje se naštelati preko windows postavka.

 

Imaš kakav tutorial jer ja sam uvjeren da mi rade samo 2 zvučnika a ne svih 5!

Kralju Dmitre Zvonimire, u tamnici tvoji su vojnici! 24.6.2011-Igore R.I.P,Legende žive vječno ;)
13 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Evo ti preko you tube-upišeš na you tubu   How to enable 5.1 surround sound.Nadam se da će ti pomoći

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 20:49 (Zizo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Nisam htio otvarati temu pa bih vas molio za pomoc :D
Mislim kupiti nove zvucnike do nekih 800-900 kn, pa ako moze preporuka, a za oko su mi zapeli i logi x540 oni su oko 600 kn, pa kak se oni cine za tu cijenu?
Unaprijed zahvaljujem :D

 

EDIT:sory zaboravio sam reci da bih htio 5.1

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 0:03 (Mr.greenx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Mr.greenx kaže...
Nisam htio otvarati temu pa bih vas molio za pomoc :D
Mislim kupiti nove zvucnike do nekih 800-900 kn, pa ako moze preporuka, a za oko su mi zapeli i logi x540 oni su oko 600 kn, pa kak se oni cine za tu cijenu?
Unaprijed zahvaljujem :D

ako hoćeš 5.1 onda ove Genius

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Balvan8 kaže...

ako hoćeš 5.1 onda ove Genius

Genius je bolji od x540?

Vidim da je jaci ali ne mogu naci neki posteni review, a cito sam za te novce da je odlican x540.

15 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Kolko ja znam elektronika im nije baš vrh, tu je logitech bolji, ali su od drveta i zvuk bi trebao biti puno kvalitetniji i ugodniji. Nisam ih imao prilike čuti, al dosta ljudi ih hvali.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

evo izvoli:odlični zvučnici

 

edit:tek sad pročital da bi ti 5.1

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 0:21 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Uzmi Z506 kao ja i bok, šta ćeš bacati novac na 5.1 za PC, jedino pošteno što od Logitecha tu imaš za Z5500 i G51, s tim da ćeš ovog zadnjeg vrlo teško naći novog, a Z5500 je isto skup ko vrag od dana izlaska i ne uklapa ti se u budžet nikako.

 

Od geniusa HF5050 ili 6000 modeli, Makar bi te i 4000 zadovoljio.

 

Ne vidim neku potrebu bjesnoća od 900kn tu, ja bi na tvom mjestu uzeo ili Z506 od Logitecha, ili HF4000 Geniuse. Dolaze u obzir još i 5.1 Herculesi, imaš ih u Protisu. Ne znam tko drži Creative kod nas danas, možda i od njih pogledati kakav Inspire 5.1 a da je novi i do 500tinjak kn.

 

Inače samo da te upozorim da kupnjom zvučnika nećeš dobiti ništa. Ako želiš da 5.1 zaista bude 5.1, odnosno da pri reprodukciji glazbe upmixa Stereo na 5.1, treba ti zvučna odnosno postavke u driverima zvučne da to odrade kako spada. Na integrušama se to često zove Speaker Fill npr. kod ViaHD Codeca, Realtek ima svoju oznaku vjerujem itd.

 

Audigy2 ZS imaš za 200kn na tržnici, i ona bi ti bila najbolji izbor, nikakvi novi zvučnici. Kod nje u opcijama imaš CMSS3D u verziji 2.0 koliko pamtim, pa nariktavaš Front odnosno Surround u postotku %, možeš dakle i prebaciti da stražnji nešto glasnije sviraju.

 

Plus što će ti sve biti osjetno glasnije u odnosu na integriranu zvučnu, šum bi morao nestati ili se znatno reducirati, kao i krckanje.

 

Jedino što će ostati su povremeni radio-kanali, ali to je problem X530 modela.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 13:59 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Ako zelim rasturiti sobu od 13m2 :D jesu mi onda dovoljni ovi genius HF 4000?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Mr.greenx kaže...
Ako zelim rasturiti sobu od 13m2 :D jesu mi onda dovoljni ovi genius HF 4000?

Naravno..samo napravi lijepi raspored. Uz mrvicu bolju zvučnu od integruše, npr. AudigySE to bi fino pucketalo po sobi..

Cemetary gates
12 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Onda cu ove geniuse 4000 i ovu audigy se, znaci to je dobra kartica?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

pa za 100 kn je bolja 5 puta od integrirane zvučne.

Uzmi tu kombinaciju koju ti je preporučio thedream i nećeš falit.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Mr.greenx kaže...
Onda cu ove geniuse 4000 i ovu audigy se, znaci to je dobra kartica?

Nije dobra haha u smislu da se može uspoređivati sa zvučnima iznad 100 eura ali je za tvoje potrebe čisto solidna..i za igre i za filmove, glazbu, sve po malo, a ima ih oko 50-70kn već. Samo potraži.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
ma taj links s njihovim cijenama ga pretjeruje kao da oni to proizvode i da je 5 puta kvalitetnije nego ostalo,
mislim stvarno...
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
explorer 4 kaže...

Oni su i inače malo nenormalni, XonarDS je 3x bolja zvučna a košta 30,40kn više u Protisu.

Cemetary gates
12 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Koja je do nekih 300kn najbolja zvucna za glazbu, igranje; mislim nesto kao all around zvucna?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

jel se može logitech x530 spojiti na neki akomulator ili nesto jel imam skuter pa bi htio slusat muziku kad sam sa frendovima i tak nes kad mogu spojit ih na mob pa jel neko nesto zna ja bi i kupio neki akomulator ak ih se moze spojit

Goran Anđelić
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Mr.greenx kaže...
Koja je do nekih 300kn najbolja zvucna za glazbu, igranje; mislim nesto kao all around zvucna?

Traži po oglasnicima audigy 2 ili 4

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
goran112 kaže...

jel se može logitech x530 spojiti na neki akomulator ili nesto jel imam skuter pa bi htio slusat muziku kad sam sa frendovima i tak nes kad mogu spojit ih na mob pa jel neko nesto zna ja bi i kupio neki akomulator ak ih se moze spojit

 

hahaha ti misliš spajat 5.1 zvučnike na akumulator i nosat ih po kvartu, sretno s tim lol.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

spojio bih glavni još jedan i buffer samo da slusam i nekuzim kaj s tim nevalja pitam jel mogu spojit

Goran Anđelić
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

 

Pa shvatas li ti koliki su ti zvucnici ?

Ocito ne, i kako bi ih nosio na skuteru ?

:/

 

Teski su, i ako budu radili msm da ce ga brzo istrositi...

I failed in some subjects in exam, but my friend passed in all. Now he is an engineer in Microsoft and I am the owner of Microsoft. Bill Gates
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2011 1:55 (NexT_T1).
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

http://i.ebayimg.com/t/Logitech-5-1-Game-Console-Audio-Adapter-RCA-to-3-5mm-XBox-Playstation-Wii-/00/s/MzAwWDMwMA==/$%28KGrHqJ,!mIE6BzURS-vBOoZi5hfMg~~60_35.JPG
ljepi pozdrav neznam jel mi moze ko odgovorit na pitanje htio bih kupiti navedene zvucnike i htio bi da rade na 2.1 dali sa ovim adapterom to moze ili je to samo za konzole ?

Tuta182
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Da li mi se isplati kupiti x-530 za windows 7 (muzika,igrice,filmovi...) ?? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

A po kojoj cijeni ( novi ili rabljeni ) ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

 koliku velicinu prostorije mogu "pokriti" ti zvucnici? govoreci u m2, ako netko ima iskustva sa njima u vecoj dvorani

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Imam ove zvucnike Logitech x530 5.1 sistem i dobri su stvarno..trenutno ih koristim na desktop racunaru

 

Planiram kupovati laptop uskoro pa me zanima kako da ih spojim da mi rade svi zvucnici ( imam onaj konekor sto je dosao uz zvucnike). Zna li ko sta da kupim od kablova ili nesto drugo.. pa da mi rade svi zvucnici i na laptopu

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice